IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

alibabaa
20. júl 2011

@ludinka a nevies nahodou kolko to vyjde v brne? pocula som ze je tam vysoka uspesnost...

alibabaa
20. júl 2011

@ludinka a ty chodis do ktoreho centra? nam v GF sono nerobia.. len krv rano zoberu.

tinasc
20. júl 2011

ahojte práve som sa vrátila od môjho obvodného... tak najprv ma sprdol, že som mu neskoro povedala, že som po ivf.... ale ja som mu to chcela oznámiť, naozaj... no a pozeral bábo a podľa jeho výpočtov som iba v 6+2tt 😕 takže stále nie som za vodou... srdiečko bolo, len ho ťažšie hľadal, som sa tam normálne spotila 😀 dostala som už aj tehu knižku, na bud. týždeň idem na prvé odbery, na kontrolu 10.8. 🙂

tinasc
20. júl 2011

no a idem si vás dočítať 🙂

tinasc
20. júl 2011

@kaaaty ja som si myslela, že podľa poslednej ms som tak v 11tt, ale doktor ma vo výpočtoch vrátil riadne späť, už som písala vyššie... ale neverím, že len 6tt, však tak málo to nemôže byť... no uvidíme, tak teraz už duplom to nikomu nemôžem povedať...

tinasc
20. júl 2011

@ludinka tak to ma mrzí... tak dúfam, že nabudúce to vyjde 🙂

ludinka
20. júl 2011

@tinasc to je v pohode
@alibabaa podla toho co som pocula o tom brne tak to ivf soft vyjde priblizne tolko ako u nas ivf so stimulkou a to je asi tak 1000 eur
ide o to ze zbytocne do seba nepchas vselijake hormony, uzivas napr. len clostyl ides tu doma na folikulometriu a ked su foliky dost velke nechas si pichnut pregnyl zavolas do brna a oni ti spravia punkciu, potom klasicky oplodnia vajcka a nasleduje vklad
hradis si vlasne len narkozu+ oplodnenie+ vklad
u nas ti ukony IVF hradi poistovna ale za vsetky lieky aj tak zaplatis hromadu penazi
tieto informacie ale nemam overene viem to len z toho co som sa docitala zbezne tu na koni a napisala som to dost zjednodusene samozrejme 😉

ludinka
20. júl 2011

@alibabaa zatial to este nechcem riesit ,dufam ze to ani nebude potrebne....
chodim do heliosu
v nasich centrach sa mi nepaci ze davaju kazdemu tu istu stymulku, a niektore baby maju aj tak len 3-4 vajcka
to ja mam aj pri clostyle tolko folikov
a v poslednom case je aj nejako vela pripadov co ani nedojdu k vkladu a to je dost strasne na psychyku 😖

sijust
20. júl 2011

@ludinka ahoj,ja tiez chodim do Heliosu a mne po prvej IUI Krajkovic povedal,ze je krasna sliznica,ze nechce predbiehat,ale ze mohlo by to byt tehu a potom telefonat a nariekala som dve hodiny...o to je to horsie,ked ti da niekto a k tomu este doktor,falosnu nadej...blbe...drzim palce,aby sa darilo...a nebud smutna...vsetko bude dobre 🙂

zambilka
20. júl 2011

@tinasc ahoj mojka fíííha to ako možeš byt v 6tt to je blbost 😕 😕 no nechápem ,však to je rozdiel 4tt čo ti nato povedal?

fomarik
20. júl 2011

@apolenka6 no áno, počasie nám vyšlo...ale tie blesky porpi aute..no hroza, ani vlas do zadku by sa mi nevopchal, tak mi lepilo...neskutočná burka ako koniec svteta. To medvedku daj labku, to si vystihla..a brutálne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@katy33 @tinasc @ketere @zambilka @zuzanka7834 @zubrienocka @adikasala @jerryjanka @alibaba avšetky, na ktoré som zabudla - tak dnešná posledná návšteva heliosu dopadla nasledovne: Babulka je o dva týždne väčšia, tak ako aj pri poslednej návšteve 😉 . Vážime už 3040g, prietoky su v poriadku, všetko všetučko je v najsamlepšom poriadku. Dostali sme aj fotočku čapatého nošteka a baculatej ručičky. Livinka sa krááásne usmievala, no bola podarená láska naša. Pán doktor nám povedal, že rodiť budeme cca už prvý augustový týžden 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tinasc
20. júl 2011

@zambilka neviem, ako sa to počíta, ale medzi poslednou mrchou a vkladom embryí uplynulo dosť času, takže tam sa to nejako stratilo... neviem uvidím čo mi povie doky v centre ale 6tt to určite nemôže byť...

tinasc
20. júl 2011

@fomarik jeeej takže to už máte za pár... už budete mať babulku pri sebe 🙂

fomarik
20. júl 2011

@tinasc 6tt 😕 ??? No, to je zvláštne. Ale zlatík, pozri sa,...máte srdiečko, máte knižočku...už by sa ti malo lahšie dýchať, nie? A zajtra ťa čaká to dalšie sono v centre?

tinasc
20. júl 2011

@fomarik áno idem zajtra na ďalšie, tak uvidím ako sa vyjadrí doktor... ale 6tt sa mi zdá nejako príliš málo... no ale hádam to upraví, lebo aj tak hovoril, že potrebuje všetky podklady ktoré mám z centra...

fomarik
20. júl 2011

@katy33 no zlatko moje ale to čo si cítila, to bol pohyby vašej lásky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 Už sa to bude len zintenzívňovať a bude to čím dalej tým krajšie!!!!! 😅 😅 😅 😅

little_miracle
20. júl 2011

@ludinka my sme boli na tom presne tak, ze ani ku vkladu sme sa nedostali. Velmi tazko som to niesla........cely svet som obvinovala ale to mi zial nepomoze.............a je to o to horsie, ze moja svagrina je tehotna - ma termin v oktobri.....a tie reci okolo toho co musim pocuvat - ako by mi noz do srdca zabodavali 😢 Nikomu z rodiny to nedochadza ze to cim prechadzame je naozaj velmi tazke na psychiku.........ja som z toho potom podrazdena a manzel mi vycita ze preco som na kazdeho taka protivna. Nikto ma nechape ako sa asi citim..........ale nezostava nam nic ine len bojovat dalej 😝

tinasc
20. júl 2011

@little_miracle my ťa chápeme... môžeš sa nám vyžalovať... verím Ti, že je to pre Teba ťažké, čo musíš prežívať a hlavne tie reakcie okolia... ale iní asi nebudú a potom až sa zadarí bábätko vám, tak bude o to vzácnejšie 🙂

adikasala
20. júl 2011

@fomarik jej no supiiiiis ze je vsetucko ok!!!!a livuska bude naozaj valibuk.... 😀 😀 😀 zelam ti aby si mala super kratky a nekomplikovany porod 😲 😲 😲 ,uz saurcite velmi tesite na malu aj ja svami.ved ty si prva z nasej partie co to dotiahla do konca 😀 😀 😀 😀

adikasala
20. júl 2011

@little_miracle presne viem aj ja ocom hovoris.....aj ja som bola v tvojej situazii.....ale uz je to zavodou....uz len dufam a myslim pozityvne ze saj mi raz dockame......pozri sa na to inymi ocami ahned ti bude lahsie mne pomohla jedna skusenost 🙂 🙂 🙂 co ma byt bude.....

alibabaa
20. júl 2011

@little_miracle ty mas len svagrinu tehotnu, ale mne sa v okoli pretrhlo vrece s tehotnymi... kazda vyjde na svetlo po 3 mesiaci.. a to som sa v sobotu dozvedela o 2 naraz... teraz je ich uz 8....
tie co su vzniknute tu ma veeeelmi tesia a prezivam to tu so vsetkymi.. ale ostatne tiez uz beriem trosku tazsie po 4,5 rokoch snazenia...

majca55
20. júl 2011

@ludinka tak to poznám ja som mala teraz pri clostile 10 deň 5 okolo 18mm a 3 15mm a hrozne mi bolo zle tak teraz čakám či tá mrcha príde,lebo sme mali plánovaný styk.vobec sa necítim tehu skor že dostanem ale psychika je ☹

tinasc
20. júl 2011

@alibabaa ono je to naozaj veeeeeľmi ťažké keď na každom kroku zakopávať o tehotné ☹

majca55
20. júl 2011

@fomarik teším sa spolu stebou a uprimné závidím ti tu radosť. 😲

fomarik
20. júl 2011

@little_miracle ach mojka 😔 .... ja som si zase teraz uvedomila, že tu hlásim moje správy a vy sa tak trápite 😔 . Ale aj ja ťa chápem.... a ked som si čítala tvoj príspevok, akoby som kedysi čítala o mne samej.... presne ako nož do srdca. A nikto to nevedel pochopiť, pretože každý to berie ako samozrejmu vec...myslím otehotnenie. Ja som doslova nenávidela pohlad na tehotné, pripadala som si zrelá n apsychiatriu...teda aj ludia v mojom okolí too mne tvrdili. ked sa nám nedarilo, ja som sa v škole rozplakala pred mojimi žiakmi a nie a nie to zastaviť...... ja som nebola schopná ničoho... normálny život pre mna uplne prestal existovať. A to totálne. Ziadne kamaratky, nikde som nechodila,s nikým nekomunikovala, zatajovala som sa, nereagovala na telefonáty...trvalo to asi tri roky.Až raz som si povedala, že to vyjde!!!!!!!!! Raz určite!

fomarik
20. júl 2011

@majca55 dakujem zlatík. Ja vám všetkým prajem bábatenká a hned aj dve naraz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

little_miracle
20. júl 2011

@fomarik mojenko, ty vobec nemaj ziadne vycitky - vsetky ktore sme tu sme na rovnakej lodi - akurat si len musime vyckat kym na nas pride rad..............mna trapi iba to, ze zo strany pribuznych by som cakala vacsiu ohladuplnost, pretoze my o vsetkom otvorene komunikujeme - cize vedia co a ako riesime - a hlavne ze to trva uz dost dlho 😒
Moja mamina je silno veriaca - az mam niekedy pocit ako by mi chcela povedat ze ak boh nechce dat - nemame to silit........ale nepovie to........Ocino je super - odmalicka som bola jeho "krva skupina" - ten sa hlavne boji aby mi to neublizilo na zdravi - hlavne psychicky, lebo vidi ako velmi sa trapim...........svokrovci sa vytesuju zo svojho ocakavaneho prveho vnucatka..........manzel mi vycita ze mi z toho uz "drbe"..........no a ta tehotna svagrina ma dobreze nepoziadala aby som jej priniesla zo zahranicia tehotenske nohavice (casto sluzobne cestujem).........ale zasekla sa v poslednej chvili. Niekedy az lutujem ze tu vetu vtedy nedopovedala - aspon by som mala dovod poriadne jej nalozit moj nazor z oci do oci...........a to aj napriek tomu ze ju mam velmi rada a vzdy sme si dobre rozumeli. Lenze teraz sa na nu nedokazem ani pozriet.....
Takze ty sa vobec netrap a uzi si posledne dni s bruskom, lebo malinka je raz-dva s vami 😲

little_miracle
20. júl 2011

@alibabaa nie je to len svagrina.........ja som 5 rokov sefovala oddeleniu kde bol vekovy priemer 25 rokov - a zvysovala som ho len ja 😀 .......a za tu dobu moje oddelenie "vyprodukovalo" 12 babatiek - dokonca 1x dvojicky. Ja som sa uz nevladala prizerat - tak som v marci zmenila aj pracu - aj ked len v ramci firmy...Takze tak.........

zubrienocka
20. júl 2011

@walta Ahoj, neviem ako je to v centre, ja som bola na krvi u obvodneho, ale co pisali baby, tak v centre to vedeli hned v ten den.

alibabaa
20. júl 2011

@little_miracle s tou pracou ako by som citala o sebe... v kancelarii 7 zien. vsetky vo veku tak 3 roky rozdiel... a jedna starsia pani. 4 su uz maminou a jedna z nich uz dvojnasobnou...
ine nam nezostava len byt silne.
ja som sa napriklad dozvedela v sobotu o najlepsej kamaratke z detstva ze caka baby a nie od nej ale klebeta.. bola som velmi sklamana a musim priznat ze ma to vzalo... ked som sa s nou stretla tak som nepovedala ze viem.. ale povedala to a ten jej usmev na tvari.. roztopila som sa.. neda sa hnevat.. tak budem aspon kocikovat.. zatial a raz to pride ja to viem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre