IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

alibabaa
26. mar 2011

@ludinka TIEZ PRAVDA 😀

jalanecek
26. mar 2011

ahojte kocky je tu niekto prave jsme dosli od kamarata mam na vas dotaz bola som na wc a teraz neviem co robit utrela som sa a take nieco hnede zo mna vyslo take svetlo hnede nieco ako hlen krv to nie krcok mam poriadne trvdy poradte co mam robit dala som si davku utrogestanu co mam robit???

jalanecek
26. mar 2011

@ludinka tak nech ti to mjko dopadne
budem drzat pesticky

martina172
26. mar 2011

@hope2011 Ahoj. My sa snažíme vyše roka a pol. Až teraz sme to však začali riešiť a zistili sme, že polovička má lenivcov a nechce sa im utekať. Robili mi dáke výtery na vstupnej prehliadke (o tri týždne majú byť výsledky) a na tretí deň mrchy mám prísť na krv, ale aj tak sa mi to zdá málo. Tebe preverovali dáko, či ti dozrievajú vajíčka, alebo to mi zistia z tej krvi, alebo ako sa to zisťuje? Už by som všetko chcela hneď. Mať aj IUI za sebou, samozrejme úspešne.. 🙂 Ty máš za sebou prvé. Tak verím, že aj posledné. Kedy ideš opäť lekárovi, kvoli výsledku?

martina172
26. mar 2011

@katy33 Ahoj. Ďakujem za pekné privítanie 🙂 U nás je problém v spg. Polovička im nevie dohovoriť, kade majú ísť 🙂 Utekajú do strán, ak vôbec. Užíva na to vitamínky, tak už je väčšie percento z nich v pohybe, ale aj tak je to málo. Ešte ma "nedopujú" ničím. Zatiaľ len čakáme na výsledky sterov a ešte mám ísť na krv. Ale to až v tretí deň mrchy, ale tá sa teraz potvora nechce dostaviť. Už druhý deň som ju mala mať a nič. Keď mešká z toho dôvodu z ktorého chceme aby meškala, tak nech, ale ked nie, tak nech sa okamžite dostaví, nech môžem ísť na krv. A vy ste ako dopadli? A čo sa týka môjh gynekológa, tak mi celý rok a pol hovoril, že: "Moja zlatá, ale keď chcete dieťatko, tak sa treba milovať!" Až potom som to vzala do vlastných rúk a objednala drahého na spg. Bez neho mi gynekológ nechcel urobiť žiadne vyšetrenia, lebo väčšinou je vraj problémv mužovi a ženské vyšetrenia sú náročnejšie a tak. Tak sme šli na spg a zistili to čo zistili a tak si nás v tom centre hneď aj nechali. Čo som rada, lebo ako vyššie čítaš, tak môj gynekológ nestojí za nič. A hľadám nového, ale verím že najbližšie budem hľadať pôrodníka 🙂

jalanecek
27. mar 2011

ahojte dievcatka je tu niekto nevie mi niekto poradit????? 😒 😒 😒

hope2011
27. mar 2011

@martina172 ahoj, aj aj tebe samozrejme prajem, nech vsetko uspesne napreduje...to vysetrenie folikulov ti budu robit ultrazvukom, pripadne ako mne ti prezistia, ci ti uz prebehla ovu, alebo este len bude...u mna to bolo take, ze mi vajicka dozrievali pomalsie, tak az na 19 dni cyklu boli ako tak dozrete a az vtedy mi brali krv aby si boli isti, ci nahodou aj neprebehla ovu....takze to mozes byt kludna, urcite v centre vedia co robia a budu sa ti venovat...aj ked teda neviem ako to funguje v BA, ale v nasom centre su absolutne skveli a velmi dosledni....a tvoja polovicka ma v podsatte este stastie, ked je spg take ake je...moj ma velmi zlu morfologiu, co sa takmer vobec nicim neda napravit....u vas je urcite moznost napravy uzivanim vitaminov, ale u nas vobec nie...ale mozno mm ani nepride a budes tehu ani nevies ako🙂 co ti samozrejme moc prajem. inak ja mam tiez takeho gynekologa, ktory ma rok a pol nechal uplne tak.....tvrdil, ze vsetko je zo stresu, nevsimol si ani moje meskanie mm ani ovu, ktora je dost nepravidelna, to vsetko bolo v poriadku a to ze to mozu byt PCO tak to ho ani nenapadlo a to som sa mohla aspon za ten cas troska liecit...no co uz....takze drzim palce a hlavne nech si co najskor tehu .-)🙂🙂

dzuli08
27. mar 2011

@jalanecek Moja ja neviem ti poradiť, lebo hnedým výtokom mi začínali vždy krámy, ale určite ťa nechcem strašiť. Robila si si test?

jalanecek
27. mar 2011

@dzuli08 toto nieje ako vytok to bol ako hlen taky maly vcera ma strasne bolelo pod brusko nie mm ide na pohotovost je chory tak mi snad kupi aspon dufam dnes je mi lepsie a ja neviem co robit ved som mala test pozitivny tak preco zasa toto????

hope2011
27. mar 2011

@jalanecek ja ani troska nepochybujem ze si tehu....urcite si a budes v stredu si na 100% ista...ja budem taaaaak na teba mysliet, len aby si bola tehu a dockala sa toho najkrajsieho pokladika na svete.....🙂

jalanecek
27. mar 2011

@hope2011 ja viem ani ja nepochybujem len nechapem preco mam zasa toto vcera bolesti podbrusku a krce do toho som dostala hnacku ako neviem co a potom tento hlien taky svetkucko hnedy a teraz zasa ale bol mensi ani naznak krvi nic neviem co robit som hotova...

hope2011
27. mar 2011

@ludinka ahoooj, no neviem ako to robia, ale ja som niekde citala, ze to ide cez nejaky specialny filter, preto tam vkladaju len tie najlepsie...pre nas, co s tym nepracujeme je to ako sci-fi ale oni vedia co robia...🙂🙂🙂

dzuli08
27. mar 2011

@jalanecek Neboj moja, však ja som už písala, že ja som špinila a to poriadne už na 5 deň po ovu a to asi týždeň. No a bolo to z toho, že vajko sa uhniezďovalo. Tak možno aj to tvoje sa tam nejak vrtí a praskla nejaká žilka, alebo čo. Hlavne sa neboj. Ak to bolo iba jednorázové, nie sa podľa mňa čoho báť. Potom rýchlo napíš ako ti vyšiel ten druhý testík, budem čakať. To je sila, ja keď som otehotnela, aj môj mm mal poriadnu chrípku. Našťastie som to od neho nechytila a týždeň sme mali oddelené spálne 😀 😀 Naši chlapi sa tak tešia na mimi, že z toho hneď ochorejú, 😀 😀 😀

hope2011
27. mar 2011

@jalanecek moja, nebojkaj sa...ja som sice este nikdy nebola tehu ale moja velmi blizka kamaratka mala hnacky presne na zaciatku tehu a trvali jej aj zo tyzden....no proste ju prehanala, nieze non stop, ale mala s tym problem...a tiez mi stale vravela, ako ju picha v podbrusku a ze to moc picha....a naozaj bola tehu, takze to mas jasne priznaky....tes sa!!!!!!!!!!!!

hope2011
27. mar 2011

@alibabaa ahoj, aj mna po IUI pochali vajceniky, to je asi normalne...teraz si kolky den po IUI? a aky mate problem???? drzim moc palce, nech vam-nam to vyjde.....🙂

aby
27. mar 2011

@ludinka oni ich hodia do centrifúgy a preriedia teda sa ešte povozia heh 😀 😀 😀
a potom vyberú tie naj 😉

jalanecek
27. mar 2011

@dzuli08 ved aj moj ma chripku keby to bola krv letim na pohotovst ja ale je to jen svetlucko hnedy hlen mozno sa citstim tak hovori svokra ze je to normalne v tehu tak neviem uvidim dufam,ze mi mm kupi tehot test inak sa zblaznim boze cakali js=me tak dlho a teraz toto hlavne nech je vsetko v poriadku a krcok mam tvrdy ako skalu a je riadne vysoko.. verim,ze sa tesia z mimi ved aj moj ma utesuje ze to nic nieje ale akosik som zpanikarila rano mi bolo zasa zle...

jalanecek
27. mar 2011

@hope2011 kiez by to bolo tak,ze to bude vsetko v poriadku jeste do toho varim takze nemozem ani lezkat idem sa pozriet do rury ako sa mi mesko pecie dojdem za chvilku...

hope2011
27. mar 2011

@jalanecek moja, naozaj ani troska nepochybuj....ked ti tolko meska a ukazal ti test ze je pozitivny, tak je to tak....ak by sa ten vytok zhorsoval, tak potom chod radsej na pohotovost...ale to sa nestane...urcite to bude vsetko uplneeeee ok!!!!!!!!!!!!!!!!

jalanecek
27. mar 2011

@hope2011 dakujem za podporu velmi mi to pomaha kiez by to bolo tak mm mi kupi tets takze budem vediet na com so potom pisnem idem varit dolu do kuchyne ptom dam vediet...pa

hope2011
27. mar 2011

@jalanecek dobre moja, chod varit, aspon prides na ine myslienky a budem velmi cakat na vysledok dalsieho testu....ktory ze jasne bude // paaaaa

fomarik
27. mar 2011

No teda, vy ste sa opäť rozpísali. nemám šancu vás dobehnuť, ale ja sa posnažím...takže idem sa vrátiť cca o 7 strán späť a zistiť, čo je tu nové 😉

fomarik
27. mar 2011

@alibabaa áno, môže. Aj mna vždy pichalo, bolelo. Ja som si ľahla a celý den som bola v posteli a ked sa dalo, tak aj ten nasledujúci... pre istotu, aby sa ulepilo 😉

fomarik
27. mar 2011

@hope2011 moj mm mal atenozoospermiu. Patologických spermošiek mal 40% a aj množstvo spermií bolo nízke. Skuste hlavne ten karnitín a tribulus terestris. Mojmu predpísali aj Profertyl ale vobec ho nebral, pretože to jeho zloženie pozostávalo práve z karnitínu a to už moj mm aj tak bral.

katy33
27. mar 2011

@martina172 Presne tak, mojenko, ovulaciu ti zistia z tej krvi, čo ti budu brat na 3.DC - potom by ti mali brat ešte raz ku koncu cyklu - to ti robia hormonalny profil, aby zistili, či nie ej nejaka zrada v hormonoch....to ja som ho mala kvôli PCO katastrofalny, vraj sa moje vaječniky tvaria ako u ženy v prechode 🙄
No a ten tvoj dr....to čo je zač?????? 😕 ....ako si vôbec mohol dovolit ti niečo take povedat - trud jeden 😠 U nas to moja dr. začala riešit ihned po pol roku, tiež mi urobila HP a vtedy zistila, že je tam problem, že nemam ovulaciu...
No veruuuuuu, tak kiež by ti ta ms meškala kvôli fazulke, jujha...a meškava ti takto ms 😕 🙂 ....ja si budem potichučky želat, aby bol jasny a jediny dôvod meškania tvojej ms 😉
Môj mm ma bojovnikov vporiadku - vraveli, že to stači na IUI a dokonca je to normalny sperm. pre prirodzene tehu....no ale bez mojich vajok to samozrejme nejde 🙄
Teraz nas čaka 1.IUI, ku ktorej sa nevieme dopracovat od okt. 🙄 ....teraz mi už dali inj., naa kt. zasa čakam, lebo mi ich ešte poistovna neschvalila - to vieš , oni tam maju lažo-plažo 😠
Mojenko, daj vediet, ako to vyzera s tou tvojou ms 😉

tinasc
27. mar 2011

@jalanecek neboj sa dopredu, všetko dobre dopadne... prípadne nedalo by sa zavolať k doktorovi aby ťa zobral skôr ako v tú stredu? ale verím, že všetko je v poriadku a všetko dobre dopadne, neboj sa, daj hneď vedieť ako dopadol testík 🙂 držím silno palce 🙂

tinasc
27. mar 2011

@martina172 neboj sa v centre ťa budú sledovať podľa krvi a sona takže budeš presne vedieť kedy budú dozrievať folikuly 🙂 a ešte urobia HP takže ak by bol problém tak ťa upozornia... mne takto z HP zistili, že mám problém so štítnou žľazou... takže som sa začala liečiť 🙂
a ten tvoj gyndoš, to kde sa taký vyskytuje, nemám na neho slov...

fomarik
27. mar 2011

@adikasala no veru, lepí sa to na mna. ale nie je to až také hrozné. I napriek všetkému si tehulkovstvo z celého srdca užívam na plné dúšky. A aké mená máš vybraté, hm?

@apolenka ved práve preto sme nepopustili od Mt, pretože to sono sa nedá ani porovnať. Boli by sme veľmi radi, keby sme sa už dozvedeli, čo to bude. Ťažko sa námkupuje vybavička. Všetko čo máme, je bud zelenkabé, žlté alebo nanajvýš biele a oranžové... už by to chcelo aj nejakú inú farbičku. Zlatíčko a vy teraz máte pauzičku, však 😔 ? Ach jaj, ľutovanie nepomože..... Nikdy neplač, ked ti ukradnú slnko, pretože cez slzy neuvidíš hviezdy! 😉

@aby ako sa teraz cítiš náš nemvaječník? fazulky sú už zavŕtané? Mne horeli prsia a bolesti ako pri mrche.

fomarik
27. mar 2011

@martina172 - zlatko, tak ako písali dievčatá. 3Dc ti zoberu krvičku na horm. profil, kde zistia hodnoty v luteálnej fáze, profilačnej, estradiol a ešte neviem čo. my sme s týmito výsledkami prišli do centra, ale to som už mala nasadený clostilôbegyt. MM urobili rozšírený spermiogram a samozrejme, každý mesiac niekolkokrát na folikulometiru do centra. ja som mala PCO a ovulku žiadnu.

tinasc
27. mar 2011

@fomarik no veru, za chvíľku už pocítiš pohyby bábätka 🙂 a tá farba výbavičky je v pohode, však potom sa bude hodiť neutrálne aj pre druhé no nie? 🙂 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre