IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

jerryjanka
18. máj 2010

baby štatisticky najuspešnejšie je tretie iui ale aj druhe je o dosť uspešnejšie ako prve nestracajte nadej

andynkoo
18. máj 2010

Jerryjanka ahoj je pravda to mi hovoria vela.Ale aj tak pojdem rovno do umelom oplodenie.No co uz,, ☹

bruskok
19. máj 2010

jerryjanka: ja som po druhom IUI a uz nemam nervy na dalsie. Idem tiez hned na mimotelove oplodnenie a ked sa ani to nepodari, tak si davame pauzu. Tak sme sa dohodli s manzelom. Je to dost narocne pre oboch nas, je to narocne na cas, peniaze a uz sa citim ako nejaky pokusny kralik, u ktoreho sa sleduje, ci podana liecba zabera, alebo nie, ako sa sprava jeho telo, ako reaguje - nemam uz na to zaludok. Mozno len teraz som v takom stave, ze mam naladu to vsetko nechat tak. Ako vravis jerryjanka - nestracajte nadej, ved nadej zomiera posledna! Ale ako dlho este budeme cakat?

oknosmas
30. jún 2010

ahojte dievcata...asi tu nechodi vela bab...ako citam, ale ja sa pridam...zajtra ma caka iui rano a verim, ze bude uspesne, hned to prve...tak dufam, ze sa pridam k tehulkam...krasny den

zuzancek22
25. júl 2010

Ahojte, ja sa este len chystám na 1 IUI, a chcem sa spýtať že keď sa to nepodarí, tak po akej dobe sa dá robiť druhé IUI?

moncika15
25. júl 2010

@zuzancek22 ahoj kludne aj na dalsi mesiac 🙂 teda pokial stimulka zaberie abudes mat foliky. to je akokeby normalny "sex" len asistuje dr 😅

zuzancek22
25. júl 2010

no ja mam ovuláciu každý mesiac uplne v pohode, doktor mi ju sleduje sonom a folikul sa vytvorí vždy, ovulujem priam ukážkovo. ale stále sa nedarí tak dufam že IUI bude hned na 1.krát.

christie
25. júl 2010

@zuzancek22 II robia vacsinou bez liekov, takze to mozes ist kazdy mesiac, ak by si mala chut 😖

My sme boli na IUI a po prvom ,co nevyslo, sme isli na IVF a to vyslo na prvy krat.
Tak drzim palceky 🙂

zuzancek22
25. júl 2010

Christie, a aké si mala predtým problémy?

zuzanka7834
23. aug 2010

ahojte. Ak vsetko vyjde tak ako ma (spravia sa pekne foliky a v spravnom case prasknu) by sme tento cyklus mali podstupit IUI, nase prve... Tento piatok pojdem na folikulometriu (bude 10DC) a chcem sa spytat, po kolkych dnoch sa picha pregnyl, resp. na kolky den zvyknu robit IUI (stimulacia clostilom)... Pytam sa preto, ze sa bojim, ze to vyjde na vikend alebo na 1. septembra, co je statny sviatok a to asi v Heliose nerobia... 😕 Bojim sa, ze prepasneme spravny cas... Poteste ma, prosim, zacinam sa bat...

zuzanka7834
29. sep 2010

Takze, prvy cyklus nam nevysiel, na 15DC bol folik iba 12,5mm a iba jeden a 17DC uz bol prasknuty, takze sme prisli tesne po, nekonal sa ani pregnyl ani nic. Okrem toho som od 18DC zacala spinit az spinenie preslo do predcasnej mrsky v 23DC, preto som tento cyklus ani nebrala ziadne lieky, aby som sa neprestimulovala. Na foliky som isla iba zo zvedavosti, a cuduj sa svete, 13DC boli krasne dva narastene, v ten isty den pregnyl, na 15DC IUI. Zajtra bude tomu presne tyzden a neviem sa dockat testov, hoci nechcem si nic navravat... Predsa len by som sa chcela opytat, kedy sa niektorej z Vas, ktorym IUI pomohlo k vytuzenemu dietatku zacali prejavovat prve tehu priznaky (pichanie v bruchu, prsia...). Ja este necitim nic a zacinam sa obavat, ze to asi nevyslo...

zuzancek22
30. sep 2010

zuzanka7834 tento pocit a strach z mozneho neusechu IUI mam aj ja a to cakanie ci ta mrcha uz nepride je strasna ja som 13 den po insiminaci a zacinam mat jemne bolesti v podbrusku,v sobotu by mala prist mrcha,tak sa bojim ci to su priznaky ze to vyslo, ale ci to nieje ta neplesna mrcha. Tak uz cakam ale to cakanie je neznesitelne... Drzim ti paste aby ti to vyslo.

lucinkaaa.
30. sep 2010

Ahojte baby, ja som tak isto absolvovala tento mesiac prvý-krát insemináciu, som 10 deň po IUI v pondelok mám ísť na krv, či sa to podarilo alebo nie a to čakanie je neznesiteľne dlhééé 🙂 ja som dostala naordinovaný utrogestan a včera som mala dostať mrchu, ale mam taky pocit, že ked beriem utrogestan, tak až po jeho vysadeni by mala prísť mrcha, ale dva dni dozadu ma začali bolieť vaječníky, kríže a prsia mam nejake naliate a teraz neviem či to sú nejake príznaky tehu alebo mrchy 🙂 Nemáte niekto skúsenosti, kedy je najlepšie sa testnuť?? Držím palčeky, aby sme už mali // 🙂

erickaa
30. sep 2010

@lucinkaaa. Podľa mňa by si si už mohla urobiť testík.. 😉 Skús zajtra ráno a potom daj vedieť 😉 😉 Držím palce..

lucinkaaa.
30. sep 2010

@erickaa rada by som testla zajtra ráno, ale nekupovala som si vôbec testík lebo bojim sa toho sklamania, ked tam bude iba jedna /, asi radšej počkam do pondelka na krv 🙂 Dakujem

zuzancek22
1. okt 2010

@lucinkaaa. som natom podobne ako ty, chcela by som si strááááášne urobiť test, ale presne ako ty sa bojím toho že tam bude iba jedna / ☹
Tak čakám ja som 14 deň po IUI, a zajtra by mi mala doraziť mrcha, a tiež ma už dva dni bolí snád všetko, ale prsia nič !!! a to ma vždy pred mrchou neskutočne boleli bradavky , tak vážne neviem čo mám čakať.
Ak zajtra ráno nepríde mrcha tak robím test, držte mi palčeky nech sú tam // , a ja vám tiež budem držať palčeky, nech to tento mesiac víde všetkým čo čakajú na // . 😉

lucinkaaa.
1. okt 2010

@zuzancek22 držíím moc palčeky, aby si si tam našla vytúžené // paličky 🙂 a prečo nejdeš ku doktorke na krv, ked si už 14 deň po IUI?

zuzancek22
1. okt 2010

@lucinkaaa. nejdem preto bo sa bojím stále sklamania, tak uvidím či ta mrcha zajtra príde, a ked nie tak v pondelok idem kuknuť dokiho a zoberie mi krv, ale toto bude asi najdlhší víkend v mojom živote 🙂

lucinkaaa.
1. okt 2010

aj pre mňa to bude najdlhší víkend 🙂 ale musíme to nejako zvládnuť a vydržať 🙂 tak držím palčeky, aby neprišla najbližších 9 mesiacov 🙂 potom daj vedieť ako si na tom 🙂 pekný vikend

apolenka6
2. okt 2010

ahojte dievčata!pripajam sa k vam s mojou skusenostou IUI v septem. som bola na 1IVI v MT sanat.Helios pre mna bolo neuspešne ☹ ,ale vam držim palčeky 🙂 aby som vas povzbudila moja kamaratka bola pred rokom na 1IUI bolo uspešne a ma naaadherneho chlapčeka a to ma povzbudzuje bojovat dalej a preto pojdem na 2IUI koncom oktobra

fomarik
3. okt 2010

Ahojte! Pripájam sa k vašej téme. Dnes je presne týžden od našej prvej IUI... čakanie neuveriteľné! Mali sme dva folíky a modlíme sa za zázrak. 11. 10 máme ísť na testy.
Všetkým, ktoré ste i nie ste po IUI držím palce, aby sa nám splnilo najtajnejšie želanie!

zuzancek22
4. okt 2010

ahojte babenky, takže napätie sa stupňuje, robila som si včera test lebo mi 2 dni meškali, a nič tam este nieje vidieť ☹ , neprišla mrcha ani dnes tak ju už nechcem , dnes chcem ist na test k dokimu tak uvidím . Máte niektorá takú skusenosť, že to test neukázal? som 17 deň po IUI.

apolenka6
4. okt 2010

ahoj ja som si testik nerobila ,lebo som sa bala a niekomu test neukaže tak nevešaj hlavu dobre to dopadne! 😉 neboj!

zuzancek22
5. okt 2010

@apolenka6 no dopadlo to zle, včera večer som začala krvácať a do rána tá mrcha 😠 červená prišla riadne, takže som skoro celu noc nespala a aj som si poplakala, ešte že mam doma toho svojho "božského" ktorý stojí stále pri mne a utešuje ma.
Pokaždé keď to nevýde tak sa pýtam sama seba, že čo robíme zle ale prečo práve my, veď to tak moc chceme, a robíme preto všetko, a také čo to ani nechcú tak tým stačí že chlap okolo nich len prejde a už sú v tom , a potom to aj tak vypadá, tak kde je tá spravodlivosť. ☹

erickaa
5. okt 2010

@fomarik Ahoj, ja som dnes 6 deň po IUI a na testy mám ísť okolo 13-teho. A čo, máš už nejaké pocity? Ja zatiaľ nič...

@zuzancek22 Nebuď smutná...nevyšlo teraz, výjde neskôr..ešte si mladá 😉 Však sama dobre vieš, aká je úspešnosť IUI, tak to treba brať s rezervou. Ja nemám nejaké extra očakávania, ale napriek tomu budem tiež smutná, keď to nevyjde. Ale som pripravená na minimálne ďalšie 2 pokusy 😉

lucinkaaa.
5. okt 2010

@zuzancek22 Ahoj Zuzancek22 mne dneska volalai z centra a tak isto nam prve IUI nevyšlo :( tiež som veľmi smutna, ale tak život ide dalej a dalej sa treba snažiť aj ked je to velmi ťažke na psychiku... drž sa a dalši cyklus držim palčeky 🙂

apolenka6
5. okt 2010

ahojte! je mi to luto ☹ ja mam už 2 tyždne po neuspešnom 1IUI tiež som si poplakala znovu bola na dne,ale z dna sa da odrazit čakam na mrchu a idem znovu na to raz sa to musi podarit ked sme s mužom OK o dietatko sa snažime 3 roky zuzanček aj ja si kladiem take otazky ako ty !niekto si ide na potrat a po tom ked chce otehotnie bez problemov.Taka nespravodlivost!!!!!!!Aj planujete dalšie IUI?

lucinkaaa.
5. okt 2010

@apolenka6 Ahoj, no sme na tom podobne :( ja tiež teraz budem čakať na mrchu, ale neviem či sa pustim teraz do dalšej IUI, asi skusim zmeniť doktoroku lebo mne napríklad nerobila ani hormonálny profil a ani laparoskopiu, tak chcem názor aj druhého doktora 🙂 držim palčeky

apolenka6
5. okt 2010

@lucinkaaa. možem sa ta spýtat´či chodiš do neakého centra?Mne najskor spravili horm.profil laparku mam už dávno za sebou.Tiež máme vyšetrenia či nie som na mojho mužička alergicka ako som už spomenula nemáme žiaden problém.Asi je to v psychike..... 😒

lucinkaaa.
5. okt 2010

@apolenka6 no ja chodim ku svojej doktorke a ona robi ešte aj v procare, tak teraz som tam za ňou začala chodiť a tam mi potom robili IUI, ale mne vôbec taketo vyšetrenia nerobili len mi jedného dňa pred mesiacom povedala, že sa mi netvoria vajíčka a tým padom nemam ovuláciu a to ku nej chodim dva roky a vie, že sa snažime dosť dlhu dobu.... tak som pristúpila k IUI z nádejou, že to výjde lebo ovulacia prebehla a manžel má všetko v poriadku a ked som sa jej pýtala na laparoskopiu, tak mi len tolko povedala, že či mi nestačilo dosť operácií a to ma len raz operovala a už sa k tej téme nevrátila... tak neviem, či má rengenove oči a vie, že mam priechodne vajcovody, alebo chcu v centre zarábať :( moja psychika už je tak na dne, že sa zrútim asi 🙂 a kde si bola na IUI ak sa môžem opýtať??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre