IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

dzuli08
8. apr 2011

@jalanecek To je super ako sa teškáš domov. Ja bývam od rodičov iba 10 km a keď ideme na prechádzku, tak krížom cez polia som za 25 minút u našich. Maminka bude určite rada, že nebude doma sama. načerpáš síl a potom hor sa do tehulkovania :D 😀 😀

jalanecek
8. apr 2011

@dzuli08 tak tak mojko nacerpam nove sili potrebujem uz vytpnut som uz zo vsetkeho unavena nemozem sa dockat 19 nech uz je to tu a sedim vo vlaku smer ceska republika moocinky sa teskam a ty sa ako mas zlatinko????

dzuli08
8. apr 2011

@zuzana151 No gratulujem, ďalšia tehulka medzi nami , už sme štyri, dobre počítam? Vy ste po prvom IUI? Nejak som nezachytila. Koľko ste sa snažilkovali? Hlavne nič ty po internete neštuduj. Kašli na všetko, papaj všetko na čo máš chuť. Keď začneš čítať hocijaké články budeš si hocičo nahovárať a zbytočne sa budeš báť. Mne neskutočne chutili mastne jedlá, hranolky a tak. A keď som čítala na nete, že v tehu by sa mali zdravé jedla a nie mastné, mala som výčitky a zbytočne som sa začala báť či to neuškodilo a tak. Je to blbosť správaj sa tak, ako predtým, hlavne veľa oddychuj. VITAJ TEHULKA :D

dzuli08
8. apr 2011

@jalanecek Fajnučko sa máme, včera som bola v poradni, ale to si asi čítala. Dnes som už aj troška po záhrade pobehovala, budeme sadiť tuje, kvietočky a tak, ale to mi príde pomôcť mamina. :D Dnes som sa len tak potulovala a užívala si jar, aj keď vonku je riadna kosa. Ale už ma nebaví skoro celý deň v dome sedieť. No a už si teraz naozaj začínam užívať tehulkovanie. Do toho 4 mesiaca sa stále len človek bojí a teraz je to už lepšie. A ty si sa ako dnes mala?

dzuli08
8. apr 2011

@mirus11 @fomarik Už kupujete aj výbaičku? Čo už máte? Ja mám 1 ponožky a 2 papučiek, ale už začínam sa obzerať po detských vecičkách. Doteraz som sa troška bála, aby som niečo nezakríkla :D

fomarik
8. apr 2011

@mirus11 tiež sa máme fajn. Posledné dni už konečne začínam pocit, že cítim pohyby. *bude to dievčatko - Lívia 😉

@kaaaty ja som tiež bola na laparke aj na drilingu vaječníkov a do roka som otehotnela. laparka ti len pomože....nechcem ťa prehovárať, ale mala by si isť do toho...urob pre to všetko, čo možeš 😉

fomarik
8. apr 2011

@dzuli08 ja som sa tiež bále. Máme nejaké dupiny a tepláčiky straaaašne malilinkaté, flasky, cumliky, ...nič moc ešte. Nakupná horúčka ešte len začne.

fomarik
8. apr 2011

@zuzana151 srdečne gratulujem. My sme mali presne ten istý problém, spomínaš si? Písali sme si. Velmi sa stebou teším. Len nech je všetko OK a hlavne aby ste to dotiahli do uspešneho konca!!!!!!!!!!!

fomarik
8. apr 2011

dievčatá, príve som čítala článok o tom, aké mená vybrala pre svojho synčeka Agáta Hanichová. Bud Kryšpín alebo Harant!!!!! Ona je chorááááááááááááááááááááááá!!!!

tinasc
8. apr 2011

@jalanecek pekne doma pooddychuj, aj by som si nevedela ale ani na chvíľku predstaviť, že by som mala rodičov 400 km od seba, by som sa zbláznila, lebo ja svoju mamu stále potrebujem k životu 🙂 takže uži si rodičov, koľko sa len bude dať aj detičky okolo seba, pochytaj riadne sestru za bruško, nech to aj na teba prejde 🙂 🙂

tinasc
8. apr 2011

@fomarik na to nemám slov, tie takzvané celebrity, potom takéto veci robia, nechápem takéto mená 😠
a bez servítky, to tiež je také, nechajú niektorí profesionálnych kuchárov variť za seba, škoda slov 😒

tinasc
8. apr 2011

@zuzana151 gratulujem k tehu 🙂 🙂

franina
8. apr 2011

ahojte dievcata 🙂 chcem sa len opytat ake lieky ste brali pred iui a ako to cele prebieha 🙂

dzuli08
8. apr 2011

@fomarik No tie mená to je katastrofa. Pripomenula si mi, že moja babka si tak zahrešila, keď sa jej niečo nepodarilo, že "Krišpín dolina" 😀 😀

mirus11
8. apr 2011

@dzuli08 no ja som toho moc nekupovala,lebo mi dala strasne vela veciciek sestra,ale urcite sme si kupili neake dupacky-supravicky,potom mam aj lehatko pre malinke,uz mame aj postielku aj s 9 dielnou sadou do nej,uz sme si vybrali aj kociarik,ale zatial je este v predajni,ale uz kupeny,rozne flasky,cumliky,deky,pre maminku odsavacku na mliecko-dufam ze vyuzijeme.a tak ja uz nemam kde teraz ani moc nakupovat,lebo som stale len domka.tak ja radsej som kupila,pokial som chodila do mesta.ale ja si myslim,ze netreba sa zasa az tak ponahlat.ale mi uz mame takpovediac vsetko.

mirus11
8. apr 2011

@franina no ja som brala pred iui clostylbegyt,potom som si davala pychnut pregnyl a po iui utrogestan.napis ip.popisem ti presne ako to prebiehalo,aj vsetky pripravy,to je trosku na dlhsie

mirus11
8. apr 2011

@fomarik jej,tak sa teskam s tebou,ze uz vies,ze to bude dievka.aj ja si myslim,ze to bude dievcatko-teda to tak citim a som presvedcena.babenky pojdem do vane,ale potom som tu opet.

adikasala
8. apr 2011

@zuzana151 ahoj gratulujemmmmmmm!!!!dalsia nasa nadej ze iui sa raz podari!!!!kolka to bola iui? akolko mas rokov???

dzuli08
8. apr 2011

@mirus11 No vy ste šikovnučkííí :D

kavaapalma
9. apr 2011

aj ja sa tesim,ze to vychadza mozno sa konecne prinutim a pojdem na to iui...

kaaaty
9. apr 2011

@dzuli08 juj to by som chcela 🙂 ...dakujem za povzbudenie...som rozhodnuta pre laparku a driling...dnes som 3dc tak neviem ci to bude este v tomto cykle....po laparke ak bude vsetko ok, by sme isli hned na iui a ak nie tak vypiseme ziadost...

kaaaty
9. apr 2011

@fomarik ahoj dakujem...som rozhodnuta ist....vlastne ziadna ina cesta nie je pre mna ista, a tu sa potvrdi na com som...
...este otazocka ak by boli vajcovody nepriechodne oni to v ramci tej laparky aj odstrania, teda spriechodnia vajcovody???...
...juj krasne meno pre babiku, a uz sa aj mrvi v brusku....super drzte sa 🙂 🙂 🙂

dzuli08
9. apr 2011

@kaaaty No možno by si to ešte stihla, však predoperačné zmákneš za 1 deň a mne to tuším robili na 10 DC, ale nie som si veľi istá. Čím skôr, tým lepšie. Lekári ti dajú pred touto laparkou podpísať papiere a tam bude aj otázka, že ak budú vajcovody nepriechodné,či ich chceš hneď aj odstrániť. Držkám palce, aby si to ešte stihla tento mesiac. 😀

kaaaty
9. apr 2011

@dzuli08 ako odstranit? uplne? to ja nechcem 😒 😒 😒 , len nech mi ich tam nechaju.... ty ci co napisala k tej otazke? a to predoperacne robi obvodny a co tam treba, asi krv a este nieco?

dzuli08
9. apr 2011

@kaaaty No mne to vysvetlili tak, že ak sú nepriechodné, sú zbytočné a keď by sme sa potom rozhodli pre IVF, iná možnosť by ani nebola, tak ich je lepšie dať preč, lebo tam je vyššia šanca, že sa vložené vajko udrží. Ale to len v tom prípade, ak sú úplne zlé. Ja som mala chlamýdie pozitívne, oni vytvárajú zrasty tak ma upozorňovali na túto možnosť. My sme sa vtedy snažili len nejakých 6 mesiacov, tak som povedala, že nech mi ich tam nechajú a že ak sa rozhodnem ísť na IVF, tak pôjdem ešte raz pod narkózu a potom nech mi ich odstránia. Tam ma ale zase upozorňovali na to, že byť často uspávaná narkózou nie je zdravé.
Ja som bola iba asi na ekg srdca, myslím, že to bolo celé. Potom som už iba išla ležať na oddelenie, večer a ráno klistír, uspali ma a bolo po všetkom 😀 😀 😀

kaaaty
9. apr 2011

@dzuli08 aha no uvidim co mi povie dr v pondelko....dakujem za info

oknosmas
9. apr 2011

ahojte dievcata, nas opat caka iui...absolvovala som ho uz 2x, ale dost neodborne, takze ked som prisla do centra, tak si lekar len hlavu chytal, ze ako to mohol tak znamy a dobry lekar este takto robit...a preto ani nevedel, ci to vobec brat ako pravoplatny pokus. nuz zvolil metodu este raz. som piaty den cyklu, stimulujem clostylom a desiaty mame ist na sono. troska sa obavam, pretoze moj cyklus je za posledne dni akosi divny. mavala som tak 30 dnove, no posledne dva boli 25 a 26dnove. ovu zvacsa chodila okolo 16 dna, teraz posledna bola 12 den. tak mam strach, ze ked vo stvrtok pridem na sono (10 den), ze zistia predpoklad ovu na vikend a to v centre nepracuju. nuz, neviem... ved tak uvidime.. ja velmi zle znasam vsetky tie hormonalne lieky... citim sa dost zle po nich...picha ma v podbrusku, som nervozna a podobne. tak mam obavu, ze to zasa beriem zbytocne a zbytocne sa napchavam tou hroznou chemiou...

zuzancek22
9. apr 2011

@oknosmas ahojček, a kde si chodila pretým? a čo ti robili zle?

oknosmas
9. apr 2011

@zuzancek22 ahoj, teraz som zacala chodit do iscaru...a predtym som bola u primara tu u nas....je to naozaj odbornik v niektorych veciach a vyhladavju ho zeny z celeho slovenska...ved aj je preco..ale toto asi uz nerobi podla najnovsich metod, vravel, ze to tak robieva...a ja som nevedela, ci je to naozaj ok, vsetko...ale potom som sa dozvedela, ze tak by sa to uz nemalo...vobec nic nerobili so spermiami, proste zo vzorky odobral trocha a zaviedol priamo dnu...bolo to dost bolestive a tak som vzdy zavidela tym zenam, ktore vraveli, ze iui neboli.. vraj som mohla dostat pekny anafylakticky sok...pretoze spermose obsahuju daku latku, ktora sa postupne zachytava a do maternice prejdnu len ony samotne...ale ja som to dostala vsetko az dnu...

timona
9. apr 2011

inak preco sa pred IUI spracovavaju spermie za účelom vybratia tých najlepších? veď keby sa dali do maternice vsetky spermie tak tie najlepsie sa tam dostanu aj bez spracovania tak ci tak....a ma napadlo, ci sa tym spracovanim a zasahmi nezhorsi kvalita spermii...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre