IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

sandra077
15. nov 2012

@mimi_2 sak aj pri iui sa dava chemia...hormony na dobru ovulaciu..injekcia na uvolenenie vajicka a utros na udrzanie plny hormonov... 😒

mimi_2
15. nov 2012

@sandra077 no áno, ale IVF je určite zložitejší proces ako IUI, tam Ťa stimuluju viac ako pri IUI, picháš si do brucha, vyberú Ti vajíčka..... no viac si toho žena musí vytrpieť určite...

sandra077
15. nov 2012

@mimi_2 aha to som nevedela...ja som si tiez musela pichnut do brucha pri iui tu injekciu na vajicko aby sa uvolnilo... 😒 tam ti vyberu vajicka ci co? nerobi sa to pri umelom oplodneni?

mimi_2
15. nov 2012

@sandra077 No pri IUI som brala clostylbegyt, pichli mi pregnyl, ja som si ho dala pichnúť lebo ihly sú pre mňa nočná mora a išli sme na zákrok, kde mi vstrekli smermie ale to poznáš a potom som brala utrogestan, ale pri umelom sa stimuluje tuším 4 týždne, kedy si picháš do brucha hormony, neviem presne, to by Ti vysvetli najlepšie kočky čo to absolvovali, potom ideš na odber vajíčok, čo sa myslím robí pod narkozou, tie potom spoja so spermiou sleduje sa ako sa vyvýjajú a zase Ti už oplodnené musia vložiť do maternice, tak určite zložitejšie ako IUI, ak by som to mala podstúpiť, musím si v prvom rade nájsť niekoho kto by mi pichal tie injekcie, ale mm sa už vopred podujal, zlatúšik môj, že to bude robiť on 😀

sandra077
15. nov 2012

@mimi_2 jaj no pekne a to ivf este neni umele oplodnenie teda ked je to mimo spojenie ?

mimi_2
15. nov 2012

@sandra077 mojko IVF je skratka pre umelé oplodnenie, sme sa asi troška nerozumeli 😉

sandra077
15. nov 2012

@mimi_2 jaj 🙂 ja som trubka takze vas hned dali na umele? kks tak to je sila.. ☹ ked sa vam nedarilo hned umele to je dost chore..ked najprv sa skusa s iui...

mimi_2
15. nov 2012

@sandra077 noooo 😀 o tom som hovorila, preto som to zobrala do vlastných rúk a šla do Heliosu, kde mi zobrali pre IUI krv a zistili, že mám protilátky na spermie a keďže už v máji som mala 5 dní po sebe tehu test pozitívny, zrejme ani umelé by nepomohlo, lebo mohlo by sa stať, že potratím, lebo telo by zárodok považovalo za niečo cudzie, čo si mylsím, že sa stalo v máji...keď som potratila, ale ešte ako vravím veľmi skoro

sandra077
15. nov 2012

@mimi_2 jaj no pekne..tak to dobre odflakli teda ze ti nezobrali krv a nezistili veci ci nahodou nemas protilatky atd to hned prve ked som sa do centra mi spravili vsetky testy aby vedeli... 😒 to bol normalny daky gynekolog alebo tak? iba sa z nicoho nic rozhodol ze ta da na umele? inak po iui je vlastne este daco ine okem umeleho kred sa nepodari? si iba iui existuje a to ivf umele? ja som o tom doteraz kym mi nepovedali ze idem na iui pred 2 tyzdnami ani nevedela... 😒

mimi_2
15. nov 2012

@sandra077 Boli to dokonca traja gynekologovia, ktorých som vymenila, ja som mala všetko v poriadku, vaječníky fungovali, ovulka v pohode, hormonálny profil tiež, tak sme po roku snaženia šli do Heliosu skontrolovať smermiogram a tam zistili zlú morfologiu, tak posledná gynekologička mi povedala, že s takým spermiogramom len zázrakom otehotniem a hneď mi odporúčala IVF - čiže umelé oplodnenie, už neriešila, že aj ja môžem mať ešte problém... ale keď sa to v máji podarilo, tak tie spermie asi nebudú až také zlé, myslím, alebo to bol ten zázrak 😉 , tak som veľa čítala a dozvedela som sa že IUI nie je tak náročné pre telo ženy, tak som sa rozhodla, že to skúsime, ale bohužiaľ, to všetko už vieš...tak uvidíme ako druhý pokus 😔

mimi_2
15. nov 2012

@sandra077 a okrem IUI, môžem podstúpiť len IVF, tak preto teraz snažilkujeme len v období ovulky- ktoré sme mimochodom tento mesiac prepásli 😠 , aby si moje telo odvyklo od spermii, tak laicky povedané a mala by som brať Prednison, to sú nejaké kortikoidy, ale to až začnem keď nevýjde druhé IUI, je to proste zdlhavá liečba... 😔 ale asp´ˇn viem čo mi je

sandra077
15. nov 2012

@mimi_2 a uz tie protilatky protispermiam teda to sa da dako liecit? ci uz si z toho vyliecena ? takze neexistuje nic medzi iui a ivf hej? ziadne ine este zakroky hej? a kolko ste mali spermii vy? mali ste aj zly tvar a pohyb?

sandra077
15. nov 2012

@mimi_2 tak drzim palce urcite sa to vydari vsetko je otazka casu teda iba uvidis 😉

mimi_2
15. nov 2012

@sandra077 no ako vravím. je jedna možnosť cca 4-6 týždňov brať Prednison a mať styk s kondomom a bez neho len v čase ovulácie, mne to zistili len v oktobri, tak to je strašne krátko a aspoň neviem žeby niečo medzi tým existovalo. My sme mali spermiogram taký: 80,0 mil/ml koncentrácia, celkový pohyb 62% ale morfologia 1,5% normálne, nám potom odporúčili také vitamínovú kúru pre mm a o 1% sa zlepšil 😀 vraj je to pri spermiograme pokrok - vitamíny centrum 70 dní/ 1 tableta, carnitargin 1 ampulka ráno 30 dní - ale ten nebral, tribulus 2-3 tabl denne 21 dní, to berie doteraz a potom 7 dní pauza, tak skúste, čítala som že množstvo je viac liečiteľné ako morfologia

kostickabonnie
15. nov 2012

@apolenka6 no jasne 😀 rano som mala dvojhodinovu poradu a o jednej som sla do NR na obed so sesterkou a potom som organizovala jeden workshop....teraz som prisla domov a sme straaasne hladniiii

kostickabonnie
15. nov 2012

@mimi_2 nechcem sa velmi zapajat do diskusie, ale ak si aj bola v maji tehotna a potom si potratila, tak to nesposobili protilatky proti spermiam, ale protilatky proti trofoblastu.....ak by si v tom case mala protilatky proti spermiam, tak sa im nepodari oplodnit vajicko.....prostredie v tvojej posve a maternici ich znici skor ako sa k nemu dostanu....odporucam Ti dat urobit testy na protilatky proti trofoblastu 🙂

mimi_2
15. nov 2012

@kostickabonnie jasne, že sa môžeš zapojiť, no ja si to osobne tiež myslím, že máš pravdu, ale z krvi mi vyšli protilátky na spermie a trofoblast a placenta, nie je to jedno?

mimi_2
15. nov 2012

@kostickabonnie jeden odborník mi odpísal, že sa môže jednať o stimulovanú bunečnú imunitu, žeby to bolo dobre vyšetriť na pracovisku reprodukčnej imunologie...

kostickabonnie
15. nov 2012

@mimi_2 jaj, ja som citala, ze mas protilatky len na spermie....takze ak ti vysli aj na placentu, tak tu naozaj pomoze len prednison 😒

mimi_2
15. nov 2012

@kostickabonnie No nie nie ja sa preto Ťa pýtam, lebo protilátky na placentu som mala ok, len na spermie mi vyšli, tak ma zaujímalo či je to jedno

mimi_2
15. nov 2012

@kostickabonnie Pred IUI mi robili tie testy na chlamídie, protilátky na placentu a spermie a všetko som mala ok, len protilátky na spermie mi vyšli pozitívne

kostickabonnie
15. nov 2012

@mimi_2 spermie a trofoblast nie je jedno....ale liecia sa rovnako....prednisonom. takze, ak ho budes uzivat, uz nemusis ist na reprodukcnu imunulogiu. Ale viac o tom neviem...my sme boli v Prahe, mali sme hranicne hodnoty, aj nam odporucili prednison a chraneny styk, ale my sme sa rozhodli pre IVF.

mimi_2
15. nov 2012

@kostickabonnie a nevieš či trofoblast a placenta nie je jedno? Ja zatiaľ neberiem prednison, moja lekárka ma ženie na IVF, že v mojom prípade, nemám čo váhať a neodporúča mi tú liečbu, lebo to nie je isté, ale ja chcem skúsiť ešte raz IUI, potom poctivo liečbu prednisonom a ak nič tak sa pridám k Vám dievčatá a pojdem na IVF 😔 Ale chcem skúsiť ešte všetko čo je možné pred IVF

mimi_2
15. nov 2012

@kostickabonnie a dokonca aj v Heliose mi MUDr. Krajkovič odporučil ešte jedno IUI a potom IVF, neodporúča tú liečbu, že je to zlhavé a neisté 😖

kostickabonnie
15. nov 2012

@mimi_2 no, na take otazky je tu wikipedia 😀
Trofoblast (zevní masa buněk) je vnější vrstva na povrchu savčího embrya ve stadiu blastocysty. Buňky trofoblastu slouží především k výživě (poskytování živin) embrya a také se z nich vyvíjí velká část placenty. Buňky trofoblastu dále zajišťují zahnízdění (nidaci) plodu do děložní sliznice, a proto jsou to jedny z prvních diferenciovaných buněk dělícího se oplozeného vajíčka.
Drzim palce, urcite to dobre dopadne, len netreba mysliet na vsetky zle vysledky, ved ono sa to kazdu chvilu moze zmenit 🙂

mimi_2
15. nov 2012

@kostickabonnie 😀 Vďaka zlatá si 😉 🙂

tinasc
15. nov 2012

@mirka2010 naozaj som žiadne správy nedostala písala si mi IP? no neviem, je taký nervóznejší typ, chcel by aj spinkať, len mu to nejde, nevie ako by sa uložil, kadečo ho vyruší, hneď je hore, ak aj zaspí na rukách alebo niekde inde, ak ho chcem dať do postieľky, tak začne revať ako na lesy... cez deň spinká ako kedy, každý deň je iný, dokáže byť neskutočne dlho hore, potom odpadne od únavy... von sme boli dvakrát, raz spal dobre, dnes sme boli hore a stále sa v kočíku mrvil...apropo kojenie... trápime sa, lebo malý ako sa narodil, tak sa mi ani raz neprisal na prsník, stále skúšame, ale nechce, mliečko len odsávam... som z toho nešťastná, lebo som si to prestavovala úplne inak... neviem čo robiť, jednoducho ponúknem prsník a malý reve ako na lesy a odťahuje sa ☹ a skúšala som to už všelijako...

apolenka6
15. nov 2012

@kostickabonnie tak už ste sa napapali ? mm už išiel spať a mám PC 😝 teraz večer

mirka2010
16. nov 2012

@adikasala ahojky, tak mate doma malu zvedulku? to je take krasne a roztomileeee 🙂 nas maly to je zase taky tulko...bol by neustale pri mne a vidno na nom, ze je to take citlive a dobrucke dietatko...mame z neho neskutocnu radost, ma uz dva zubky, druhy len od vcera...takze uz si uzivame aj bezsenne noci, kedy sa len hniezdi a mrnci zo sna,co ho to bolka, chudatenko moje malicke...a v com su ine tie prikrmy u vas? to by ma zaujimalo,mozno sa inspirujem 🙂 ja kojim rano, o piatej, vecer a dva krat v noci...stale je to dost a som tomu velmi rada....🙂 malej boztek posielame 🙂

mirka2010
16. nov 2012

@tinasc ahojky, no pisala som ti aj tu aj cez IP, hlavne ze by som rada maleho videla na FB aby si mi napisala ako ta tam najdem...🙂 tak malicky je takyto nezbednicek? a to co tak? ze ani v postielke, malicko spinka...to je dost nezvycajne, vsak tieto mini babatka spinkavaju krasne...mozno vy si to teraz odbijete a potom po pol roku ti zacne spinkavat krasne....u nas to je naopak...teda u vacsiny....no a to kojenie...ach moja, tak to ma velmi mrzi...a klobuciky si skusala? asi ano, vsak? neviešm co na toto pomaha...asi len trpezlivost....a davas mu teda len svoje odsate mliecko, ano? a ako casto? A vobec neviem aky si mala porod...vsetko mi napis...ved vies ako som na teba myslela...🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre