IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

tinasc
1. jún 2012

@cmelica no ja vstávam každé ráno o 6.00, manžel do práce a ja s malou do škôlky, musím vstať tak skoro, aby sme všetko postíhali 🙂

katy33
1. jún 2012

@mirka2010 Ahoj mojenko, nebola som tu, mali sme tieto posledne dni a noci troška rušne, malinka stale plačkala ☹ Ja neviem,či tie zúbočky to môžu byt 😕 Tak sme teraz unavene,dnes prišla mamina a ja rychlo upratujem,varim, snažim sa porobit,čo najviac veci-ked sa aj malinka hrajuška,už ma od seba nepusti,nepohrajka sa sama, musi ma stale vidiet 😕 🙂 Má akési obdobie,že ked na chviločku len odidem,že ma nevidi a je s tatinom,tak hned plačka ☹ kuriatko moje sladunké...Miruška a čo Maroško, pisala si,že ste mali ist na očkovanie, ako bolo chrobáčikovi drobuškavemu?Malis te aj teplotky? A čo nôžky,bolkajú? Posielame mu bočenky na nožinky,na noštek,na pusinku 😲 😲 😲

katy33
1. jún 2012

@sijust No,mojenko,tak zo Stejinky 😀 je kočka,ako sa patrí 🙂 Miery krásne,babulka , ako sa parí 🙂 😉 Takže je už nachystáná v tom správnom smere,hlavinkou dolu 🙂 A aký máš , mojenko pocit? Myslíš,že si Stejinka počka na svoj termin, alebo ku vám zavíta skôr 😕 🙂 Pozdravujeme Stelku a posielame pusinky 😲 😲

mariankach
1. jún 2012

@walta 😀 cauko, vitaj v klube. Ja som bojovala s tym istym - myslim moja svokricka len co mala Miska otvorene ocko na pol milimetra, uz jej spievala , smiala sa na nu, tapkala. A potom mi ju rvucu podavala ze "ona asi cosi chce". Pomoze jedine tvrdo povedat, ze navstevy do 17:00. Ved vecere a kupkanie je tak intimna vec s babetkom, potrebujes sa s nim zzit, aby ste tvorili hlavne vy dvaja zohrany par. Neboj, na treti raz to pochopia (v mojom pripade asi tak po mesiaci).
Drzim palec a urob si poradek, je dobre, ked si spravis pevny rezim (isto so mnou bude suhlasit aj @mirka2010), uz hned od zaciatku smerovat babenko.
Drzim palec 😉 .

mariankach
1. jún 2012

@mirka2010 jeeeeeeeeeeeeeej cavess, ste pekni na tych foto. Aj moju malu vcera ockovali, davala som aj rotarix, aj Prevenar 13.
Dnes je mala otapena, ale uz sa "prebera" 😀, to sidlo moje.
A tiez pridavam fotecku ojho maleho syslika 😀, mame 4mesiace a 2t.

dasaa
1. jún 2012

@cmelica ahoj moja mam sa dobre len malicka ma malo miesta 🙂 Dava mi fajne pecky pod prsia az niekedy to fajne zaboli.Citim sa docela dobre len mi nejak zacali trpnut prsty asi 2x denne.Neviiem koli comu.Vcera aj dnes som dala prat vecicky pre malu.A dnes som aj zehlila bavl.plienky no poviem ti este tolko zehlenia ma caka az sa mi vobec nechce.Ale ty sa pochval ako sa mi mas a co drobcek ? 😵

dasaa
1. jún 2012

@sijust ahoj nevedela som co ma caka ale uz viem dakujem za vysvetlenie 🙂.Joooj ja som si mastila pravidelne prsia a aj tak mam trosku popraskane brusko si tiez mastim tak uvidime ci aj toto nebudem mat popraskane.Kedy mas potom kontrolu az o 2 tyzdne ?

dasaa
1. jún 2012

@walta ahoj mam sa dobre poctivo priberame na vahe 😀 a malicka nam pekne rastie,kopka a sem tam mi ukazuje ake pecky vie davat 🙂

cmelica
1. jún 2012

@dasaa ahooj!! tak Simonka uz ma teda malicko miesta v brusko a roztahuje sa kde sa len da 🙂 ale hlavne je ze ti pekne dava najavo ,ze si v poriadku 🙂 my sa mame dobre...drobcek je sem tam lenivy bo ho dlhsie necitim,ale snad je vsetko v poriadku...ved sa zatial ma kde vyvalit 🙂 co mate na plane na vikend???

cmelica
1. jún 2012

@mariankach krasna bambulka 🙂

walta
1. jún 2012

@mariankach ahoj ahoj... no, prosim ta, dnes som to svokre a aj muzovej babke povedala, ze po 19h, ked ju okupem, chcem s nou byt sama, aby sa zbytocne nerozptylovala... moja uzasna svokra na to, ze preco ju chcem od malicka drezurovat? skoro ma ohlo... ona mne ze, sak malá uz má 2 mesiace, ona uz tolko spat nebude, no skoro ma slahlo... a ja jej hovorim, ved ona je stale malicka a musi sa naucit, kedy ist spinkat... normalne som sa cudovala, co mi hovori... dnes som tak spravila, a od 21h pekne spinka... a prosim ta, svokra dnes viac ku mne nedosla, velice sa asi urazila.... no nech, mne je moja malá prednejsia, ako jej ofuknutie... ved sa aj odfuci a ked nie, aj tak dobre 😀 a moj svokor dal tomu punc- povedal, ze sak sme chceli decko, tak tam máme... narazal na to, ze nespala v noci a bola uplakana... mam na to jedine pomenovanie- DEBILY!!!!!!!!! 😠
mimochodom, mas krasne dievcatko 😉 😉 😉 vela zdravicka zelame.
@mirka2010 citaj aj ty moja... sila, co?

walta
1. jún 2012

@dasaa ahojky a uzivaj si toto obdobie... je krasne 🙂

tinka9075
1. jún 2012

@mirka2010 ahoj tak žiadost by mala byt schválená do mesiaca tak 21 už čakám telefonát z centra tak som čakatelka 😀 😀 ale ja si počkám a potom idem na peenku 🙂 🙂

mirka2010
2. jún 2012

@katy33 ahojky,a to co tak,ze malicka takto placka??? babika malicka sladunka...asi tie zubocky ju trapia...moja suseda mi vravela, ze oni citia zubky uz dnu v dasienkach a kym sa prerezu, tak mozu byt deticky takto podrazdene...tak naozaj to moze byt aj tym...babulka malicka...takto potrebuje mamicku...aj moj bubacik milovany je priserne na mna naviazany a staaaale musim byt pri nom, hlavne ked ho tie nozicky bolkaju...ma tam hrce ako svet...ale tuk, tuk, tuk, sme bez teploty, takze som stastna, lepsie to znasa ako to predtym...aj ked jke mrzutejsi, ale da sa to zvladatm tuk, tuk, tuk....a ako ste prezivali prve MDD s malickou??? boli ste nikede, alebo idete??? posielame Vikinucke sladucky boztek, nech ju bolka prejde 🙂

mirka2010
2. jún 2012

@mariankach no uzasnaaaa je babulka vasa krasna 🙂🙂🙂 ty si davala aj to dobrovolne ockovanie? preco si sa tak rozhodla? a prevenar si dala 10 alebo 13 kmenovy? my sme dali len to povinne...ako to malicka znasa? lepsie ako to predtym?

mirka2010
2. jún 2012

@walta no tak na toto nemam ani slov....ved je preboha zena, matka, mala by vediet, ze prvorade je babatko a jeho rezim...ach, jaaaaj....snad by si mala uvedomit, ze jej chces spravit rezim, system, ktory je pre dietatko tak dolezity a v neposlednom rade aj pre vas ako rodicov...vsak podla toho si ide cely rodinny zivot...ako babatko papka, spinka...vsak ked je babo rozhadzane, tak aj zena je a potom je v celej rodine neklud....takze dobre si spravila, nedaj sa!!!! ona sa odfuci a svokra si nevsimaj, chlapi...!!!! oni tomu nerozumeju...a taky vyrok, mal by sa hambit, nozaj!!! stoj si za svojim a nedaj sa 🙂🙂🙂

mariankach
2. jún 2012

@walta pocuuuj, absolutne si z toho nic nerob. Teraz by to boli zaciatky a potom? Za chvilu tam cukolada, tam slahacka, tam hranolcek. TY si urcijes hranice, je to TVOJE dieta a oni ak chcu, mozu ti pomoct, upratat, ozehlit a POTOM im ako zlatej babke a dedkovi das malinku pohrat sa. A neboj, ono ked bude mat mala tak 4 mesiace, uz to bude lahoda.
Ja mam to iste, svokra sa tiez obcas "zabudne". Nemusi ta to mrziet co sa stalo, ja jej stale ked k niecomu takemu dojde - napriklad mi zacne radi aby som ju uz prikrmovala - ze Vy ste svoje deticky uz pekne vychovala. A ked mi ona ze no a ma skusenosti, tak jaj jej - ale dovolte, aby som si ja svoju dcerku vychovala ako ja uznam za vhodne. Som jej MAMA. no co uz, vies, chce to trocha trpezlivosti, ale aj taktu od teba, si jedna z nas - 90%, ktora to bude mat tazsie 🙂. Ale zas ak sa nechces nechat "utlacovat" a davat do uzadia, treba to tak spravit. Mne zas svokra dala jednu hlasku, ktora vravi za vsetko: Keby si nekojila, ani ta nepotrebujeme 😀. No a potom videla svoju vnucku na hodinu po 2 tyzdnoch. Seeeeeeeeeeeetko sa daaaaaaaaaaaaaa ked chceeeees 😀 😵 .

mariankach
2. jún 2012

@mirka2010 cauko, ja som dala rotarix, stalo ma to sice 100E navyse, ale kedze som kedysi zomrela na dehydrataciu z rotavirov ako rocna nemocnici ja, pytala som sa na to este pred porodom, ci to existuje. A Prevenar som dala 13-tku, je tam viac kmenov zahrnutych, tam bol dokopy doplatok nejak 25,- E 2 davky.
Este ozaj - momentalne je s divcatkom moja kamoska uz 2t v nemocke, tiez rotavirova infekcia, velmi zle to tam vyzeralo. Takze ja pre istotu. Mala uz je dnes okej, este bola trosku tazka noc, ale uz sa mi zda, ze okej.
No a padlujeme my na svadbu.

mariankach
2. jún 2012

@cmelica dik

mirka2010
2. jún 2012

@tinka9075 supeeeer, takze este si uzi v praci ako sa len da...a potom sup, sup na tehulkovanie...tesime sa s tebou 🙂

mirka2010
2. jún 2012

@mariankach nerozumiem, ze si zomerala ako rocna na rotavirus ???? neviem ci dobre citam??????? jasne, je to rozhodnutie kazdej z nas...si zober, pred 2 rokmi tu este take ockovanie ani nebolo...niektore mamicky ktorych sa na to pytam o tom ani nevedia...mne zase dr povedala ze ak nechcem nejako moc cestovat po dovolnekach atd...tak ze to nie je az take nutne...takze tak...ale vravim o ockovani by sa dalo rozpravat a rozpravat....kazdy clovek rozny nazor 😉

tinasc
2. jún 2012

@walta vykašli sa na hlúpych príbuzných, s prepáčením, čo jednoducho nevedia, ako to chodí s malým dieťaťom, dobre si urobila, veď to nie je dobre, aby ti na noc rozbláznili malú, dobre aj tak, lebo ako bude väčšia, tak to bude aj horšie, lebo bude ťažšie zaspávať, teda aspoň z mojej skúsenosti, ja napríklad tiež mám takéto skúsenosti... moja svokra to už asi tiež zabudla... ale čo už.... ty si mama a vieš čo je najlepšie a budeš mať aspoň pokoj, keď bude urazená a keď ti to bude muž vyčítať, tak mu to takto vytmav... a hotovo 🙂 držím palce...

tinasc
2. jún 2012

@mariankach hííííí tak toto ma teda dostalo, že kebyže nekojíš, tak ťa ani nepotrebujú, no nemám slov... bože môj... však ja som si tiež pripadala vtedy len ako živý inkubátor, keď sa malá narodila, tak už len po nej a ja som bola vzduch... ale bola som aj drzá, tak som si to občas vybojovala... no snáď niečo trochu... a po druhýkrát sa tiež nedám, už som z toho vyrástla, aby som sa stále zdráhala ničo svokre povedať, aj mi to bude jedno, ak sa urazí 😉 tak teda aj tebe veľa šťastia 🙂

tinasc
2. jún 2012

@mirka2010 no keď boja naša taká malá, tak očkovanie proti rotavírusom bolo až keď už bola väčšia a už sa nedalo očkovať... ale prežili sme si svoje s hnačkami a vracačkami, dalo sa to vždy zvládnuť, ale boli to nepríjemné dni, vždy to trvalo tak tri dni, kým to prešlo, ale na dovolenke v Bulharsku to bolo kritické, už sa chúďa nevládala ani hýbať, čo v sebe ani vodu neudržala, nevedela sa ani hýbať, čo bola taká dehydrovaná a slabá.. museli sme volať doktora, no čo Ti poviem... vtedy mala dva roky...

icipxe
2. jún 2012

@walta no skoro som odpadla... a nech sa fucia.. a vy ste dieta chceli tak o nom aj rozhodovat budete a svokrovci nech si kupia psa ktoreho budu komandovat... ach jaj... hlavne si stoj za svojim a kasli na nich oni sa odfucia...

mirka2010
2. jún 2012

@tinasc no jasne...urcite je to vzdy velmi neprijmne ked su hnacky, alebo vracanie....samozrejme...len ja neviem, ja som o tom tolko citala, ze radsej som sa rozhodla mu toto ockovanie nedat...naozaj...ma to svoje obrovske rizika...ako som uz pisala...dalo by sa o tom tolko pisat...to by nebolo konca....ale ty svoje druhe babatko das voci tomuto zaockovat?

tinasc
2. jún 2012

@mirka2010 neviem, ale proti rotavírusom sa tuším neočkuje v pravom slova zmysle, dáva sa to tuším na lyžičku, tak to nemusí byť také drastické 😉 u malej máme mimo povinných očkovaní len očkovanie proti hepatitíde A a pneumokoky... ostatné sme nestihli, alebo sme o nich nevedeli 😉 ale s tým vracaním a hnačkami sme si teda užili 🙂

mirka2010
2. jún 2012

@tinasc ano, proti rotavirusom sa dava sirupcek,,,,ake su v nom zive kultury, takze kvoli tomu je tam ten strach....a inak sa ako mas???

mirka2010
2. jún 2012

@dasaa ahojky, aj ja som sa mastila a vobec mi to nepomohlo, psia mam cele popraskane, aj ked teraz to uz vidno menej...ale ja ked mozem skonstatovat, tak najviac co sa na mne zmenilo, ci uz pocas tehu, alebo po porode su prsia...neobleciem kopec veci, proste ich na prsiach nezapnem, take su velke...zmenene...ale hlavne je ze je v nich mliecko 🙂 tuk, tuk, tuk....takze malicka takto krasne kopka??? to je supeeeeer, krasne ju od nas pozdravuje 🙂 a pohladkaj 🙂

dasaa
2. jún 2012

@cmelica ahoj mm je v praci cez vikend tak som sama doma.Dnes som zase dala prat vecicky pre malu a este mi treba vyprat 2 x.Ale to si necham na dalsi den 🙂 Budem len oddychovat nejak som unavena.A vy co mate na plane cez vikend chystate sa nie kde ? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre