IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

apolenka6
16. máj 2012

@katy33 Na hematologiu som sa dnes objednala do NR tu u nás ,že to nemá cenu 😒 ..objednali ma na 29.mája 😕 mám prísť na lačno a doniesť si moju dokumentáciu 😎 ..som zvedavá za koľko budú výsledky 😕
Tak malá je správna ,ženská a už hádže pohľady na mužov 😀 a ženy sa jej nepáčia 😀 tak to je potvorka malá 😅 ,no tak už od mala si musíte dávať na ňu pozor,teda tato 😝 je krásavica a ked bude rááásť ajajáááj 😅
Veru tak pekne prechádzky treba ! mala sa naučí a bude sa jej vonku páčiť..zober ju na námestie tam je fontánka a pre detičky ihrisko 😵 a konečne sa aj stretneme ked ju naučíš na dlhší výbeh 😀

apolenka6
16. máj 2012

@fomarik Nepísala si Zuzke ako sa majú? ja som aj adikasale písala a neodpovedá,tak snád sa ona ozve ked si nájde čas a chuť,ved čerstvo po pôrode je to asi iné...
a dnes sa ti snívalo so mnou tiež? 😨
tak malá je už riadna jedáčka ako čítam papaá všetko do radu,tak to má byť ,nech je zdravučká vaša ňuňu 😉

fomarik
16. máj 2012

@apolenka6 Až po obede jej budem volať, viem, že rodila cisárom takže je na infuzkach a sama viem, že milion telefonatov s napichnutou žilou a v bolestiach nie je bohviečo. Určite ti dám vedieť, ako s amá. V nedelu ideme za nou. Nie, dnes si sa v mojom sníčku neukázala, asi si sa zlakla, či? 😉 Jáááj, veru velká, ale pomýlila som sa v cm, má 82 cm nie 92. Očkovanie nám odložili až na polovicu septembra, tak som sa aj potešila 🙂 🙂 🙂 . Dnes ideš opäť na poobednu?

katy33
16. máj 2012

@apolenka6 Tak to ta ešte dobre objednali, väčšinou dávajú iné dátumy 🙂 No som zvedva, ako to dopadne, to budu robit asi uplne nejake kompletne vyšetrenie 😕 Pôjdeš do NR aj s mm?Aby si tam nebludila sama, lebo ja tam ist sama, vyhlasia po mne pátranie, určite by som sa nevratila, ani s buzolou v ruke 😀 😝
No, dnes nam to vyzera,že z prechadzky nič nebude, je hrozny vetrisko, teraz šušniček buvka, tak uvidime, v akej sa zobudime nalade 🙂

katy33
16. máj 2012

@mirka2010 Mojenko, nám začali akési rušne noci, neviem,či to môže byt zo zubkov,al.čo sa nam deje, no už 4.noc po sebe sa malinka budi presne v tie iste hodiny s takym žalostnym plačom,jaj, až mi srdiečko zviera,ukludni sa, až ked si ju priložim, dam ju naspät do postielky a zaspinka,ked ju hladkam po chrbatiku a pusinkujem na lička...takto sa mi zobudi vždy po 1.00 a po 4.00 - je to zvlaštne,že vždy cca o tej istej hodine 😕Včera som pre istotu kupila gelik na zubky-na dasienka. A malinký ako? Miruštek,kolkokrat za den vam vychadza krmenie?

fomarik
16. máj 2012

@mirka2010 áno, hovorí už mama a je to neskutočne krásne 🙂. V blabotaní a v rečovom prejave je šikulka, ale čo s ahrubej motoriky týka, tak v tom bude trochu pozadu, kedže je to riadny pampúch 🙂. Neriadila som sa žiadnpou odbornou literaturou ohladom jej jedálnička.... len v Hamiklube som čo-to vyčítala, len tie mesiace kedy a čo zavádzať. O chvilku aj vás čaka papanie ako velkáči 🙂

apolenka6
16. máj 2012

@fomarik Dúfam,že mi to odošle ,lebo mi dáko blbne sieť ...
to som nevedela,že išla cisárom 😕 to mali na pláne ? som sa jej nepýtala ako bude rodiť ,ved viem,že musí mať veľa telefonátov,ved koľko ludí ju pozná 😕 ..tak ju pekne pozdrav ked za ňou pôjdeš osobne aj ona ťa tuším prišla pozrieť po pôrode ,aké je to fajn,že sa môžte stretnúť 😵
Neviem čo prežívate ked počuješ slovo očkovanie ,ale asi nič dobrého to pre matku neznemená 🙄
áno celý týždeň idem na poobednú smenu ,zajtra príde mm doobeda si navarím a večer ma čaká a ráno v piatok si poleňošíme v posteli 😉
a ešte k tomu snu ,nie nezľakla som sa 😀 😕

mirka2010
16. máj 2012

@katy33 ahojky, no veru mozu to byt uz aj zubky, ale aj nas maly ma take zvlastne obdobie co sa tyka spanku...tiez nam krasne spinkaval uz aj do pol piatej rano, uz raz aj prespal celu noc a potom ako keby sa vymenil a vstaval uz oj okolo pol jednej, pol druhej, pritom papat nepyta...papava tak okolo tretej, stvrtej, podla toho ako sa zobudi...ale nie s placom...takze naozaj zubky sa uz mozu tlacit...to si este uzijeme....nas maly papa za cely den celkovo 5x, v tom je uz aj nocne papanie...potom rano okolo deviatej, potom okolo jednej, okolo piatej a nakoniec okolo deviatej vecer...a vy ako casto papate? a kedy zacinas prikrmovat?

mirka2010
16. máj 2012

@fomarik tak to je uzasne, ze uz povie mama...je to tak nadherne, vsak?? aj ja sa uz na to neskutocne tesim, neviem sa toho uz dockat....a mala sa ti kedy zacala pretacat? lebo ten nas milacik sa da len na bok, snazi sa, natahuje sa za hrackami, ale nepretoci sa este uplne...na prebalovacom pulte z bruska na chrbatik ide krasne, ale napriklad na posteli ani za svet...tak ja uz neviem....inak toto prikrmovanie, to je pre mna obrovska neznama...som ja zvedava ako to vsetko bude...troska sa toho aj bojim

mirka2010
16. máj 2012

@fomarik a este som sa chcela opytat...zuzka rodila cisarskym, preco?

apolenka6
16. máj 2012

@katy33 Zlatko píšem ti už 2x a tento somár PC blbne asi ten vietor čo u nás fučí je toho príčinou 😠 bola som v meste dnes a veru ked som išla domov ,tak sme sa s vetrom pretláčali tak fučííí 😕 ale som ho premohla 😝
Do Nr budem mať živú buzolu ocina ,on NR pozná bol tam aj na vojne aj nemocnize žial pozná 😖 budem mať výlet busom,alebo dokonca vlakom! 😅 mm bude v práci je to v utorok a tiež si myslím,že šikovne ma objednali nemám ani šajnu koľko sa tam bežne čaká 😕 a ocino bude milá spoločnosť ,len budem hladná ja ráno raňajkujem a musím byť na lačno 🙄 len nech hlava moja nebolí a bude to dobré...som zvedavá aké vyšetrenia mi dajú spraviť a na čo prídu 😕 😨tak ja odjécham do práce!

kuspitka
16. máj 2012

tak dievcata ziadost na IVF schválená..

katy33
16. máj 2012

@mirka2010 My papkavame 6-7x aj s nočnym papanim (7.00,10.00,13.00,16.30,19.30 - potom vstavala okolo polnoci a okolo štvrtej) no teraz je to v noci kadejake 😒 A Maroško ma aj dudlik? Inak, malinká nám vôbec neakceptuje dudlík, vôbec ho nechce cmulat 😝 , no ale za to si našla palček a ten teda cmula o 106, v noci nas tym aj zobudi,ako cmula 😀 až mám obavy,ako ju to odnaučit, cumlik vezmeš a hotovo, ale čo s palčekom 😕 ,pri takom cmulani jej o chvilu zostane len kostička 😕 😝 Dudku len okusuje, a ked sa ju snaži dudkat, tak dudka ako Maggie zo Simpsonovcov a duda jej vždy vyleti 😀 ...snažím sa jej palček vytiahnut, no ona v momente vrazi druhy, a ked jej vezmem aj ten, tak cmula moje prsty 🙄 😅 Ja rozmyšlam, že s prikrmami začneme o take dva tyždne, pokial budem mat pocit,že malinka by už papkala viac, tak určite začneme skôr, i ked by som najradšej vydržala iba kojit do konca toho 6.mesiaca, ved uvidime 🙂 Ja som už teraz velmi preštastna, že sme už tolko na mliečku 🙂 Dávam malinkej vigantol aj probiotika lyžičkou a to keby si videla tu pusiniskko, čo dokaže otvorit, dnes sme sa s mm až na nej smiali, chudatko moje, tak ju ocuckavala, dufam,že tak ako mliečko, bude papkat aj zeleninku 😀 Ešte som sa dočitala , že v3.a v 6.mesiaci je rastový špunt, tak aj vtedy detičky môžu pýtat viac papkat a byvaju plačlive, najmä v noci 😕

katy33
16. máj 2012

@apolenka6 Nie je nad to mat živu buzolu 😀 😀 😀 Musiš zbalit nejaky ten rožtek do tašky, aby si tam neumrela hladom, ja som si to tak nosila 😀 Najlepšie bolo, ked som sa krmila u zubara v čakarni, to tam ešte len na mna čubrneli 😀 😝 Ani neviem, či by bolo lepšie, ak by na niečo prišli,al.nie 😕 ak by na niečo prišli, dalo by sa to liekmi na poriadoka vedelo by sa, kde je problem, nie? 😕 Tak, nech obotka ubehne, ak budeš s našou Katkou,pozdrav ju a že nech sa mi nezabudne popytat na to plavanie s babätkami-ona už určite zabudla 😝

katy33
16. máj 2012

@kuspitka Super, tak šup nastavit planik papania piruliek a pichania včeličiek, aby boli krasne vajuška, potom embrijka a šup maminke do bruška 🙂 😉 držime palčeky 🙂

kuspitka
16. máj 2012

@katy33 tak ešte musím počkať na krv po IUI

mirka2010
16. máj 2012

@katy33 tak to o troska viac papkate...ale ani nie o moc 🙂 nas maly cucka dudlik zase velmi rad...je to pre nas obrovska pomoc...pretoze okrem toho ze ho dokaze cumlik utisit od placu, tak aj lepsie zaspinkava prave s nim...ked sa nahodou nad ranou budi, tak mu dam cumlik a pekne si este pospinka...je to naozaj skvely vymysel...ja som mu cumlik zacala davat uz v porodnici, takze si zvykal nan od uplneho zaciatku...lebo viem, ze niektore mamicky cumliky zacnu davat az neskor a potom si na ne deticky horsie zvykaju....ALE...a tu mame to ale.....chce len jeden typ cumlika...a to sylikonovy cumlik, ktory ma taky rovny tvar, ziadne specialne tvarovanie...je od nuk...takze tento jediny nam chce, ostatne vypluva a nechce ich....inak tiez si rad obzuva rucky a moje uplne najradsej...ja to ale milujem tiez...tie jeho dasienka su pre mna niecim nadhernym...🙂 a ako dlho ti malicka papkva??? a tiez, davas jej z oboch prsnikov, alebo na striedacku?

mirka2010
16. máj 2012

@apolenka6 aj my drzkame moooooc palce...dufam, ze nam das vediet, co ti vsetko prezisitli 🙂

mirka2010
16. máj 2012

inak som stastna ze sa tu stretava stara partia...je to ako presne pred rokom, pamatate kocky @katy33 @fomarik a zuzanka? kecali sme toooooolko 🙂 a uz rok presiel 🙂 ach, ten cas leti....ale co som neskutocne stastna je to ze nasim ostatnym zienkam sa tak krasne dari...a postupne su vsetky tehulkami, alebo uz aj mamickami 🙂

katy33
16. máj 2012

@kuspitka Aaaaa, takže nakoniec ani IVF nebude treba, či 🙂 Som dufam dobre pochopila, že čakate na vysledok HCG 😕 Aj my sme to tak mali, injekcie doma , čakali sme na ms a pri tom už bola fazulka v brušku 🙂

kuspitka
16. máj 2012

@katy33 hej cakam na HCG idem v piatok tak som zvedava co bude..

icer
16. máj 2012

baby, viete mi poradiť, počuli ste niektorá o vyšetrení steru z krčka maternice? vraj mi hlien zabíja spermie, druhý doktor mi zas povedal, že si skôr myslí, že mám anovulačné cykli, a obaja ma stále posielajú do martina... čaká nás asi dlhá cesta či ako? mám polycystické vaječníky, aby mi lúto nebolo, a vôbec neviem čo a ako... každý mi povie niečo iné, už mám toho všetkého dosť 🙂 viete mi poradiť? dakujeeeeeem !

katy33
16. máj 2012

@mirka2010 My sme tiež nakupili všetky možne druhy cumlikov, no žiaden nemame oblubeny, malinka mi dudlik odmietala už v pôrodnici, odvtedy jej každy den skušame davat dudlik , no nič, na každej plyšovej hračke, s kt.sa hra , ma vždy pripnuty dudlik, dokonca, čo ma mojkačika do postielky, všimla som si, že ho okusuje, tak som jej tam našila z každeho druhu dudlik , že sa snad nauči niektory dudkat , no a odvtedy prestala mojkačik mojkat 😕 🙄 Vivuška si cmula palček prave pri uspavani , a ked ju boli bruško, ma to taky ukludnovačik...no snažim sa verit tomu, že ju palček prejde 😕 Vivuška papka cca 5-7minut, ona je velmi šikovna,, vždy papka len z jedneho prska.My máme ešte to bruško take všelijake, kakavame len raz za 5-6dni aj tomu sa velmi tešime...všetky vyšetrenia sme mali vporiadku, vraj sa to malinkej možno polepši pri prikrmoch, len sa bojim, aby ju ešte len vtedy nezačalo zapekat 😢

katy33
16. máj 2012

@icer Aho moja, nam tiež robili ten test, no hlien bol vporiadku, tiež sa u mna riešili anovulačne cykly, mala som PCO, tiež sme chodili do MT, mali sme pred IUI, ked sme akosi zázrakom zostali tehotní 🙂 Sledoval ti dr. v priebehu mesiaca cyklus? Či ti dozrieva vajičko, al. nie? A robili mužovi spermiogram, to su základne vyšetrenia, nám najskôr porobili toto + hormonalny profil, moja dr. mi nasadila lieky na tvorbu vajičok, mali sme par cyklov naplanovany pohl.styk a až potom sme šli do MT...

mirka2010
16. máj 2012

@katy33 to kakate naozaj tak malicko???? juuuuj, babika malicka, ved to je velmi malicko..ale hlavne je ze vysetrenia ma v poriadku...inak, v knizke od Bukovskeho:,,Navod na prezitie pre baby" je napisana jedna velka pravda a to:,, kvalita vasho rodinneho zivota zavisi hlavne od dobreho, alebo zleho travenia vaseho babatka " a je to naozaj presne tak...takze viem si predstavit, ze malicka ked kaka takto malicko, urcite sa aj o nu bojkas...ale hlavne je ze dobre papka a krasne napreduje, to je najdolezitejsie 🙂 inak, to si super vymyslela s tym ze dudlik davate kde sa len da, aby si ho vsimla...nuz, ale asi ho uz nebude chciet...uplne ta chapem, ze by si bola najstastnejsia, keby nejaky chcela...ja si to naozaj bez dudlika ani neviem predstavit....inak, to ti krasne papka, ako rychlo...aj nas papka tak od 8-10 minut a to ked tak zacal papat pred mesiacom, tak som bola z toho normalne nestastna, ze sa malicko napapal...ale on uz vie tak sat, ze som sama tomu prekvapena...aj teraz na obed tak sa rychlo najedol...len aj to tak dopadlo...grckal este hodinu a pol potom...ale teraz si uz krasne buvinka.,..nejdeme von, lebo su tu take mracna, ze sa bojim, ze by nas niekde lejak chytil....

mirka2010
16. máj 2012

@icer ahojky, urcite chod do MT do centra, tam ti urobia vsetky potrebne vysetrenia a budes si ista, co ti naozaj je plus ak bude potrebna liecba, tak ti ju daju...netreba cakat...🙂

katy33
16. máj 2012

@mirka2010 Veru, kakame tak malinko, dr.nam povedala, že vraj dojčene deti niekedy nekakju aj 14 dni, vraj materske mliečko je celkom stravitelne, čiže nemusia byt žiadne zbytky, pokial malinka nema bolesti, tak je to vporiadku...naposledy kakala v sobotu a to tak, že sa cela okakala+celu deku v kočiku, nevedeli sme, len sme sa chodili na nu nakukat, že ako sa krasne potichučku hrajka v kočiku, ked sa prebudila a ona dolefetena 😀 Mamina ju brala z kočika, ešte stale nič netušiac, cela bola označkovana, všetci traja aj s mm sme mali čo robit 😀 šup vaničku a celu babiku vykupkat, nechapala, čo s s nou robka, ved sa kupka až večer pred spinkanim 😀 Tak to mame skusenych papačov, vedia, čo je dobre 😀 Nám prave teraz prišla ta cest.postielka, hned som ju zložila a šupla tam malinku, aby si pomalinky privykala 🙂 snad sa jej tam bude pačit 🙂

mirka2010
16. máj 2012

@katy33 inak aj nas je najviac spokojny, ked je pokakuskany...vtedy sa smejka, vyskiera...a je tiez tak podozrivo tichucko...to uz viem, ahaaa, tu je niekto uz pokakany..je to take mile...ja ked som bola mala, tak som nezniesla ani cvrknute v plienke, aj ked to bolo ine, latkove plienky boli neprijemnejsie pre babatko, ale aj tak...zato, nas malicky to uplne miluje....hlavne je ze sa dobre vykakaju...a mas pravdu, materske mliecko je dobre stravitelne...takze asi ziadna panika, ked dlhsie nekaka....ozaj a ako ta ohradka??? juuuj, musim si aj ja svihnut a kupit ju uz...stale som sa vsak nerozhodla, tak uvidime...ale skor som za tu sietkovu ako za drevenu...bojim sa ze by sa udrel, keby som nahodou na neho nedala pozor....a uz mu pozeram aj taku trojkolku, vies co ma take madlo ze ho mozem vozit...to uz buduci rok takto v tomto case bude brazdit ulice...lebo uz v kociku asi moc nebude chciet byt...vy uz ste v tom sportovom, vsak?

macko1121
16. máj 2012

@2609 som rada ze po tych vseliakych hormonoch my aspon nebude zle,v praci by som to asi tazko vysvetlovala a nedajboze vzala volno:🙂🙂,aspon v praci zabudnem ze chcem testovat a rozptilim sa pracou ked uz budem cakat na den "D"🙂🙂

fomarik
17. máj 2012

@mirka2010
@katy33
@apolenka6
@tinasc
@walta
@icipxe
@cmelica
@alibaba
@sijust
@majca55
@ursula všetky na ktoré som akosi trošku zabudla 😉
Takže ZUZANKA sa mi včera večer ozvala asi o 20.30. A dovolila mi takto verejne vás oboznámiť - Bola dosť zmorená, ubolená. Takže cisársky mala preto, lebo sa neotvárala a malý Andrejko mal pupočnu šnuru okolo krku. Su obaja v poriadku a zdraví. Všetky vás pozdravuje. Foto ich vytúženého chlapčiatka nám ukáže až neskor, kedže v mobile by sa tak pekne neukázal 😉 V nedelu sa s mm chystáme za nou, ale mám jej ešte vopred zavolať, že ako sa bude cítitť. .... či bude schopná prijímať návštevy. Viem, že po cisárovi to nie je bohviečo. Držíme jej všetky palce, aby sa rýchlo zotavila a aby mliečko čím skor prišlo 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre