• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
a jak píše chersi:na dovolené už jsme byli x krát,koupili jsme chatu,kterou teď rekonstrujeme,hrabu se o víkendech v zahrádce,není to tak,že bych nad tím přemýšlela pořád.jen sem tam mě to přepadne a je mi to moc líto a jsem naštvaná na celý svět,ale to má asi občas každý!!!
29. apr 2011 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petula:jj,ta šance i IUI není moc veliká,ale aspoň nějaká :slight_smile: ale chápu,že když už to zkoušíte tak dlouho,že to čekání už je čím dál horší a na vašem místě bych asi IVF vyzkoušela už i dřív.takže držím moc pěstě,a´t se IVF podaří na poprvné a hotovo :slight_smile:
kdy to plánujete?
já si taky myslela,že budu mít do 30let aspoň jedno mimčo a nic.takže podle let jsme začaly zkoušet stejně,ve 28letech,že?! :slight_smile:
29. apr 2011 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chersi Já vím:slight_smile: ,my se s manželem snažíme už skoro 4 roky mám za sebou už 4 iui-neuspěšně a páté čekám vysledek 6.5 na ivf me v Iscare cpou jak jen mužou,je to smutný ale oni s toho mají víc penez a z iui nic....Už jsem byla rozhodnutá že na ivf pujdu květen-červen dokonce ho mám schválene...Ale šla jsem na diskuzi a jak jsem si tam psala z holkama co maj za sebou treba 5 ivf a jsou na dně, tech penez co dotoho nacpali,po kazde stimulaci pribrali cca 10kg,nech narkoz co měli,a hlavne uz nemaji zadny pokus co by jim aspon s poloviny hradila pojistovna:frowning2: Bylo mi s toho fakt smutno...A rekla jsem si neeeeeee na ivf nepujdu!!!! Moje kamaradka co ma za sebou 2 ivf neuspesne a po druhem malem umrela...protoze měla mimodelozni 2 embrya prisla za 5 min 12,rekla mi ze pokud fakt nemusim a mam moznost iui tak at na ivf nechodim...
29. apr 2011 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petrala:já mám právě z IVF taky strach.hlavně z toho,že to nevyjde a že už pak nebude žádná další možnost,že už na to nebudeme mít peníze :frowning2: tak si to schovávám jako zálohu,když bude nejhůř :wink:
i když mám dvě kamarádky,které otěhotněly po IVF,jedna napoprvé,druhá na podruhé a mají krásné zdravé děti.
ale u nich zase nebyla jiná možnost,než IVF.
29. apr 2011 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskag my na ivf nepujdeme....mam jeste 3 pokusy iui hrazene pojistovnou spermogram se nam zlepsil na normu,takze budeme zkouset,,zkouset a zkouset.....ivf mozna az po tricitce...
29. apr 2011 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskag Jsme v CARu domluveni na červen.
29. apr 2011 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskag
@petrala
holky ono je to asi individualni, kdo ma spatny zazitek nikdy nebude doporucovat a komu se povedlo, bude vychvalovat - neda se to jen tak zhodnotit, mam v rodine holku, ktera taky mela problemy a po 3tim pokusu rekli, ze tedy dale uz riskovat zdravi nebudou a pak mam 3 kamosky, ktere otehotneli pri 1 IVF a jsou maximalne spokojene - kazda mela jiny problem, neda se to brat plosne
ja mam jasno, kdyz nezaberou slabsi davky na IUI stimulaci jdeme do IVF rovnou, nema smysl se davkovat leky, kdyz vim, ze jsou nedostacujici a nepomuzou mi, takze sanci tomu IVF dam i kdyz je to vetsi zasah do organismu, ale zase sance otehotnet pri IUI je mala , sance , ze se ti uchyti uz nekolikadenni embryo je preci jen o dost procent vetsi, samo z financniho hlediska, kdyby se podarilo IUI tak je to krasa, vsak je taky mozne zkusit IVF a pak pripadne znovu IUI
a myslim, ze je sice 6 pokusu hrazenych, ale leky jen u 3 za rok
29. apr 2011 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle aha s tema lekama to nevim,ja mam iui pouze s injekci Ovitrille a to doplacim cca 90kc i s utrgestanem:slight_smile:
29. apr 2011 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrala no mě v IScare řekli o IVF ihned při druhé návštěvě, a dost mě to zarazolo, tak jsme se nakonec domluvili na laparoskopii a ještě nečem (už nevím jak se to jmenovalo) no a při laparce zjistili že i ovuluji, že jsou tam všude jizvy. a pravděpodobně ovuluji ihned po menzes. takže ihned jak teďka zkončím tak na to vlítnem :slight_smile:

Ale do IVF nechci, už jsem slyšela hodně chváli na pronatal, že to tam nevapadá jako továrna na děti, že se ti opravdu věnují. pokud nebude zbytí změníme car.

joo a chtěla jsme se zeptat 6 x IUI ti hradí pojištovna za rok, nebo za život ?
29. apr 2011 o 15:05  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle Souhlas, každá to cítíme jinak a každá má jiný nebo žádný problém. Mě bude letos 33 a už mi přijde zbytečné zkoušet IUI,přece jenom zásobu vajíček máme danou a věkem jich ubývá, tak aby pak bylo vůbec co oplodňovat. A řešit přibírání taky ted nebudu.
29. apr 2011 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petrala no ja myslela kdyz mas ty stimulujici injekce, v pripade ze ti dozravaji vajicka sama nebo mas jen Clostik, tak pak samo je to asi tech 6 pokusu, v mem pripade, bych dostala 3x leky a kdybych chtela jit 6x na IUI tak si 3x ty leky hradim - dejme tomu kolem 10 tis za 1 IUI pak
29. apr 2011 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zirafka82 jeeeej to je nadhera, len tak dalej, nech pekne rastie babo do krasy
29. apr 2011 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cuddle:aha tak o těch lécích nevím.já jsem měla léky zadarmo,tak nevím,jak je to v našem Caru.

petula:tak to je fajn,to už máš za chvilku :slight_smile: doufám,že vám to už vyjde,zasloužíte si to,po takové době čekáná!!!
u IVF je šance kolem 50%,že?!to je super!!
i když nechápu,když ti tam dají oplodněné vajíčko,tak by se mělo uchytit a hotovo.já bych tomu dala tak 90% :grinning:

petrala:jasně,ty jsi ještě mlaďučká,tak proč nezkoušet IUI!!!tak držím palce,ať vám vyjde tohle a máte po starosti :slight_smile:

jinak jsem slyšela,že i akupunktura pomáhá hodně při otěhotnění.máte s tím některá zkušenost?u nás ve městě nikde akupunktura není :frowning2:
29. apr 2011 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chersi 6 za život. Já chodím do Pronatalu, řešíme to tam už skoro 2 roky, nejprve chtěli laparku, než vůbec budeme něco dělat tzn i před IUi jí chtěli.
29. apr 2011 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chersi:u nás v Caru je to 6x za rok.za jedno IUI platím 1500kč,za injekce nic.pak jen 30kč za recept za Utrogestan,takže v pohodě. :slight_smile: a já si zase říkám,že když se nám IUI podařilo na poprvé,že by se mohlo podařit i te´d a konečně snad s dobrým koncem!!!
29. apr 2011 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petula:tak je to všude asi fakt jiné :slight_smile: já měla taky laparku před IUI.
29. apr 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskag Jo, jo už to máme za pár :slight_smile:. Ono když se nepovede IVF, tak pak zjištují další věci, podrobně genetiku a imuno. Nechtějí to před IVF dělat :frowning2:. A ony ty testy taky docela dlouho trvají, takže než se třeba dostaneš k dalšímu IVF, tak po půl roce a ono to pak letí, když máš přes 30.
29. apr 2011 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petula:to nechápu.měli nám udělat všechna možné vyšetření hned a ne až po IVF :angry: .taky nemáme ještě genetiku.
jj,ty měsíce strašně rychle letí :frowning2: každý měsíc pořád čekáme,že se podaří,cpeme se léky,sex máme taky na povel.....
no jo,kdo to nezažil,nepochopí :unamused:
ale pořád doufám,že se nám to vše podaří,jen to si to porstě dává na čas!
29. apr 2011 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petula22 jak vas muzou dat na ivf a pak az delat genetiku a imuno testy?ja je mam vsechny uz udelane pred prvnim iui...Fakt zvlastni
29. apr 2011 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskag Držím palce at to vyjde :slight_smile: a nemusíte jít dál :dizzy_face: . Mě to i přijde logické, aby dělali nejprve laparku, přece když budeš mít třeba srůsty a to ti je IUI k ničemu...
29. apr 2011 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petula22 genetiku jsem mela vysledky za 14 dni a imuno za 20 dni.... :slight_smile: Nechte si to vse udelat nez pujdete na ivf at nebyhodite 20tis jen tak do kose....
29. apr 2011 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskag
@petrala Podrobnou genetiku a imuno je nákladné. Nám dělali HP a z imuna protilátky na spermie.
29. apr 2011 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petula22 aha...to jsem nevedela...moje jedna znama nemohla otehotnet 8 let byli oba v poradku,byla nekolikrat na iui a nekolikrat na ivf a touha po miminku byla silnejsi a silnejsi jednoho dne ji manzel koupil stenatko aby se mela o co starat...a ona za 2 mesice prirozene otehotnela!!!!Proste vypnula a myslela jen na pejska .....
29. apr 2011 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petula:jj,laparku chápu.i když se mi teda do ní nechtělo :wink:imuno nevím,už se v tom všem nevyznám.přijde mi,že mi brali už tolik krve na všechno možné :slight_smile: lae někde v papírech to budeme uričtě mít.

petrala:každý car má asi svůj postup.je to mazec,jak se fakt některé postupy a ceny liší. :frowning2:
29. apr 2011 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petula22 ja uz jednoho hafana mam takze stenatko nebude:slight_smile:)))musi pomoct iui :grinning:
29. apr 2011 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskag
@petrala Zkuste se na to poptat, já taky myslela, že máme snad všechny možné i nemožné testy...Píšu si s holčinama, kterým ty podrobně dělají teprve ted po 2.IVF...
My už máme doma zvěřinec, to by se nedalo :wink: . U mě to psychikou nebude, jsem docela v pohodě, samozřejmě, že jsem zklamaná, když to nevyjde, ale nehroutím se pro to, a ani vůbec netestuju, prostě jednou to přijít snad musí a kdyby ne život tím přece nekončí....
29. apr 2011 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,nás čeká zřejmě v květnu 1.IVF v Motole.Loni jsme byli na IUI v Pronatalu.Letos v únoru jsem byla na laparoskopii,měla jsem tam cystu.Problém u mě je ten,že mi nepřichází MS,neovuluju,..teď poslední dobou mi vždy píchají Agolutin.Jinak jsem naprosto zdravá,jak říká dr. a přítel spermio také v pořádku.Nejdřív dr.říkala,že klidně by jsme mohli zkusit IUI,ale že v tomto případě si myslí,že by to bylo zbytečné,tak navrhla rovnou IVF,zažádala o léky,tak dnes jsem dostala dvojitou dávku Agolutinu a počkám na MS,pak se objednám na UTZ a pak se na to vrhneme.V úterý 3.5. jedeme na imuno do Podolí.Já už taky nemám zrovna na co čekat.
29. apr 2011 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luca77 Ahoj, a nechcete ještě zkusit IUI? Přece jen příčinu znáte, potřebujou ti "jen" nahodit ovulku...
29. apr 2011 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky tak mám to potvrzené z krve hladina hcg je 550 a 13.5 jdu na kontrolu. Jo a o tom IUI když jsou oba v pořádku tak je dobré to skoušet co to jen jde což je 6xročně od pojišťovny já platila za každé IUI jen 500kč a to jen za ten katetr. Měla jsem jen clostík a injekci ale co mě doktor říkal kdyby clostík nazabíral tak bych za injekce neplatila nějak obr sumu ale asi je to v každém CAR jinak ale chce to trpělivost já se dočkala po 3letech už jsem to chtěla vzdát tak vám moc držím palečky ať se to všem povede :grinning:
29. apr 2011 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pitrisek26
@petula22
@chersi
@miskag
Musím reagovat. Nevím kolik toho máte za ssebou, ale také jsem nechápala, že to stále nejde.
A nakonec sterilita u mě byla zapříčiněná skřípnutím děložních úponů. víc v mém albu.........mezi fotem těhu testů. klikněte na lumcag a ono se to otevře
Jste všechny vyšetřeny fyzioterapeutem?
29. apr 2011 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok