IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

erickaa
12. nov 2010

@fomarik Tak hádam do tretice, všetko dobré 😉 Ideme ďaľej, nič iné nám nezostáva.. Držím ti palce, možno ešte v pondelok tu nejaká, aspoň maličká nádej je 😉 A keď to nevyjde, tak nie si v tom sama... Budeme sa podporovať a raz to príde.. 😉 😉 😉

strelicia
12. nov 2010

@fomarik jooooj naco si sa testovala!!! 🙂 aach jaj. ved to este nic neznamena, vobec to neber do uvahy. spomen si na moje 3 pozitivne testy a co z toho? takze ja testom uz vobec neverim.

zuzancek22
12. nov 2010

@strelicia tak som tu, dnes ráno sme boli na tom 3 IUI, bolo to trošku iné , ako som bola zvyknutá v CAR Pieštany, ale prežili sme to, inák čo sa týka toho pregnylu tak som bola prekvapená lebo včera bol 10 DC a brali mi tam krv a ked som si volala aký bol hormonálny profil tak mi povedali, čo najskor si dajte pichnuť pregnyl a ráno vás tu čakáme, bola som z toho uplne vedla lebo som vôbec nečakala že tak skoro 11 DC, ale možno to konečne vyšlo.
dali mi aj utroš, 2 x 2 tbl. uvidím ako mi bude lebo pretým som brala 1 tbl 2 x denne a bolo mi riadne zle, ale pre babatenko vydržím , takže čakajú ma riadne dlhé 2 týždne, ale verim ked 26. pojdem na krv že to tam bude. 😵 moc si to prajem.

zuzancek22
12. nov 2010

@fomarik to nič neznamená , počkaj kým ti to nepovedia doktori, zlatenko, už som raz písala, baby tu chvália mamatesty, a ten som priniesla kamoske na dovolenku a tiež jej nič neukázal, a pozitívny bol až ked jej meškali cca 5 dní aj to povedala že najkor nič a cca po 10 min. tam bola druhá čiarka ale takááááá slabulinká, že tomu ani nádej nedávala, a teraz je v 21 t. a moc sa s nou teším, takže moja ja verím že to tam je.

apolenka6
12. nov 2010

@fomarik aj ja si myslím,že nič nie je stratené počkaj pekne na krvičku! 😉 ved ako píše srelícia 3testy OK a nakoniec nič 😨 ved my to tu všetky zvládneme!!!!! 🙂

apolenka6
12. nov 2010

@yasminne tak je nás o jednu IUI-čkárku viacej pekne vítame 😉 ako pozerám píšeš z daleka!?toho bociana čakáme aj my 😉 že by bol v teplých krajinách? 😀

apolenka6
12. nov 2010

@erickaa som rada,že to berieš športovo tak do tretice všetko dobré 😉

little_miracle
12. nov 2010

Ahojte snažilky, tiež by som sa rada pridala k vašej témičke, lebo všetko spolu s vami prežívam už pár týždňov.
Aby som sa v krátkosti predstavila......vydatá som už veeeeľmi dlho (radšej ani nechcite vedieť 😨 ) a momentálne sa snažíme "vzoprieť nášmu osudu bezdetnosti". Môj manžel má po prekonaní vážnej choroby diagnózu azoospermia. Žiaľ, tento stav je nezvratný. S vedomím že biologicky vlastné dieťa mať nebudeme, žijeme už asi 13 rokov. Snažili sme sa naplniť si život inými "aktivitami", ale jedného dňa ako by do mňa blesk udrel - zatúžila som po bábätku. Manžel to odmietal, lebo jediná cesta bola riešiť to darcovsky. Muselo sa udiať strašne veľa vecí, aby som ho presvedčila, trvalo to takmer 2 roky.........ale podarilo sa!!! Od septembra chodíme do Iscare BA a máme za sebou 1. neúspešnú IUI. To sklamanie bolo veľké!!! Ja som verila tomu, že sa to musí podariť, lebo ja som úplne OK.......no nepodarilo sa ☹
Dnes som 1.DC, boli sme na konzultácii a v pondelok začínam stimulku na 2. IUI a jednu vec viem istotne - že sa nevzdám, kým nebudem tehu !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Viem, že ak je problém u ženy - je to oveľa ťažšie.......u nás je to opačne, ale "natipovali" sme si darcu, tak dúfam že v tejto témičke nepobudnem príliš dlho. Všetkým vám už dávno držím palčeky a prajem // pod stromček 🙂

zuzancek22
12. nov 2010

@little_miracle tiež ti prajem aby ti to vyšlo na druhý krát, ja mam za sebou dnes 3 iui a tiež verím že pod stromček tam už budú //

little_miracle
12. nov 2010

@zuzancek22 ...sledovala som ako sa to u teba rýchlo zbehlo a dnes som na teba intenzívne myslela. Teraz pekne oddychuj s vyloženými nôžkami 🙂

jankaknm
12. nov 2010

Ahojte, vitajte a aj dufam, ze tu dlho nepobudneme, ze coskoro budeme riesit ine prijemnejsie veci. No musim sa postazovat, dnes ma velmi boli vajecnik...tak som sklamana, dufala som, ze este jeden, dva dni vydrzi. Ale uz to asi prasklo. V nedelu mam ist na to kontrolne sono, obavam sa, ze uz to bude velmi neskoro. ☹

jankaknm
12. nov 2010

@little_miracle ahoj, chcem sa opytat, pises, ze si ok, ale aj tak ta stimuluju, to preco? mne nechce doki nic dat, vraj je uplne najlepsie, ked sa mi tvori folikul sam, tak nezasahovat liekmy...a ani po IUI.

jankaknm
12. nov 2010

@zuzancek22 a v com to bolo dnes ine? pristup v centre? mozes mi napisat do IP, v ktorom centre si bola?

little_miracle
12. nov 2010

@jankaknm na to som sa ich nevypytovala, ale predpokladám, že to bude tým, že ja dovŕšim o pár dní 35 rokov - a to je hranica, kedy reprodukčná schopnosť ženy prudko začne klesať....aj keď som mala veľmi dobrý hormonálny profil, doktorka sa vyjadrila "že poistíme to". A okrem toho ideme darcovsky - a k tomu sa tam stavajú veľmi citlivo. Pri 1.IUI som stimulovala 3-7 DC Merionalom (injekčne) a teraz mi dali 4-8 DC Clostilbegyt. My sme dnes rovno vypisovali aj žiadosť do poisťovne na IVF - chceli by sme to šup-šup hneď v januári..................mne už čas bežííííííííííííí

jankaknm
12. nov 2010

@little_miracle aha, tak to potom jasne, aj ked asi kazdy lekar iny pristup. Tak drzim paste. Aj ja rozmyslam, ze ked nam povie, ze je neskoro, ze sme tento mesiac ovulaciu premeskali, vypytam si papiere do poistovne. A tiez to vidim na januar.

apolenka6
12. nov 2010

@little_miracle čas nám letí a ani sa nenazdáme a najlepšie roky na materstvo nám ubiehajú treba pre to spraviť maximum tak ti držím päste ako aj každej jednej čo sme tu...či podstúpime IUI,alebo IVF

jerryjanka
12. nov 2010

@fomarik ahoj kolky den po iui si presne ?
lebo ja som na 11 dpo mala nega test
a na 12 dpo taky duch len že som myslela že nič
až potom na 14 DPO čo to bolo vidno

fomarik
12. nov 2010

@little_miracle Ahoj, tak srdečne si tu vítaná 😅 . Fajn, že ste sa rozhodli pre darcovskú alternatívu, i ked to spracovanie manžela asi bolo ťažké 😉 ...ale prvý a ten najzákladnejší krok ste už zvládli...myslím to rozhodnutie.1 IUI je také štartovné, 2, 3.....atď... to sú tie pravé - vydarené. Tu sa všetky neuveriteľne podporujeme, a skutočne, aspoň mne to veľmi pomáha! takže držíme aj tebe palčeky!!!!!!!!!!!!!!

fomarik
12. nov 2010

@jerryjanka Zajtra budú 2 týždne...tak koľký je to deň? ja ani neviem od ktorého dňa si to mám rátať...ja tupelo tupé. ešte mám doma 1 test, možno skúsim zajtra alebo v nedeľu z ranajšieho moču. Alebo sa na to jednoducho.... vykašlem a počkám si na krv 😠

jerryjanka
12. nov 2010

@fomarik no ak si bola v sobotu na iui tak si asi 13 DPO akoby
neviem teda aky test si si robila - ale skus ešte zajtra abo pozajtra

apolenka6
12. nov 2010

@zuzancek22 Zuzka prajem ti tak ako rýchlo sa zbehlo 3IUI aby rýchlo ubiehali 2 týždne čakania! 😵 😵 ešte mám u teba slúbenú spustenú lavínu tehotenstiev 😉 tak na to nezabúdaj!? 😅

fomarik
12. nov 2010

@jerryjanka aj som si myslela, že to bude 13 DPO. Bol to Via-med Baby Test s citlivosťou 10mlU. Jerrynka, ale ja som už s tým zmierená. Ale v kútiku ♥ stále dúfam, že čo ak....... veď aj pred tým, ked mi moj doky robil folikulometriu... nič, žiadne vajká, tento cyklus IUI nebude, a zrazu BUM!....vajká sa našli!!!! Aj to bol jeden zo zázrakov, aspoň pre mňa.

fomarik
12. nov 2010

@apolenka6 presne tak! Nezáleží na to, či to bude IUI alebo IVF/ET/ICSI...pre mna za mna nech je to aj NCYS či CBA...ale nech to vyjde!!!!!!

apolenka6
12. nov 2010

@fomarik trošku sa vám sem votriem ja by som si ten testík nerobila 😕 nechaj to už na ten zázrak 😉

fomarik
12. nov 2010

@zuzancek22 Ved sama som aj strelici písala, že mne pri 1 tehu // ukázalo pekne výrazne až v nejakom 5 týždni.... tak by som mohla byť poučená sama zo seba. Nič nie je istejšie ako pohyby plodu 😉 Zuzancek, silno, silno držím všetko čo sa len dá...aby sme čím skôr pridali k našej Jerryjanke 😉

fomarik
12. nov 2010

@apolenka6 ty sa nevtieraš, ty sem predsa patríš. Dobre, ja to asi len predsa nechám tak...čo má byť bude a basta!

apolenka6
12. nov 2010

@fomarik Dakujem♥ 😅 tak ma to teší že mám sestry ktoré nemám tak si nás raz nazvala a sa mi to páči 😉 Som zvedavá ako dopadla katy dnes bola v MT ešte je v práci netrpezlivo čakám koľo vajok mala 😕

fomarik
12. nov 2010

@apolenka6 Jasné, že sme sestry. Sme sesterstvo nedobrovoľne neplodných...ale už len chvíľočku 😉 . Aj ja som zvedavá na ňu, kedy by sa asi mala ozvať?

fomarik
12. nov 2010

Nie neplodných...to je bekane povedané...nedobrovoľne netehotných 😉

apolenka6
12. nov 2010

@fomarikpracuje myslím do 22hod,ale piatky a víkend má pernejšie ked pracuje v pizzerke

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre