IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

little_miracle
16. nov 2010

@jalanecek ak je aspoň malá šanca na úspech cez IUI - určite vám ho doporučia a vôbec sa neboj, nie je to o nič horšie ako bežné gynekologické vyšetrenie. Jediné, čo je dosť náročné - na čas, je neustále cestovanie do centra........tak neviem ako to máš ďaleko, lebo väčšina z nás musí dosť ďaleko cestovať.
Lekár posúdi či- a akú stimuláciu potrebuješ.....potom pôjdeš zopár krát na folikulometriu, aby vedeli dobre načasovať kedy urobiť IUI. 36 hodín pred IUI si dáš pichúť jednu injekciu. Pri IUI ti len vstreknú spermijky do dutiny maternice. Partner "len" odovzdá svojich "bojovníkov".
Držím palčeky!!!

little_miracle
16. nov 2010

@fomarik tak na zdravie 😀 daj si aj za nás 😀

apolenka6
16. nov 2010

ja premýšlam.....? 😕 že si zvýšim dávku clostilu na 3x1 i ked mám užívať 2x1 😝 do týždňa mám čas na premyslenie
@fomarik moja dilema a dakuje zdravoťáčka 😉

fomarik
16. nov 2010

@apolenka6 ja si asi tiež zvýšim dávku, ked sa to podarilo jerryjanke, tak snád.... 😕

fomarik
16. nov 2010

@apolenka6 nechápem tej dileme

v555
16. nov 2010

@fomarik,@apolenka6..ak ma vaš manžel spermie perfektné,to znamená,že sú dobre pohyblivé,nie sú zdeformované a je ich veľa tak vtedy si nedajte ICSI.ICSI neprepláca poisťovna to si platíte kešovo Vy,záleží koľko vajok vam embryologička napichá spermiami a či to chcete vy,je to väčšia šanca na oplodnenie ak sú spermie pomalšie alebo nekvalitné.ICSI patrí k IVF,ale IVF môže byť bez ICSI.Ale samotné ICSI neexistuje.@fomarik,zle si jej to napísala,citujem:Ak absolvuješ 3 krát ICSI tak nemaš nárok na KET.Na KET máš nárok dovtedy kym máš embryá v mrazaku.KET-je kryoembryotransfer,čiže vaše zmrazené embrya rozmrazia,embryologička zhodnotí či sú vhodné na vloženie,ak sú dobré tak sa vložia do maternice.Ked ich budeš mať 100/to je len príklad,skutočnosť je tak asi 12-18 embryí/ tak za každým sa pripravuje sliznica tabletkami,ked maš sliznicu vhodnú na vklad tak ti vložia najviac 2 embryá.A skušate to dovtedy kým neotehotniete a neporodíte.Ak vam zostanú ešte embryá a vy už detičky nebudete chcieť tak ich môžete darovať centru,no a centrum to ponúkne tym,ktoré nemožu mať či už dôvodu nekvalitnych vajok alebo nedostatku spermií.Oni si to potom kúpia. 😉

fomarik
16. nov 2010

@v555 ešteže ťa tu máme! Dakujeme!

apolenka6
16. nov 2010

@fomarik myslím dilemu užívania clostilu 😉 píšem ako tatár

erickaa
16. nov 2010

Len pre info, toto je zo stránky www.iscare.sk Oplodnenie vajíčok – pri metóde IVF sa pridajú spermie k vajíčku v skúmavke a oplodnenie nastáva preniknutím najrýchlejšej spermie do vajíčka. Pri metóde ICSI sa jedna spermia pomocou mikropipety pod mikroskopom vloží do vajíčka. 😉

v555
16. nov 2010

@fomarik pozrela si si IP?V stredu večer to príde,nezabudni??? 😉

jalanecek
16. nov 2010

@little_miracle No mi to mame asi 40 kilometrou partner mal posledny spermiogram 8 milionou po 3 mesiacoch mu stuplo na 15 milionou len sa bojim ze to vzda lebo je netrpezlivy no tak dakujem za radu urobila si mi radost nebudem sa bat a budem verit,,a ty chodis do jakeho centra???

fomarik
16. nov 2010

@v555 áno, ďakujem. Zajtra ráno idem kupovať tú sviečku 😉

apolenka6
16. nov 2010

@v555 tak tak to je?!hm hm 😕 😕 😕 Dakujeme!

little_miracle
16. nov 2010

@jalanecek my chodíme do ISCARE, ale v Bratislave

jalanecek
16. nov 2010

jaj a ake mate skusenosti ja nema urobene ziadne operacne zakroky ani laparku ani nic ine a ja chcem sa spiata budu brat partnerovi tiez krv hned prvy den a vy jste nieco platili??/hned poprykrat viem,ze som zvedava ale chcem sa na to pripravit..

apolenka6
16. nov 2010

@fomarik mne to foto sa nedarí dať aj ked môj portrét nedám

jada1
16. nov 2010

Ahoj @jalanecek , my sme absolvovali prvú návštevu v ISCARE v MT minulý týždeň. V prvom rade poslali manžela na spermiogram (treba 3 dňovú abstinenciu). Môžete tam ísť spolu. Potom sme mali pohovor s docentom, kde sa pýtal na moju anamnézu, spravil mi diagnostické sono. Zobrala som aj všetky papiere od môjho obvodného gynekológa. Ak nemáš, porobia ti vyšetrenia tam. Potom mi ešte sestrička zobrala krv a keď dostanem najbližší menzes, mám si hneď v prvý deň zavolať na recepciu a objednať sa na druhý deň zasa na krv na hormonálny profil. Sú veľmi milí a ústretoví, nemáš sa čoho báť. :o).

zuzancek22
16. nov 2010

@fomarik bolo ti -niekedy z utrošu tak zle že sa ti točila hlava aj ked si ležala, lebo mne dnes strašne. Dala som si tabletky cca tak o 18-tej aby som nezabudla, a ked som vstala od počítača tak som bola ako pripitá, šla som si lahnúť, ale aj tak sa to so mnou točilo. 😒

zuzancek22
16. nov 2010

inak babulky ja som si už začala čítať čo obnáša IVF, že si budem musieť pichať injekcie a pod. už som sa zmierila s tým že mna nič iné nečaká. tak ked mi 26. 11. povedia že krv je negatívna tak sa hneď objednám na konzultáciu a podám žiadosť. no ved čo iné mi bude zostávať. ☹

apolenka6
16. nov 2010

@zuzancek22 tak si sa už rozhodla a ako čítam viaceré ja nepôjdem ☹ mám na to dôvod..... 😔 tak ti je blbie 😖 chúdatko naše 😒 musíme to vydržať pre naše ratolesti 😉

zuzancek22
16. nov 2010

@apolenka6 keby som vedela že tam to babatenko na 100 % je tak nech mi je tak riadne zle že sa ani z postele nepohnem, ale takto?

apolenka6
16. nov 2010

@zuzancek22 ☹ ☹ ☹ tak ti bolo zle aj aj pri 1,2 IUI pri užívaní utrošu?

apolenka6
16. nov 2010

zuzanček22 ozaj ty ho papáš,alebo si vkladáš? ak papáš tak si ho môžeš vkladať vtedy ti zle nebude moja tehotná kamarátka ked zostala tehotná tak ho musela užívať,ale jej bolo zle tak jej ho dr kázal vkladať účinok máš ten istý a aj jej to pomohlo už jej zle nebolo ja mám nakázané si ho vkladať

katy33
16. nov 2010

Jeeejda, baby moje, však vy píšete ako česky žandari, nestiham normalne čítat 😀

katy33
16. nov 2010

@apolenka6 Ahojček moja, aj dnes sa chystaš hrat mrtvolku 😀 Joj, mi ani nehovor o tej mojej prdeli, auuuu, dnes som nastavila druhu polku, som išla ako lazar, plnu kabelku injekcii a prepletala nožkami, ako sa len dalo 😝 Ty kokso a to nemam ani 1/3 za sebou - ma nemôže ani drahy teraz pocapkat, lebo hned capnem ja jeho a moja rana boli ovela viac 😀 😅 😎 A ako bolo v robotke? Trubelky nevymyšlali 😀

apolenka6
16. nov 2010

@katy33 kukuk 😀 😀 😀

katy33
16. nov 2010

@elienocka Super, aspon ti to tam rychlo ubehlo 😉 Mi ani nevrav, z roboty som prišla pred chvilou a zajtra tiež robime, nepozname sviatky 🙄 Robim každy den okrem pondelka, vtedy je zatvorene - ale mame opačny režim, praca sa nam začína až poobede, tak aspon doobeda vybeham, čo potrebujem 😎 Ja ked som robila v obchode a nebolo ludi, tak to bola hotova katastrofa, to sa tak neskutočne vlieklo, tiež som bola radšej, ak bola nejaka ta pracička 😅 Ty zajtra asi oddychuješ, však 😕

katy33
16. nov 2010

@apolenka6 Ahaho, mrtvolka naša zlatunkava nam ešte žije 😀 Ešte nejde na teba koma 😝

katy33
16. nov 2010

@apolenka6 No počkaj, teraz mi to docvaklo, že ty maš zajtra veget 😨 Preto si dnes taka čula, čoooo a už som ta prekukla 😝

apolenka6
16. nov 2010

trubelky nevymýšlali no dnes som sa snažila oddychovať po včerajšom dni" šak " by som sa zbláznila keby stále blbli 😝 ja mám prdel vykrmenú hádam by ma to tak nebolelo 😀 nooo aj dnes budem mrtvola len akosi sa mi nechce spať a ten pocit,že nemusím vstávať do práce 😵 už sa poznám budem halabušiť už od 6hod

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre