IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

walta
31. júl 2011

@zuzanka7834 zuzi, musiis ma nasledovat, ide to pekne, nebudes vynimkou predsa 😎 😎 😎

dzuli08
31. júl 2011

@katik80 Aha :D No mne lekár povedal, že zápal trojklanného nervu sa nedá liečiť. Treba počkať asi 2 týždne a on vyjde sám. Keďže ale je to fakt silná bolesť, tak predpisujú lieky, na utlmenie tejto bolesti. Problém je ale v tom, že tieto lieky sú veľmi silné a žiaden z nich tehotné nemôžu. Preto mi neostávalo nič iné, len čakať. Ale tá bolesť bola na nevydržanie, tak ma poslal ležať do nemocnice na oddelenie gynekológie, kde mi dávali cez infúzie novalgin - liek proti bolesti. No a po 3 dňoch už tie najhoršie bolesti prešli a pobolievalo ma to ešte asi 4 dni, ale to sa už dalo vydržať.
A aj teraz máš ten zápal?

dzuli08
31. júl 2011

@aby To mi je fakt fakt ľúto, ale nehádž flintu do žita, však po každom daždi vyjde raz slniečko. A ja verím, že raz aj pre teba a budeš tou najkrajšou a najšťatnejšou tehulkou. Držím prst.
A prečo neboli tie vajká kvalitné? To je váš jediný problém, tie vajká?

dzuli08
31. júl 2011

@fomarik To som rada, že ste v poriadku, normálne som už mala z toho taký divný pocit :D

dzuli08
31. júl 2011

@walta Áno všetky učky sú nakazené :D Aj ja som učiteľka.

dzuli08
31. júl 2011

@zuzanka7834 Aj ty si učka? No teda, tak ťa berieme do partie. Už si nacvič ako nám to o mesiac oznámiš :D :D

zuzanka7834
31. júl 2011

@walta Tfuj tfuj tfuj, bodaj by si mala pravdu 😉 😉 😉 Velmi by som chcela 😉
Walti ja si uz nepamatam, ty si mala dlhy ci kratky protokol? Asi kratky, ze? Teraz Ta budem bombardovat otazkami, typu kolko folikov, vajicok, embrijok atd atd 😉

nikuskacucuka
31. júl 2011

ahojte baby,chcem sa spýtať,že ktorá z vás šla pred prvým IUI na laparoskopiu?

zuzanka7834
31. júl 2011

@dzuli08 keby ucka, ja som specialna ucka 😀 😀 😀 mam surdopediu, ale do odboru som nikdy nesla, to ale nevadi, dufam, ze napriek tomu tu o mesiac budem jasat spolu s Vami 😉 Ako sa mas?

zuzanka7834
31. júl 2011

@nikuskacucuka ja som na laparke nebola. Caka Vas iui? Do ktoreho centra chodis?

sijust
31. júl 2011

@zuzanka7834 ...nebojim sa ani tak pichania,ani bolesti ako toho ci to zvladnem,ked to nevyjde...preto uz teraz pocitam s tym,ze to idem len skusit lebo viem ze,sa sa to nemusi podarit...aj ked...mohlo by sa 😉 stale je to viac ako 10%sanca cez iui...zlatik a nie je ti zle?ako to zvladas?no Miruska dovolenkuje na "malte"...stavaju domcek,tak maju roboty vyse hlavy,ale inak sa maju s drobcekom fajn...

nikuskacucuka
31. júl 2011

@zuzanka7834 my chodíme do KE do Splnu,keďže sme obaja OK podľa DR,tak nevie dôvod,prečo nemôžeme mať bábo a mňa poslal na laparku vajíčkovodov,či sú aj tie Ok.doma sme sa s mužom rozprávali,že by sme skúsili IUI,na laparku akosi nechcem ísť,bojím sa toho .a okrem toho trvá 6- 8 týždnov,kým mi to poistovňa schváli a cca 3 mesiace,kým dostanem termín na gynek.takže je to dosť dlho a zas ďalšie čakanie

walta
31. júl 2011

@zuzanka7834 kludne ma mozes bombardovat s cim len chces 😀 . Ja som mala kratky protokol, zacala som pichat od 2.DC, pocas stimulky mi doky zvysil davku injekcii, lebo som slabo reagovala, no nakoniec mi zobrali 3 oocyty, oplodnili sa z nich dve a tie mi aj vlozili, a vyzera to tak, ze z nich budu babatka... to je moj stav v skratke. Ak budes mat nieco konkretnejsie, kludne sa ozvi. 😉

zuzanka7834
31. júl 2011

@sijust to sa bojim aj ja, hlavne ked vidim, co vsetko sa moze stat, v poslednej dobe bolo vela zienok nestastnych, lebo nedosli ani ku vkladu 😔 Ale zatial sa k tomu staviam tak, ze vsetko co je pred nami ma naplanovane Pan Boh a ked sa mu bude zdat, ze este nie je cas, tak to tak bude, ale dufam, ze prave teraz je ten najlepsi cas a nam sa narodi maly londyncan 😉 Keby sme tento pokus nevyuzili, prisli by sme si o jednu sancu a takto budem cestovat s vedomim, ze sme spravili vsetko, co sme mohli 😕

dzuli08
31. júl 2011

@zuzanka7834 Kráásne si to napísala. Keď sme odovzdávali žiadosť o IVF, tak som do toho išla s takým veeľkým očakávaním, lebo Krajko mi hovoril, že máme až šancu 80 %, čo mi prišlo úžasne veľké číselko. A to vraj kvôli tomu, lebo obaja sme boli relatívne zdraví. Ani sám Krajko nás do toho IVF ešte nechcel pustiť, najradšej by bol, keby sme sa ešte pol roka snažili prirodzene, ale ja som nechcela. Povedala som mu, že tých sklamaní už bolo dosť a do IVF som chcela ísť s veľkými nádejami. Aj kámošky keď sa ma pýtali, že kedy budeme mať bábo, tak som hovorila, že verím, že už čoskoro. A fakt fakt som to tak aj prvýkrát za celé snaženie cítila. No a vieš ako to úžasne dopadlo.
Povedz si, že nie je dôvod aby to nevyšlo. Veď ty mávaš pekné folíky, mm je zdravý, určite to doteraz bolo len kvôli ten psychike. No a vy tú psychiku oklamete práve tým IVF.
Verím ti a držím prsty.

tinasc
31. júl 2011

@fomarik ďakujem moc... treba mi vírusíky aby to zase tak zle nedopadlo...

fomarik
31. júl 2011

@zuzanka7834 zuzanka moja, láskykvet, jasné že sadne 😅 ...... ak už aj nesadlo. Už picháš včeličky? Nebolia?

fomarik
31. júl 2011

@adikasala guľame sa gúľame a termín stále nevieme. Už to nechávam tak... ako bude, tak bude a kedy bude, vtedy bude a basta. V stredu idem znovu na záznam, uvidím, či budem mudrejšia.

little_miracle
31. júl 2011

@aby ahoj moja, cítim s tebou.......my sme pred mesiacom dopadli pri IVF podobne. Veľmi ma to vzalo - hnevala som sa na celý svet. Ale všetko prebolí.........Nevzdávaj sa svojho sna!!!!!!!!!!!!! My sme chceli hneď ďalší cyklus skúsiť IUI, ale zase ďalší úder pod pás - nemám žiadny folík........aj keď ovulku som v prirodzenom cykle mávala pravidelne. Život je už taký.........nespravodlivý................
Pár dní som sa "vybučala" a povedala som si, že ja mimi aj tak budem mať - aj keby som mala dušu vypustiť!!!!!!!!!!!! Na ďalšie IVF sa chystám koncom októbra - žiadosť sme už podali. A medzitým sa každý mesiac pokúsime aspoň o IUI. Som zmierená s tým že CAR sa stane mojim druhým domovom, pretože ja som na nich úplne bytostne odkázaná.......manžel má azoospermia. Veru - je to dlhý a ťažký boj, ale nepoznám nikoho, komu by sa nepodarilo skôr či neskôr otehotniet - iba ak tým, čo sa vzdali svojho sna.
Takže NEVZDÁVAJ SA a my všetky ti tu budeme držať palčeky 😉

fomarik
31. júl 2011

@zuzanka7834 aha.... už pichalkuješ. Viem, že si mala začať vo štvrtok. A že tuk?...kde by si ho zobrala prosím ťa?

fomarik
31. júl 2011

@little_miracle nádherne si to napísala, nádherne. 😵 😵 😵 😵

tinasc
31. júl 2011

@little_miracle to je super, že takto rozmýšľaš, nesmieme sa vzdávať... my ideme tiež do druhého ivf, uvidíme, kedy mi ho povolia... a medzitým ak sa bude dať, tak skúsime iui... možno ani nebude potom treba ivf 🙂

tinasc
31. júl 2011

@fomarik tak sa gúľate, no tuším najradšej by si to už mala za sebou... viem sa vcítiš do tvojej kože, ja som už koncom tehu robila všetko možné, len aby sa to rozbehlo... a nerozbehlo ani o deň skôr 😀

tinasc
31. júl 2011

@nikuskacucuka ja som bola až po 4 neúspešných pokusoch iui na laparoskopii pred ivf... a všetko v poriadku... tak neviem prečo sa iui-čka nepodarili...

tinasc
31. júl 2011

@sijust neboj sa ty pichania nič, v centre ti to ukážu ako na to, nemôžeš si ublížiť, lebo každý má nejakú tú tukovú vrstvu (niekto samozrejme viac ako ja 😀 ) a ihly sú tenučné podkožné a pichajú sa šikmo v asi 45 stupňovom uhle, takže ublížiť si nemôžeš 🙂 zvládneš to...

sijust
31. júl 2011

@tinasc dakujem moja za povzbudenie...uz mi to veru ukazovala teta v heliku...ale len na babike...mozem prist?nepichla by si mi to? 😀

tinka9075
31. júl 2011

@little_miracle ja som na tom podobne 2krat ivf uspešne ale v 7tyždni sa prestalo vyvijat o tyžden idem do Caru chcela by sok ist na iui a ked sa to nepodari tak pojdem na ivf idem dalej aj ked je to tažke po tych neuspechoch ale verim že to podari 😉

nikuskacucuka
31. júl 2011

@tinasc hm,tak teda na tú laparku pôjdem asi tiež pozdejšie.chceme skúsiť predsa len to iui,však čo ak sa to podarí na prvý krát !?skúsiť treba všetko,no nie?už sa len musíme dohodnúť s DR,keď príde z dovolenky a začne robiť.a ďakujem,toto rozhodovanie nebolo pre mňa osobne vôbec ľahké.

apolenka6
31. júl 2011

@aby ahoj moja! to čo by som ti chcela napísať už dievčatá napísali tak na čo sa opakovať ... 😒 určite je mi to ľúto ,ale viem že všetko sa pre niečo deje 😕 a Boh ma na to dôvod ,ale on je dobrý a určite Vám dieťatko požehná a hlavne ked máš toľko lásky v sebe !! ..ja to beriem tak,že kto má prísť na svet ten príde a kto nie tak nepríde ,to je moja úvaha na to prečo nemám zatial deti ..ale cítim a verím,že určite raz budem mamina a tohto sna sa nevzdám 😉

apolenka6
31. júl 2011

@katy33 Tak ti pekne dakujem za tehu vírusy 😉 😉 😉 aj za adikasalu
no tak budeš mať pekne vymalovaný bytík ked príde dieťatko na svet,no to som zvedavá čo to bude 😕 ja budem na dovolenke ,ale ked prídem budem mať čo čítať 😝 už teraz sa mi hlava točí ..ale ved ty mi to zreferuješ a nebudem musieť čítať 😀 😀 prídeme až v budúci piatok v noci a mm pôjde do práce v nedelu ,ale si myslím,že už nebudeme pokračovať v aktivite 😀 😀 ved na to máme celú dovolenku jedine ,že by na rozlúčku ked bude odchádzať do práce 😕 😝 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre