IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

ketere
5. aug 2011

🙂

si31si
5. aug 2011

@franina no chystám sa tento mesiac aj minulý som bola 😉

zubrienocka
5. aug 2011

@ketere ahoj moja, fazulka ma 15-16 mm a srdiecko nam bije, tak som stastna. Na dalsie sono idem 18.8. 🙂 Ty sa ako mas? Byva Ti nevolno? Mas nejake chute? Mne byva zle tak ku veceru. Vtedy nemam na nic chut. Na sladke sa vrhnem malokedy. Zatial to prezivam v pohode, ale dala som sa na PN, trosku si oddychnut 😉
Uz vznikla na MK aj tema "Porod v marci 2012". To sme my 😀 😀 😀

si31si
5. aug 2011

baby neviete kolko trvá schválenie IVF ked mám dôveru poisťovnu?

aninka666
5. aug 2011

tak dnes som bola prvý raz na IUI, dufam, že sa to aj na prvý raz podarí a budem oficiálne patriť do tejto skupinky 🙂

franina
5. aug 2011

@si31si nevies kedy ti to vychadza? 🙂

si31si
5. aug 2011

@franina ešte neviem kedy bude vajko možno 12 😉

ketere
5. aug 2011

@zubrienocka Ahoj🙂 no tak to sa tešíme🙂) tak to ste o 2mm väčší 🙂 🙂 Som rada, že je všetko v poriadku... Inak ja tiež idem na ďalšíe sono buď 16 alebo 18.8:) Nevoľno? mne byva po celý deň.. niekedy som v záchodovej mise hneď ako sa zobudím, niekedy až keď sa naraňajkujem... niekedy aj na obed... ako kedy... dnes mi je blbo tiež celý deň, ale keramiku som zatiaľ neobjímala 🙂 A mám strašnú citlivosť na vône... alebo smrady??? ...lebo smrdí mi tuším všetko!!! 😒 A dokedy budeš na PN? do 12 tt? A si v teme "porod v marci 2012? Asi tam nakuknem... Inak termín máš aký? ja 17.3., Ty asi 16.3.??? 😉

franina
5. aug 2011

@si31si joj tak to potom priblizne spolu.... aspon nebudem sama cakat 🙂

leya
5. aug 2011

@si31si ja som posielala v juni a trvalo to 5 tyzdnov

zubrienocka
5. aug 2011

@ketere Ja si myslim,ze ste nas uz dobehli a ste rovnaki ako my 😀 . Mne zacali strasne vadit vonavky - vlastne a to si na ne potrpim. Vobec nejem zeleninu, ktoru som mala rada. Mam k nej az odpor. Nastastie ovocie mi chuti, tak to pucim. Ked mi je zle, tak zjem nieco male, ale vsimla som si,ze chlieb z domacej pekarne nemozem jest. Je mi po nom zle jak psovi a nepomaha nic,len pretrpiet. Termin mam 14.3.2012, ale to len kvoli tomu,ze poslednu mrchu som mala 8.6. a ovu az na 16 den, takze sa mi to posunie. Teraz to lekar rata podla PM,takze mi to vychadza tak 🙂

ketere
5. aug 2011

@zubrienocka ahááá... ja som ten termín myslela podľa IUI... ale sekla som sa, veď to sa ráta podľa mrchy... no ja som mala 11.6, tak preto ten rozdiel.. ale na prvom ultrazvuku mám už termín /to je podľa veľkosti plodu - i keď ešte je veľmi skoro hovoriť o termíne podľa veľkosti plodu 🙂 / 14.03. - sme o 3 dni väčší 😀 ....a zelenina??? ..tú mi ani nespomínaj!!! Milovala som ju... asi 2 týždne dozadu som jedla všetku.. a postupne vyraďujem a vyraďujem... posledné, čo som ako tak jedla, boli paradajky, a už nemôžem ani tie.... takže zelenina nič, a ovocie, tak sporadicky... Asi tak ako s tou zelenienou... už môžem iba hrušky a nektarinky... nikdy by som nepovedala, že sa takto môžu pomeniť chute 😀 😀 😀

zuzanka7834
5. aug 2011

@viki86 myslim, ze ked je mrcha takato leniva, lekari davaju duphaston na upravenie cyklu, sa mi zda, ze aj niektore baby tu ho brali, aby mali ms...
Do CARu by som na Tvojom mieste asi sla cim skor, ak chcete babatko, ved mozno staci spravit jednoduchy hormonalny profil a objavit nieco, co sa da lahko vyriesit, bez akejkolvek asistovanej repro. Mne napr. moj obvodny gyndos robil HP ale nic z neho neprecital. Vsetko bolo udajne v norme. Lenze v Heliku mi hormon TSH zhodnotili ako nadmerny, pritom som mala iba nejake 0,5 nad normu (ak norma bola nejakych 5, ja som mala asi 5.5). Aj endokrynologicka mi potom povedala, ze za patologicku povazuje iba hladinu od 10 hore, ale v nasom pripade, ked sa snazime o babo, idealna hladina je vraj okolo 2. Tak mi nastavila lieky a hned v prvy mesiac, ked som mala dobre vysledky stitky som si nasla aj // (ale bohuzial iba na chvilocku). Ale pocula som uz aj o pripadoch, ked baba mala ms 2x do roka a otehotnela uplne prirodzene, tak nevesaj hlavu 🙂

zuzanka7834
5. aug 2011

@aninka666 drzim palce, aby si o dva tyzdne dostala dobru spravu 🙂 Kde ti robili iui?

aninka666
5. aug 2011

@zuzanka7834 dakujeem 🙂 boli sme v martine

aninka666
5. aug 2011

@zuzanka7834 v ISCARE

troja5
5. aug 2011

@aninka666 aj ja som tam dnes bola.... tiez prvý krát... Som nečakala že to bude bolieť dokelu... Po tom si sla k lekarke? alebo Ta tiez vybavila na chodbe len sestricka s prepustacou spravou a vysvetlovala kam si davat tabl Utrogestan?? som mala dost... mi povedali ze pojdem este k lekarke a mi povie co a ako .. no po tom zakroku som nevedela sa ani branit a som sa proste nechala vypoklonkovat... normalne s tym problem nemam... :(

hope2011
6. aug 2011

@sijust ahojky zlaticko moje 🙂 no domcek pokracuje tak, ze mame namontovanu kuchynu od predvcera, tak sa neviem z nej vytesit, je presne podla mojich predstav, tak som stastna, prestastna 🙂 omalovana je len denna cast, teraz sa vrhneme do nocnej a uvidime, kedy sa budeme stahovat.....brusko som pohladkala a malicke pozdravuje 🙂 o necele dva tyzdne pojdeme na dalsie velke sono, tak tam sa vari dozvieme 🙂 posielame pusinku...ako sa inak mate?

hope2011
6. aug 2011

@zuzanka7834 nooo, vies, my sme robili na 4 roznych miestach, takze to by bolo zdlhave vypisovat co vsetko 🙂 ale bola to praca v sluzbach, vzdy som mala praca, kde som len a len rozpravala anglicky, co ma velmi posunulo dalej 🙂 ja usa zboznujem a verim, ze sa mi tam podari niekedy ist este aj ako turista s mojim manzelom....🙂 ten by tam tiez velmi chcel ist....mna najvac uchvatili narodne parky a priroda....samozrejme ze aj vsetky velkomesta, Florida je neopisatelna, hlavne Key West....no boloo by tohoooo na vypravanie 🙂 ako sa mi mas????

zuzanka7834
6. aug 2011

@troja5 @aninka666 baby a kolko stoji iui v iscare? To vam nerobil lekar? 😕 Lebo v Heliku bol pri mne zakazdym doky, raz ostal celych tych 20 minut, kym som mala lezat a rozpravali sme sa...

@hope2011 odfot kuchynu a vyves nam ju sem, ja som maniak na kuchyne, nech sa potesim 😀 😀 😀 Ja som tiez robila stale na takych miestach, kde bola anglina nevyhnutna, aj v usa aj doma, dokonca aj na VS ked prisli prednasat z americkej univerzity, tak som cely semester chodila tlmocit vsetky prednasky (som si aspon zarobila, urobila si prehlad a este som aj potrenovala 🙂 My sme s mm chodili na bilingvalny gympel, kde nas ucili amici, tak sa teraz trochu bojim, ako budem rozumiet britom, lebo to je uuuplne iny jazyk 😀 😀 😀

Ako sa mate s fazulienkou? Brusko uz vykuka? Ked budes posielat foto kuchyne, tak popros mm aby spravil taky zaber, kde budes s bruskom, nech vidime obidvoje 😉 😉 😉

tinka9075
6. aug 2011

@zuzanka7834 iui v iskare stoji 75eur ja som bola na iui v blave a robil mi ho docValky 🙂

si31si
6. aug 2011

a prvý pohovor čo stojí ohladom ivf?

petuska123
6. aug 2011

@si31si my sme za pohovor s koordinatorkou platili 10 ecok.

sijust
6. aug 2011

@hope2011 milacik,dakujem za pozdrav od drobceka 🙂 som rada,ze sa mate fajn...odfot kuchynku a posli mi pls na mailik....my sme prerabali domcur(zdedila som ho)na jesen,zatial len zvnutra a na Vianoce sme sa stahovali a kuchyna bola na poslednu chvilu,som si myslela,ze sa ani nedockam 😀 ja som zatazena na blede...tak som zvedava,aku si si vybrala ty...mojinka,dakujem za opytanie,my sa mame celkom fajn...receptiky mi pani koordinatorka posle,volala mi,ze to bude ok,ze sa nemusim bat...je strasne zlata,moc mi to pomaha...takze bud.mesiac zacinam...budem ta priebezne informovat... 🙂 a ked budem chodit do Mt...spojime sa a dame rande,ok?tesiiiim 🙂 🙂

dzuli08
6. aug 2011

@si31si v Heliose sa za pohovor neplatí nič. Celé IVF vychádza okolo 1000 eur (malo by to byť vrátane liekov, odberu, vkladu a ISCI ak je treba)

sijust
6. aug 2011

@si31si ahoj 🙂 v Heliose je prvy zadarmo...

si31si
6. aug 2011

@dzuli08 aha a čo to znamená ta skratka ISCI?

dzuli08
6. aug 2011

@si31si Keď ti odoberú vajíčka, tak sú 2 spôsoby akým ich oplodniť. Jeden je taký, že k vajíčkam dajú spermie a čakajú koľko sa ich oplodní no a druhý je ten ISCI, kde zoberú spermiu a vstreknú ju do vajíčka, čím je vyššia šanca oplodnenia vajíčka.
Krásne jej to popísané na stránke heliosu:
http://www.sanatoriumhelios.sk/sk/sterilita/pri...

aninka666
7. aug 2011

@troja5 ťa to bolelo?? mna nie. mne to robili v ordinácii lekárky a ked bolo po všetkom, tak mi lekárka hovorila ako potom pokračovať a čo s tabletkami. aj správu mam od lekárky. takže ja mam úplne opačnú skúsenosť.

aninka666
7. aug 2011

@zuzanka7834 mne to robila lekárka. neviem, akú skúsenosť ma troja5. ja si len chválim ich prístup aj chovanie. lekárka mi všetko vysvelila aj počas zákroku mi rozprávala, čo presne robí a či ma to nebolí. stalo to 75 eur.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre