IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

dasaa
24. nov 2016

@veroniq85 držím Vám prsty nech sa Vám podarí 😊

wanda52
24. nov 2016

@musichetta ešte by som sa chcela spýtať, čo iné ponúkate napr. pri zlom spermiograme? So životosprávou, vitamínmi a podobne sme poučení.

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wanda52
24. nov 2016

@musichetta pozri, keď raz budeš chcieť mať deti a náhodou by to nešlo, ver, že využiješ všetky možnosti.. Ak by ti v tom Cenapu a Plodare nepomohli a nebudeš mať odvahu na adopciu, možno tiež zavítaš do centra asistovanej reprodukcie. Keď je nejaká diagnóza, tak ti plánovanie plodných a neplodných dní nepomôže.. Niekto vraví, že psychika robí svoje, môže byť, pokiaľ tam nie je iný zdravotný problém. Ak tam je nejaká "prekážka", ktorá sa nedá odstrániť, tak ani to, že prestaneš nad tým rozmýšľať a podobne - nepomôže. A hlavne, keď už má človek vyšší vek, tak to chce riešiť čím možno skôr, pretože plodnosť klesá aj vekom. Pre každý jeden pár je to ťažké rozhodovanie, či ísť alebo neísť do umelého, každý si zváži pre a proti.. ale ten zázrak života stojí za to!!! Moja mama mi raz povedala, že keby sa mala rozhodovať, či prežiť svoj život s deťmi alebo bez nich, neváhala by. Tá láska, ktorú ti dáva dieťa a ty jemu je nenahraditeľná, nedá sa s ničím porovnať a ja chcem byť mamou, chceme mať s manželom rodinku, dať deťom život a vychovať z nich dobrých ľudí. Ak do umelého pôjdeme, bude to len naše rozhodnutie a naša zodpovednosť.

ninula11
24. nov 2016

Ahojte, som tu nová, aj keď koníka som si založila dávnejšie... My chodíme do Heliosu v MT, je tam fajn personál. Vrelo odporúčam. Prvú insemináciu (tzv IUI) sme absolvovali minulý mesiac, kde na ultrazvuku som mala veľkosť folikulov na pravom ováriu (PO) 17 mm a 15 mm. Čítala som články a študovala, folikul rastie približne 2 mm za deň pred ovuláciou a že cca 2-3 dni pred ovuláciou je jeho veľkosť približne 18-16 mm. Čiže by to aj sedelo 🙂 O dva dni na to bola vykonaná IUI. Nám prvá inseminácia nevyšla... zajtra sa chystáme na druhú insemináciu. Včera som bola na sone a ľavé ovário (LO) malo 19 mm a aj PO malo 17 mm. Folikul v deň ovulácie má približnú veľkosť 24-20 mm. Samozrejme k tomu patrí aj príprava - tabletky a injekcia aby boli správne stimulované vaječníky a hormóny. U nás je problém v oboch, muž horší spermiograf a mne zistili hormonálnu nerovnováhu - štítna žľaza. Tak dúfam, že na druhý raz to vyjde ... verím že nebudem sklamaná ako to bolo prvý krát ... človek sa na to tak upne a je v očakávaní vytúženého dieťatka ...

wanda52
24. nov 2016

@ninula11 ahoj, my tiež chodíme do Heliosu. Držím ti palce, nech to vyjde.

ninula11
24. nov 2016

@boredka držím palček, teoreticky by to mohlo vyjsť, ak 22.11. si mala folikul 16 mm a keď každý deň narastie o cca 2 mm, tj. zajtra by si ho mohla mať veľký 22 mm a ovulácia je pri veľkosti folikulu 24-20 mm ... tak držím palček 🙂 ja idem tiež zajtra na 2.pokus iui. Dnes som tu písala, moje folikuly včera mali 19 a 17 mm. Dozajtra teoreticky by mali podrásť na 23 a 21 mm 🙂 a keďže po prasknutí folikulu je vajíčko schopné oplodneniu max 12-24 hodín tak verím že spermijky si počkajú kým praskne a nájdu si ho 🙂 oni majú viac času na prežitie 48-72 hodín v maternici ... tak dáme to, sme nejaké bojovníčky 🙂

boredka
24. nov 2016

@ninula11 jeej aj ty mas zajtra druhy pokus 🙂 mozeme potom cakat spolu 🙂 snad ten folikul je dost velky, vcera sme pichli ovitrelle a zajtra o 10tej som tam ako na koni 🙂 drzim palceee 🙂 toto druhe IUi mas hned poprvom? tak ako ja?

wanda52
24. nov 2016

@ninula11 ahoj, v Heliose ťa stimulovali clostylbegitom?

ninula11
24. nov 2016

@wanda52 ano, clostylbegytom od 3.DC 2x denne tj. 5 dni

ninula11
24. nov 2016

@boredka môžme, budem rada že nie som sama 🙂 my zajtra máme byť tam o 7:30 a o 9:30 pôjdem na rad ja 🙂

ninula11
24. nov 2016

@boredka mne predpísali pregnyl 5000 IU. Tiež si v Heliose v MT?

wanda52
24. nov 2016

@ninula11 mňa tiež, mne sa z neho vytvorili 3 a druhýkrát 4 folikuly, zdalo sa mi to dosť veľa, ideálne by boli asi dva dominantné, preto som sa pýtala, že či ti nedali inú stimulku. ďakujem

zuzsat
24. nov 2016

@wanda52 na iui sa pocita s 1 dominantnym folikulom. to ze sa vytvoria viacere je len vacsia sanca.... ja som mala vzdy 2-3. v poslednom iui dokonca 3 rovnako velke 18mm co sa mi este nestalo. vzdy bol 1 dominant 😀

boredka
24. nov 2016

@ninula11 ja som v IScare BA, my ideme tak ze manzel rano tiez cca 7:30 a ja o 10tej. 🙂 Tak snad nam to obom vyjde 🙂

ninula11
24. nov 2016

@boredka aj v MT máme iscare ... tiež sme sa rozhodovali či helios či iscare a nakoniec sme zvolili helios. Želám nám to, aby to vyšlo obom ... musíme byť silné a veriť nášmu telu 🙂

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wanda52
24. nov 2016

@musichetta My už sme plánovaný styk mali, chodila som na folikulometriu, takže som vedela presne, kedy mám ovuláciu, ale nám to nepomohlo.

zuzsat
24. nov 2016

@musichetta stale nechapem ako mozes prezentovat a robit reklamu nuecomu s cim ty osobne nemas skusenost a dovolim si tvrdit ze nemas ani predstavu o tomto vsetkom... 99% zien pred rozhodnutim navstivit CAR sledovalo svoju ovulaciu pomocou testov, bazalnej teploty alebo ohmatanim krcka maternice..... propaguj to niekde inde a nie tu!

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzsat
24. nov 2016

@musichetta to potom o CAR vobec ale vobec nic nevies! v kazdom robia hormonalny profil z krvi cize sa nezameriavaju len ba ovulaciu. na tu sa zameriavaju tesne pred vykonom iui alebo ivf..... ach dievca moje zlate ty nemas absolutne ziaden ale ziaden prehlad o tom co sa kde deje. prosim ta uz prestan. prispevky od teba sa uz nedaju citat. nemaju ani hlavu ani pätu a hlavne ty o celom probleme neplodnosti nevies absolutne nic...

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzsat
24. nov 2016

@musichetta citala som ze sa nezaoberaju len ovulaciou. ale ked uz porovnavame tak som spomenula CAR ze ani oni sa nezaoberaju len ovulaciou. proste mam pocit ze propagujes nieco v com nie si celkom doma. len teoria nestaci.... ziadne argumenty ktore by zeny presvedcili ze to comu robis reklamu je nuecim lepsie

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzsat
24. nov 2016

@musichetta ved si sa pokusala a neuspesne a z toho sa mi rozum zastavuje.

zus_ke
24. nov 2016

@musichetta ako mozes tvrdit ze je to lepsie ked si ani jedno ani druhe nezazila?! ach.... pocuvni zuzku a prestan! robis tu reklamu na nejaky blud totalny....

alexslovakia
25. nov 2016

@musichetta ako vidíš v názve tejto našej diskusie je IUI a nie dáke..... Nevieš si ani predstaviť čo každá jedna z nás tu prežila,prežíva. Každá jedna dúfa že sa to podarí,tak ak ta môžem poprosiť nepíš tu také bludy a nerob reklamu. Všetky čo tu píšeme je ze sa chystáme na iui alebo sme boli.

boredka
25. nov 2016

ahojte, tak dnes sme absolvovali druhe IUI, dufam ze toto bude uspesne a o dva tyzdne sa potesim z krvneho testu 🙂

pravdoluba
27. nov 2016

Ahojte baby, tak som tu zase aj ja. Druhé IUI bolo 24.11. Teraz už len čakať, akurát som si všimla, že som viac skeptická, lebo pri prvom som tak verila, že po neúspechu som plakala ako malé dieťa. 😘

pravdoluba
29. nov 2016

Ahojte baby toto čakanie je nekonečné. ☺ a to treba počkať budúceho piatku. 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre