IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

mima207
21. okt 2016

@boredka jasne joj aj my by sme uz potrebovali nejaky wellness ale tak po operacii si to este asi nemozem dovolit ale tak neva no pojdeme inokedy a to mmt no co uz aj take veci sa stavaju...som sa doma predtym vyplakala a teraz som silnejsia ako predtym....raz to babo bude a citim ze to bude coskoro....kazdej jednej zelam aby sme boli tehu trebars aj do vianoc....

22maj2007
21. okt 2016

@veroniq85 Ja tiež na menstrulaciu,občas má viac boli brucho,ale to pripisujem duphastolu.Prsia má tiež bolia,ale to vždy,tak uvidime

veroniq85
21. okt 2016

@22maj2007 a ak to nahodou nevyjde mas v plane ist na druhe kolo iui?

sisa217
21. okt 2016

@veroniq85 no mne dnes sestricka povedala toto (na zaklade mojej otazky ci jej potrebne mat 3 iui az potom poistovna odklepne ivf alebo ako), citujem: viete, najprv vam musime zistit priechodnost vajecnikov, neviem preco vas doktor poslal na iui, zvycajne sa to robi az po tom to vysetreni...schvalenie ivf je ak je zena v poriadku az po 3x iui ale ak ma zena nejake problemy tak sa da schvalit aj skor...takze mi to pride jak keby si doktor chcel zarobit 100 ecok nakolko potrebne vysetrenie mi nespravil..ale nevadi peniaze na to aby sme mali babatko dam hocikomu s radostou ked mi ma pomoct 🙂..jedno iui za mnou uz len 2 v tomto pripade a po druhom uz davam ziadost 🙂

22maj2007
21. okt 2016

@veroniq85 chceli by sme hneď na druhú,chceme to skúsiť aspoň 3krát,ak to nevide,tak neviem na umelé sa necítim

veroniq85
21. okt 2016

@sisa217 ja tiez viem ze sa zvykne zistovat priechodnosť vajecnikov lebo to je podmienka uspesneho priebehu. Mne to tiez nerobili ale ja mam jedno dieta ktore sme splodili asi pred 3 rokmi ak ratame aj 9 mesiacov tehu. A ked som sa pytala lekara ze ci mam ist na to vysetrenie tak mi povedal ze netreba ze vy musite mat priechodny minimalne jeden. Takze neviem ale v tvojom pripade by som si to dala vysetrit. Viem ze gynfiv robi tie hyfosy dufam ze som to spravne napisala a to je menej invazivna metoda ako laparoskopia ale plati sa za to tusim 120eur.

veroniq85
21. okt 2016

@22maj2007 ja tiez pojdem hned na druhe a aj tretie. No ak to nevyjde tak pojdeme aj na umele. Tak ty musis vediet ako sa citis vsak este mas cas si to premyslieť

22maj2007
21. okt 2016

@veroniq85 často premýšľam aj nad umelým,len mám z toho strach,dúfam,že v ide iii,držím nám všetkým palce

sisa217
21. okt 2016

@veroniq85 za to zaplatim s tym problem nemam ale mohol mi to spravit hned a nie az po ☹ z toho som taka rozcarovana...ale myslim ze by som mala byt v pohode, nemyslim ze by som mala nepriechodne vajcovody i ked vsetko je mozne...vsak napisem co mi povedia ked im budem telefonovat, lebo aj tak na 3. den MS by som tam mala ist na dalsie vysetrenie...

moschin0
21. okt 2016

@sisa217 ja som si myslela, ze nepriechodne nemozem mat, ze vsak endo nemam a zapaly som neprekonala a pomocou hyfosy zistili, ze jeden je nepriechodny... vacsinou babu poslu na prve iui, ze ci nahodou "motyka nevystreli" a ak nie tak posielaju na "prefuk". v tom cykle ked sa robi prefuk, je ze vraj zena velmi plodna...vtedy saodporuca skusat prirodzene..

moschin0
21. okt 2016

@sisa217 a ty si mozes podat ziadost na ivf hocikedy, ale skor schvalia vtedy ked ma zena diagnostikovanu sterilitu, resp muz- to vtedy ked ma nejaku odchylku od normy... a pokial par nema taketo diagnozy, caka sa na 3 iui..

zuzsat
21. okt 2016

@veroniq85 idem kuk na foto utz 😀 zmiatla si ma

zuzsat
21. okt 2016

@veroniq85 mas pravdu bolo to 6tt+2 😀

zuzsat
21. okt 2016

@sisa217 tiez sa cudujem. lebo iui je mozne len ked je aspon 1 vajecnik plne priechodny. ak su nepriechodne tak sa ide hned na ivf

zuzsat
21. okt 2016

@veroniq85 sekla som sa o tyzden 😀 😀 😀

wanda52
21. okt 2016

@22maj2007 ja sa tiež bojím umelého, teraz som po druhom IUI, budúci týždeň idem na krv. Ak by to nevyšlo, dáme si pauzu a po zime sa rozhodneme, ako ďalej.

veroniq85
21. okt 2016

@zuzsat tak hlavne ze je v brusku a uz len pockat kym pride na svet😉

sisa217
21. okt 2016

ahojte, vysledok negativny ☹ mam vysadit tabletky progesteron a na 3-4-5 den MS mam prist na odber a potom neviem co so mnou bude, len toto mi povedali...ani som sa nestihla opytat na uspesnost ci sa aspon niekomu podarilo ☹

veroniq85
21. okt 2016

@sisa217 tak to ma mrzí. Na 3 den mne brali krv na hormonalny profil a amh. To amh sleduje ze aku mas este rezervu co sa tyka vajicok. A zrejme ta poslu na tu priechodnosť. A mozno ti uz daju papiere na 2 iui.

veroniq85
21. okt 2016

@veroniq85 inac kedy by ti mala prist ms? Ake dlhe cykly mavas?

wanda52
21. okt 2016

@sisa217 ahoj, nebuď z toho sklamaná, aj keď úprimne, ja som bola tiež po prvom IUI neúspešnom sklamaná, aj som si poplakala. Ja som išla hneď do druhého IUI, lebo baby mi tu písali, že je väčšia šanca, keď ideš na IUI za sebou. Priechodnosť tiež ešte nemám zistenú, ak by nám nevyšlo druhé IUI, tak sa chystám objednať na HyFoSy.

sisa217
21. okt 2016

@veroniq85 cykly mavam od 28 do 34 dni, v priemere tych 30...po vikende by som mala dostat takze bud. tyzden hned tam pojdem...teda ak sa nieco nestane a ja nedostanem ☹

sisa217
21. okt 2016

@wanda52 no ja budem rada ked vsetko absolvujem nakolko ma naozaj zaujima ci som teda ,,na chybe,, ja ☹ doteraz sme si mysleli ze to je priatel, teda jeho plavci...samozrejme sklamanie je, no pravdupovediac som to cakala...stresy v praci a rozculovanie mi naozaj nerobi dobre...teraz sa asi prvykrat po pol roku modlim aby mi mrcha dosla co najskor, resp. aby dosla vobec

veroniq85
21. okt 2016

@sisa217 no ja som len zvedava ze ci uzivanie týchto liekov - hormonov nejako neovplyvnuje cyklus. Ja mavam 28 dnovy cize presne o tyzden v piatok by som mala dostat. Ale teraz som mala ovulku uz na 12 den takze mozno sa mi skrati cyklus na 26 dnovy. No uvidime ako to vsetko dopadne. Napis nam potom aktualne info. Ja tiez napisem ako dopadnem na krvi v utorok.

sisa217
21. okt 2016

@veroniq85 jasne vsetko sem napisem ale to uz by som nemala lebo po prvom iui sa nam nepodarilo otehotniet 🙂 ja sa tiez cudujem ze na 14 den som mala ovulku kedze ked som si robila ovulacne testy tak mi to vyslo az na 17 - 18 den...cely cyklus mam rozhadzany z tejto hnusnej roboty ☹ ja len dufam ze budem v poriadku...

22maj2007
21. okt 2016

@wanda52 a ako sa citis?koľko dní si po iui? Nikdy som si nemyslela,že budem mať problém otehotnieť,moje sestry mali menstrulaciu raz za štyri mesiace a otehotnela prirodzene,no treba nám veriť,že sa to podari

wanda52
21. okt 2016

@sisa217 mrcha ti príde, ja som brala po IUI duphaston, po negatívnom výsledku som ho vysadila a mrcha prišla do pár dní, meškala mi možno 1 - 2 dni. Potom som zase brala clostylbegit, ale tentokrát len jednu tabletku, nakoľko sa mi v prvom kole z neho vytvorili až tri folikuly. Čo je ale divné, že po dobratí clostylbegitu v druhom kole sa mi vytvorilo ešte viac folikul - 4, z toho jeden bol už cystický 27mm... IUI mi urobili aj tak, tak čakám výsledok - na budúci piatok už budem vedieť, ako sme dopadli. Veľmi by som si priala, aby to vyšlo. Nám zatiaľ zistili len zlú morfológiu spermií, ale ja som ešte neabsolvovala vyšetrenie priechodnosti vajcovodov. Čo sa týka hormonálneho profilu, to som mala všetko v poriadku, nevytváram ani protilátky voči spermiám a tiež mám na svoj vek dostatočnú rezervu vajíčok.

wanda52
21. okt 2016

@22maj2007 som 7.deň po druhom IUI, pri prvom som mala bolesti v podbrušku, po tomto druhom sa cítim ok, akurát včera ma dosť pichalo vo vaječníku, ale prešlo to. Mám nafúknuté brucho, asi aj z toho duphastonu. Beriem aj estrimax, nakoľko som mala nízku sliznicu. Ak by to nevyšlo, dám si pauzu, chcem sa očistiť z tých hormónov, čo do seba pchám. A ty sa ako cítiš? Ešte po prvom som mala aj taký bledý výtok, ale to ževraj býva po ovulácii.

22maj2007
21. okt 2016

@wanda52 mňa sem tam boli brucho a prsia,ale to vždy pred menstrulaciu,test si urobím až v pondelok a v stredu idem na krv,a zabudla som napisat,že ja už mám malú rezervu vajíčok.

veroniq85
21. okt 2016

@wanda52 ja som rovnako na tom ako ty. Aj ja som mala zatial vsetky vysledky v poriadku. Asi to tiez vyzera len na problem s pohyblivostou spermií. Mozem sa opytat kolko mas rokov? Ja mam 31.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre