IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

iculienka2376
27. feb 2014

@ dasaa Ahoj ja som bola na sone 11 den /utorok/, ale nemala som este dostatočne velké folikuly , kazali mi prísť za 3 dni v piatok . Kde som už mala dostatučujúce 🙂 Potom v sobotu o 21h som si musela pichnúť pregnyl a v ponedlok cca o 9h ráno mi robili IUI / 36 hodín od pichnutia pregnylu Ti praskne folikul a nastáva ovulka/ . No a vyšlo to na prvý šup 🙂 ja však chodím do Iscaru do MT z heliosom v MT nemám dobré skúsenosti chodila som tam cca 1,5 roka a nič sa nedialo dávali do mňa iba lieky / mala som nízku sliznicu / a nikdy po liekoch nenárastla robili mi tam aj hyteroskopiu a nič. Nikdy v živote mi v heliose nerobili hormonálny profil a doktor Krajkovič bol síce super doktor ale vždy to bral všetko ako na páse . neviem ako je to teraz ale lepšie mám skúsenosti s Iscarom omnoho lepší prístup, hneď mi brali krv a robili presný rozbor hormonálneho profilu aj niaky hormón stálo to + 12€ tak celkovo 25€ tuším ale vedela si na čom si . tam mi zistili že mám polycystické vaječníky a doktor Galo sa čudoval, že so záznamu s Heliosu to nikde nie je spomenúte a že v mojom prípade ma liečili na sliznicu ale v prvom rade sa riešia polycystické vaječníky a pri ovulke a pravidelnej menštruácií sliznica rastie sama . Takže tak v skratke aj keď som sa dosť rozpísala 🙂

iculienka2376
27. feb 2014

@ babo78 Ďakujem 😉 Neotravuješ, veľmi rada pomôžem keď môžem. A hlavne treba myslieť pozítivne
a ono to príde. Aj keď niekedy sa to nedá, a najmä tie články všade sa spomína o potrate v prvom trimestri 😨 tak dúfam, že nič také nebude a mimčo sa riadne zahniezdilo 🙂

daniielka
27. feb 2014

Baby chcem sa spytáť aké ste mali pocity po inseminácií??

dasaa
27. feb 2014

Ahoj @iculienka2376 pekne si to rozpisala 🙂ďakujem. Zatiaľ som nemala s nimi problém no uvidíme ako to bude teraz keď tam pôjdeme.

babo78
28. feb 2014

@iculienka2376 Dakujem krasne. Ja som kazala dnes kupit priatelovi macu ale nemali ju. Nechcem ta obtazovat a prehanat ta na postu🙂. Som velmi zvedava na tu stredu co mi povedia. Ako to budu chcet dalej riesit, ci este jedna IUI alebo rovno umele. Len si neviem predstavit kolko to bude stat. Aj som rozmyslala ci nenechat pauzu, v lete sa lepsie dari celkovo ale zase ked nemam tie folikuli, tak neviem ci by sa podarilo. Snazim sa mysliet pozitivne, ale vies je vela aspektov ktore su naokolo, praca, sukromie atd. Je toho dost.

casperka1980
2. mar 2014

ahojte baby, som tu nová.. 10.3. ideme s manželom na 1. konzultáciu do Iscare v Martine.. Asi nás čaká IUI. je potrebná pred tým laparka? a ak áno robili Vám ju priamo v centre? a koľko ste platili? ako často ste chodili do centra kým Vám urobili IUI? Ďakujem za odpovede.. 🙂

lussinda2
2. mar 2014

@casperka1980 ahoj my tiez chodime do MT do Iscare, mne ziadna laparka robena nebola nakolko problem ma moja polovicka...u mna to bolo velmi rychle, popri jeho spg. vysetrili aj mna, zobrali mi krv, urobil mi sono to bolo v stredu hned mi dal recept na clostyl, dalsi tyzden som mala dostat ms v stredu no dosla v pondelok, tak mi kazal, ze ked dostanem mam zavolat pre krvne vysledky a podla toho zacat brat clostyl, mala som zvolenie tak 3-7 den som brala, 10 den sono to bolo vo stvrtok a v sobotu o 21 som si bola dat pichnut pregnyl a v pondelok uz rano o 10 bolo IUI. Takze priebeh bol rychli, nech ti vsetko dobre dopadne .

casperka1980
2. mar 2014

@lussinda2 vďaka.. u mňa a manžela je všetko ok.. aspoň podľa výsledkov.. brala som i clostyll, duphaston, utrogestan, metformin... a nič.. boli sme na postkoitálnom teste.. a tam žiaden pohyb.. ☹ .. ani Dr. nevedel v čom môže byť problém.. ešte vyskúšame gel conceive plus..

iculienka2376
3. mar 2014

@dasaa budem držať palčeky nech si spokojná a hlavne nech sa zadarí 😲

iculienka2376
3. mar 2014

@babo78 viem o čom hovoríš, že myslíš pozitívne a nedarí sa. Riešila som to pred troma rokmi už bohužiaľ s exmanželom 😒 . Chceli sme bábo ale nedarilo sa pchala som do seba všetko možné, myslela pozitívne ale nikdy nechcel ísť so mnou na žiadnu kontrolu všetko začal riešiť s našou susedou, ešte aj moju menštruáciu 😠 . / pritom podotýkam, že mala muža a 2 deti /. No a nakoniec mi začal hovoriť, že som neplodná a že som uplne psychicky labilný človek a potom už prišli totálne hádky a potom sa to len stupňovalo. A susedka bola jeho utešovateľ 😀 Takže po 8 mesiacoch po svadbe bol rozvod. A teraz viem, že čo sa má stať sa stane ahlavne keď nemyslíš na bábo tak príde. Ja som sa ešte keď som išla teraz na prvú IUI pýtala doktora či to niekomu na prvykrát vyšlo a on , že stáva sa to ale je to malé percento, závisí hlavne od psychiky. A neverila som tomu, že sa to podarí hneď aj doktor sa smial keď som bola na kontrole, no čo už veríte , že sa to dá aj na prvýkrát. 😵

dasaa
3. mar 2014

@iculienka2376 ďakujem 🙂zatiaľ sa ešte tam nechystám možno až v septembri. A vy ako?

babo78
3. mar 2014

@iculienka2376 Ahoj, tak to ma mrzi zeto takto dopadlo s tvojim prvym manzelom. Nastastie viem ze moj partner by toto nepovedal, skor ma ukludnuje ze ked nam to nie je sudene, tak nebude babätko, aby som sa netrapila. Nesmiem na to mysliet. Chcem sa zamerat na nieco ine. Pockam na stredu co dalej a podla toho sa rozhodnem ako budem dalej postupovat a riesit to. Jedine co je neprijemne na tom, uzivanie stale tych silnych hormonov.

clarinula
3. mar 2014

Dobrý den, jmenuji se Klára Tomešová, jsem studentkou porodní asistence na Vysoké škole zdravotnické o. p. s., Duškova 7, Praha 5. Ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku, který mi bude sloužit jako podklad k průzkumu v bakalářské práci na téma Vývoj asistované reprodukce.Je jedno, kdy jste asistovanou reprodukci podstoupili. Předem děkuji za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/13JJfXN9GoNjjLk...

iculienka2376
4. mar 2014

@dasaa 🙂 zatiaľ u nás v pohode teraz idem vo štvrtok na kontrolu. Len najhoršie je, že v noci nemôžem spať a keď si ľahnem úplne cítim vaječníky a pobruško . a cez den ma neskutočne bolí hlava ale chvalabohu mi zataľ nebýva zle.

iculienka2376
4. mar 2014

@babo78 tak daj vedieť ako Vám dopadlo a čo Vám povedal doktor. No ja beriem stále Estrimax a Utrogestan a brucho mám neskutočne naliate 😒 Pritom som pribrala zatiaľ iba 400 g ale brucho mám ako v 3 mesiaci 🙂 😀
Nikdy som nechcela pribrať veľa vždy som pri mojej výške 170 cm vážila okolo 58-59kg tak dúfam, že nebude 20 kg navyše 😕 😕

babo78
4. mar 2014

@iculienka2376 Neboj nebude. Ja mam tiez 156 cm a 48kg ale mala som predtym 43-45. Bohuzial tie lieky su take ze ta pri nich aj nalieva aj aspon ja mam neskutocne chute pri nich ako keby som bola tehotna, nechapala som. Je to dan za to, preto to az tak neriesim, cvicit cvicim, aby to bolo v tejto rovine ale zase keby som mala 40kg ako niekedy tak to otehotnenie by bolo velmi mizive:(. Asi mi budu kazat zase uzivat clostybelgit a potom utrogestan ale aj tak idem do toho.

sheilla23
4. mar 2014

Ahojte, aj ja sa s Vami podelim o moj pribeh..my sa s manzelom snazime dva a pol roka a zatial sa nic nepostastilo..Bola som na viacerych vysetreniach a vsetky boli v poriadku..Jedine co mi zostavalo bola laparka alebo ivf...No ja som nechcela ani jedno z tychto moznosti zatial absolvovat tak som si povedala ze pojdeme vyskusat prvy krat iui, pricom som tomu az tak neverila po tolkom snazeni..Dokonca som nebrala ziadne lieky ani pred ani po iui a 14 dni po, tj. dnes, som si prvy krat v zivote nasla na teh. teste druhu slabu ciarku..🙂))Tak uvidime..

iculienka2376
4. mar 2014

@babo78 vsetko co pre babotko urobis je super . A ked pribereme neboj zhodíme 😉 Ja postupne teraz zacinam cvicit na youtube som nasla super cvicenie . Tak verím že všetko bude ok .
Držím Ti palčeky nech Vám to vínde.

iculienka2376
4. mar 2014

@sheilla tak to gratulujem. Ani ja som nechcela veriť že to po prvom IUI dopadne super a už som v 6. týždni 😲

casperka1980
4. mar 2014

@sheilla23 blahoželám.. 🙂 10.3. ideme na 1 konzultáciu do Martina.. asi nás tiež bude čakať IUI.. snažíme sa už pomaly 3 roky.. tak uvidíme čo nám povedia tam..

sheilla23
5. mar 2014

dakujem🙂 a tiez drzim palce nech vam to vyjde..a chcela som este povedat aby ste sa riadili vlastnou intuiciou a pocitmi a nie vzdy vo vsetkom posluchali doktorov...pretoze mne ani iui neodporucali,ze je to zbytocne a posielali ma iba na laparku..a tiez to iui som mala uplne prirodzene bez akychkolvek liekov na stimulku a bez pregnylu..ale samoyrejme je potrebne mat v poriadku ovulaciu..prajem pekny dnicek🙂

babo78
6. mar 2014

@iculienka2376 ahoj vcera na kontrole som mala nejake mensie folikuli aj ked som uz nauzivala utrogestan.kazal mi zajtra prist na kontrolu a aj mi predpisal pregnyl a chce mi urobit tretiu IU,len zajtra cestujeme na vikend prec a ked si dam pichnut pregnyl tak by sa to malo urobit do 36 hodin.

babo78
6. mar 2014

@iculienka2376 ahoj vcera na kontrole som mala nejake mensie folikuli aj ked som uz nauzivala utrogestan.kazal mi zajtra prist na kontrolu a aj mi predpisal pregnyl a chce mi urobit tretiu IU,len zajtra cestujeme na vikend prec a ked si dam pichnut pregnyl tak by sa to malo urobit do 36 hodin.f

iculienka2376
7. mar 2014

@babo78 ano malo by to byt do 36 hodín lebo vtedy dôjde k ovulácií .
ja som bola včera na kontrole a ostala som prekvapená keď mi doktor povedal, že som v 8. týždni , myslela som si že v 6. týždni pretože som to rátala odvtedy ako som bola na IUI a ráta sa to od poslednej menštruácie . A pustil mi na monitore tlkot srdiečka malého 😲 . Neskutočný pocit, prajem Vám to z celého srdiečka aby ste to všetky baby zažili . Len môj priateľ sa moc neteší, a trápim sa kvôli tomu.
On je vystresovaný s práce a s reštiky, ktorú vlastníme ☹

marienka1980
7. mar 2014

Dobrý deň Kočky

Mám PCOS , endometriózu , mám 34 rokov a teraz chodíme do Gyn fiv.Včera sme boli na 2. konz. a ideme na insemináciu,to je IUI ak som to dobre pochopila? takže som strašne nepokojná čo bude...Dostala som lieky Duphaston, potom clostylbegyt a až nakoniec injekcie. Vám sa to podarilo hneď na 1x?? ďakujem za odpoveďe 🙂

javorinka2
8. mar 2014

@marienka1980 ahoj, ja mam tiež pco, endosku vyliečenú a mám 28 rokov.15.2. sme postupili IUI taktiež avšak bola neuspesna::((( Ale uz stimulujem na dalsiu, beriem clostyl 3xdenne 🙂 Nie je to nic strašné, prežiješ, držím palce🙂

javorinka2
8. mar 2014

@iculienka2376 hmm. to musi byt pocit:🙂) Ale ked ste sa odhodlali ist na IUI priatel musel s tym ratat ci co cakal??? 😀

marienka1980
8. mar 2014

@javorinka2 ďakujem pekne za odpoveď. Som zvedavá čo všetko nás ešte čaká.Držím palce aj vám🙂

jalucija
8. mar 2014

baby pribrali ste z hormonov?

patrissia
8. mar 2014

Babulky nas ET sme vcera absolvovali, teraz uz len cakat do 19.3. A mozem veselo testovat 😉 drzte palceky :-*

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre