• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@leeena_4 no stejne mam mesic pauzu, takze je to jedno, vyslo by to presne kdyz budu na dovolene, takze takto s tou HA vlastne mam pak jistotu ze 2-3 den po vysazeni mam jistou ms, to nikdy nezklamalo a vim, ze cca ze 5 tydnu muzu zacit stimulovat, doma se dohodneme jestli pujdeme jeste jednou do IUI a zkusime to a nebo rovnou na IVF jak doporucuji v CAR, to IUI nas ted vyslo na 4 tis s tema drazsima lekama pocitam tedy asi 7 tis, takze to taky neni zrovna uz nejlevnejsi - kdyby byla podobna reakce, tak by stejne nasledovalo IVF, takze uvidim
24. máj 2011 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle to je se nedá takhle počítat - toho fostimonu potřebuješ mnohem víc, než lepšího hormonu. Já jsem dala za puregon pen 2 tisíce zhruba a stačí mi minimální stimulka 25 jednotek denně. Takže i kdyby tobě dávali 100 jednotek denně, tak ti to stačí na jeden pokus a máš to ve výsledku ještě levnější. Max by tě to vyšlo na ty 4. tisíce co máš teď, kdyby sis musela píchat megadávky :wink:
24. máj 2011 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 u nas v CARse plati za vedeni protokolu a konzultace u tech per pri IUI 5800,- takze to je ta min castka, kterou bych zaplatila - leky bych pak doplacela asi dle potreby nevim...a pak samo transfer souprava, takze pocitam tech 7 tis jako minimum
no rikamdoma to probereme, poradim se s gyndarkou co rika ona a pak se nejak rozhodneme, mame predpokladam tak 6 tydnu min.
24. máj 2011 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle za co, že se platí? vždyť IUI máš mít zadarmo, jen léky si hradíš, to je pěkná zlodějina! Já platila jen puregon pen a celé i s perem mě to vyšlo na 2 tisíce. To je pěkná zlodějina teda, kam chodíš?
24. máj 2011 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 ja fakt nevim, oni maji poplatek zato, ze ti vedou ten protokol a konzultace a to mas v ceniku dane prave dle toho cim stimulujes, napr u Fostimovu je to 1000,- za 20 ampulek , Menopur 1400 za 20 ampulek , a ten recFSH jak to maji nazvano - rikala mi ze davaji Gonal je 5800,- za protokol a konzultace, takze to platim ja a pojistovna mi hradi ten vykon
a to chodim do statniho zarizeni.....takze tak , tady v CARech to IUI nechteji delat myslim skoro nikde.- Brno v soukromych teda dle toho co jsem slysela, a jak vidis i v tom statnim doplacis
24. máj 2011 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle To je blbost, že ho nikde nechtějí dělat. Znám osobně minimálě 5 holek, co chodí do soukromých CARů na IUI. Já taky a jediné, co jsem platila je Puregon. Koukám, že už i státní CARy přišly na to, jak tahat z lidí prachy, to je nehorázný :-/
24. máj 2011 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to mě vyšlo IUI na 1500kč.taky jsem za léky neplatila nic.
je to fakt mazec,jak je to v každém Caru jiné :frowning2:
24. máj 2011 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle @miskag jako, že si státní CAR nechá platit za konzultace a za to, že ti napíše na A4 do tabulky co máš kdy píchat (protokol) tak to mi přijde fakt sprostý :-/
24. máj 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale když nad tím tak přemýšlím, buďme rády, že ty centra jsou a že nám pomáhají :wink:, prachy neprachy :slight_smile:
24. máj 2011 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 no asi jo, premyslim jestli se mi vyplati ted jit nekam jinam na konzultaci , absolvovat cele to kolecko vysetreni a tak - nebo jit proste do toho hned tady
v Brne je tech klinik % takze vyber je, ale toto je vylozene statni pri porodnici a ostatni jsou soukrom
24. máj 2011 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ted jsem koukala na stanky jednoho caru kde byla kamoska, maji uspesnost 1niho IVF 52% a a ze 97% paru ktere tam dosly nakonec u nich otehotneli - brano celkove tedy i s opakovanyma pripadama, takze jen 3% nedokazali pomoct....a ze pry si jsou jisti svymy vysledky tak, ze kdyz u nich absolvujes 3 IVF pokusy a neotehotnis, tak ti 4 zaplati oni ....to jsem taky jeste nikde nevidela...
24. máj 2011 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle A co je to za CAR?
24. máj 2011 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petula22 je to UNICA Brno - komaska tam byla na IVF - vyslo jim to na prvni pokus a hned dvojcata....ale zase ona nemela predtim problem ma uz 2 deti z drivejska, ted to resili jen kvuli veku...
24. máj 2011 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to je super,že dostaneš pokus zdarma.
to u nás je jen jeden Car,tak jsme poklizení :slight_smile:

je to fakt mazec platit za nějaké papíry :angry:
24. máj 2011 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle tak to je zase velká výhoda, 4. IVF zdarma :wink:. Všude je něco, hlavně jestli ti vyhovuje jejich přístup a máš v ně důvěru :wink:. I když ty konzultace a protokol by mi hnuly žlučí.
24. máj 2011 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4
@miskag
toto neni muj CAR ja chodim do statniho to je v Brne Obilnak, toto je jeden z soukromych, ale samo ten 4ty pokus je jen v pripade, ze u nich probehnout ty prvni 3 - placene, tak kdybych to brala v prumeru 25 tis tak u nich stejne predtim 75 necham ----- no zadarmo neni opravdu nic :unamused:
ale samo pro pripady, ze nevyjdou 3 IVF je to prijemna nabidka
24. máj 2011 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 zatim jsem byla spokojena, samo slysela jsem informace k ruznym CARum kdo byl uspesny chvali , kdo neuspesny pomlouva....jako vsude...., chodim tam od rijna, takze zatim to byly spis konzultace, vysetreni a 2 pokusy s Clostikem, aby videli reakci a teprve ted to 1 IUI, zatim jsem jen pochybovala trochu o te velikosti foliku pred IUI - 15 mm je dle vsech informaci co mam kolem dokola malo a oni svorne tvrdili, ze 15mm staci, samo chapu taky, ze nekomu to staci, jinemu ne, IUI ma uspesnost 10-15% takze toto nemusi byt zrovna ten duvod, ze to proste nevyslo, to se muze stat a holt z 6ti ma treba to stesti jen 1.... :slight_smile:
a ty doplatky - to vis ze i statni ustavy maji za ukol vydelavat, kdyz uz je to takovy vynosny obchod....
domluvila jsem si na patek konzultaci u me gyndarky a poptam se ji na jeji nazor atd....te verim hodne
24. máj 2011 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle To víš, že všude je něco, to je jasný. Jak píšeš - těhulky chválí, netěhulky jsou zklamané, že jim nepomohli. Jinak vejcem to být nemuselo, ale i mohlo. V Gestu mi IUI s 15mm vajcem neudělali, ale taky bych byla radši, kdyby jo, není to náročný zákrok a proč zrovna i z toho malého foliku by nemohlo být mimčo, za pokus člověk nic nedá, lepší, než ten měsíc jen pročekat :wink: Já jdu dneska volat doktorovi, 10. den po utroši je tu a mrcha nic. Ale chci spíš, aby se na mě mrknul a jestli není moc vysoká sliznice, tak začal se stimulkou. Nechci agolutin, minule jsem i po dvojité dávce čekala 15 dní a bylo mi z toho blbě
25. máj 2011 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 Jistě, když se někomu někde daří, tak to vychvaluje a naopak. Mě ale v caru vyloženě lhali - tvrdili, že já nemám ovulaci a partner má nepohyblivé spermie a že doporučují IVF. Nic z toho nebyla pravda, jinak bych teď nebyla těhotná.
25. máj 2011 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@valinka30 nemůžu posoudit, jestli lhali, nebo to byl omyl. Sama znám dvě holky, kterým gyndař řekl, že ovulku nemají a měli pár hodin po ní, ale on to nepozná. i spermio může vjít jednou horší, jednou lepší, ale dvě chyby najednou, to je malá pravděpodobnost, že je to omyl. Holt existují i CARy, kde jim jde víc o peníze, než o úspěšné otěhotnění. Hlavní je, že těhulka jsi :wink:
25. máj 2011 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,můžu se sem taky vetřít?
chystám se taky na první IUI. Chodím do Pronatalu a dnes jsem byla poprvé na injekci. jsem z toho trochu nervozní, ještě nikdy jsem nepíchala. Dostala jsem Menopur. Jen se bojím, abych něco nezvrzala v tom dávkování apod.
25. máj 2011 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 ahoj zuzanko, neboj, taky jsem se ze začátku bála si píchat. Já mám puregon. Sice mám za sebou první měsíc stimulky, ale k IUI nedošlo, protože vajíčko prasklo dřív, než jsme to stihli a tak se těším, na další pokus :slight_smile:. Hodně štěstí a ničeho se neboj :wink:
25. máj 2011 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 děkuju, no dneska jsem tam byla taková vyplašená ze všeho, přece jen jsem nějak nepočítala že skončím až takhle v CARu, ale vše je jednou poprvé, tak se nedá nic dělat. Jen do toho řeším spoustu jiných věcí a to nechodím do práce! Příští úterý se dozvím, jestli jsem teda taky reagovala nebo ne. Už z toho mám trochu vítr, protože mi řekli minule, že ve mě ten ultrazvuk tak divně svítí! A jeden vaječník mám tak drobný, že ho nemůžou najít. :confused:
25. máj 2011 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 to je asi každý ze začátku vyplesklý z neznámého. A co máte za problém, jestli se můžu zeptat?
25. máj 2011 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 problém je, že nemám ovulaci. Vím, že se může stát, že třeba jsou anovulační cykly a mám jedno dítě přirozeně, tak by to neměl být problém znovu, ale prostě jí nemám už asi dost dlouho. Můj gynekolog mi vždy řekl na prohlídce to samý, že pravý vaječník je v klidu a že levý nemůže najít, že by mě to bolelo, jak by mi tam jezdil tím ultrazvukem, ale podle sliznice říkal, že to vypadá, že ovulace ještě neproběhla. Vždyk jsem tam byla přibližně v polovině cyklu. pak mě na mojí žádost odeslal do CARu, tam do mě koukli a řekli, že to vidí jasně, že to je ten problém, že vůbec neovuluju.Takže tak.
25. máj 2011 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 tak já mám stejný problém, jen mám komu syndrom PCO (polycystické vaječníky) takže neovuluju a nemenstruuju. Udčitě ti v CARu pomůžou :wink: Nezkoušel ti doktor nasadit aspoň clostil?
25. máj 2011 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 vidíš, já jsem se na tohle ptala a řekli, že tohle mě nehrozí, tak nevím. Já mám MS různě, poslední dobou mám 33 dnů, tak by to působilo, jako že mi všechno funguje a ono ne. Clostil jsem měla, ale bez reakce, tak ani nezkoušeli zvýšit dávku a rovnou objednali injekce. Platila jsem necelou tisícovku, takže zatím dobrý.
Je to někdy hrozně těžký ta cesta za tím, co člověk chce. :confused:
25. máj 2011 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 PCO by poznali podle utz jednoznačně :wink:. já když nemám hormony, tak to nedostanu a s hormonama taky klidně 44 dní. Na clostil jsem taky nereagovala, ale na injekce jsem reagovala bezvadně, už na minimální dávku 25 jednotek
25. máj 2011 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 děkuju, chodím na koníka už několik let, ale teď už moc ne, protože prostě v diskuzi kam jsem chodila, všichni těhotní jak po másle a nemají žádný problém. Já už před Sárinkou jsem to málem řešila, protože to dlouho nešlo, ale pak se stal zázrak a vyšlo to :dizzy_face:
25. máj 2011 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 vyjde to zas :wink:. A znám to, taky jsem původně byla v diskuzi, kde už se teď rodí jako na běžícím páse, tak už tam moc nechodím, protože jsme s těma holkama holkt každá jinde.
25. máj 2011 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok