IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

alexa1983
24. jún 2016

@zuzsat len neviem či u mňa to bude mať tiež taký význam keď neberiem žiadne liečiky : (

zuzsat
24. jún 2016

@alexa1983 ale samozrejme ze bude..... drzim palce chod do toho na plno.... my sme mali sex v den pichnutia pregnylu. potom bolo iui. a nasleduce rano sme mali sex... odtrpela som si to lebo mna vzdy po iui bolelo brucho brutalne. ale teraz som to riskla

alexa1983
24. jún 2016

@zuzsat aj mňa bolelo a veľmi asi tak 3-4 dni, hlavne že lekár mi hovoril že ma nemá na tom čo bolieť : D aháá tak možno sa to podarilo prirodzene : ) ja som zasa sex nechcela mať, lebo som nechcela zbytočne v tele púšťať toho "zabijaka" spermií. Doktor povedal že pri inseminácii sa spermie očisťujú od toho čo by malo môjmu telu vadiť, tak som zbytočne nechcela tú mrchu jednu spúšťať sexom aby to všetko nepozabíjala : (

alexa1983
24. jún 2016

@zuzsat v ktorý deň cyklu ti robili zákroky?

zuzsat
24. jún 2016

@alexa1983 aha... chapem.... ja som 12dc bola na krv a ultrazvuku mala som 3folikuly 17,17,16mm na 14dc sme pichali o 22.00 injekciu a na 16dc rano bolo IUI

alexa1983
24. jún 2016

@zuzsat mne to robili na 12 deň cyklu čo mi prišlo dosť skoro, ale doktor poveal že spermie prežijú 3 dni v tele, no neviem, lebo boli v horšom stave, slabý počet aj slabá rýchlosť, tak mi to prišlo dosť skoro , ako pozeral ma ultrazvukom, povedal že vidí jeden ten folikul tak pichli injekciu , krv nebrali, a hneď na druhý deň mi robili zákrok. Podľa mňa skoro ...

zuzsat
24. jún 2016

@alexa1983 tak na CAR neprofesionalny pristup... porozmyslala by som nad zmenou CAR bud gyn-fiv alebo Iscare. ak by to takto prebiehalo u obycajneho gynekologa no o.k. ale v CAR je to podla mna neprofesionalne

zuzsat
24. jún 2016

@alexa1983 a spermie preziju tak dlho v tele vraj len vtedy ak je vyborny ovulacny hlien...a ten nemava kazda zena na to sa papaju grapefruity alebo dzusiky

vanilka83
24. jún 2016

@alexslovakia ahoj mozem sa spytat aky dzus si pijavala ked si sla na IUI naozaj to pomaha?

alexa1983
24. jún 2016

@zuzsat tak začínam premýšľať o tom či to je fakt niekedy len o biznise ... že na čo sa snažiť šak čím viac krát prídem tým viac peňazí zo mňa budú mať ,,, ach jaj. Skúsim sa pobaviť s lekárom na budúce že či to je ten správny postup, čo mi na to povie

zuzsat
24. jún 2016

@alexa1983 ja by som sa ani nebavila.. ak si vytvsras protilatky proti spermism toto ma rirsit v prvom rade. kazde centrum sa snazi aby ludia pocali prirodzene.ty vies kde je problem...

alexslovakia
24. jún 2016

@vanilka83 ahoj.neviem či pomáha zrovna džús ale bol to ananasovy. Je dobrý aj na spermie.poradila mi ho kamarátka a vtedy sa to podarilo.hned po zákroku som ho pila a asi 5dni.v prirovnala mi to tak ze keď je papier suchý na okno sa neprilepi a ak je mokrý tak drží.takto mi to vysvetlila.

alexslovakia
24. jún 2016

@zuzsat veľké gratulujem som šťastná ako blcha.si ďalšia z mojej etapy ktorej sa zadarilo.davaj pekne na seba pozor aj na drobuliatko v brušku

zuzsat
24. jún 2016

@alexslovakia dakujem krasne

isabellita
24. jún 2016

@alexa1983 ahoj, ja som mala 3x neuspesne IUI ved baby ma tu poznaju 🙂. A teraz som isla do IVF-stalo ma to cele max 1000€, vsetko dokopy aj mrazenie aj predlzena kultivacia aj napichnutie spermiami aj dokonca laserom narezanie embrija-dala som asi vsetko okrem toho lepidla 🙂 uz len cakat este 10dni na vysledok krvi. Velmi som sa bala toho pichania a podobne,ale ja som mala vzdy dobry hormonalny profil -pichla som dojopy len 4xGpnal a1Pregnyl. Nic viac . A to bola Soft stimulacia. Odporucim ti ist sa poradit do nejakeho CAR-ci pri alergii na spermie nie su IUIčka zbytocne. Neviem no. IUI ti kde robili?

isabellita
24. jún 2016

@zuzsat waaw krasna sprava! Blahozelam ti zo srdca❤️❤️❤️

alexslovakia
24. jún 2016

@alexa1983 inak tvoju diagnózu čo sa týka spermii mala aj jedna babulka len v inom fóre.aj som ho dnes hľadala ale neviem to nájsť. Volala sa sanny a dáke číslo.bolo to o inseminacii ale nie toto fórum kde teraz píšem.jej sa podarilo v decembri

zuzsat
24. jún 2016

@isabellita dakujem 😉

vanilka83
25. jún 2016

@alexslovakia jaj ale vsak potom je jedno co pijes hlavne ze pijes nie?ja s tym nemam problem ja vypijem denne 3-4 litre vody no teraz som 6.den po IUI test som sinerobila este ziadny ale mam pocit ze to nevyslo tak pojdeme asi na druhe :(

vanilka83
25. jún 2016

@alexslovakia je to sanny944 a bolo to vo fore clostybegyt a ovulacia aj ja ju poznam ;)

zuzsat
25. jún 2016

@vanilka83 az tak to jedno nie je.... od ms do ovy grep a grepovy dzus pomaha zene mat ivulacny hlien ktorym lahsie spermie prenikaju do maternice a dojaze ich drzat pri zivote az 3 dni.... ak zena ovu hlien nema spermie ziju len par hodin.... po ovu je ananas alebo ananasovy dzus dolezity a dobry na to ze pomaha lepsiemu uhniezdeniu. takze NIE. nie je jedno co pijes.... toto su mozno len keci ale presne takto som to urobila pred 3.iui a vyslo nam to....

vanilka83
25. jún 2016

@alexslovakia sorry malo tam byt makke i teda forum clostilbegyt a ovulacia

zuzsat
25. jún 2016

@vanilka83 fakt to skus teraz tak urobit... verim ze aj tebe to pomoze

vanilka83
25. jún 2016

@zuzsat ahoj no dobre uz viem ak to teraz nevyslo tak to skusim aj ja druhe IUI inak presne o tom grepovom dzuse som ja rozmyslala cele tieto dni nevedela som o tom ze je to dobre na ovu a hlien ako ty pises ale ja som si prave pred IUI kupila domov 100% grep.dzus s duzinou a stale som mala teraz nan chut ale nechcela som si ho davat vyslovene som sa mu vyhybala oblukom aj ked je v chladnicke uzasi dva tyz.neotvoreny nechcela som ho pit lebo grep predsa zosilnuje ucinky liekov a ja beriem epileptika aj hormony stitnej zlazy euthyrox a este do toho teraz ten clostyl a pregnyl tak som si myslela se sa prave mam tomu grepu vyhybat kedze som nechcela aby ked sa zadari malo babo chemicku tovaren vo mne....chapes....

vanilka83
25. jún 2016

@zuzsat u nas je problem iny ja mam ovui hlien v poradku my mame slaby spermiogram malo a maju aj zly tvar :( muz mal pred rokom spg ukazkovy a teraz po roku snazenia sa mu zhorsil o 90%! Je to nefer fakt keby som vedela tak ideme na to IUI uz vtedy ked mal spg este super ;(

alexslovakia
25. jún 2016

@vanilka83 tak nech skúsi užívať folandrol.......Nam sa podarilo a muž mal zlý tiež

vanilka83
25. jún 2016

@alexslovakia draha on uzival aj folandrol aj macu a skoro rok kotvicnik a vobec sa to nezlepsilo ale praveze zhorsilo ;(

alexslovakia
25. jún 2016

@vanilka83 my sme mali prvýkrát spermiogram na výbornú a nepodarilo sa a druhýkrat sme mali 30%nepohyblivych a ujalo sa

vanilka83
25. jún 2016

@alexslovakia Hm to mate lepsie my mame malo a zly tvar takze sa nevedia dostat do vajicka ;(

alexa1983
25. jún 2016

@isabellita ajoj, ja chodim do repromedicy Drabekovi, myslim ze sj ty 🙂 on mi robil iui . Povedal nam ze sam nevie ako moje telo na to zareaguje, ze ako velmi si telo tvori tie protilatky , ze nam odporucuje ist na to max 2-3 krat a potom uz na umele. Tak uz mam aj prihlasku do poistovne doma radsej 🙂 Drzim palce aby ti to vyslo 😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre