IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

renatka.manakova
16. feb 2013

@cmelica jej tak to mate krasnu radost tak vam drzkam palce a nech len rastiete 🙂 A ako bola si na IVF a tiez sa hned podarilo.

monosana
16. feb 2013

@cmelica chodim do Gyn Fiv do BA k Dr Harbulákovi. Ale dal mi protokol na dva cykly s IUI a ked sa nam neude darit, podla mna skusime IVF. 😒 eLebo zas kolko sa budeme trapit s IUI, ked sa to s tym sposobom nepodari? Do nekonecna nechcem. Tak potom radsej podstupim IVF 😕
Nooo, u mna je to dost tazke nemysliet na to. Ja som presne opak, vzdy na to myslim, lebo je to uz dlho, co sa nam nedari vies. A teraz po mojom prvom IUI neviem na to nemysliet. 😅 Skusim nejak vydrzat tie dva tyzdne, a potom uvidime. Mozno, ze (nedaj boze) keby som nemala uspesne toto moje prve IUI, tak pri druhom uz na to tolko nebudem mysliet 🙄
y kam chodis do CAR? Preco ste napokon isli na IVF? Aj vy len tak, ze po dvoch nevydarenych pokusoch IUI? Alebo ste mali väcsie problemy? 😖

cmelica
16. feb 2013

@renatka.manakova ano boli sme 2x na IUI a potom hned IVF a to sa podarilo na 1x z coho sa velmi tesime 🙂 ak sa nam nepodari prirodzene tak si pojdeme este aj pre surodenca 🙂 a ty kam do centra chodis??

cmelica
16. feb 2013

@monosana ja do Heliosu-Martin.. viem ake to je ked cakas a stale nic.. my sme takto fungovali 8 rokov...
no my sme to mali tak ze v septembri 1xIUI ,november 2x... a popri tom sme uz mali podpisanu ziadost na IVF.. no a v decembri uz som aj stimulovala 🙂 a popravde ani neviem ako to vsetko uslo.. a dokonca sme do toho vhupsli uplne ,ze hooop... nikdy by som nepovedala,ze to pojde tak rychlo ... a preco IVF? hlavne po doporuceni lekara a naizaj uz to trvalo strasne dlho-to cakanie a stale nic... moj problem bol v tom,ze bud sa mojim vajkam chcelo,alebo nie 😒
ty mas nejake vacsie problemy??

dasaa
16. feb 2013

@monosana ja som v Gyn Fiv v BA nebola.Ale dolezite je ze uz to mas v sebe a nech sa poriadne usadia. 🙂Tfuj tfuj tfuj drzime prsteky.A beries aj tabletky ?

dasaa
16. feb 2013

Ahoj @cmelica konecne sme doma ale zase v nedelu ideme prec k nasim ☹ Som dost nahnevana ze este to zateplovanie nie je dokoncene brrrrrr.Co mame nove ?Smiala som sa s mm ze ked Simonka ma nie co nove robit tak musime ist k nasim bo tam je sikovna zacala si cmulat prstek na nozicke a ako sa u nasich rozkecala.Moji rodicia z nej nemozu stale blabota smeje a ked nasi spievaju jej pesnicky tak nahlas mrci.Konecne sme jej boli kupit stolicku na papanie jasneeee ze mm hned musel vyskusat ju dat hopat.Dnes som jej skusila dat kukuricne chrumnky tie dlhe ktore sa tak nelepia pani keby si ju videla aka bola cela od chrumkoch 😀 😀 😀.Simonka zacala strasne davat prsteky do ust a zacali mi aj hnackovat od stvrtku nehnacku.V plienke toho nema vela len tak trosku.U lekara sme neboli bo piatok nerobila.Ale co mi povedala kamoska ze to moze byt koli tomu ci jej nahodou nejdu zubky.No uvidim ked bude hnackovat aj na dalsi tyzden tak pojde k lekarke pre istotu

monosana
16. feb 2013

@dasaa 😀 to si pekne napisala, si zlata, ďakujem! Dufajme, ze medzi nimi bol aspon jeden bojovnik a ze sa tam uz daco usadilo, alebo je to v procese 🙂 Hej, beriem Utrogestan kazdych 12hodin do posvy (je to progesteron). Musim ich brat, kym mi nepotvrdia ci som tehu alebo nie. Ked nie som, musim ich vysadit, a zacat s dalsou stimulkou a keby som bola tehu, musim ich brat este 2mesiace. Tak hadam mi nieco pomozu 🙂

dasaa
16. feb 2013

@monosana v pohode tu su same take dobre babenky.A ako si velmi pomahame navzajom a radime.Kedy mas ist na krv myslim datum.Na krv ides tam kde si bola na zakrok alebo k gynekologovi

monosana
16. feb 2013

@dasaa vidim, ze to je tu fantastická skupinka, zlate ste tu baby 🙂
Na krv idem spät do CAR 14dni od IUI, takze 28.2. IUI som mala presne na Valentina 😀 Spm to brala ako pozitivne znamenie...predsa na Valentina sa to muselo podarit 😀

tinka9075
16. feb 2013

@dasaa ahoj no problémy z tlakom velmi mi kolíše raz je vysoký raz nízky preto beriem aj tabletky snád pomôžu 🙂 🙂 na sone drobci boli v poriadku srdiečka krásne bili tak som spokojná 🙂 🙂 a počúvam každý den tak srdiečka bijú 🙂 🙂 a konečne už nevraciam čo ma teší najviac 🙂 🙂

tinka9075
16. feb 2013

@monosana ahoj my sme to vôbec nepoistili ja som verila že iui sa podarí a tak to aj bolo 🙂 🙂

monosana
16. feb 2013

@tinka9075 to je zlate 🙂 Aj ja som tomu verila, ale radsej sme si to este poistili. Aj tak neviem, ci sa zadarilo. Mam citlive brusko dovtedy a davam si na seba aj pozor. Nerobim nic skoro. A cakam na nejaky zazrak, ze pocitim aspon nejake znaky toho, ze by tam mohlo nieco byt 😅

tinka9075
16. feb 2013

@monosana len treba pozitívne mysliet 🙂 🙂 ja som bola na sk 3x na ivf a nič 😒 a v Brne som šla na iui a hned sa podarila len ja som velmi verila doktorovi a iui presne odhadol 🙂 🙂 robil mi ju na 12DC som sa ešte čudovala že tak zavčasu 🙂 🙂

monosana
16. feb 2013

@tinka9075 nooo, aj ja som to mala na 13DC. Vtedy mi mal prasknut folik z Pregnylu a asi aj praskol, ked som to dobre citila 🙂
Ale zvlastne, ze na SK si bola uz aj na IVF a neuspesne a inde hned prve IUI dopadol dobre....waaau 😀 Tak asi si mala zleho doktora u nas. Kam si chodila do CAR?A ku komu?

tinka9075
16. feb 2013

@monosana ja som tiež cítila kedy folík praskol večer pred iui tak som sa potešila len som nečakala že budú dvojičky čo som bola šoknutá ked mi to doki pri sone povedal 🙂 🙂 2x som bola na ivf v Ginfiv u Harbuláka ale cítila som tam len biznis a nie snahu pomôct 😒 😒 a ked som mu pred 3ivf povedala že chcem íst na iui tak na mna špatne pozrel 😖 😖 teraz by som mu mala napísat mail že po iui čakám dvojičky 😉 😉

monosana
16. feb 2013

@tinka9075 ty koxxxooo, cozeee??? No, to ma teraz zarazilo. Aj ja chodim k Harbulakovi. Hej, niekedy tam citit ten biznis a ze vsetko len pre peniaze,ale zufala zeny uz skusi hocico a hocico vydrzi.
No, mne praskol folik po IUI. O 9ej rano mi robili IUI a okolo 12ej mi praskol folik cca. Tak dufam, ze sa niekde stretli. 😀
Wau, ale to by si mu fakt mala napisat, ze po IUI mas dvojicky. A potom do ktorého CAR si prestupila vlastne? Mala si inu stimulku na IUI ako v Gyn Fiv?

tinka9075
16. feb 2013

@monosana mne sa nepáčili tie ich čísla ved nie sme zločinci aby nás volali podla čísiel 😒 😒 ja som si v poslednej dobe robila z nich srandu ked ma volali podla čísla som nereagovala tak ma museli zavolat menom 😀 😀 pred iui som nebrala nič nechala som to na náhodu ked som vždy dobre reagovala 🙂 🙂 iui sa podarila v Reprofite v Brne ja som tam bola velmi spokojná a ten prístup super 🙂 🙂

monosana
16. feb 2013

@tinka9075 😀 😀 si si z nich robila prdel 😀 hahahaha
Ale zvlastne, ze v Gyn Fiv sa vam to IUI nepodarilo. V Brne to robili inou metodou? Ci?
A v Brne ti to ako hradi poistovna? Alebo vsetko si platis z vrecka?

tinka9075
16. feb 2013

@monosana treba si z nich robit aj srandu 😀 😀 ja som v GF na iui nebola ked mi to múdry pán Harbulák zamietol 😉 😉 a v Brne mi doki hned povedal že mne nebolo treba ivf vraj to bolo zbytočné že mne stačí iui a mal pravdu 🙂 🙂 v Brne som si to platila sama ale nelutujem ani cent 🙂 🙂

monosana
16. feb 2013

@tinka9075 takze ti Harbulak chcel hned IVF? Ani IUI si nemala? PReco? Mali ste zle vysledky? Alebo mas nejake vacsie tazkosti? 😒

tinka9075
16. feb 2013

@monosana ved to že sme obaja úplne zdravý 🙂 🙂 výsledky všetky ok ja som to brala ako biznis nič viac 😒 😒 lebo z iui by nemal tolko prachov ako z ivf čo je smutné 😖 😖

monosana
16. feb 2013

@tinka9075 wauu, to je brutalita. A ani neskusal robit vam IUI? Alebo po dvoch IUI vam spravil IVF? No toto som fakt necakala. Lebo presne ako hovoris, za IVF su strasne velke pálky, az nehorázne ☹ A toho sa najviac bojim, lebo my aj staviame domcek, teraz som na PN a len tak tisic € z vrecka nevytiahnem na IVF ☹ V Brne kolko stal IUI?

tinka9075
16. feb 2013

@monosana nie ved on to hned odmietol iui robit že načo treba íst hned do ivf 😒 😒 ja blbá som sa mu mala na ivf vykašlat a íst rovno do Brna 🙂 🙂 tam ma stála iui 2600kc 🙂 🙂

monosana
16. feb 2013

@tinka9075 ale toto je fakt zvlastne, ze preco. Ked ste obaja v poriadku, nechapem ☹ Naco vas tlacil do IVF, ked vam stacilo aj klasicke a ľahučké IUI? 😠 Som sa v nom teraz brutálne sklamala!
A tie peniaze za IUI v Brne nic nie je, v pohode. Aj tu sa plati 70€, plus co precestujem a stimulacia na dva cykly 20€, takze to vychadza aj na viac. A ktovie kolkokrat tam este budem musiet ist. Aky budeme uspesny ☹
Ale tesim sa, ze ste sa dobre rozhodli, a ze cakate napokon dvojicky! To moze byt radost.....jucccchuuuuu 😀 Budete chciet vediet, co to budu?

tinka9075
16. feb 2013

@monosana ved vidíš ja som bola z jeho prístupu strašne znechutená a ten jeho úsmev na silu 😒 😒 my sme tam boli na 1ivf a na 3 nás tam doporučil jeden super doki ktorý sa z Harbulákom pozná 🙂 🙂 a môj muž mu hned zahlásil že trošku ste sa zmenili k lepšiemu tak očervenel ako rak 😀 😀 my sme v Brne boli asi 5x raz na konzultáciu potom na sono pred iui na iui a 2x ked som bola tehu na sone 🙂 🙂 jedno bábo je chlapček uvidíme čo bude druhé chceme vediet čo bude 🙂 🙂

monosana
16. feb 2013

@tinka9075 dobre mu povedal! Pche! 😠 No, s tym ze ste odisli do Brna ste vyhrali loto 🙂 5x tam cestovat neni az take strasne! A to len podla seba ste tam isli? LEn si tam zavolala , ze tam chces ist na konzultaciu? Alebo si uz mala odkukaného nejakeho lekara a k tomu si sa prihlasila? Dlho tam trva cesta? Dalo sa to zvladnut?
JEeej, takze chlapcek je uz isty, podla mna druhe bude dievcatko 😀 Neviem preco ale mam taky pocit 😅

tinka9075
16. feb 2013

@monosana môj muž je taký čo na srdci to na jazyku 😀 😀 ja som dokimu v Brne napísala najprv mail a on odpísal že mám príst na konzultáciu a všetko spolu preberieme 🙂 🙂 ja som z okresu Partizánske tak nejaké dve hodinky trvala cesta 🙂 🙂 uvidíme čo bude druhé muž chce dievčatko mne je jedno len nech sú zdravé 🙂 🙂

monosana
16. feb 2013

@tinka9075 a v práci ti tolerovali, ze tak casto chodis prec? Alebo si bola doma?
Tak jasne, tie dve hodinky sa daju vydrzat. To uz dnes nie je vzdialenost. A je zlate, ze sa dalo napisat tomu Dr a ze aj zareagoval. Vela báb tam chodi, hlavne tie, ktore tu uz vycerpali svoje limity. Ale dost dobre veci pocujem. Je to vacsie centrum ako Gyn Fiv?Je tam viac lekarov?
Jasne, je to jedno, co to bude, zdravie je najdolezitejsie. Mate v rodine dvojicky, ze sa vam takto pekne zadarili? 🙂

tinka9075
16. feb 2013

@monosana ja som bola na pn tak nik v robote ani netušil kam chodím 😀 😀 je to väčšie centrum aj lekárov tam je dost si môžeš vybrat 🙂 🙂 nie nemáme v rodine dvojičky tak budem prvá sa smejem že ved niekto musel začat 😀 😀

monosana
16. feb 2013

@tinka9075 supeeeer! Lebo aj ja som PN, inac by som nemohla nikam chodit, nie to este do CAR. Lebo stale tam chodm. Vsak aj treba, nie? A to nie je len tak, ze raz odidem a hotovo. Len stále tie vypytovacky z ich strany, ze co je so mnou, kedy uz idem do roboty ma znervoznuje. Aj preto by som uz bola rada, keby sa nam to uz podarilo. LEn bohuzial ja to neovplyvnim ☹
No, krása, takze budes prva v rodine. To bude velkaaaaaaa oslava ked sa narodia! Juccchu Aj ste uz nieco nakupovali? Nemyslim kocik a postielku, lebo na to je este skoro. Ale iba tak z radosti, nejake oblecenie a tak. Juuuj, ja keby som uz bola tehu a bola by som uz po rizikovom obdobi, nakupovala by som furt nieco, nejaku hlupost len aby som si spravila radost a aby som to OZAJ citila, ze som konecne tehulka 😀 😀 Vadna som? 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre