IUI - začíname v októbri v Centre Helios

apoloma
6. okt 2009

ahojte dufam ze tato temicka tu este nieje a verim ze sa nas nazbiera a najdu sa tu medzi vami baby ktore chodia do centra helios v Martine a uz v oktobri sa chystaju na svoje prve iui tak ako aj ja!!! tak teda piste okecame,poradime si a hlavne si dodame odvahu a silu to vsetko zvladnut a samozrejme dotiahnut do uuuspesneho konca na co urcite vsetky moc,moc cakame tak vela stastia a nech sa teme dari tfuj,tfuj...

apoloma
autor
6. okt 2009

haloo to naozaj nikto kto sa chysta na iui????

j1111
6. okt 2009

ja nie som baba ale chalan a nedalo mi neodpovedat aj ja s manzelkou ideme tento mesiac na prve IUI do heliosu v MT. Chceme to skusit este pred IVF.
Moc si neslubujem pri mojej morfologii 97 % resp. 3 % ok ale ktovie mozno predsa 😉
bye bye

katti77
6. okt 2009

apoloma ja sa chystám na druhé, ale je tu téma IUI a tam nás je viac, tak ak chceš môžeš sa pridať tam

apoloma
autor
6. okt 2009

aaa tak predsa no mi to tiez nemasme bohvieake no skor s mojej strany ale treba asi len verit no a k tej teme iui videla som ze je ale sledujem ze sa tam pise vetsinou odveci a nie k teme a ja mam zaujem naozaj len seriozne o tejto konkretnej teme pohovorit a vymenit tak zopar skusenosti ale aj tak dakujem...

katti77
7. okt 2009

ahoj apoloma tak sa pýtaj, ja idem 8,10. na druhé IUI, ak ťa niečo trápi alebo chceš niečo vedieť tak kľudne píš

j1111 - za pokus nič nedáš,(len tých pár €) ale aspoň zatiaľ kým nebude IVF niečo preto robíte, aj mi to tak máme, že teraz IUI a zajtra ideme aj na konzultáciu na IVF

apoloma
autor
7. okt 2009

katti77 ty chodis do heliosu? ja som dnes dostala menzes takze od piatku zacinam s clostilbelgytom a buduci piatok idem do MT na ultrazvuk no chcela som sa spytat ci nevies ci by sme tam nemohli ist v sobotu lebo manzel asi v piatok nebude moct odist z prace a ja neviem ci sa v HELIOSE robi aj v sobotu,ale ty tam asi nechodis..?

katti77
7. okt 2009

apoloma: ano chodim do heliosu, a robia tam aj v sobotu, len sa musíš nahlásiť...aj ja som bola na kontrole folikov v sobotu, keď ti to tak vychádza tak nie je problém

afrika
7. okt 2009

pre j111-chcem ti len napísať, že môj manžel mal minulý rok 2% morfolog. správnych spermií, mali sme plánovaný pohl. styk a podarilo sa aj keď sa neudržalo...takže nezúfaj! teraz nejako nemôžem otehotnieť, morf. sa zhoršilan na 1% dobrých, tak nám v heliose hneď povedali, že buď IUI alebo IVF. mala som 3x IUI, teraz stimulujem na IVF. u nás je to už skôr o psychike.
takže nezúfaj, tvoja morfol. nieje najhoršia. v Heliose považujú za normu okolo 3,5% 😉

apoloma
autor
7. okt 2009

katti77 tak to je fajn dakujem a asi tam dnes aj hned zavolam.. vidim ze ty mas uz jedno iui neuspesne za sebou a kolkokrat chcete skusat? ja asi len 2x a potom ivf myslim ze 2x uplne staci naco to silit nie?..

romy01
7. okt 2009

ahojte
ja IUI mam uz za sebou bohužial neuspešne. Az teraz pri IVF sa odhalilo, že mam vacsi problem ja ako moj mm takze tam bol pes zakopany.
j1111 to co uvádzaš určite pre IUI stačí a bohato - ak aj ostatné veci ako mnoťstvo a pohyblivosť su aspon na hraničnych hodnotách. Tak vám držím palce

katti77
7. okt 2009

apoloma: tak ja idem zajtra na to druhé IUI ale zároveň máme konzultáciu na IVF, ak všetko pôjde ako má tak možno už v novembri začnem IVF, ale to budem vedieť až zajtra čo a ako
a zavolaj do heliosu a objednaj sa nebude to žiadny problém

romy: a aký problém máš, ako ti to zistili, a predtým to nevedeli?

apoloma
autor
7. okt 2009

baby a co ak sa mi nevytvoria vajicka po tom clostylbelgyte??? a ak hej ako to potom presne prebieha?? este som na iui nebola takze by som vsetko okolo toho rada vedela..dik 😉

katti77
7. okt 2009

apoloma: ak sa ti vajíčka nevytvoria tak čakáš na ďalšiu mrchu a začneš od začiatku s väčšou dávkov clostylbegytu....ak budeš mať viac ako štyri - päť vajíčok (to bol môj prípad) tak ťa zase môžu stopnúť...ak bude všetko v poriadku tak pri kontrole vajíčok ti povedia kedy si pôjdeš dať pichnúť pregnyl, a povedia ti aj kedy bude vklad...ráno pred vkladom odovzdáte spermoše a potom v dohovorenej hodine ti vložia vytriedené spermoše do maternice...niekoho to vôbec neboli, mňa to trošku teda bolelo, ale dá sa to vydržať, nie je to nič hrozné, chvíľu si tam poležíš a ideš domov...

kuspitka
7. okt 2009

Ahojte dievcata.
ja som chodila do Heliosu a som tehu,ale po IVF.
drzim vam pacne,aby ste boli tehu cim skor a radovali sa ako mi.

katti77
7. okt 2009

kuspitka blahoželám a nech je všetko v poriadku, vidím, že zachvílu si svoje dievčatko budeš držať v náručí a vianoce budú radostné

kuspitka
7. okt 2009

katti ano.Heliose nam velmi pomohly budeme mat pekne dievcatko.my sme pouzili darcovske spermie moj manzel nemal ziadne preto sme nechceli ani IUI.ja som bola aj na laparke tam mi zistili,ze nemam jednu stranu priechodnu a po laparke na 3mesiac po IVF som bola tehu.

katti77
7. okt 2009

tak to je podom malý zázrak a o to cennejší...a nechceli ste skúsiť tú operáciu aby mu vybrali spermie z vajka, no určite vieš čo myslím...ale to je jedno hlavne že budete mať bábo a to už čoskoro...
ja idem zajtra na druhé IUI ale zároveň aj na konzultáciu na IVF tak pevne verím, že niečo ztoho dopadne dobre

monulkab
7. okt 2009

ahoj, četla jsem tuším na stránkách porodnice.cz, že pokud je pohyblivost pod 10 %, tak se IUI vůbec nedělá.... 😨

katti77
7. okt 2009

monulkab: ja zajtra idme do heliosu tak sa opýtam ako to je, ok?

kuspitka
7. okt 2009

katti aj to sme skusali Mesa-Tesa sa to vola.
tak IVF je kus take,ze su tam injekcie a obcas problem si to pichnut.
ale zas neviem my sme od zaciatku riesili IVF o IUI sme nechceli ani pocut.stale ked sme pocitali kolko by nas to stalo tak sme sa rozhodli pre IVF.

katti77
7. okt 2009

no mne povedali, že je šanca cez IUI tak sme to skúsili, aspoň to čakanie na IVF tak nejak rýchlejšie ubehen...a kým je nádej tak prečo to neskúsiť...ale aj ja už chcem radšej IVF, toto beriem ako predprípravu, ale šanca je a nádej tiež tak v kútiku srdca verím, že sa to možno podarí už zajtra 😉

apoloma
autor
7. okt 2009

katti77 dakujem moc za infoski a dufam ze sa mi nejake tie vajicka vytvoria lebo vacsie davky clostilbelgytu by asi v mojom pripade neboli najlepsie,minuly tyzden mi totisto na sone prsnika nasli fibroadenom a ten by s hormonalnych tabletiek mohol zacat rast!! no ale dr. na sone mi povedala ze urcite mam tie hormony zacat brat ked do toho centra uz chodime... ale radsej to poviem aj v heliose nech to vedia,istota je istota...

kuspitka
7. okt 2009

katti zajtra ides si dat pichnut pregnyl??podla mna sanca je stale aj v IUI.niekto skusa to a niekto to.
kazdy sa inak rozhodne my sme museli ist na IVF aj kvoli tej peracii ,lebo keby mu nieco nasli tak lepsie je IVF ako IUI.budem drzat ti palce

apoloma
autor
7. okt 2009

kuspitka moc drzim palce a blahozelam,dufam ze aj nam ostatnym to raz vide.....

kuspitka
7. okt 2009

apoloma dakujem.ved preto som vam aj napisala ,aby ste vedeli ,ze mozete aj vy mat pekne babo ako my.

katti77
7. okt 2009

kuspitka pregnyl mi pichli včera o deviatej večer a zajtra o deviatej mám už vklad...tak dúfam že po dovolenke sú spermoše v pohode a budú sa biť aby boli rýchle, lebo mi máme problém v lenivosti...

kuspitka
7. okt 2009

katti tak to bude super na vianoce tehu.neboj podari ak nie tak sup na IVF

katti77
7. okt 2009

dík kaspitka

j1111
7. okt 2009

u mna rychlost resp. pocet je ok.
Ach ta morfologia to uz je horsie 97%. Kto si pocka ten se docka 😀 IUI okolo 22.10.2009 Helios MT.
bye bye babenky

katti77
7. okt 2009

j1111 tak držím palce, nech sa to podarí na prvý šup 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre