IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

sheenka
6. júl 2014

@katuskamala my nejdeme moja,manzel je dlhodobo odcestovany,pride az na jesen...

maca0411
18. júl 2014

@sheenka ahoj konecne mi zmizlo ten ekzem musela som ist spet ku koznej ale konecne mi dala ten spravny krem 🙂 ako sa mas?ja zacinam zas brat clostylbegit a kupila som si ovulacne testy tak budeme pocitat pocitat 🙂 a skusat a skusat 🙂musi sa uz zadarit 🙂.drzim palce vsetkym 🙂

sheenka
19. júl 2014

@maca0411 ahoj🙂 tak to je super,že si sa toho zbavila🙂 mna cakaju predoperacne asi tak za tyzden a potom hysteroskopia a hycosy. ☹ tak sa bojim a chcem to mat uz za sebou.. drzim ti palceky,pracujte a nech je konecne ta snaha ocenena 🙂 velmi ti to prajem.

allenkovababulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mihalina
4. aug 2014

Ahojte, som po 14. dni ET, po prvý krát. Nepodarilo sa. Chodím do Iscaru v BA k docentovi. Teraz už nemáme ani vajcia, ani embrya, sme na nule. mali sme dva embryjká, dali mi iba jedno, lebo som že vraj maličká na viacpočetné tehotenstvo (157 cm, momentálne 55 kg). To druhé sa prestalo vyvíjať po 5 dňoch, ani ho nestihli zamraziť. A to som preležala skoro celé dva týždne. Ja som relatívne v poriadku, mala som iba malé vajíčka manžel bol na Tesa (chirurgický odber spermií, lebo je po rakovine smeníka, spermie boli zdravé), máme iba 81 kusov spermií. Nevzdávam to, idem na najbližší možný termín, hneď v októbri. Mala som, ale hyperstimulačný syndróm a ešte mi aj internistka povedala, že nám v tele dosť "tuku" aby sa mi embryjko prilepilo (ináč som sa na tom dosť pobavila, lebo som skôr kyprá ako štíhla), jedla som však vitamíny, ryby, resp. dosť som žrala (+ 3 kg). Pila som poctivo 5 l a viac litrov vody, a nič.

tshibo
4. aug 2014

Ahojte, ja som bola na ET 22. júla v Heliose v Martine. V piatok 1.8. som si robila test a už sa tam zobrazila aj druhá čiarka, síce bola slabučká, ale bola. Dnes 4.8. som si robila opäť test a už bola o čosi silnejšia tá druhá čiarka. Zajtra idem na krv a na ultrazvuk, tak dúfam, že všetko bude v poriadku 🙂

sheenka
10. sep 2014

@maca0411 ahoj, ako sa mas,co nove? ja som po hysteroskopii polypu a po hycosoch. vajickovody priechodne,som vporiadku, zaciatkom oktobra ideme skusit druhe IUI ,som bez stimulacie,tak uvidime ci sa podari. Ak nie,ziadost do poistovne je vypisana,dufam,ze ju nebudeme musiet poslat.

sheenka
10. sep 2014

@katuskamala ahoj,ako sa mas? boli ste v auguste na IUI?

katuskamala
11. sep 2014

@sheenka ahoj, no ani neviem kedy sme pisali, ale boli sme ano treti krat a zial opat neuspesne.. ono aj som si myslela, ze uz to asi pojde, lbo som mala slabunku ciarku na teste no po 4dnoch meskania bolo pat sklamanie... mali by sme ist na konzultaciu do car-u ale zatial sme sa este neobjednali.. este nechceme riesit umele :( a ty? co nove?

sheenka
11. sep 2014

@katuskamala ahoj,mna zaciatkom oktobra caka druhe IUI,teraz som po hysteroskopii endometrialneho polypu a hycosoch. Vsetko je vporiadku,nastastie. Teraz cakam na MS a tentokrat ideme bez stimulacie. Ked sa nepodari IUI,hned budeme posielat ziadost,ta je uz vyplnena. No velmi dufam,ze sa nebude musiet odoslat.
To ma mrzi,ze sa to nepodarilo ☹ ale raz sa musi,len to netreba vzdat.

katuskamala
12. sep 2014

@sheenka
@sheenka ale ano , raz sa dockame ;) uz mas manzela doma? Pripomen mi aku ste to mali diagnozu,ze uz mate ziadost vypisanu? Ja na tvojom mieste iui stimulujem,vytvoria sa ti 2-3 folikula a mate vyssiu sancu. My sme boli dva krat ze bol iba jeden folikul a nic z toho...

sheenka
12. sep 2014

@katuskamala manzel este nie je doma,az zaciatkom oktobra. stimulku nechcem,uz druhykrat som z toho mala polyp v maternici a aj tak som mala iba jedno jedine. mame astenozoospermu a deformovane hlavicky. Ziadost som vypisala v pondelok,ideme este na 1 IUI a ak nic,ak posielame ziadost.

katuskamala
13. sep 2014

@sheenka co znamena ta diagnoza? Kolko mate dobrych spermii ?my 1,5percenta... na umele pojdeme asi buduci rok. Snazime sa zatial 1,5roka. Mame 28rokov... este to nie je tsk strasne... pocuj mnohe hovorili ze ked bol manzel dlho prec a sa vratil tak sa podarilo. Jooj to by bolo,co? ;)

sheenka
13. sep 2014

@katuskamala to znamená,že máme málo a sú pomalé. my máme dobrých iba max.0,5percenta. My sa snažíme už vyše 5 rokov,tak čím ďalej sa to odďaluje,tým je to horšie. Manžel bude znovu cestovať,tak nás tlačí čas. Keď sa vráti,tak hneď utekáme na IUI,nebude času na nič 🙂)) 🙂)) aj to bude tesnotka,teda dúfam,že to stihneme ten 13DC. ak nie,smola,tak to má asi byť.

katuskamala
13. sep 2014

@sheenka jaj tak to je uplne ine ... rozumiem . 5rokov to je dost.. tak sup sup na to a velmi velmi ti prajem nech sa podari ak nie iui tak ivf. A potom tu budes ty pisat ako sa to konecne podarilo a ze toto je den d a fotit kolajnice na teste 🙂 ten den sa totiz bliiiziii 🙂

maca0411
14. sep 2014

@sheenka ahoj smutna som este stale sa nezadarilo ale uz sme to s priatelom nechali tak riesime dokoncenie bytu a zariadujeme ho.robotu by som chcela zmenit v strese som z nej zatial sa mi nedari ani v tom.tak hadam sa stastie usmeje aspon v niecom a potom pride aj nase mimino.drzim palce davaj pozor na seba 🙂

maminka1986
24. sep 2014

ahojte baby...ja mam PCO manžel mene a pomalé 16mil na 1ml..doporučili nam CAR ale neveim či helios či ISCARE viac s ami začina pozdávat iscare....chceme ist na IUI ..na IFV je ešte asi skoro chcem skusit najpr čo najprirodzenejšie...dufam že to vynde :( bojim sa že nie ach je to strašne

brmbola
3. okt 2014

@bambulla aj si to nejako citila ze to vyslo alebo ti zo ukazal az test?

bambulla
3. okt 2014

Mala som taky cudny pocit v brusku🙂

minnie2013
3. okt 2014

@erin365 ahoj moja a vies co bolo pricinou potracania? Mne sa to stalo raz a aj tak mam obavy aby sa to nezopakovalo ☹

erin365
3. okt 2014

@minnie2013 príčina sa nezistila...ale mám silné podozrenie, že chyba bude v DNA spermií... tie si ideme dať špeciálne vyšetriť...

erijan
13. nov 2014

@adulkam ahojky,gratulujem 🙂 citala som ze mas endometriozu? A podarilo sa hned prve iui?

adulkam
13. nov 2014

Ahoj @erijan,podarilo sa mi Iui na prvy krat,ale zial v 8 tt babo odislo. MA. 4.7. bolo tehu ukoncene. Este sme nezacali skusat a aj sa bojim...doktor mi po zakroku nepichol injekciu,aby sa mi v dalsom tehu netvorili protilatky. Som z toho rozcarovana,ked citam ake komplikacie mozu-nemusia nastat v tehu :'(

erijan
13. nov 2014

@adulkam jemine, tak to mi je velmi luto ☹ ☹ ☹ a tak som sa potesila, ked som citala tvoj prispevok...tiez ma caka prve iui a bola som pozitivne naladena... ale teraz... uz velmi neverim, ze by sa to podarilo ☹

adulkam
14. nov 2014

@erijan preco? Chodte do toho. Kolko sa uz snazite?Mne keby niekto zaruci,ze tie protilatky nebudu robit sarapatu,tak nevaham.Neboj sa, moj MA nemal nic spolocne s IUI,dr.a aj ja sa utesujem,ze nam to vyslo hned! Z vysledkov testov histologie mi vyslo,ze som v tehu presla akolo rubeoli!!! Ja som ju nemusela prekonat,ani som ju nemala,len virus sa obtrel.ale,ci to bola pricina...neviem vravim si,ze tak to malo byt hoci leto bolo strasne,nepresiel den,aby som si nespomenula...teraz je v lv zltacka,ja si neviem predstavit,ako by som teraz panikarila...niekomu sa povie,ze tehu nieje choroba(to povie ta co nevie ako otehotnela) ja sa teraz bojim vsetkeho. Aj ked som bola tehu,hned lucku som pila,bylinky vysadila,guglila co mozrm a co nie...teraz by som sa este viac bala.

erijan
14. nov 2014

@adulkam my sa snazime od mojej operacie 7mesiacov... laparoskopia skoncila laparotomiou, rezom cez brucho, odstranovali mi zrasty, endom.cystu na jednom vajecniku a cystu zo zlteho telieska na druhom vajecniku...odstranili mi aj loziska ktore sa dali odstranit,ale niektore nechali, napriklad aby neposkodili hrube crevo-to mam spojene s maternicou... horm.liecbu som nebrala,len sme sa zacali snazit, mali sme skusat polroka. kedze sa to nepodarilo a moja dr mi nasla novu endo cystu tak ma poslala do Car na dalsie vys a skusit otehotniet s pomocou. Jedine vys.co nam robili,mne horm.profil, vsetko mam ok, aj AMH, vytery tiez sterilne, manzel ma spg tiez ok, dokonca dvojnasobny pocet plavcov ako je norma, len niektori su trosku pomalsi, ale to vraj pri takom pocte spermii nevadi, ze to je uplne ok. Tak mi dr navrhla iui, bez stimulacie, kedze som prisla na usg uz 8.dc, tak to chce skusit kedze mam dobre AMH... ved to,ze vobec netusime, co vsetko sa este moze skryvat v nas a potom robi sarapatu v otehotneni alebo v tehotenstve. mne ked sa podari otehotniet budem urcite rizikova,ja mam este nefrologicke a urolog.problemy,som velmi nachylna ba infekcie a choroby...tiez nebudem riskovat, takze ti uplne rozumiem.

maminka1986
14. nov 2014

ahojte babule.... my ideme na IUI o dva týždne...teraz sme skusili prirodzene a nič.((((( mam MS ...ideme na IUI ja berem clostyl od zajtra manžel spg -mal pomalšie a menej a teraz mu robili v centre tak neveim aké su cez telefon to asi nepovedia...
kamoške bola na KET jej to vyšlo teraz a že mame ist na IVF aj my že IUI je zbytočné a že prideme o peniatze atd ale oni mali horšie ovela spg morfologiu....ja nechcem hned IVF! skusit prirodzenejšie a potom ak nevynde pojdeme na IVF no nič? čo vravite nato?
dufam že to vynde hned už sa snažime cez dva roky:/ tak sa možno vidíme tam 🙂 baby..inak boli sme tam tri krát a som škovana kolko ludi tam chodí!!!ahojtee

adulkam
14. nov 2014

@maminka1986 az ti odporucili IUI treba skusit,az vas netlaci vek alebo zdr.stav. ano je tam vela ludi,ide to akona pase. Tato hnusna,rychla doba si vybera svoju dan. Nevieme,co jeme,co dychame,co mame oblecene ( co obsahuju potraviny,veci,vzduch...)

maminka1986
14. nov 2014

@adulkam ahoj dakujem že sa ozval niekto 🙂)aj ty tam chodiš??? si z levic? 🙂
blizko pri nas.... povedali nam IUI že mam ist aj moj gyndoš a potom aj Krajko v Heliose....chceme skusiť a uvidime..ja mam 28 manžel bude mat 34 no ja 29 v janurai aby som neklamala.) ešte nie sme hadam tak starí...musim veriť že to vynde...vy ste ako natom? boli ste na IUI?IVF? ja sa IVF bojim velmi..je to zložitý zakrok všetko

adulkam
14. nov 2014

@maminka1986 tak to ste este v pohode s vekom,urcite by som skusila IUI kym sa da. Ja mam 30,,aby som neklamala v marci 31 😀 a manzel 31. Mame 10 rocneho syna,a chceme babo styri roky,u nas to je zlozite,mam endometriozu,manzel robi vonku...je doma vtedy ked mam ms :O alebo nie plodne dni... Iui nam vysla na prvy krat. 🙂 z toho sa tesime, nam povedali,ze sme zdravi(okrem endo ta bola v klude vtedy) manzel dostatok spermi,horm.profil tiez v poriadku.
Sa mi budete smiat,ale vcera som si objednala datumy u Jonasa,ja co som to brala skepticky. Ale to len co ak...by som sa rozhodla,ze ideme zase nato. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre