IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

mimi_2
2. okt 2012

@apolenka6 nooo, ona sa to dozvedela potom od lekára, že to nesedí s dátumom IUI, to bolo fakt šťastie, ale možno to urobila aj psychika, človek už neverí, že to pojde samo a šup.. 🙂 A Ty si absolvovala IUI ak sa môžem opýtať?

mimi_2
2. okt 2012

@apolenka6 Uch teraz čítam, to mi je ľúto.. ☹

apolenka6
2. okt 2012

@mimi_2 to nič už som na to zabudla 🙄 mala som 4x IUI ..a teraz idem na IVF 🙂

mimi_2
2. okt 2012

@apolenka6 No tak sa Teším že existuje taký niekto, že sa to podarilo, chcem v to veľmi veriť 😵 , u nás je problém v mm, lebo ja mám podľa dvoch lekárov ovulku a všetko ok, akurát, laparku mi nerobili ale mm má zlú morfologiu a snažíme sa už 2 roky, tiež sa mi to ale podarilo spontánne 2 krát, teda 2 krát som už mala 5 dní pozit. test a potom prišla aj tak mrcha ☹

mimi_2
2. okt 2012

Tak verím, že to výjde a kedy to bude? 🙂

apolenka6
2. okt 2012

@mimi_2 aj ja som v poriadku a mm má zlú morfológiu tak isto 😕 ale to sme zistili až po 5 rokoch snaženia 😕 celú dobu sme si mysleli,že sme obaja OK aj ked sme išli na IUI ..
no a teraz už ideme na IVF v sobotu začínam stimulovať 😉

mimi_2
2. okt 2012

@apolenka6 takže to bude cuby - dup 🙂 , no my sme boli po roku snaženia na smermiograme presne január 2011 to sme mali hrozné výsledky, potom mm mal vitamínovú kúru a pred rokom sme boli na kontrolný smermiogram, a sa zlepšil "až o 1%" no aspoň lekárka bola z toho unesená, že sa to nestáva, ale aj tak nič, tak som sa rozhodla konať a ešte k tomu tie mikropotraty pravdepodobne... tak snáď sa to podarí, ja zatiaľ na IVF nie som pripravená, ale keď to bude nutné...byť mamou je určite silnejši pocit ako strach z toho pichania a všetkého čo stým súvisí.. Nám preto lekár navrhol ešte kontrolný spermiogram a IBT testy - niečo na kontrolu genetiky, či to má vôbec význam robiť IUI, ale aj keď povie že nemá skúsim to, lebo ak to neskúsim, budem si stále myslieť že som to mala predsa urobiť

apolenka6
2. okt 2012

@mimi_2 no my sme už manželia 6 rokov chodili sme po vyšetreniach,hlavne ja 😕 aj laparku má za sebou ,plánovaný pomer ,4x IUI ,genetiku sme si dali robiť naposledy a nakoniec vyšlo,že mm má zlú morfo. iba 1,5% dobré spermie....
už ,len IVF nám odporučili ,ked sme mali podstúpené IUI 4 X ... šanca prirodzene otehotnieť,je malá ...tak sa na to dávam,nikdy som to nechcela podstúpiť,ale časom k tomu "dozreješ? " či ako to mám nazvať...ked chceme dieťatko,a túžba je veľká... 😕 tak uvidíme ,čo nás čaká aké prekvapenie

mimi_2
2. okt 2012

@apolenka6 Tak verím, že sa Ti tá túžba splní, budem to sledovať 😉 a jasné že dám potom vedieť, či sa to tento mesiac podarí 😉 a po IUI sa berú ešte nejaké lieky?

apolenka6
2. okt 2012

@mimi_2 dakujem 🙂 jasné daj vedieť....áno berie sa utrogestan sa vkladá na udržanie dieťatka ak sa podarí a ak sa potvrdí krvička ,že si tehotná tak ho berieš dalej a ked nie tak ho vysadíš a príde MS

apolenka6
2. okt 2012

@mimi_2 aby som nezabudla a Tebe držím palce 😉

mimi_2
2. okt 2012

@apolenka6 Ďakujem Ti pekne za rady, juj už som nedočkavá, ale aj mám strach z toho sklamania keď to nevýjde 😔 , tak pekný večer Ti prajem 🙂

apolenka6
2. okt 2012

@mimi_2 aj tebe pekný večer 🙂 a viem čo cítiš a ako sa bojíš sklamania 😔 ale IUI nie je také náročné ako IVF tak uvidím čo ma čaká 😝 tiež som nedaočkavá a hlavne injekcie 😨 😨 ...jáj "zlatý" klostilbegyt 😀

tinasc
2. okt 2012

@apolenka6 ale potom som si merala a celkom sa dalo 🙂 uži si jarmok aj pekné počasie, tu už neviem či ešte bude pekne, vraj bude babie leto, ale aj tak sa mi každé ráno ťažšie vyychádza von 🙂

apolenka6
2. okt 2012

@tinasc ved už musíš byť pred pôrodom ako "medvedík" zle sa ti chodí určite 😕 určite bude babie leto.... jáj som doma a už mi je dlho ked sa nič nedeje ,len čakám na injekcie to už bude "zábava" nech viem prečo som doma 😀

tinasc
2. okt 2012

@apolenka6 no veru chodí sa mi zle, ešte ťažšie sa mi oblieka... keď bolo teplo, tak som hodila 3/4 legíny, tričko, šupla šlapky a išla som... teraz keď je chladno, tak sa mi ťažko obúva, nezmestím sa do topánok, opuchnuté nohy mám 🙂 ty si pekne užívaj doma, narobila si sa dosť, za chvíľku začneš, tak už to bude o inom, behať do centra a tak 🙂

fomarik
2. okt 2012

@apolenka6
@mimi_2 zlatko, mne to vyšlo na tretí pokus, nie na prvý 😉

apolenka6
2. okt 2012

@fomarik to fakt?? ja že na prvý.... a ozaj už som si spomenula ..ale boli tu aj také ,čo otehotneli na prvý šup,že?? neviem kto ,ale boli ved porad 😀 😀 nič nie je nemožné

fomarik
2. okt 2012

@apolenka6 veru, veru na tretí 😀 😀 😀 😀 😀 . Dzuli bola tá, ktorej sa podarilo na 1x alebo zuzana151.

apolenka6
2. okt 2012

@tinasc viem si ťa predstaviť,ved to tu čítam už rok ako každá pred pôrodom sa ledva hýbe 😝 oblieka ,obúva ...
no už sa teším na ten zhon a cestovanie,len nech to má úspech a niečo dopestujem ,nech sa oplodnia a bude sa mať čo vložiť

apolenka6
2. okt 2012

@fomarik no vidíš ty aspoň vieš ja nie a som tu stále 😀 musíme povzbudiť novú krv 😝

apolenka6
2. okt 2012

@fomarik som rada,že si sem nazrela a čo malá spinká? už bežká?

fomarik
2. okt 2012

@tinasc moja zlatá, ty už si v 36tt??!!! kokooooooosss, to ale zbehlo!!!!! Ale držíte sa dobre, však??? 😵

fomarik
2. okt 2012

@apolenka6 jasné, spinká...máme pevný režim. O 19.00 už buva .....každý večer až do rána....vdaka Bohu...ale stálo nás to vela síl, aby si našla takýto režim. teda sama si to takto vybrala. No, s bežkaním je to biednejšie, ale za ručku už prejde, to je jasné, aj sama by prešla, ale chudatko moje baculaté...bojí sa ma pustiť 😉

apolenka6
2. okt 2012

@fomarik áno tinacs je už pred pôrodom a drží mi štafetu 😀 😕 škoda,že ti čas nedovoľuje sem častejšie chodiť ,ale zlatíčko je prednejšie 🙂

mimi_2
2. okt 2012

@apolenka6 @fomarik Babulky tak dúfam, že budem ďalšia na prvý šup 😉

apolenka6
2. okt 2012

@fomarik oooootak malá ti krááásne spinká , rodičia sa môžu aj sebe venovať 😀 🤐 no ved počkaj ked ešte čas presunú ,to bude trošku horšie.... a ráno je o koľkej hore ? páni ,ale to letí už má malá rok ..ty si to tu prvá odštartovala tehuľkovanie...pamätáš ?? 😵 😵 to boli časy aj @katy33 to je číslo tá tu toho toľko popísala a sme sa zasmiali vždy ...

apolenka6
2. okt 2012

@mimi_2 no ved budeš 😉

dasaa
2. okt 2012

Ahoj @ursula5 krasne fotecky mate drobcek je uzasny 🙂 Tie jeho ocka a ten krasny usmev no nadherny je.

dasaa
2. okt 2012

Jeeeej @cmelica aku ma krasnu pusinku Branko.To je super ze uz koliky ustupili.My nemame nic nove vsetko je u nas postarom.Simonka je trosku nachladena ale ja som na tom ovela horsie.
Ahoj @mirka2010 nevies mi nahodou poradit co mam robit aby Simonka nebola chora tak ako ja. Strasne ma bolia krize a dnes rano ked som vstala tak prve slovo som si povedala do prcic 😅 .Som dost nachladena tecie mi z nosa boli ma hrdlo mam opuchnute mandle a este k tomu mi zacali piskat priedusky.Dopadla som 😠 ale najviac sa bojim aby Simonka to nechytila tiez co si myslim ze je vecsia pravdepodobnost ze to bude mat aj ona.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre