IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

fomarik
2. máj 2011

@mirus11 zlatko, tak sa nám pekne držkajte aj s maličkým.Nožky hore, a nechávaj s arozmaznávať.

renka1801
2. máj 2011

@zuzana151 ahoj podmienka 26 týždňov DNP sa sleduje výlučne na účely nemocenskej dávky. Podmienka na 270 dní nemocenskeho poistenia v posledných dvoch rokoch pred porodom sa sleduje na účely nároku na materské. V časopise mama a ja aprílove čislo je o tom popísane dosť kukni ak Ti nema kto poradiť na poistovni.

tinasc
2. máj 2011

@mirus11 pekne oddychujte nech sa také už nič neopakuje 🙂

lucy1311
2. máj 2011

@hope2011 dakujem ti, snad to vyjde ... v nemocnici bola baba, u ktorej nebol ani len naznak, ze by mohla byt tehotna volakedy a caka druhe podotykam prirodzene ... takze treba verit ... chudiatko narodila sa s 1 vajecnikom, silna endometrioza, zle vysledky hlienku z krcka a caka druhe ... trvalo to sice 8 rokov ale caka ... takze snad to vyjde aj nam

ursula5
2. máj 2011

Ahojte všetky, tak víkend nám vyšiel celkom suprovo, zabavili sme sa a chata ostala celá a nespadla 🙂
idem sa Vás spýtať kedy ste po iui niečo cítili nejaké príznaky alebo čo si mám všímať??? ja nemám zatiaľ žiadne príznaky v stredu min.týždeň som to absolvovala takže je to len 5 dní???
Kto to mal ísť v piatok a dnes pre tie výsledky, už viete niečo ako to dopadlo, napíšte som zvedavá???
pekný deň všetkým

tinasc
2. máj 2011

@ursula5 ja som mala kedysi všetky príznaky tehu a všetky testy potom negatívne 🙂
to je super, že ste si užili víkend, si sa odreagovala 🙂

ursula5
2. máj 2011

čítala som tu že neviete ako to je s tým dobrovoľným poistením na nemocenské, ja v tomto robím tak by som Vám mohla každej poradiť len potrebujem info o každom prípade zvlášť lebo to je individuálne....
Treba si platiť aspoň 270 dní a tie týždne čo ste spomínali tak aspoň 26 týždňov musíte platiť aby ste dostali z VZ z ktorého si platíte, ak platíte menej týždňov tak dostanete len z minimálneho VZ z nejakých 319€.
preto píšem že každá to máte ináč a je dôležité či ste aj zamestnané alebo nie, najviac môžete dostať nejakých 670€, tak potrebujete napíšte 🙂

tinasc
2. máj 2011

@ursula5 a teda koľko je to mesačne, napr. z minimálnej mzdy? alebo koľko treba platiť, aby sa mohlo poberať maximálne materské?

ursula5
2. máj 2011

@tinasc ja viem že tie príznaky sú individuálne ale tie čo im to vyšlo by mohli napísať kedy niečo začali cítiť 🙂 ja sa moc nestresujem v podstate počkám na výsledky, ale ak to nevýjde ideme ďalej a budeme skúšať..... trpezlivosť ruže prináša 🙂

hope2011
2. máj 2011

@mirus11 no to je krasne...ze kopka...tak ho pekne pozdravujem 🙂 a prajem krasne svadobne pripravy....

fomarik
2. máj 2011

@ursula5 jéééj, milé od teba že nám chceš pomocť. Si veľmi zlatá. Takže, ja si DPO platím od minulého roka od júla.Mesačne 15eur. V decembri som otehotnela a odvtedy som aj na PN. Prac. zmluvu mám na dobu určitú do konca júna, kedže som učiteľka.termín porodu mám 26 augusta a ked pojdem na matersku 8 týždnov pred termínom, vychádza mi to tal, že ešte 1 týžden mi bude platiť zamestnávateľ. Ale najradšej by som sa tomu vyvarovala...ten jeden týžden ma aj tak nespasí. Chcela by som požiadať dokyho aby ma dal na materskú 6 týždnov pred termínov.

ursula5
2. máj 2011

@tinasc ak si chceš platiť nie je to naviazané na minimálnu mzdu ale na min. základ.
ak máš v práci minimálnu mzdu a si zamestnancom tak tam nie je určený minimálny základ a materské sa vypočítava z tvojej hrubej mzdy za min.rok takže ak si mala každý mesiac minimálku 317€ tak je to zhruba na 190€ materská
ak by si chcela mať navyššiu musíš si platiť 4,4% z 1116,75€ mesačne, takže ak si zamestnánec a dobrovolne platiaca osoba musíš si vypočítať rozdiel medzi hrubou mzdou (1116,75-317) ktorú Ti platí zamestnávateľ a platiť 4,4% z toho rozdielu ..... (799,75*4,4%=35,19€ mesačne)
neviem či som Ti to dobre vysvetlila 🙂

fomarik
2. máj 2011

@ursula5 A teraz k tým príznakom... ja som nemala vobec žiadne. Jednoducho som si den pred odberom urobila test, aby som vedela, či si mám ráno dávať utrogestan ( aby som zbytočne nenaťahovala cyklus) a našla som //. Potom ma trošku začali akokeby páliť prsia. O tri týždne po IUI som už cítila bolesti v podbrušku ako pred poriadne silnou mrchou. Zvracala som len dvakrát. 4 den po IUI.... a v 7 alebo 8tt. Inak nič iné mi nebolo. Ani chute, ani pachy. Proste nič. Držím palce, aby si našla na teste //!!!!!!!!

tinasc
2. máj 2011

@ursula5 ano ďakujem 🙂

tinasc
2. máj 2011

@ursula5 ja som pri mojej prvej nemala žiadne príznaky, dokonca som začala krvácať, myslela som si, že je to mrcha, tak som aj robila, normálne ťažké som zdvíhala, po zemi som lozila, vtedy som niečo šila, po rebríku behala...no a potom mrcha meškala, tak som si spravila test a boli tam //... ale príznaky som nemala žiadne 🙂

alibabaa
2. máj 2011

@fomarik a to bolo ake vracanie?? lebo tiez som uz 2x vracala.2a4 den.. ale to moze byt kludne aj z hlienov, kedze je teraz obdobie alergii.. snazim sa nepriradovat to k ... aby som nebola prilis potom sklamana.. ale zaludok mam fakt divny od tejto 2 iui...

fomarik
2. máj 2011

@katy33 zlatko, tak čo? Ako nám podrástla fazuľka????? Určite je všetko tak, ako má byť. 😲 😲 😲 😲 😲 . A veru, zhá unava je to najlepšie, čo ťa na začiatku tehuľkovania môže stretnúť 😉 . Toho chudnutia sa netráp. Ja som sa včera vážila a stále len to 1kg navyše od začiatku tehu. Je to úplne normálne. Ved koniec koncov Peťko to za vás doženie 😉

mirus11
2. máj 2011

@fomarik no to sa nechavame rozmaznavat.a to my svokrahovorila,ze na co som si uz prala vecicky,ze sak to mam este vela casu.ale nikto nevedel,ze sa to takto pohorsi.tak ja som aj rada,ze to uz mam viac menej nachystane

fomarik
2. máj 2011

@alibabaa no, ked som zvracal prvýkrát, bolo to na 4 den po IUI. Najskor som si myslela, že je to zo strachu pred zubárkou... v ten den ma čakal u nej bekaný zákrok. jednoducho som sa zobudila, otvorila ladničku a ked som uvidela zemiakový prívarok, tak potom bleeeeee. Vobec som to toho času nepripisovala možnému otehulkovaniu. Až s odstupom času mi v centre povedali, že nevolnosti možu prísť aj v prvý i druhý den po IUI. Takže....??????......... posielam ti TTTTTTTTTTTTTTTT............... 😉

mirus11
2. máj 2011

@hope2011 no svadobne pripravy su uz ako tak hotove.uz len neake detaily a hotovo.

ursula5
2. máj 2011

@fomarik no neviem či budem testovať sama, či budem nedočkavá zatiaľ mám čas takže hor sa na niečo iné a nerozmýšľať stalé či som alebo nie som a či sa to podarilo uvidím 11.5. 🙂

fomarik
2. máj 2011

@mirus11 no, teda, ty si šikulka!!! Ved my ešte nemáme dokopy ani nič pokúpené a nie to ešte oprané. My chceme kupovať trošku neskor a kočík až ked sa babulka narodí. ja som si len spravila zoznam vecí do porodnice, podla ktorého si pokupime postupne všetko, čo potrebujeme. To ostatné až neskor.

ursula5
2. máj 2011

musím sa už odhlásiť a začať niečo robiť tak ak niečo píšte do internej pošty určite odpoviem každej ak budem stíhať
papa 🙂

fomarik
2. máj 2011

@ursula5 ja som po tej 3úspešnej IUI bola totálne namotaná na to, že to určite vyšlo!!! Neviem prečo som to začala tak brať. Proste som si nepripustila, že by to nemalo vyjsť. Pošlem ti IP s mojimi príznakmi-nepríznakmi, ktoré som si zapisovala.

mirus11
2. máj 2011

@fomarik no ja som si nieco pokupila, a vela veciciek mi dala sestra po malej,tak som poprala len tie neutralne,ale aj tak zavinovacky,plienky ,body,kosielky,dupacky a ostatne uz mam nachystane.a kedze teraz nemozem nic robit,ani riad umyt,tak sa mi to celkom dobre hodilo.a my uz mame aj kocik kupeny,len je zatial este v obchode,aj postielku uz sme kupili.lebo ja som si nechcela vsetko nechavat na poslednu chvilu,kedze moj skoro manzel jazdi na kamione,tak sme museli kupovat,ked bol domka.

walta
2. máj 2011

@petuska123 ahoj, jasna vec, ozvem sa... to som aj sama zvedava, ako dopadnem 😖

kavaapalma
2. máj 2011

ahojte,citam co mate nove... ja som sa este stale nerozhybala... 😖

hope2011
2. máj 2011

@mirus11 a aku idete mat svadbu, velku-malu???? juuuj, predsvadobne a svadobne obdobie bolo pre mna najkrajsie v mojom zivote...ja som si to neskutocne uzivala...das potom fotky aj na mojasvadba????

cmelica
2. máj 2011

Ahojte baby!!prosim Vas vedeli by ste mi napisat ako to vsetko prebieha,kolko sa plati za iui...celkovo ake ste mali z toho pocity???dnes som bola na vysetreni u svojho gyn.a na 2 mesiac sa mame ist s manzelom dohodnut ako budeme pokracovat dalej,ci zavedenie spermosiek do maternice,alebo hned umele...Dakujem Vam za vase rady a odpovede...a mate niekto skusenosti s klinikou v piestanoch???

ursula5
2. máj 2011

@fomarik to je super, že si si bola istá po tej tretej iui a že to vyšlo tak držím plačeky nech to všetko dobre dopadne a nech ste zdravučkí.... 🙂
no ak to nevýjde mne tak už pôjdeme na IVF, doktorka ma upozornila, že aby sme neskúšali už uiu, že sú to vyhodené peniaze zbytočne, pretože manžel ma dosť zlý spermiogram, ale upozornila ma že nikdy to nie je stratené vždy je šanca tak uvidíme , ja to až tak tragicky neberiem ale bola by so šťastná keby to vyšlo hneď na prvý krát odpadli by mi starosti ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre