IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

riami78
16. jan 2012

@lucy130881 Aj mne, držím palce!

jeny
16. jan 2012

@lucy130881 ahoj aj mne sa podarilo hned na prvykrat 😉 teda este to nemam potvrdene u dr iba testikom ale uz to beriem akoze to vyslo 🙂

martika32
16. jan 2012

@petuska123 dakujem ti si velmi zlata,ešte keby si mi vysvetlila tie skratky ivf a kolko trva ten dlhý protokol....možno sa vypytujem ako blbec,ale zatial som o týchto temach nedebatila,tak nerozumiem niektorým skratkam...a kedže už špekulujeme o tejte metode,tak chcem vedieť čo najviac...

cmelica
16. jan 2012

@sijust ahoj moja!!tak volala som vcera ,teda aj v sobotu,ale to mi nic nepovedali,pretoze mi zle napisali terminy...no a vcera mi povedala embriologicka,ze 4 su jednotkovej znamky a 1 je dvojkovej znamky...ale teraz je to pre nich velmi rozhodujuce ...zajtra budem volat znova a uz sa rozhodne ci bude aj vklad,alebo az potom v stredu...juj som myslou stale pri nich a prosim ich aby sa pekne delili 🙂
Dakujem moja moooc!!!! a ty ako moja?simranie pokracuje??

dasaa
16. jan 2012

@cmelica ahoj tak ako bolo u lekara?

cmelica
16. jan 2012

@martika32 ahoj!!ak by ste isli na IUI -vnutromaternicova inseminacia,tak sa stimuluje clostilbegydom vacsinou od 3-do 7 DC... na ten 9-10 DC sa ide na sono ci tam pekne rastie folikul dominantný,pripadne mozu byt aj 2-3 folikuly zalezi ako reagujes na stimulaciu...to ta pozru pomeraju foliky ak bude dostatocne velky tak si das pichnut vecer pregnyl a obden ides na zakrok...to mm pekne da spermosky,tie sa premyju a tak za 2 hodinky ti ich vstreknu priamo do maternice...za 14 sa ide na krvicku 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=qCdIiLLF0vw


ja som mala IUI na 15DC-hovorim vsetko zalezi na velkosti folikov 🙂
no a IVF-Oplodnenie v skúmavke ...ak je kratky protokol to znamena kratsia stimulacia na samotny zakrok,tak ta sa zacina vecsinou na 2DC s pichanim injekcii do oblasti bruska....
dlhy protokol sa zacina v polke cyklu branim liekov + pichanim prvych injekcii...do 32DC by si mala dostat mrchu a na 2DC sa ide na sono + krv a podla toho ti pridavaju dalsie injekcie..... a uz chodis na pravidelne kontroly ako reagujes na stimulku a podla toho ti bud uberaju,alebo pridavaju davku...okolo toho 14-16 DC sa ide na odber vajcok-pod narkozou...ak budes mat predlzenu kultivaciu tak vklad embryjok je tak za 5-6 dni...ak by si nieco este chcela vediet kludne pis.... u kazdeho je stimulka ina-ine lieky,injekcie....

https://www.youtube.com/watch?v=GeigYib39Rs
cmelica
16. jan 2012

@dasaa ahooj!!!v pohode...moj doki tam nebol tak mi napisali dalsiu kontrolu na 30.1...a teda mam prist aj podla potreby 🙂
a ty moja ako??co porabas??

lucy130881
16. jan 2012

jaj babenky keby som bola ako vy a vyslo nam to na prvy krat 🙂

cmelica
16. jan 2012

@lucy130881 Urcite ti budeme drzat palce aby to tak bolo 🙂 tfuj tfuj tfuj drzkaj sa!!! 😵 hlavne ziadny stres 🙂
a kam chodis do caru???

cmelica
16. jan 2012

@jeny ju k testiku potichucky gratulujem 🙂 🙂 🙂 a kedy ides na krvicku??

jeny
16. jan 2012

@cmelica ahoj, dakujem. Na krvi som uz bola v piatok a dodnes nemam vysledok ☹ uplne na mna kaslu vra mam cakat kedy zavolaju

anlady
16. jan 2012

Prosím, písala som už niekde tu na MK,ale skoro žiadna odpoveď, tak mi prosím poradte aspoň vy ,Ahojte snažilky,
našla som tu už podobné témy o IUI, len žiaľ nikde som poriadne nenašla to čo som konkrétne hľadala. Preto by som Vás chcela poprosiť, aby ste sa so mnou podelili o Vaše skúsenosti na jednotlivých klinikách. Ja sa v týchto veciach ešte veľmi nevyznám, tak prosím ospravedlnte moje občas hlúpe otázky:
1: Čo znamená tá "stimulácia" a prečo sa musí stimulovať, koľko to trvá a akým spôsobom sa dá teda stimulovať
2: Ktorú kliniku, lekára mi odporúčate a prečo
3: A to hlavné čo ma zaujíma najviac zo všetkého - Koľko trvá celý priebeh IUI,ale úúplne od začiatku tzn. odkedy ste sa rozhodli ísť od svojho gynekológa do centra
4: Prosím napíšte mi ešte Vaše príbehy ako to prebiehalo - od prvého sedenia v centre, ako prebieha prvé stretnutie, aké vyšetrenia ste vy a partner museli podstúpiť.
5: A ešte jedna dôležitá vec : Ako často ste museli chodiť do centra, než prebehlo samotné IUI a teda aj prečo (ak to bolo často)
Ďakujem moc vopred za odpovede, moc mi pomôžete.

anlady
16. jan 2012

@cmelica inak ďakujem za správu 🙂

cmelica
16. jan 2012

@jeny a kam chodi do centra??niekde sa volaju o vysledky a niekde zavolaju,no ked nevolaju do 15tej tak si volas sama 🙂 skus 🙂 drziiiim moooc palce 🙂

cmelica
16. jan 2012

@anlady nie je za co,rada som napisala 🙂 ak nieco este potrebujes kludne pis 🙂

jeny
16. jan 2012

@cmelica no prave teraz mi volali,konecne som sa dockala, hcg je 247 zda sa mi to dost malo bolo to na 15DPO, no uvidime co bude dalej ,chodim do iscare MT

cmelica
16. jan 2012

@jeny ved to je uplne uzastne HCG 🙂 a sor by som povedala,ze dost vyseke 🙂 kocky maju aj okolo 150-170 🙂 🙂 🙂 Gratulujem 😀

jeny
16. jan 2012

@cmelica dakujem tak si ma potesila, ja tym hodnotam zatial velmi nerozumiem kedze doteraz bolo vzdy na nule 😀

cmelica
16. jan 2012

@jeny 🙂 🙂 tfuj tfuj tfuj az sa zdvojnasobuje 😵

riami78
16. jan 2012

@jeny Neboj, je to OK, ja som mala 16 DPO 395. Aspoň vieš, že to nebudú dvojičky, aj keď človek nikdy nevie. 😉

mirka2010
16. jan 2012

@pici no to mas pravdu, mal by ist uz na svet, poklad nas...ale nechce sa mu, nechce,....ale uz to pride...🙂 kedy sa bude u vas nieco riesit?

mirka2010
16. jan 2012

@dasaa
@cmelica
@majca55 ahojte moje zlatucke...tak dnes sme boli opat na zazname, dali nam skusobne oxytoxin na vyvolanie kontrakcii, tak som si ich tam hodinku pekne precitila, ale nebolo to nic strasne...takze potom nas pusitli domkov, ze zatial a zajtra tam pojdeme znova...uvidime co bude, takze nam sa to stale natahuje...maly si len krasne hovka u maminky...pokladik nas milovany....tak zatila tak, info o nas 🙂

mirka2010
16. jan 2012

@sijust dakujeme zlaticko, budem samozrejme informovat 🙂

cmelica
16. jan 2012

@mirka2010 moja jemu sa asi nechce ist do tohoto pocasia 🙂 caka na mna aby ste mi odovzdali stafetu 🙂 ja sa zajtra dozviem rano o 8.00 ci buide vklad v utorok alebo v stredu 🙂 len nech sa nam pekne drzia embryjka nase 🙂 zajtra na vas myslim 🙂 🙂

mirka2010
16. jan 2012

@cmelica tak, vyzera to tak, ze naozaj ti odovzdame stafetu...velmi sa z toho tesim...lebo to bude nadherne....uvidis, ty si budes uzivat vklad...a budes maximalne spokojna, ze krasne embrijko je uz u mamicky...a my...my budeme rodit 🙂

lucy130881
16. jan 2012

@cmelica nie chodim do heliosu , neskoro som sa dozvedela o care.

majca55
16. jan 2012

@cmelica zlatko ty si sa tu dnes riadne rozpísala 😵 😵

martika32
16. jan 2012

@cmelica dakujem ti ,si velmi mila,že si mi to pekne vysvetlila,i ked určite sem ešte zavitam a budem sa pytať 🙂) len by som ešte chcela vedieť,koľko to asi všetko stoji?..dakujem

majca55
16. jan 2012

@mirka2010 moja tak ale vás riadne napína ten váš malý pokladík 😵 asi sa mu nepáči dátum tak chce krajšie číselko mať v rodnom liste 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre