IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

dzuli08
5. júl 2011

@pici Rozkaz šéfe :D. Ja už mám celú polovicu úsť dovŕtanú. Sa teším na ten účet, keď mi budú vložky meniť na plomby :D :D

dzuli08
5. júl 2011

@fomarik No to je pravda, všetci boli poskladaní z toho, že čo mi majú predpísať a nikto nechcel mať nič na zodpovednosti, tak ma radšej poslali na gyn. Keď mi nakoniec povedali, že si tam musím pár dní poležať, nebolo mi všetko jedno, aj slzička vypadla, ale keď po hodine som už chodila vyrehotaná, tak som bola aj rada, že si ma tam na chvíľu zavreli.
Ja chodím teraz do poradne tiež každý mesiac a vôbec to nie je dobré, lebo posledný týždeň je to len o stresoch a nedočkavosti, či sa niečo nestalo. Ja vraj nebudem vôbec chodiť do nemocnice na vyšetrenia, robí to všetko môj doky. Aj prietoky, aj srdiečko. To vyšetrenie srdiečka je také super. To len pol hodinky ležíš a počúvaš ako rýchlo bije bábatku srdiečko. A keď sa začne krútiť a kopať, tak idú repráky tomu prístroju vypadnúť. Taký šramot 😀 😀 . Pri mne sa sestrička ešte trochu natrápila, lebo bábo je ešte malé (v piatok 720 g), stále sa krútilo a tak musela ten prístroj na chvíľu zastaviť a hľadala srdiečko, ktoré už bolo na druhej strane. No srandy kopec 😀 .
Je to hrozné s tým zdravotníctvom. U nás to tiež nie je všade takto super. Len toto gyn. a pôr. oddelenie sú najlepšie v celej nemocnici. Hlavne, aby sme šťastlivo porodili a už sa tam neukázali. Až pri ďalšom mimine 😉

katy33
5. júl 2011

@dzuli08 Ach jaj, som sa zlakla, že čo sa stalo, ked si musela ležkat v nemocnici a to tie hnusne zubiska, chuda moje, to musela byt riadna bolest,, no hlavne je, že ste aj s princezničkou vporiadku a snad už tie potvory jedovat nebudu 😠 A čo, už sa nakupuje ružove jedna radost 😀 😀 😀 Mne mm nechce dovolit nakupovat, že až ked budeme vediet, či to ma pipulku, al. šporkasku 😀 😀 😝 Ale moja dr. mi vravela teraz v piatok- som bola na AFP testoch, sa bojim 😔 ...že ona si mysli, že to bude chlapčurik , aj ja mam take tušenie 😕 😎 Ked mi ukazala červička, tak bol na štyroch, sme sa chcechtali 🙂 , vrtel ritkou , už sa mu tam stiesnuje priestor , tak už tolko nevyvadza 😀 😝

dzuli08
5. júl 2011

@fomarik To si fakt dobré. Ja som mala toľko asi v 16 týždni. Mne sa to už dvíha k 12-tke. Normálne sa toho desím a to za týždeň idem do 3.trimestra. Som zvedavá koľko bude na konci. Budem ako slonica. 😠

dzuli08
5. júl 2011

@fomarik To si fakt dobrá. Ja som mala toľko asi v 16 týždni. Mne sa to už dvíha k 12-tke. Normálne sa toho desím a to za týždeň idem do 3.trimestra. Som zvedavá koľko bude na konci. Budem ako slonica. 😠

dzuli08
5. júl 2011

@pici Aký bazárik? Pošleš aj mne link? Dík

dzuli08
5. júl 2011

@walta Tak držíme aj my prstíky nech je ich tam kopec a k tomu ešte aj kvalitných. Môj manžel chodil kedysi rád po obchodoch, ale poslednú dobu sa už len v nákupných centrách opiera o zábradlia a kuká na hodinky, že dokedy ešte.

tinasc
5. júl 2011

@dzuli08 no tak tie zuby ťa naozaj potrápili ☹ no dúfam, že už bude všetko v pohode...

dzuli08
5. júl 2011

@katy33 No ja už mám nejaké vecičky nakúpené, ale teraz mám s oblečkom pauzu. V obchodoch sú teraz len letné veci, ktoré sú nám na 2 veci. Tak si chcem teraz baby pestúnku objednať, postielku a tak. Ja som doteraz len neutrálne vecičky kupovala. Však ak druhé bábo bude chlapček, aby sme zbytočne nevyhadzovali euráče na novú výbavičku, keď vecičky budú možno ešte ako nové.
Ináč ja už tej intuícii neverím. Ja som ju mala tak silne orientovanú na chlapca, že keď mi dr.povedala o dievčatku, ani som jej neverila. Takže vykrútiť sa z toho môže ešte hocičo. A hlavne!!! nech je to zdravé 😵

dzuli08
5. júl 2011

@tinasc To dúfam aj ja. už to nechcem zažívať. Asi po 20 rokoch mať infúzky, fakt nič príjemné. Ale hlavne pomohli a boli tam super baby, tak sme pokecali a ubehlo to rýchlo.
A teším sa z toho, že mi tam porobili fakt komplex vyšetrenia a že babulka je v poriadku. Vy idete zajtra, však? A do centra?

tinasc
5. júl 2011

@dzuli08 no tak super, že ti tam tie vyšetrenia spravili 🙂 ja idem vo štvrtok do centra 😉

hope2011
5. júl 2011

@zuzanka7834 ahojky mojka, tak ako??? uz je mrska tu???? noooo, dufam, ze to vsetko krasne postihate, moc sa tesim, ked uz budes aj ty tehu.....🙂 no vies, tehotenstvo je krasne, ale je to aj o obrovskej zodpovednosti, vysetreniach a naozaj mas pravdu, verim, ze tento trimester si uz budem len a len uzivat klop, klop, klop 🙂 posielam cmucik 🙂

hope2011
5. júl 2011

@sijust ahojky zlaticko moje....no ziadny mailik mi neprisiel...posli ho este raz, oki???? vsak som cakala a cakala a nic ☹ tak pekne ho este raz preposli, nech sa s tebou potesim......
som stastna, ze ste sa rozhodli pre ivf, uvidis, o chvilku budes tehulkou.....moc sa na to tesim....taaaaaaaaaak moc vam to vsetkym prajem 🙂 a inak ako sa mate s manzelikom???? posielam boztek 🙂

walta
5. júl 2011

@katy33 ahoj.... nie, mm mi picha do zadku 😀 😀 😀 ... doky vravel, ze sa to ma pichat do svalu, o bruchu mi nehovoril nic 🙂 🙂 🙂

walta
5. júl 2011

@dzuli08 ahojky... hehe, no, s tym mojim by si ten tvoj rozumel na 100% 😀 a dakujem za drzanie palcov, snad sa ich bude tvorit dost na to, aby bol doky spokojny a aby sa s nimi dalo nieco spravit 🙂 takze foliiiiky sem sa ku mne 😉

zuzanka7834
5. júl 2011

@fomarik milacik ano, stahujem... ale do nemocky si Ta este pridem vycmagat, neboj moje...

@v555 🙂 🙂 🙂 Ty robis na anesteze u nas v nemocke? Jeej, tak sa mozme stretnut, ked sa vratis z dovci a ja tam pojdem pozriet lucku s livkou 🙂

@tinasc fiha, uz 8tt? To som si nejako zle poratala 🙂 Ved to uz zacinas 3 mesiac 😉

@dzuli08 júúj, tak si to mala tieto dni perne, nemocka nie je najlepsi hotel... Ale dolezite je, ze uz si v poriadku aj s drobcekom, a hlavne doma 🙂

@walta potom mi vo stvrtok napis, resp. oznac ma do odpovedi, aby som si ju nasla, ak nahodou popisete romany 😀 😀 😀 Tfuj tfuj, nech je urodicka. Moja mrcha stale neprisla, hnusoba jedna!!! 😠 Snad zajtra si poprosim o vyvolavacku...

@katy33 srdiecko moje, ja neviem, co s tym nasim tehu stretkom... Ale ja sa uz asi nezapojim, ved nech ratam ako ratam, my nestihneme ani vklad kym Lucka porodi, takze som zase mimo kola 😠 Svinucha sa este nerozbehla, vrrr! A jasne, ze chcem zajtra poprosit dokyho, nech mi vezme krv, aspon na HP, nech viem, ze je vsetko ok, kym sa do toho pustime. A vypytam si asi vyvolavacku, teda, ta potvora!!! Teraz, ked ratam kazdy den k dobru ma takto natahuje!!! Ale dost bolo mojho stazovania, ako sa mate s babulkou? Potes ma 🙂

zuzanka7834
5. júl 2011

@hope2011 srdienko mrcha este dovolenkuje, potvora jedna!

tinasc
5. júl 2011

@zuzanka7834 to je len podľa tehotenskej kalkulačky a podľa poslednej ms... naozaj neviem či je to presne, lebo pri ivf sa to inak počíta... tak neviem ako to je... ale bolo by to už pekné byť v 8tt, celkom dobre to vyzerá 😀

fomarik
5. júl 2011

@zuzanka7834 tak z teba bude angličanka? Ani neviem, ako som to prehliadla, ked si o tom písala. Som myslela, že som to zle pochopila. No v to dufam, že nás prídeš mrknuť. Inak s tým postom...my nemožme teraz sexíkovať, bo som na rizikovom. Ale my si to potom vynahradíme....aspon dufam 😉
Zlatko, zajtra sa držkajte..nech všetko dobre dopadne. Ozaj a mrcha ešte nič?

fomarik
5. júl 2011

@tinasc áno,pri IVF a IUI sa to počíta inak. Odo dna oplodnenia alebo vkladu odratávaju 1týžden a tri mesiace. TEda ja som mala IUI 3.12 a termín mám 26.8. Juj, aj tebe sa to už kráti...už iba zajtra a konečne budeš vidieť fazulku aj so srdiečkom 😵 😵 😵 😵 😵

fomarik
5. júl 2011

@zuzanka7834 a @katy33 ohladom toho stretka...ja prídem aj s malou, či?

tinasc
5. júl 2011

@fomarik hej uvidíme 🙂 však uvidíme ako to vypočíta ujo doktor 😀 ale tiež sa ma minule pýtal na poslednú ms...

fomarik
5. júl 2011

@dzuli08 mojka, s tou váhou si na tom dobre, ja zase mám naopak obavy z toho, tže pomyla priberám. A to mi ešte sestra u dokyho povedala, že v tom poslednom mesiaci už ani asi nepriberiem, ba možno aj schudnem,.. že sa to stáva 😕 . no ja to chcem vytiahnuť aspon na +10kg. S tými vecičkami máš pravdu, teraz su všade len letné vecičky, bodinká s krátkym rukávikom, šatočky ale my budemem potrebovať niečo teplejšie, aj ja ..i ked rodím v auguste, ale september je uý predsa len chladný. Ja mám len tolko vecičiek, kolko ich mám v albume...ostatné nakupime postupne, podla obdobia aked samozrejme budu v obchodoch aj ine veci ako len na leto.
Inak tie zuby...snad ta už nebolia..ja somminuký týždne bola u zubárky len na prehliadku a mám 5 nových pokazených zubov - ževraj klrčkové kazy,.... a to som pred tehu mala len jeden deravý zub. Ale nič mi s nimi nerobila, lebo ma ani nebolia -klop-klop-klop...ževraj mám prísť po porode. Ozaj, chcela som sa ťa opýtať, ty máš vo svojej tehu knižke nejaku kolonku o tom, že musíš absolvovať najmenej dve prehliadky u zubára?...že to sa má dokladovať pri tom, ked budu posielať peniažky-ten príspevok za narodenie dieťatka. Ja tam nič také nemám, tak mi dala zubárka pečiatku len tak - od veci, že do "poznámok". Ale viem, že niektoré to majú,no ja nie aj zubárka sa divila, že prečo to nemám.

fomarik
5. júl 2011

@tinasc áno, mne tiež sa pýtali na poslednu ms....a zhodou okolností to podla ms a podla ich výpočtov vyšlo s rozdielom 1 dna. Takže ja mám vlastne dva termíny...v Heliose 26.8 a u mojho dokyho 25.8. Poslednu ms som mala 18.11.
Ja s atak teším, ako nám napíšeš, že všetko je OK a babatko sa má k svetu..... pomodlím sa za teba 😉

fomarik
5. júl 2011

@v555 mojka a prečo je šanca -100%? 😔 . Aspon to 1% sa nenájde? 😉
NO, ja labky možem držať pri sebe, ale to ešte nezaručuje, že Livinka nepríde skor, i ked, poviem pravdu.... bola by som rada, aby to bolo čím skor - nemyslím hned, ale fakt do toho konca augusta sa mi nechce čakať..už teraz ma mrle žerú. Ja ti na FCB napíšem do správy moje tč, dobre?..vlastne to možem aj sem do IP.

tinasc
5. júl 2011

@fomarik ďakujem ti 🙂 no keď by som to počítala takto, že kedy boli vajká oplodnené, tak mi to vychádza na 16.2. termín a podľa poslednej ms na 14.2. 2012 takže to až taký rozdiel nie je a takže ten 8 týždeň by zhruba sedel... vajíčka sa oplodnili 23.5. takžeeee....

fomarik
5. júl 2011

@pici No zbohom!! To sa u nás nemože stať, aby som posl. mesiac chodila na sono k porodníkovi. V piatok si idem dať vypísať matersku k mojmu "uchvatnému" dokymu a jasne sa ho na toto opýtam. Nie je možné, aby som mala dalsiu poradnu až o 5 týždnov...ved to jechoré.

v555
5. júl 2011

@fomarik ,tak dobre, tak dávam tomu 2 % 😀 😀 😀 .Livinku podrž čo najdlhšie.Čím dlhšie tým lepšie.Žiadne vymýšľance 😀 😀 😀

pici
5. júl 2011

@fomarik no tak tu je to tak .. co sa bratislavy a okolia tyka, takto to je. ze posledny mesiac mas poradnu kazdy tyzden a uz v nemocke kde rodis, pripadne priamo u porodnika ak mas svojho

fomarik
5. júl 2011

@tinasc no áno, ono to vlastne veľký rozdiel ani nerobí. Ved v centre ti povedia, a zase...termín bude záležať aj od veľkost babatka v 12tt...aspon tak mne povedal doky v centre...že aj velkosť babatka v tomto období je najviac smerodajný k určeniu termínu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre