• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@miskag tak to je supr to slyšet, že to funguje :slight_smile:
27. máj 2011 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajabajaja ahojky, ja len k tej alergii...Dr. z imuna mi neodporucal ani IUI ani IVF kym sa ta alergia nezmieri...pretoze su rozne alergie..jednou z nich na trofoblast..to jest na zarodok...po prvom IUI som mala MS silnu ako nikdy v zivote...povedal, ze to bol s najvacsou pravdepodobnostou "maly potratek"..tak sa vyjadril...takze radsej papam ten prednison a prisny kondom sex...skoda, ze ta neposlal na to vysetrenie...
v kazdom pripade drzim palce, ze ty alergiu nemas a vydari sa to :wink:
27. máj 2011 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verry no ja pauzicka...popapkam este prednison a po zlepseni hura na to :slight_smile:
mas pravdu, ty huraaaaa do boje :wink:
27. máj 2011 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ony jsou ta imuno vyšetření strašně drahá, tak myslím, že proto tam nechtějí posílat.

@janulka1980 už jsi sehnala kozí mlíko? :wink: :slight_smile:
27. máj 2011 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 vies co, nejak sa mi do toho nechce kym neviem vysledky, som lajdak :slight_smile: ...ja mlieko neznasam :sweat_smile:
p.s. sme uz boli dvakrat na imuno a ked nebudu dobre vysledky, hned sa objednavam na dalsiu kontrolu (lebo tam je cakacka)..som rada, ze to tu umoznuju..
27. máj 2011 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 tak to je super, že máš takovouhle možnost :wink:
27. máj 2011 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 jak se pozná alergie na spermoše??? dá se to zjistit jen tak???
27. máj 2011 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verry to netusim, ale myslim, ze jen tak, special vysetrenie na imunologii....
27. máj 2011 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 nám zatím imuno ani genetiku nedělali...hmm, to se na to pozeptám
27. máj 2011 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verry jiny CAR jiny MRAV :wink:
skus sa opytat
nekdo ma alergiu na prach, na jahody a ja na spermie :sweat_smile:
pred rokom by som neverila, ze take nieco vobec existuje :slight_smile:
27. máj 2011 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 no já tu alergii na prach a jahody mám.... :sweat_smile:
takže bych se nedivila kdyby těch věcí bylo víc :cry:
27. máj 2011 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verry to faaaakt??? :grinning: :grinning: no vidis, mame to podelene :slight_smile:
som sa ti trafila do chuti :sunglasses:
27. máj 2011 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 to tedaaaaa :grinning:
27. máj 2011 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verry to su mi veci :slight_smile:
27. máj 2011 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 To ja verim,ze stvalo,to taky znam...musela jsem spojit praci,skolu a car..strasidelny... :grinning: Ty ampulky muj manža taky lamal a drtilo se mu to v ruce a ja se bala,aby to nevcucnul do jehle,ale pak nas v caru mudra znova proskolila aaaaa už to šlo..... :grinning: Ja mixovala 3 tabletky... :slight_smile:
27. máj 2011 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
KRASNY VIKEND HOLKY !!!
27. máj 2011 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, dnes na navsteve u sve gyndarky - mou situaci jit se poptat do jineho CAR schvalila, ze aspon muzeme porovna pristup a prostredi, navic mi sdelila, ze dle poslednich informaci je Helios asi na 2-3- miste dle vysky doplatku - nejmin ma porad ten Obilnak - statni kde jsem dosud a suverene nejdrazsi je v Brne Repromeda - no ale vykazuje uspesnost 1niho IVF kolem 60% * pocitaji ale i ty co se nasledne prestanou vyvijet, nebo potrati ...ale i tak je to hezke cislo

no a k doplatkum co jsme meli za IUI mi rekla, ze si mysli, ze si to nastavili tak, aby pri stimulaci injekcema , kdy tam chodis casteji a delaji ti vice odberu a ultrazvuku a pojistovna to hradi pry tak nejak vselijak a jen z casti - tak daji nejake poplatky primo k uhrazeni pacientovi, maji penize ihned a na pojistovnu toho vykazi pak mene, ze v tomto pripade je to nenapadnutelne, pokud vlastne ten vykon u nich chces podstoupit , tak podepises, ze s tim souhlasis - ze si tim tak jisti nejake penize ihned ne se zpozdenim od pojistovny, no ale ze si mam nechat udelat pak ten vypis od pojistovny a podivat se co si nechali proplatit, no a ten dle VZP bude tak koncem cervence, pry to nejakou dobu trva....

jinak pevne doufam, ze toto a jeste ta 1mrcha co bude po vysazeni HA pred stimulkou ta posledni, protoze fakt teda muzu rict dnes je mi zle jak mi pekne dlouho nebylo.....fakt si to uzivam... :angry:
27. máj 2011 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 no v to uz len dufam :slight_smile: , takisto drzim palce nech to aj tebe vide ako ma. Skusim to vysetrenie este raz nadhodit, ked pojdeme podpisovat papiere po schvaleni IVF. Mozno len musim oslovit ineho doktora.....alebo sa zahram na sprostu a skusim to este raz. Dakujem, povzbudila si ma, aby som to nevzdala- to zistovanie. Babo samozrejme nevzdavam. Ja mam z prednisonu trocha strach, moj ocino ho uziva uz roky kvoli inym vaznym zdravotnym dovodom a viem, ze ma velmi vazne vedlajsie ucinky. No my zeny predsa pre dietatko zvladneme aj nemozne. Ved v podstate pri IVF kvoli OHSS istym sposobom riskujeme i zivot. Ale nemalujme certa na stenu, mozno nam len zatial nenachytsali "kdesi v sklade babatiek" este to prave pre nas. Ked to ma prist, tak to pride a potom to bude stat za to! :slight_smile: Aspon tak tomu zatial z celej duse verim.
28. máj 2011 o 11:36  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajabajaja dakujem za palce! :slight_smile: kiez by nam to tu vsetkym vyslo :wink:
co sa tyka prednisonu, uzivam ho od februara cca, zatial ziadne vedlajsaky...hadam len jeden dufam,ze sa prejavi..a to ten, ze sa zmierni alergia..a moze aj celkom vymiznut najlepsie :sweat_smile:

pekny pondelooooook vsetkyyyym, tam je ale kraaaaaasne :dizzy_face:
30. máj 2011 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky , dnes konzultace CAR a mam fakt dobry pocit :slight_smile: zkopiru co jsem napsala, omlouvam se je to dlouhe :grinning:
30. máj 2011 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v kratkosti - mam z toho dobry pocit, doktor koukal na vysledky, nenuti me k dalsim testum, ty si pry stejne udelaji postupne dle potreby v prubehu cyklu, jen udelame novy spermiogram - uz je manza i objednany, takze zase trpi, ze bude mit 2 denni abstinenci :grinning: :grinning: :grinning:

konecne se mi dostalo vysvetleno, kde je u me zakopany pes, klasicke hodnoty na PCO nemam, ale taky nemam ten pomer FSH/ LH ci jak to je - jak ma byt , ma byt 2:1 a PCO je 1:2 a ja mam 1:1 takze to pry neni PCO, ale je v tomto ten problem nepravidelnosti ms a anovulace, protoze mi pry mozek nevysila ty spravne signaly , aby probehlo to co ma - mam hranicni hodnoty testosteronu, ktery prave likviduje ty informace - dokonce nam to pekne nakreslil, jak ty procesy probihat maji a jak u me teda neprobihaji - obrazek nam dal zdarma domu na pamatku :grinning:

hned u hodnot mi rekl, ze lecba Clostikem u me nema absolutne zadnou cenu, ze na ten hormon co obsahuje, ja nikdy neragovat nebudu, ze ho prave nejak absolutne ignoruju vzhledem k tomu pomeru vysledku hormonu, a ze 6 pokusu byl promarneny cas a dopovani me hormony... :angry:

doporuceni je tedy IVF , sance u IUI udavaji jako 15% u IVF jako 55% v mem veku pry jeste vyssi

antikoncepci mam vysadit, ze to nema smysl pojidat, ze radeji rovnou pripravime pudu pro IVF , takze jsem dostala Provera - 2x denne od 16DC - celkem na 10 dnu, po te bych snad mela i dostat ms - predpokladam neco jako utrogestan - co????

od 23DC zacinam pichat Dipherelin - ktery jsem hned tam dostala, 14 ampuli - doplatek 200,- - ten 1x denne, pry to ma vliv na dozravani a kvalitu vajicek :wink:

nasledne je 30-32 den predpoklad, ze dorazi MS a pak 2DC na krev, ultrazvuk a pro leky na stimulaci a pak uz protokol a hlidani ultrazvukem a dle vysledku krve leky

dostanu Merional - 26 ampuli na pojistovnu mam narok ( jako Fostimon ) , doporucil mi tyto leky, ne drazsi Puregon nebo Gonal - pry ucinky jsou stejne dokonce, ze ty umele vytvorene leky museli nakonec dle techto upravovat, ze obsahovali jen FSH a nakonec se zjistilo, ze to neni dobre a u nich 95% pacientek stimuluje jen s timto , ze bych se jinak v mem pripade nedoplatila a ze nepotrebuje od vyrobcu jezdit na kongresy a dovolene zato , ze to doporucuje pacintkam , takze to se mi libylo :wink: . Jen zvysime davkovani na 3 ampule - cili 225 IU za den a pak se uvidi je mozne jeste pridat na 300 denne, takze doplacet asi neco budu, kdybych mela 12 dnu injekce po 3 ampulich, tak 10 budu dokupovat - cena 2850,- CZK

nedoporucuje v nasem pripade zbytecne delat ICSI vzhledem k dobremu spermiu, jen v pripade velmi maleho mnozstvi vhodnych vajicek, ale on pry u me zrovna ocekava, ze ja budu ten pripad, ktery bude reagovat az moc dobre , dle jeho zkusenosti to pry holky s takovym pomerem hormonu mivaji , no a v minelem car mi rekli presny opak....takze co doktor to nazor

nedoporucuje ani AH jak mi doporucovali predtim, ze vzhledem k PK, stejne monitoruji a zkoumaji oocyt a ze kdyby se jim to nezdalo, ze to delaji automaticky a zdarma v ramci PK

pokud by bylo co tak zamrazit - tam je to dle poctu embryii

a jinak doporucuje zavest jen 1 embryo, pry maji udelane posledni vyhodnoceni a uspesnost zavedeni 1 je asi o 20 % vyssi nez kdyz si nachaji zavest 2, v pripade, ze se jedno prestane vyvijet, pry velmi casto sebou stahne i to druhe a sance jsou tedy mensi nez kdyz das 1 a druhe zamrazit a za mesic se zkusi KET, tyto 2 cykly maji uspesnost u nich 75% cili tak

je toho hodne............ pardon za slohovku :grinning:
30. máj 2011 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cuddle:tak super zprávy!!!takže se to konečně rozjede a přes léto už bys mohla být i těhu!! :slight_smile: a úspěšnost 55% to je super!!!
tak budu moooc držet palce!!!
ale je to teda postup,co?! :grinning:

jj,Provera je jak Utrogestan.Já brala x měsíců Proveru a ms přicházela pravidelně.teď mám zase poprvé utrogestan,tak jsem zvědavá,jak budu reagovat na něj :slight_smile:
30. máj 2011 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle no tak bezva!! i s podrobnym vysvetlenim...ale na to clovek musi za jinym doktorem co :wink: ? A u koho jsi vlastne byla?
Budu drzet palecky, at se to v lete povede!!
31. máj 2011 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle Ahojky, to jsou sepr zprávy, mám za tebe radost :dizzy_face: jen s tím puregonem nesouhlasím, mám úplně opačné informace, ale to je jedno, každý CAR může používat jiné léky, hlavně, když má výsledky :wink: Jinak Provera je něco jako utroš. Taky jsem jí brala, ale hodně se po ní přibírá a já měla z ní i návaly vzteku, takže jsem ráda za utroš, ale na někoho nepůsobí špatně :wink:. Takže fakt paráda, to se vyplatilo, viď? změnit mudra :dizzy_face: Mooc držím palce :wink:.
Já jdu ve čtvrtek na utz, jak rostou folíci a pokud ani tento měsíc nebude IUI kvůli vajíčkům, domluvili jsme se s manželem, že taky jdeme do IVF :wink:
31. máj 2011 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snazilka14 byla jsem v Brne v Heliosu
31. máj 2011 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 ano beru to, nektere CARy pouzivaji jen ty leky jine zase ty, napr tady se nepouziva myslim utros, ale ta Provera - kamoska mi rikala co dela ve zdravotnictvi, ze ma nejak vyssi obsah tech potrebnych latek a ze byva lepe snasena nez utros po kteremu je dost holkam zle, kdyz ho polykaji - tak uvdim
on mi rikal, ze dle tech vysledku byla ta reakce na Fostimon vyborna, jen ze mi mely zvysit po tech prvnich testech a ultrazvuku po 5tem dnu davku a bylo by to pomalu nastimulovano na IVF
ze dulezite je, ze tam ty foliky jsou a jejich obsah se zjisti stejne az odberem a prozkoumanim pod miktroskopem....
31. máj 2011 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 no vidis ono je to u kazdeho jinak, ja kynu po vsem ted mi prijde ze vidim krabicku s leky a mam kilo nahoru - utros mi delal zle jen kdyz jsem ho polykala, zavadeni mi nevadilo - jen to bylo blbe v tom,ze jsem mela pocit - ze se mne porad neco tece :slight_smile: a nevim unava takova jsem byla jako bez chute...
no dej vedet jestli tam nejaky krasavec roste...., treba ho pekne ohlidate a IUI probehne bez problemu , jauz to IVF zvolila z toho duvodu, ze chci proste vedet kdyz zareaguju jestli a co odeberou a jakou kvalitu vajicek nakonec budu mit a jestli se oplodni a tak - myslim, ze uz si zaslouzim se posunout o krok dal - ne jen testovat co jeste vydrzim , pak budu zase moudrejsi, nerikam, ze treba me ty vysledky potesi, ale aspon budu mit vice jasno o stavu veci :wink:
31. máj 2011 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskag no ono je to nekdy jak s praci, taky ti zmena nekdy prospeje - manzelovi se pan doktor zamlouval, ze se to snazil peken vysvetlit a rekl rovnou tady a tady je problem, ne takove to vsechno je krasne v poradku a 5 pokusu vlastne uplne na nic....
31. máj 2011 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle já mám právě úplně stejný pocit. Píchám si druhý měsíc injekce, hormony do sebe cpu už 7 měsíců a tak když nebude reakce, tak taky chci do IVF a budu doufat, že tam mi vajíčka vyplodí :slight_smile:. Udělala jsi moc dobře, když jsi změnila CAR. Mě po utroši vůbec nic nebylo, ani únava nic a to jsem ho polykala. Ty léky jsou hrozně individuální :wink:
31. máj 2011 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 anop presne tak, to mas jako nekdo ma po clostiku 3 foliky a ja bych ho mohla jist varnici denne a nic....:frowning2:
doufam, ze mi ty leky nebudou delat zadne vetsi obtize nez doposud, holt kazdy ma jinou reakci
31. máj 2011 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok