IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

jonathana1
24. máj 2013

@rica1 no pri iui je vačšia šanca otehotniet ako pri styku a ked je všetko ok aj spermiogram tak ked ešte popreplachuju a zavedú spermuše až dnu cez hlien tak by to už fakt malo vyjst...často to nevyjde kvoli tomu pri styku,že ten hlien je husty a nedostanu sa chlapci 😀 tam kam maju.u nas tiež všetko vyzera ok..SPG perfektný a u mna zatial nevidia tiež chybu,lenže zo sona sa neda zistit ani priechodnost atd...takže niekedy dobý SPG a kvalitné folíky nestačia.

rica1
24. máj 2013

@jonathana1 no u nas prvy spermiogram bola zla patologia a druhy bol zlepseny plus teda aj vysledok bol ze normospermia ale patologia aj tak na hrane len 5percent dobrych ale ze podla normy to bolo ok, takze ja si ale aj tak myslim ze tu je u nas pes zakopany....

rica1
24. máj 2013

@jonathana1 vy ste mali aky spg? pocet mnozstvo a tvar?

jonathana1
24. máj 2013

@rica1 my sme mali nadpriemerný...počet,množstvo, tvar....všetko perfiš...aj dne doktorka,že vááu aký super SPG...no mm už chodí hore nosom 😀 ...prosto hrdý chlap 😅

deniska899
24. máj 2013

@rica1 ahoj brali ste nieco na ten spg aby sa zlepsil?a po akej dobe sa zlepsil?

rica1
24. máj 2013

@deniska899 my sme mali mnozstvo az cez 200 milionov aj rychlost, pohyblivost vsetko tiez nad priemer ale teda ta patologia bola pri prvom az 98 percent a tam sa ten nazor rozchadzal, jeden doktor hovoril ze to je dobry spg , druhy ze to na prirodzene otehotnenie neni, ja som bola tak na vazkach lebo ked som si vydelila ze ked niektori chlapi maju npr mnozstvo 50 milionov coz je dobre a patologiu dobru tak stale ked porovnam ten nas pocet cez 200 mil ze je to proste dobre, ale aj tak som ho uz po mesiaci poslala na dalsi spg a tam patologia bola uz 3 percenta lepsia ale stale iba 5 percent dobrych ale tiez z vysokeho mnozstva a ostatne tiez dopadlo ok zaver uz bol normospermia , manzel bral a berie, macu, vitamin E, koenzym , zinok a selen....
@jonathana1

deniska899
24. máj 2013

@rica1 mi sme boli v januari na spg sme mala asthenzoospermia a teraz v pondelok oligoasthenoteratozoospermia, ze zevraj iui neni mozne podla teba co si o tom myslis?a este ze o mesiac mame ist zase.Ten papier s tym nalezom je taky ze vobrc tomu nerozumiem

rica1
24. máj 2013

@deniska899 no neviem co si mam o tom mysliet, lebo neviem presne ake mal hranicne hodnoty. Ja ako poznam samu seba tak by som nespekulovala ale skusila ivf. aj ked niekedy je priroda taka nevyspytatelna... a ako idete pokracovat teda? alebo ako pokracujete?

deniska899
24. máj 2013

@rica1 hranicne hodnoty newiem ake mal lebo sa tomu nevyznam .v care mi brali minuly tyzden krv na niaky hormon a budu mi v pondelok pozerat folikuly a skusim niake tie vitaminky cca 1 mesiac newiem ci mu to zaberie a podla toho pockame co mi povie doktorka.Ty si na tom ako?

rica1
25. máj 2013

@deniska899 my sme rozmyslali ze skusime IUI preto som brala aj ten clostyl ale mala som vela folikov tak mi to nedoporucili a tak sme trochu posnazili prirodzene ale uz sa mi rozbiehaju kramy takze som neotehotnela ani z veela folikulmy takze niekde problem bude naozaj... teraz si dame pauzu od vsetkeho , nejdem nic znasilnovat a uvidim po lete ako sa rozhodneme ci opet navstivime car alebo budeme skusat prirodzene

neznama99
25. máj 2013

@kalista32 no ona bola 10x na umelom a nič a nakoľko jej vzali vaječníky tak inú možnosť nemali

neznama99
25. máj 2013

@rica1 neviem či je lepšie keď vieš kde je problém alebo nie..my sme obaja zdraví, všetky vyšetrenia a výsledky a spg boli v norme a nepriek tomu stale nič. Mám síce dve maternica ale vaječníky mi vraj fungujú dobre. pred 5 rokmi sa mi podarilo otehotnieť normálne ale potratila som, no a odvtedy sa nedarí a nedarí. Ešte teraz budem čakať dva týždne ako dopadne druhé IUI, no a ak nijako tak neviem...ale určite si nechám leto bez akýchkoľvek liekov... už ich mam za ten rok čo chodíme do Heliosu akurát dosť. 😒

rica1
25. máj 2013

@neznama99 no ved toto , ako pises, neviem co je lepsie, ale asi skor ked clovek vie co mu je.. ja by som mala byt ok.. a ten manzelov spermiogram mi nepripadal az taky hrozny , ked tu citam ine diagnozy s ktorymi sa podarilo otehotniet tak niekedy nechapem, ale tak verim ze to raz pride...

zelenagw
25. máj 2013

@jonathana1 Ahoj ciknem zajtra ved to bude 14 den a pondelok aby som uz bola kludna na zajjtra si necham depku nie do roboty 😒

jonathana1
25. máj 2013

@zelenagw moja plne ta chapem...a mala si aj pregnyl?

erin365
27. máj 2013

Ahojte, tak dnes som bola v CAR (GYN-FIV) prekonzultovať IUI. Dnes som 23DC a ideme na to od prvej ovulky. Predpísal mi dr. tabletky Clomifeni citras ktoré mám brať od 5-9DC, potom Progesteron a Pregnyl. Mám prísť na 11-12DC ráno na odber a sono a poobede si volať o výsledok a ďalšie inštrukcie.

Prosím dobré duše, vysvetlite mi aký je vlastne postup. Kedy si mám potom pichnúť Pregnyl (deň pred zákrokom?)...v oblasti IUI som ešte len začiatočník.
A Progesteron je vlastne Utrogestan?

Ďakujem za ochotu ma zasvätiť do toho, čo všetko ma čaká... 😵

zelenagw
27. máj 2013

@jonathana1 mala uz som bola dnes na krvi a zajtra budem mat vysledky a vcera som cikla a nic ani duch.... tak asi zaz z toho nic...

zelenagw
27. máj 2013

@erin365 Ano progesteron je ultrogestan a pregnyl ti povedia podla krvici si ho mas pichnut a kedy vecinou davaju 2dni pomali vopred vecer o 22 a ten ultrogestan budes si davat az po iui

erin365
28. máj 2013

@zelenagw ďakujem 🙂 Inak u mňa je to podľa mňa neskoro keď mám prísť na 11-12DC na krv a sono... lebo ja mávam ovulku práve v tom čase. Čo ak prídem neskoro? 😖

jonathana1
28. máj 2013

@zelenagw velmi ma to mrzí ☹ ale počkaj na vysledky aj ked si už pripravená na to najhoršie...musíme ist dalej,raz to musí predsa vyjst 😉

zelenagw
28. máj 2013

@jonathana1 no tak tento mesiac to zaz nevyslo ☹ ☹ ☹ ☹

zelenagw
28. máj 2013

@erin365 ja si myslim ze oni chcu len zarobit uz nemam iny nazor.... mne to zaz nevyslo a tiez mi kazali pichnut pregnyl pomali 2dni skor....

jonathana1
29. máj 2013

@zelenagw mrzí ma to velmi..kazda z nas čo sme tu vieme ako bolí to sklamanie mesiac čo mesiac,ale treba prist na príčinu.mna odporučili na laparoskopiu ak to ani teraz nevyjde,naozaj treba zistit,či mam priechodné vajcovody inak možme robot iui do nekonečna.BABY ideme dalej!!

erin365
29. máj 2013

@zelenagw je mi to ľúto 😖 na svete je toľko nespravodlivosti páchanej na nesprávnych ľuďoch 😠 😠 😠

erin365
29. máj 2013

@zelenagw my sa snažíma 4roky, z toho som 3x otehotnela vždy keď sme mali na pláne IUI ale bohužiaľ som aj 3x potratila. Všetky testy máme porobené, aj genetiku...Teraz od posledného potratu sa nám nedarí vyše roka, preto sme šli do IUI a uvidíme. Laparku zatiaľ nemám, tam by problém asi nemal byť...hematologička mi predpísala injekcie na zrážanlivosť krvi, vraj tam by mohol byť problém...už len otehotnieť.

neznama99
30. máj 2013

@zelenagw to ma mrzí, že to nevyšlo ☹ ☹ ☹ . Ja som si kúpila test, ale zvažujem či ho použíť, to čakanie na krv a na výsledky je hrozné. A čo idete ďalej? Ďalšie IUI či umelé?

neznama99
30. máj 2013

@erin365 Ja som potratila pred 5 rokmi a odvtedy nemôžem otehotnieť, takže viem o čom píšeš 😒 . A pritom všetky výsledky máme relatívne OK. Teraz čakám na 6.6 na krv, ale akosi tomu IUI nádej moc nedávam, nevyšlo to raz... no neviem uvidíme. Držím palce, aby Ti to vyšlo 🙂

erin365
30. máj 2013

@neznama99 musíme veriť...keď nám už vezmú nádej, čo nám zostane? Ver do poslednej sekundy. Držím silno palčeky...!!! Posielam srdiečko....

erin365
3. jún 2013

aaaa, dnes 1DC 😵

neznama99
6. jún 2013

dnes čakám na výsledky krvi hoci výsledok je dopredu jasny nakoľko na sone nič nebolo. Takže ani druhé a v mojom prípade posledné IUI nevyšlo ☹ , otázka znie čo ďalej...? Neviem či som vôbec ochotná podstúpiť všetko okolo prípravy na umelé....keď aj tu je malá šanca....a nech čítam na fórach ako chcem tých čo im to vyšlo na prvý krát je strašne málo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre