IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

veroniq85
21. okt 2016

@22maj2007 a kolko ti vyslo to amh?

wanda52
21. okt 2016

@22maj2007 a ako dlho sa snažíte? My dva roky.

wanda52
21. okt 2016

@veroniq85 mám 34.

veroniq85
21. okt 2016

@wanda52 tak my sa snazime o druhe dieta rok. Prve bolo na 4krat. Tak som muza poslala na spermiogram do car a zistili problem s tou pohyblivostou. Nam napr aj teraz povedali ze vraj je mozne aj prirodzene otehotnenie ale po roku neuspechu tomu moc neverim. Co sa tyka toho prvého otehotnenia pred 3 rokmi tazko povedat ci uz vtedy mal muz zly spermiogram ale sa zhorsil medzitym. Lekat tvrdil ze mohlo to byt vtedy šťastie a "skoroval z polky ihriska". Nuz teraz sa nedarí ale nevzdavame sa. Prinajhoršom pojdem na to umele.

wanda52
21. okt 2016

@veroniq85 aj ste skúšali vitamínové kúry? Myslím folandrol, tribulus? Lebo môjmu to s pohyblivosťou aj s množstvom pomohlo, ale s tou morfológiou neviem, či nato niečo existuje.. Ale zase, doktor povedal, že to záleží aj od šťastia.. Ibaže aj kvôli veku, to nechcem nechávať na náhodu, po dvoch rokoch snaženia sme začali chodiť do Car. Teraz som bola na druhej IUI, tak teraz mám zase takú nádej, že možno to vyšlo 🙂 - horšie bude, ak nie... to si zase poplačem. Nám navrhli IUI najviac 2x a potom umelé, ja sa umelého bojím... ale ak nebude iná možnosť, podstúpime aj to.

veroniq85
21. okt 2016

@wanda52 ano skusali sme folandrol a este tabletky fertilup. Tiez zmes vitaminov. Bol uz aj na kontrolnom spermiograme a vraj bol o nieco lepší. Nam bolo povedane ze co sa tyka mnozstva a tvaru je vsetko norme. Ale vraj ma vacsie mnozstvo spermií co sa hybu na mieste a nejdu vpred. Pohyblivych dopredu bolo len 30 % tusim. A ta morfologia to je ten tvar tych spermii?

wanda52
21. okt 2016

@veroniq85 áno, aspoň tak som to pochopila.

22maj2007
21. okt 2016

@veroniq85 v správe mám napísané hranicna ovarialna rezerva

22maj2007
21. okt 2016

@veroniq85 a ešte AMH 1,2

veroniq85
21. okt 2016

@22maj2007 hej no je to nizsie. Ja som mala 1.8 a tiez mi lekar hovoril ze na moj vek by som mala mat vacsiu. Ale ze na momentalne otehotnenie by to vraj nemalo mat vplyv. Problém by vraj mohol nastat napr o 5 rokov keby som chcela. Tak tiez preto nic neodkladam. Ale neboj urcite sa dočkáme

22maj2007
21. okt 2016

@veroniq85 verim,že to víde a aj Vám ostatným to veľmi želám,viem aké ťažké je toto behanie po dokroroch a následne tá beznádej keď príde menstrulaciu.Ja som veriaca,tak aj verím,že nám Boh pozehna

veroniq85
21. okt 2016

@22maj2007 a kvoli tomu nizkemu amh vam hned kazali ist na umele oplodnenie. Lebo si pamatam že v jednom prispevku si pisala ze ste to odmietli. My sme sa s lekarom napr o umelom oplodneni este ani nebavili. Vacsinou sa to riesi az po neuspesnych iui pokial nie je iny problem.

22maj2007
21. okt 2016

@veroniq85 doktor nám povedal,že nám,urýchli čas umelým oplodnenim,keďže sa snažíme viac rokov,to sme ostali zaskočený,povedali sme mu,že o tomto sme neuvažovali,tak do správy nám napísal,že odmietame ivf.Odporučil nám jedno iui,no my to chceme skúsiť aspoň 3krat

veroniq85
21. okt 2016

@22maj2007 zvlastny pristup. Vsak ivf schvaľuje poistovna ci to vam chcel dat este aj zaplatit. Alebo vam tam chcel vymyslet nejaku diagnozu. V takychto momentoch mi pride ze je to naozaj len o biznise ale ked clovek nema inu moznost

22maj2007
21. okt 2016

@veroniq85 on vravel o žiadosti,na tú,že sa čaká pol roka

veroniq85
21. okt 2016

@22maj2007 no co ja som citala tu na fore tak 1 az 2 mesiace tak neviem

22maj2007
21. okt 2016

@veroniq85 Zatial sme ju nepodali a dufam,ze ani nebudeme musiet.

zuzsat
21. okt 2016

@22maj2007 to si asi zle pochopila do 1 mesiaca byva ziadost schvalena niekedy do tyzdna zavisi od poistovne a od datumu schvalenia by si mala ist na ivf do 6mesiacov inak schvalenie zanika a musi sa ziadat odznova

zuzsat
21. okt 2016

@22maj2007 inak mne asi pomohla myslienka prave ta ze nech mam za sebou rychlo 3iui aby som cim skor podala ziadost na ivf a prekvapivo prave to 3.iui vyslo... kazdy hovori ze netreba ma to mysliet ale len my vieme ze to sa neda...ale vypla som prave myslienkou ze pojdeme do toho ivf...

22maj2007
21. okt 2016

@zuzsat Tak to som asi zle počula,dobre vedieť

dianka33
21. okt 2016

@kaattkka ahoj, my ideme na iscare na iui v decembri. Moc gratulujem, ze sa podarilo babatko ;)

kaattkka
21. okt 2016

@dianka33 držim mooc palce... a ďakujeme😉

holbin
21. okt 2016

@sisa217 to ma mrzi :(. My ideme na druhy pokus v utorok ☺

boredka
23. okt 2016

@holbin my tiez v utorok ale na prvy ...dufam ze uspesny 🙂 drzim palce aj tebe 🙂)

holbin
23. okt 2016

@boredka 🙂 drzim palce

moschin0
24. okt 2016

ahojte, tak ja som dnes 14 dni po iui, rano viditelna druha ciarka na teste... presne dnes som mala ist na krv a volali mi vysledok, ze negativny, ze vysadit tabletky a cakat kym mi pride mrcha.... rano plna nadeje a teraz ma to dobre dorazilo....

wanda52
24. okt 2016

@moschin0 ach to mi je ľúto... ja sa radšej netestujem práve kvôli možnému sklamaniu.. Aj ma to pokúša, ale skúsim vydržať, ja idem na krv v piatok, tak som tiež zvedavá... Baby, to je také smutné, keď to nevyjde, ja vždy v kútiku duše verím až do poslednej chvíle..

veroniq85
24. okt 2016

@moschin0 juuj to ma mrzi. A aku znacku testu si pouzila? Ja som dnes 13 den po iui a test biely takze zajtra idem na krv ale ziadne nadeje si uz nerobim. Ja som použila testy od dr. max. Tie su vraj celkok spolahlive.

moschin0
24. okt 2016

@veroniq85 clear blue ale nie ten digitalny, ten co ocikas... to som si myslela, ze je tento velmi spolahlivy... evidentne ani ten nie... drzim vam palce, kocky! ja idem asi vysadit progesteron a cakat na mrchu... asi nas caka ivf, lebo druhy vajecnik mam nepriechodny...

veroniq85
24. okt 2016

@moschin0 o clearblue by som aj ja povedala ze je spolahlivy. A koľkokrát si uz bola na iui? Ja pojdem skusit druhe kolo. Budem teda držať palce aby ivf vyslo😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre