• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
7. júl 2008 o 08:32  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
renka skus tuto temu
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=25443&vGroupOffset=40
inak ja som pre iui postupila laparku a mazel spermio ,opakovane, nakolko si lekarka povedala, ze jeden vystresovany vysledok jej nestaci... :wink:
7. júl 2008 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
a aky mate problem, ked chcete ist na IUI?
tak mangel ma tiez za sebou spermiogram a mne doki poslal na HSG vysetrenie priechodnosti vajickovodou, aby vedel ci nebude zbytocne ma posielat na IUI keby som mala vajickovody nepriechodne...
7. júl 2008 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj renatko, na laparo se zjišťuje průchodnost vejcovodů, při IVF je právě nepotřebuješ (ten proces to obejde)

já jsem 2 týdny po laparce a není to nic hrozného :wink:
7. júl 2008 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Je dobré vědět, jestli jsou vejcovody průchodné (protože kdyby nebyly, je celá IUI zbytečná), ale není nutné to dělat laparoskopicky, třeba mně to jenom ověřovali plynem :slight_smile: Pak je taky třeba mít spermiogram dostatečně dobrý na IUI (pod jisté hodnoty to už ani nemá cenu), no a jestli a kolik dozrává v daném cyklu folikulů, to zjistí až těsně před IUI :slight_smile:
7. júl 2008 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ved ale tie spermie najskor "pretriedia", nie? Manzel ma patologicke spermie na 70%
7. júl 2008 o 09:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo jo spermie daj do centrifugy, ale prostě někdy to nestačí, já se chystám v červenci na 2.IUI a při nejh. v sprnu na zkumavku (IVF)........hodně štěstíčka všem....
7. júl 2008 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ano, protřídí, ale nějaký základ tam být musí, musí být vybírat z čeho :wink: Pod nějakou hranici radši doporučují IVF a ještě pod nižší rovnou ICSI. Naopak pokud je spermií dostatek a nejsou jiné problémy (neprůchodný hlen...), je IUI celkem zbytečné, protože v podstatě jenom posune spermie někam, kam by se samy dostaly :slight_smile:
7. júl 2008 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
len a když je průchodný jen jeden vejcovod? má to IUI smysl?
7. júl 2008 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, má, pokud se vajíčko urodí na tom vaječníku, u kterého je ten průchodný vejcovod (to z UZV bezpečně poznají) :slight_smile: Šance, že se dostane vajíčko z opačné strany do dělohy sice nějaká prý je, ale velice mizivá... Pokud je ale na té správné straně, tak je naprosto stejná jako u zdravého člověka :slight_smile:
7. júl 2008 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm, no nám ted první IUI nevyšlo a folikul byl jeden na špatné straně a dva na dobré, takže zkoušíme dál
7. júl 2008 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak budu držet palce, ona je přeci jen na jeden folikul pořád šance jenom 10-15 %...
7. júl 2008 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no obávám se, že nám v září IVF nemine
tobě taky držím palce :wink:
7. júl 2008 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak to si můžeme podat ruce :grinning: 4 IUI mám za sebou a od září vyhlídka na IVF... Ale my jsme právě ten případ, kdy je všecko v nejlepším pořádku, takže se na nás doktoři dívají dost skepticky, že v našem případě udělá IUI naprosto stejnou službu jako domácí snažení. Ale člověk má aspoň pocit, že se něco děje :wink:
7. júl 2008 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
jj přesně, pak si na podzim můžeme říct, udělali jsme pro to co jsme mohli, ted at se snaží embryologové :o)
7. júl 2008 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Přesně tak :slight_smile: Taky jsem zastáncem toho, vyzkoušet postupně, co se dá - plánovaný styk, IUI, Mojžíšová... IVF mi přeci jen přijde jako příliš velký zásah na to, abych se do toho vrhala po hlavě po pár měsících neúspěchu, jenom proto, že má větší úspěšnost... Po IUI otěhotněla spousta holek :slight_smile: Ale opravdu mluvím jen ze svého pohledu své diagnózy, pochopitelně kdyby nám třeba našli neprůchodný oba vejcovody nebo opravdu mizerný spermiogram, tak bych IUI klidně rovnou přeskočila...
7. júl 2008 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj, tak tak, my to měli taky postupně, spermiogram, laparoskopie, CAR, clostilbegyt, IUI,....a už je to dva roky co se snažíme
7. júl 2008 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, tak kdybych to měla shrnout a zároveň odpovědět na úvodní dotaz, tak to bylo:
10 cyklů "volného" snažení, základní ultrazvuk (přes břicho, jestli mám vůbec patřiční orgány :wink: ), další dva cykly snažení, spermiogram a kontrola infekcí a různých chorob, v dalším cyklu hormonální profil a folikulometrie, následující cyklus kontrola průchodnosti vejcovodů, dále dalších osm cyklů snažení bez doktorů (protože všecka vyšetření dopadla dobře), v jednadvacátém cyklu první IUI, následně opět volné snažení, další IUI 29.cyklus a rozhodnutí, že vyzkoušíme tak 3-5 a pak se uvidí. 30.cyklus přišla ovulace ještě před IUI (7.DC), ale 31. a 32. cyklus opět IUI (na výsledek té poslední čekám) - na 35. cyklus naplánována IVF, dokud se do té doby nezadaří. Všecky IUI bez stimulace (vždycky byly 1-2 folikuly), v některých z nich Utrogestan, ale ten také zamítnut (špatně snášen).

Nepředpokládám ale, že tohle je úplně standardní postup, v prvé řadě - kdyby některé z těch prvních vyšetření odhalilo něco špatného, šla bych na IUI, popř. rovnou IVF bez zbytečného čekání. Já se rozhodla dát šanci Mojžíšové a IUI, ale trvalo mi to trochu déle, než jsem se k něčemu rozhoupala :wink:
7. júl 2008 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile: Chcem vam len povedať aby ste to nikdy nevzdávali a aby ste stale verili že sa to podarí. Mne sa podarilo 2IUI a teraz som štastna tak vam všetkym držím palce. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. júl 2008 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Ahojte dievčatá, tak aj ja sa chcem podeliť so svojimi skúsenosťami ohľadom iui. Osem rokov som vydatá, máme jednu dcérku a o odalšie bábo sa snažíme štyri roky. Tak sme začali hodiť do Heliosu do Martina, kde nám po všetkých vyšetreniach doporučili iui. Manžel má horší spermiogram ale má aspoň nejaké živé a pohyblivé tak nám doporučili iui. Prvá sa realizovala v apríli, tá nevišla. Druhá bola v júni a včera mi v Heliose potvrdili tehotenstvo. Tak sa moc tešíme a modlím sa aby všetko dobre dopadlo. Dievčatá, aj mňa deptala tá nízka úspešnosť pri iui, ale nenechajte sa znechutiť a treba dôverovať lekárom, vedia čo robia! Veľa šťastia a hor sa do vylepšovania štatistiky!
8. júl 2008 o 06:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
no to jsou pozitivní zprávy, děkujeme a vám velká gratulace :dizzy_face:
8. júl 2008 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
No tak já už asi žádnou statistiku nevylepším - čtvrtý pokus zase nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: No tak holt přirozeně nebo IVF, i to je cesta k cíli :wink:
8. júl 2008 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
len: to je smůla fakt
8. júl 2008 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, to se stává, někdo ty statistiky musí udržovat na těch 15 %, když se všem kolem daří, ne? :grinning: A vzhledem k tomu, že jsem tohle zažila víc jak 30x předtím, zase už mě to nijeak nepřekvapuje... Což nic nemění na faktu, že IUI opravdu vyjít může a já přeju všem, kdo ho podstupují, aby dopadly líp než já :slight_smile:
8. júl 2008 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojky,

omlouvám se, že Vám sem lezu, ale i mě čeká IUI. Chtěla jsem se optat, měli jste po ní nějaký klidový režim?
8. júl 2008 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. júl 2008 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Emanek, ne, pokud se cítíš dobře, klidový režim je naprosto zbytečný :slight_smile: Teda, tím nemyslím dělat nějaký vrcholový sport do roztrhání těla, ale prostě "běžný provoz" :wink:
8. júl 2008 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Len, no to je fakt smola, že to ani na 4. pokus nevyšlo... ja som na tom inak podobne, mám za sebou 3 neúspešné IUI... mimochodom tiež sme obaja zdraví, takže nevieme, prečo sa nedarí... snažíme sa už takmer 5 rokov.. ďaľší pokus IUI už asi nemá zmysel ani u nás... takže sa v septembri chystám na laparku a potom na IVF :pensive: .

Emanek, tiež si myslím, že by si to nemala s "kľudovým režimom" preháňať... normálne funguj ďalej... keď vajíčko chce, tak sa uhniezdi tak či tak...
8. júl 2008 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
takto vyzerá že aj nejaké IUI vyšlo ako čítam :grinning:
máme za sebou dva neúspešné pokusy navrhli nám ďalšie dva
teraz čakám na schválenie,
a dúfam že budem patriť k tým šťastným 10 % ... :grinning:
a sme na tom podobne ako nelia, sme obaja zdraví na nič neprišli
držím nám palce aby to vyšlo .. :dizzy_face:
8. júl 2008 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky a co to IUI stoji???
taky zacinam hodne uvazovat o asist. reprodukci, snazime se temer 2 roky a nic, ja to tam mam pry jako v atlasu :slight_smile: a manzel ma horsi SPG, bral Permen a stejne nic... BT ukazkova .... zacina mi z toho hrabat .... nevim zda li jeste cekat, nebo se uz do toho vrhnout... taky mi uz neni 20 ale 31 :confused:
jinak vsem drzim palecky!!!!!!!!!!
8. júl 2008 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzulik, nikdy jsem neplatila ani korunu, pojišťovna ho plně hradí 6x do roka :slight_smile:
8. júl 2008 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok