IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

cmelica
5. feb 2012

@ursula5 dobru nocku 😔 a az ti to rychlo ubieha v praci 🙂

ursula5
5. feb 2012

@cmelica kedy ideš do Matina zajtra alebo utorok? potom ďalšia návšteva je za 14 dní takže na taký 10 deň ak Ťa zoberie Tvoj lekár a kukne tak budete už vedieť a nemusíš ísť! či toho 14.2. máš ísť k svojmu? tak nech ťa pozrie a budeš vedieť hneď 😉
idem papa zajtra som tu zas, dobrú

cmelica
5. feb 2012

@ursula5 idem uorok do Heliku a na dalsi utorok k svojmu 🙂 nechame sa prekvapit 😵
drzkaj sa!!papapa

tinasc
5. feb 2012

@alibabaa tak to mi hovor, a mojho mužíka ako to obťažuje, aj teraz si horko ťažko našiel čas 😉

tinasc
5. feb 2012

@kostickabonnie dobre sme víkendovali... boli sme u našich na obede a potom ešte na návšteve 🙂

mirka2010
6. feb 2012

@walta to je jasne, ze to musi byt silny zazitok...aj my sa tesime na nas krst...to bude tiez nadhera....a to ze plackas, to aj ja som bola taka uplakana stale ma nieco dokazalo rozcitit...len pockaj po porode...to ja som sama zo seba nechapala, kolko slziciek som dokazala vyronit...zena je potom neskutoicne citliva, uvidis 🙂

mirka2010
6. feb 2012

@sijust zlaticko...urcite bude babatko dobrucke....bud hlavne kludna, spokojna a hlavne stastna...a potom bude aj take babatko...napis mi potom ako dopadla poradna 🙂

mirka2010
6. feb 2012

@dasaa ahojky zlaticko...tak ako sa drzkate??? ako s tymi liekmi? posielame boztek 🙂

mistisa
6. feb 2012

Ahojte babenky.Som tu nova a dufam ze mi niekto poradi 🙂 Mame problem s otehotnenim.zacala som chodit do bratislavy a poslali ma do gin fivu.v stredu ideme s manzelom na prvu konzultaciu k dr. drabekovi.mate niekto nejake skusenosti?chceli by sme ist na IUI ja mam totiz ten problem ze nemam ovulaciu, neuvolnuju sa mi vobec vajicka.Ostatne mam dobre vysledky len toto mam problem tak sme mysleli ze by mohlo IUI vyjst.viete mi povedat aka je sanca ze to vide? snazime sa o prve babo tak vobec nevieme ako to chodi co a kde sa robi a celkovo.Moc moc dakujeme za rady 😀

yvi83
6. feb 2012

@mistisa Ahoj...no neviem ci ti poradim ale ako pises ze nemas ovulaciu, tak si myslim ze ti urcite nasadia liecbu, davaju sa na to tabletky clostilbegyt a potom sa folikulometriou sleduje ci vajicka, teda folikuly dorastaju a ci sa uvolnuju, takze pred IUI ti zistuju velkost folikulov a podla toho urcia kedy spravit IUI...my sme dnes boli na folikulometrii a v piatok ideme na nase 1.IUI..drzim ti palce, a neboj, v centre vam daju odpoved na kazdu vasu otazku 🙂

mistisa
6. feb 2012

@yvi83 Dakujem pekne.No myslim ze tam pojde fakt iba o to nastavenie ostatne mm dobre aspon co mi povedal doktor ze vysledky su dobre.aj si bola na laparoskopii? nevies ci je nutna pred IUI ? a kde chodite do akeho centra? no to gratulujem a budem drzat palceky nech vam to moc dobre dopadne a nech sa to podari na prvy krat 🙂 vela vela sil a hlavne kludnu hlavicku u obidvoch vraj to pomaha 😀

yvi83
6. feb 2012

@mistisa ano bola som aj na laparoskopii v novembri, v centre /Sliac/ kde chodime to bola podmienka ze pred IUI musim mat priechodny aspon jeden vajcovod, da sa to zistit aj lahsou metodou, ale ja som si zvolila tuto, lebo v pripade ze ti tam nieco najdu , hned ti to aj odstrania, ja som mala myom, ale vajcovody nastastie priechodne, tak mi ho hned odstranili a teraz by to malo byt ok...a kolko sa snazite?? my 3 roky

mistisa
6. feb 2012

@yvi83 no tak asi to bude cakat aj mna teda asi urcite.sice moja doktorka povedala ze to nevyzera na nepriechodnost ale tak podla mna to nezisti len sonom.my sme zacali chodit do BA do gin fivu tak uvidime.boli sme tam minuly tyzden prvy krat len vlastne manzel na spermiogram a teraz v stredu mame prvu konzultaciu tak uvidime co povedia.My sa tiez snazime 3 roky.tak uz sme sa rozhodli zvolit tuto cestu.chodila som na vselijake vysetreenia brala som clostylbegyt chodila som pravidelne na folikulometriu ale nikdy mi folikuly nedorastli tak ako mali.este doktor povedal ze mam hluche vajecniky a vobec sa im nechce sa prebrat.len stale ma liecil tak isto tak sme sa rozhodli ist do BA.

tinasc
6. feb 2012

@mirka2010 ja som bola skôr rozcitlivená, keď sa malá narodila, keď som sa na ňu pozerala... a neskutočne som bola rozcitlivená neskôr, keď už bola v škôlke a niekde vystupovali ,alebo mali nejakú akciu, kde vystupovali 🙂 tak som sa musela premáhať, aby som nevyzerala ako šibnutá 😀 🙂 🙂

mistisa
6. feb 2012

@yvi83 pisala si ze sa da zistit priechodnost aj inym sposobom ako laparoskopiou.vies mi poradit akymi? 🙂

tinasc
6. feb 2012

@mistisa no ak nemáš ovuláciu, tak ti nasadia lieky, už tu spomínaný clostilbegyt, ten je na vytvorenie folikulov, potom ti určia, na ktorý deň cyklu máš prísť na kontrolu ( to je podľa dĺžky cyklu, to je dosť dôležité, ak máš pravidelný, ak nie, tak sa chodí trochu skôr), vezmú ti krv, urobia sono, či ti folikuly dozrievajú a podľa výsledkov ti určia, v ktorý deň prídeš na zákrok (IUI) na spustenie ovulácie a pichá pregnyl a o dva dni sa ide na zákrok (zvyčajne, ale všetko závidíš od kontroly na sone a výsledkov z krvi) 🙂 t 🙂 k veľa šťastia 🙂

buba13
6. feb 2012

@tinasc veru to je naj teraz a dobre mi z toho travi 🙂 som z okresu senec 😉

buba13
6. feb 2012

@dasaa ahojcek, uz zase v praci, tak ani nie moc dobre. ale vikend bol super 🙂 a vy co ste porabali?

yvi83
6. feb 2012

@mistisa neviem ako sa to presne vola, ale to ti vstreknu taku kontrastnu latku do dutiny maternice myslim a potom utz pozeraju ci vlastne preteka aj cez vajcovody...

tinasc
6. feb 2012

@mistisa priechodnosť robia v GF aj ambulantne, ale ja som na tom nebola, ja som bola na celkovej laparoskopii, pred iui som na laparo nebola 😉

kostickabonnie
6. feb 2012

@cmelica zbieram vysledky novych vysetreni az na zaklade kompletnych vysetreni uvidime, ako dalej.....tipujem to na maj-jun, teraz v piatok endokrino, buduci pondelok genetiku a hormonalny profil, stery mi uz urobil no a posledna imunologia je az v marci, takze kym pridu vysledky z genetiky a imuno, bude asi maj, dovtedy nebudem skusat IUI, lebo ma to vzdy psychicky rozhadzalo 😒

tinasc
6. feb 2012

@mistisa sorry mám v mojej odpovedi preklepy, ale určite sa v tom vyznáš 🙂

kostickabonnie
6. feb 2012

@tinasc ahoj, ako napredujes? kedy to mame na teba mysliet a drzat palceky? 😉

mirka2010
6. feb 2012

@tinasc no to si aj ja viem samu seba predstavit, aka ja budem, ked budem maleho niekde takto vidiet...ja som celkovo velmi emotivny a citlivy clovek a ked uvidim nase dieta ze nieco dosiahne, tak budem z toho uplne hotova...to je jasne....🙂

tinasc
6. feb 2012

@kostickabonnie ale hádam dobre, ono ja na to radšej tak veľmi nemyslím, ani o tom nepíšem 🙂 ale budem priebežne informovať 🙂

tinasc
6. feb 2012

@mirka2010 však jasné 🙂

mistisa
6. feb 2012

@tinasc ahojko dakujem 🙂 ja cyklus nemam vobec nedostavam menzes vobec iba po agolutine alebo tabletkach.inak neni sanca.hm.tak uvidime co a ako ale som rada ze si mi napisala cely postup.aha takze sa to da aj tam priamo tam asi nedavaju narkozu ze? som v tom laik tak preto sa radim 🙂 este par navstev u doktora a som v tom zabehnuta chacha 🙂 a vam sa podarilo po IUI?

mistisa
6. feb 2012

@yvi83 aha no tak uvidime co doporucia .-) vstredu budem mudrejsia 😀

mistisa
6. feb 2012

@tinasc chacha ja mam take iste tak sa vyznam chacha 😀

tinasc
6. feb 2012

@mistisa tak to ti potom tvoje možnosti najlepšie vysvetlí lekár, každá žena je iná, takže tam sa najlepšie dozvieš 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre