IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

majca55
17. apr 2012

@lasalete to ked ti pri stimulovaní narastajú rýchlo vaječníky preto sa musí veľa piť a mne ľavý narástol a mal až 10cm ☹ mala som silné bolesti a tekutiny len trošku v bruchu ale sa vstrebala a to som poctivo pila 4-5litrov denne .OHSS inak znamená ovarialny hyperstimulačný syndrom pozri si to na gogli aj príznaky.ja ťa nechcem strašiť ale je lepšie všetko vedieť

sijust
17. apr 2012

@mirka2010 zlatik,som rada,ze uz mate tu skaredu injekciu za sebou ☹ muselo to byt bolestive pre oboch,ale ste pašaci,krasne ste to zvladli 🙂 pofukaj chlapcekovi krasnemu za mna nozenku...a odpocivajte...dufam,ze nebude mat teplotku,anjelik malicky 🙂

lasalete
17. apr 2012

@majca55 ďakujem krásne....mne už dva mesiace puchnu lítka a členky a teraz som bola na gastre a tak ma doktor vystrašil že vraj pri IVF sa to môže ešte zhoršiť a vraj je to vážne ... ani som ho nevnímala čo mi hovoril že to mám okamžite oznámit doktor.z CAr tak som zvedavá čo to môže byt...

mirka2010
17. apr 2012

@sijust mojinka, dakujeme, Marosko este spinka, taka som rada, aspon bude mat viac sil a energie, lasocka nasa milovana...uvidime, ci to zvladne bez teplot...a ty ako sa mas mojinka? ako klbiky? som ti aj pisala, neviem, ci si si precitala...o tom cisarskom!

sijust
17. apr 2012

@kostickabonnie ahoj,ja som isla na ivf a mala som ukazkove vysledky...mm mal 100%patologiu co sa tyka morfologie,tzm.ani jedna spermia nemala normalny tvar...otehotniet prirodzene prakticky nemozne...uz mal z prveho manzelstva dve dcery...ja som si myslela,ze mam problem ja...ale deju sa rozne veci a povedala som si,ze ak nemam mat dietatko s nim,tak ziadne...on povodne chcel aby sme isli na iui s darcovskymi,aby som nemusela podstupovat ivf,ale s tym som ja nesuhlasila a v centre sa na nas divali ako na prizrak,ze to sa im este nestalo 😀 bal sa,ze ho opustim,ze mu to budem davat za vinu...nikdy ma to ani len nenapadlo...nie si sebecka,mozno by si sa mala s tm porozpravat a to co by mal urobit on,je urcite jednoduchsie ako to,co by si musela urobit ty...zvlast,ked mate aj inu moznost ako ivf...moc drzim palce...aby si bola skoro tehu 😉

lasalete
17. apr 2012

@lasalete tak toto OHSS nieje sranda ako čítam..no uvidíme ... aj ja bojím tej stimulacie ale aj teším aby sa to podarilo .. inak už potom neviem aké mám možnosti ...

sijust
17. apr 2012

@mirka2010 zlatko,si mi pisala??vobec mi to neukazalo...prepac.... ☹ bolia ma dost,aj krize...bojim sa,ze tu malinku nasu nevytlacim...uvidim,co mi povie moja dr.bud.stredu idem na velke sono,tak to snad nejako vyriesime...v Tn sa neda zazmluvnit porodnik,aspon tak som to citala na stranke...vobec neviem,co ma caka pretoze ten ort.primar mi do karty napisal,ze to nechava vyslovne na porodnika,ze je tam moznost ukoncit to cisarom...pritom povypisoval celu a4 o mojej dg.ale umyl si ruky...ze nevie posudit,ci sa mi to teraz zhorsilo,kedze mi nemoze spravit rtg.nemoze mi dat lieky...a ze vsetky maminy v tomto stadiu tehu maju problemy s klbami a krizami...a bolo vymalovane....takze vobec neviem.... 😕 😨

lasalete
17. apr 2012

@majca55 tak toto OHSS nieje sranda ako čítam..no uvidíme ... aj ja bojím tej stimulacie ale aj teším aby sa to podarilo .. inak už potom neviem aké mám možnosti

mirka2010
17. apr 2012

@kostickabonnie ahojky, tak je skvele, ze si zdrava...aj ked citam, ze muzik je troska tvrdohlavy, ale mozno si da povedat, ci nie? hlavna vec je, ze mas moznosti...tak ti drzime mooooc palce 🙂

sijust
17. apr 2012

@lasalete neboj sa nic,bude to dobre....ivfko nie je az taky strasiak ako sa na prvy pohlad zda🙂 aj ked ohss nie je ziadna sranda....s tym treba ratat...ale aj verit,ze sa ti vyhne 😉 drzim palce

mirka2010
17. apr 2012

@sijust zlatik, presne o tomto som ti pisala, ze keby bola moznost si zazmluvnit lekara, ze by to urcite malo vyznam, aspon co sa tyka toho porodu cisarskym...ked vies, ist rodit cisarskym tak, ze je to dohodnutne to sa vlastne ani neda...a keby si mala tieto problemy ako indikaciu, ktora je moznostou ist sekciou, tak by to bolo super...lebo mojka zlata, to sa za normalnych okolnosti zeny stazuju na klby pri porode, nieto este ty, co mas uz teraz priserne bolesti....no skus to nejako poriesit...vies, aby si mohla byt v klude, pritlac na svoju zensku doktorku, nech ta ti skusi pomoct...to ta nemozu nechat len tak!!!!

majca55
17. apr 2012

@lasalete na IVF od poistovne sa može 3 krát cez poisťovnu 😉

adikasala
17. apr 2012

ahojte kocky takze dnesna a posledna poradna dopadla ok vsetky vysledky su v norme streptokoka nemame!!!!
zacina sa mi skracovat krcok ale som zatvorena este na zamok,takze podla dokyho mame este cas,a sa mu pacilo ze sa mi pekne skracuje krcok podla tyzdnov som uplne perfekne...zajtra mame posledne sono tak sa dozvieme kolko nam vazi valentinka 🙂

adikasala
17. apr 2012

@mirka2010 moja pohladkaj za nas maroska a nech ho nozicka nebolka.ono to prejde 🙂

tinasc
17. apr 2012

@buba13 dnes ani veľmi nie, len sem tam pichne, tak je to lepšie 🙂

tinasc
17. apr 2012

@kostickabonnie moja pekná... tak tiež rozmýšľam, či ti napíšem že super (lebo ono je to naozaj super, že si zdravá), alebo či by naozaj bolo lepšie nájsť príčinu, prečo sa nedarí a odstrániť ju liekmi... aspoň by si vedela, čo sa deje... a ešte niečo... vôbec nie si sebecká, jednoducho chlapi to tak nechápu, myslíš že môj chlap ma nejako chápal, že do seba pchám tiež všetky tieto hormonálne svinstvá? ja tiež beriem prednison a radšej nejdem ani skúmať, čo je to za svinstvo a manžel tiež bol striktne proti kondómu, ale keďže nechcel abstinovať (so som mu teda vytmavila, že jednoducho nič nebude 😀 ) tak sa musel podriadiť... pretože aj pri príprave na ivf a celej stimulke musíte bud´ abstinovať, alebo sex len s kondómom, inak liečba prednisonom nebude mať žiadny význam... práveže ty by si mala byť sebecká aby trošku pocítil, že vlastne si to ty, ktorá toto musí všetko podstúpiť, injekcie, odber v narkóze, transfer a následne 9 mesiacov tehotenstva... a on len odovzdá materiál... moc ti držím palce, aby Ti to všetko vyšlo a dopadlo čo najlepšie 🙂

marculik
17. apr 2012

Ahojte viete mi poradit ked nevyjde prvy krat UIF po akom case sa moze uskutocnit druhy pokus?

buba13
17. apr 2012

@tinasc ja som bola s tymto v nemocke nech zistia co to je, lebo ma pichalo az uplne dole. no nakoniec vysvitlo, ze vsetko je ok z testov co sa dali porobit a to nasa maternica ako sa zvacsuje, tak niektoru to boli a mna ti to kvalitne zaboli ☹

majca55
17. apr 2012

@marculik myslíš IUI?

marculik
17. apr 2012

@majca55 ano

majca55
17. apr 2012

@marculik tak to možeš ísť v dalšom cykle 😉

majca55
17. apr 2012

@adikasala juj moja teším sa stebou 😵 zajtra mi napíš miery malinkej 😵

ursula5
17. apr 2012

@mirka2010 tak držíme palčeky nech to dobre znáša a už to máte za sebou ta na to nemyslíte 😉

mariankach
18. apr 2012

@kostickabonnie Cauko, nie si sebecka. Chlapi su dumbovia a ked im jasne nevysvetlis, tak oni si nevedia domysliet a pospajat fakty. To mi vravieva aj mm. Ze nie je jasnovidec. Skus si s mm sadnut a porozpravat sa - o celej terapii, postupe, co vsetko musis podstupit - IVF a hormony su hrozny zasah do organizmu a ide o tvoje telo, tak by si mala trosku zabojovat. Ked nic ine, aspon sa porozpravate 🙂. Podla mna, ak ta ma rad, tak si budete hodne po tomto rozhovore blizsi.
Napriklad ja ked som bola tehu - makala som v robote, v 6. mesiaci som doma na stavbe vozila dosky na furiku a este moja draha svokra na mna vyletela, ze som nah..gazdina a blabla miesto pomoci (!!!! ano, dobre pocujes). ja som sa sla strhat. Odvtedy som si povedala - dost, sadla som si s mm, pokecali sme. Odvtedy mi umyval podlahy, vysaval, proste vsetko pomahal, ja som mala od zaciatku hrozne problemy s chrbatom a stale som to so zatatymi zubiskami prechadzala. Odvtedy koniec - starala som sa aj o seba, chodila plavat a obcas sa nechala aj rozmaznat. No a teraz ho nechavam rozmaznavat nas obe 😀. Len to proste chcelo rozhovor.

tinasc
18. apr 2012

@buba13 no mňa to dosť bolelo pri kašľaní, tak som si aj myslela, že to nejaký sval sa naťahuje a že si ho riadne namáham, ale už je to ok, síce to pichá a pobolieva raz na jednej raz na druhej strane, ale pripisujem to tomu, že rastieme 🙂

mirka2010
18. apr 2012

@adikasala dakujeme velmi pekne...noooo, mali sme tazsi vecer a aj ked zaspaval bez teplotky uz i pol dvanastej mal cez 38, horelo mu celicko, tak sme dali nurofen a nespala som skoro celu noc, co som ho sledovala, ci mu to nejde hore...ale zobudil sa vysmiaty a dnes ma 3 mesiaciky,tak oslavujeme 🙂🙂🙂

mirka2010
18. apr 2012

@mariankach ahojky, presne co pises, akoby som aj ja prezila...to so svokrou, ale nam islo o umyvanuie okien na zaciatku 9 mesiaca 😖 ze som si ich mala umyvat sama, vsak ona to tiez zvladla, ked bola tehotna...ale porovnavat novostavnu s 2-izbovym bytom...no dobre...a tiez tak do 6 mesiaca som aj ja makala ako diva na stavbe, tiez som nebola moc pochopena, ze ma bolia krzize, ze mi zacinali kontrakcie...az po rozhovore s mm a pochopeni toho ze viac sa to neda...ma zacal krasne setrit a aj rozmaznavat...nasi chlapi proste naozaj potrebuju poriednu debatu, aby pochopili 🙂

mirka2010
18. apr 2012

@ursula5 dakujeme, ako som uz pisala..tak preslo to celkom v poriadku...az na tu teplotu...a troska ze vecer sme mali mrzutejsi...ale vari dnes uz bude dobre...a ty sa ako citis?

buba13
18. apr 2012

@tinasc presne tak. pekne rastiete 😉 aj mna to tak pobolieva 🙂 brusko ti uz trosku rastie?

alibabaa
18. apr 2012

@kostickabonnie sebec je v tomto pripade tvoj muz... nech sa na mna nehneva, ale radsej dorazit partnerku hormonmi ako by mal chraneny styk? to chce naozaj rozhovor .. povedat mu, co vsetko ti hormony rozhasia v organizme, aka budes nervozna,naladova, mozno neprijemna (taka som skutocne bola),musia ta dat pod narkozu pri vybere vajok, kvoli tomu sa ti resetne cely organizmus, bola som mesiac chora a na antibiotikach, mrchu mam namiesto kazdych 29-30 kazdych 25 dni a nehovorim, ze tu prvu som dostala po 21 dnoch keby to nevyslo... - toto ale hovorim o sebe. na ine baby to posobi inak, ale preco mu nepovedat scenar taky aky moze skutocne nastat? tak preco to neskusit s tym bezbolestnym sposobom.. pre neho to je bezbolestne lebo pride odovzda material a hotovo...
ale je tu aj riesenie ze budete pocas ovulky mat styk a potom pokoj... ale vydrzi to? to bude zalezat na nom. my baby zvladneme vela.. ale preco si resetovat organizmus, ked je tu aj ina moznost?
ja by som mu teda povedala, ze beriem tu moznost s kondomom. a hotovo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre