IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
lauritka
17. jún 2011
no ja som nesla cez poistovnu, teda aspon mi nijake papiere na vyplnenie nedal ako pri IVF..
takze IUI robia v podstate sukromne, druhe centrum v KE ma dokonca za IUI 100 eur! |-|
cuddle
17. jún 2011
@lauritka mas 6 IUI zdarma, ale jen pokud mas sama ovulaci nebo jen clostik, jinak je to 6 x ten zakrok hrazeny, ale jen 3x za zivot mas narok na stimulacni leky pri IUI, pokud by jsi vycerpala 3 x leky, tak dalsi leky uz si na IUI platis cele sama, samo vidis , ze kazdy Car si k tomu kdyz stimulujes injekcema neco nauctuje, vedeni protokolu, katetr, doplatky za leky, takze nakonec stejne platis, i kdyz by to mela hradit pojistovna, nechaji te neco zaplatit, at maji hned penizky, je to ruzne car od caru, nekde nechteji nic , jinde platis....
cuddle
17. jún 2011
@lauritka mas 6 IUI zdarma, ale jen pokud mas sama ovulaci nebo jen clostik, jinak je to 6 x ten zakrok hrazeny, ale jen 3x za zivot mas narok na stimulacni leky pri IUI, pokud by jsi vycerpala 3 x leky, tak dalsi leky uz si na IUI platis cele sama, samo vidis , ze kazdy Car si k tomu kdyz stimulujes injekcema neco nauctuje, vedeni protokolu, katetr, doplatky za leky, takze nakonec stejne platis, i kdyz by to mela hradit pojistovna, nechaji te neco zaplatit, at maji hned penizky, je to ruzne car od caru, nekde nechteji nic , jinde platis....
verry
17. jún 2011
holky, loučím se, mějte pěkný víkend. 🙂
Já ho budu mít pracovní, tak až v neděli sem zas juknu.
ahojky
maa34
17. jún 2011
@verry já měla clostyl + pregny- jo doplatek tam byl, ale nijak dramatický - vše cca za 180,- kč
merional úplně zdarma, to mi dali v CAR - tam jsem neplatila ani lékárenský poplatek
zákrok IUI - 1500 na místě
lauritka
17. jún 2011
@cuddle jj chapem. :-S chces dite-zaplat. kruty business.. ale co uz. |-|
cuddle
17. jún 2011
@vannilie to ze IUI nebo IVF a kolik pokusu a do jakeho veku hradi pojistovna je dane zakonem - to maji pak vsechny pojistovny stejne, rozdily jsou v tom jake pojistovny maji jake cary nasmlouvane - muze se stat, ze ten tvuj vybrany nespolupracuje s tvoji pojistovnou, nebo ze tva pojistovna zrovna nedoplaci ten typ leku, ktery tvuj car nejcasteji pouziva, ale leku je hodne, takze ti nabidnou treba ten co proplaci - rekla bych ze s VZP ma smlouvu kazdy Car a dle zkusenosti plati doplatky na vsechny zminovane leky bez problemu , ja zadnou zadost na pojistovnu nikdy o schvaleni leku nedavala, vse za me vyridil automaticky car....
vannilie
17. jún 2011
@verry jo asi mas pravdu.sance je pak vetsi.nejradeji bych sla do umeleho oplodneni
cuddle
17. jún 2011
@maa34 ano to je tak ja ma byt, jedno baleni pregnylu je cca 125 doplatek a poplatek za recept, clostik je bez doplatku na pojistovnu
tech 1500 to bude ten katetr a vedeni protokolu, leky mas narok na 2000 jednotek, merional je hrazen plne pojistovnou do teto vyse...
maa34
17. jún 2011
@vannilie to nevím, co která pojišťovna hradí, mně doporučili kvůli tomu merionalu přejít k VZP
možná by to chtělo pozjišťovat
maa34
17. jún 2011
@cuddle a ten merional máš hrazený každý měsíc na tolik jednotek? nebo je to nějaký součet?
vannilie
17. jún 2011
@cuddle dekuju za vysvetleni.asi mas pravdu.je to tak.nejradeji bych sla do umeleho oplodneni
vannilie
17. jún 2011
@maa34 tak me rekli ve zline ze injekce zatim neni potreba,ze reaguju dobre na clostyl.zatim rikal ze nemam prechazet
cuddle
17. jún 2011
@maa34 ne ne to jsou prave uz ti stimulacni injekce na ty mas narok 3x v zivote pri IUI a 3x v zivode pro pripad IVF, je to 2000 IU Merional a Fostimon jsou bez doplatku, u Menopuru je nejaky mensi doplatek a pokud mas perove stimulacni leky - Puregon, Gonal tak tam je doplatek vic napr 5000,-
mas narok v tom jednom cyklu na 2000 IU - melo by to byt tak, ze ti daji 2000 IU pred stimulaci a kdyz ti zbyde zustanou ti a muzes je pak vyuzit dal , kdyz uz treba nemas narok od pojistovny..., samo muze se ti stat, ze ti 2000 IU nebude stacit a budes muset dokupovat, prevazne pri IVF kdy mas vyssi davky, ale ja doplacela i pri IUI
maa34
17. jún 2011
@vannilie já když brala clostyl, tak taky nic o pojišťovně neříkali, jenže já potřebovala ten merional. U mojí ZPMV bych si to platila, ale u VZP ne -- ono to je podle léků, některá pojišťovna ti hradí tohle, některá tohle - jsem ještě zvědavá, co nás čeká za doplatky příště
cuddle
17. jún 2011
@vannilie pokud mas reakci na clostik, tak to neres, hlavni je aby tam byl 1-2 foliky dost velke k prasknuti a pak mas IUI 6x rocne zdarma, clostik bez doplatku - ladovat do sebe silnejsi injekcni hormony pak je blbost....samo zalezi kolik pokusu si ochotna absolvovat a zkouset, myslim, ze nejcasteji je uspech tak na 3ti IUI
sance IUI jsou uvadene jako 10-15%, u IVF muj Car uvadi uspesnost 1niho IVF na nejakych 55%, coz samo zni lip, ale taky to vic stoji...., ja jdu do IVF, pac potrebuju vedet jestli budu reagovat a jak vypada stav po odsati foliku, jestli jsou tam vajicka a dozrata...., pac jinak bych mohla mit 30 iui k nicemu
vannilie
17. jún 2011
@cuddle no jo ale ja jsme ZPMV
maa34
17. jún 2011
@cuddle no pak se v tom má člověk vyznat?
ale tobě samozřejmě děkuju za vysvětlení, ale je to docela náročné se v tom jen vyznat :-S
holky, dnes to balím, přeju VŠEM KRÁSNÝ A POHODOVÝ PÁTEK, papa a díky za diskusi s vámi 🙂
vannilie
17. jún 2011
@cuddle JO MAM KRASNOU REAKCI NAclostik.yźatim to resit nebudu.jo je me jasne ze IFV je drazsi a o dost.jak oni vypocitaji cenu kolik vas to bude stat.no ja uvidim tento 2pokus jak to vyjde.a pak se rozhodnu jak dal
vannilie
17. jún 2011
@maa34 jo preasne tak.take dekuji za diskusi.papa
vannilie
17. jún 2011
@vally11 ahoj jak to s tebou vypada
vannilie
17. jún 2011
preji vam krasny patek.mejte se krasne papa 🙂
cuddle
17. jún 2011
@vannilie mame predpoklad 15-20 tis dle toho jak dopadne odber vajicek a kolik jich bude, takze uvidim
miskag
18. jún 2011
Červen

leeena_4 - 13.6. = 1. IUI
verry - 13.6 = 3.IUI
zuzanka26 - 8.6. = 1.IUI
petulak1988 - 14.6. = 1.IUI
vally11 = 1.6.= 1.IUI
maa34 = 17.6. = 1.IUI
snazilka14 =
janulka1980 =

Červenec

cuddle - 1 IUI se nepovedlo, nedostatecna reakce na leky, jdeme do IVF - 1 pokus predpoklad 7/2011
miskag - 1 IUI-3/2011 pozitivní,v 5.týdnu zamlklé těhu,2měsíce pauza,předpokládané IUI 7/2011
miskag
18. jún 2011
ahoj holky!!

vy jste se teda rozepsaly 🙂 nestačím ani dočítat!!jsem ráda,že to tu tak žije 😃

cuddle:teda ta těhotná známá,co čeká ty dvojčátka,tak to mám fakt dost z toho jejího manžela,děs!!! ]-(

holky,které se k nám chcete přidat,tak se připište do tabulky 🙂

já mám prac.víkend,tak jdu makat.
mějte se pěkně!!
cuddle
18. jún 2011
@miskag me kdyby toto rekl doma manzel, tak se s nim nebavi ani futra od vchodovych dveri do domu.....no hlavne na psychice to asi neprida... :-|
miskag
18. jún 2011
cuddle:to teda jo.nedovedu si představit,že by mi tohle řekl můj manžel!! ]-(
já bych dvojčátka brala,aspoň by to bylo jedním vrzem,i když to teda musí být masakr,ale zase lepší než trojčátka
😃

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskag
19. jún 2011
ČERVEN:

leeena_4 - 13.6. = 1. IUI
verry - 13.6 = 3.IUI
zuzanka26 - 8.6. = 1.IUI
petulak1988 - 14.6. = 1.IUI
vally11 - 1.6.= 1.IUI
maa34 - 17.6. = 1.IUI
snazilka14 -
janulka1980 -

ČERVENEC:

cuddle - 1 IUI se nepovedlo, nedostatecna reakce na leky, jdeme do IVF - 1 pokus predpoklad 7/2011
miskag - 1 IUI-3/2011 pozitivní,v 5.týdnu zamlklé těhu,2měsíce pauza,předpokládané IUI 7/2011
miskag
19. jún 2011
dobré ránko!!

zuzy:nebudeš dnes testovat?nebo kdy to máš v plánu?na krev jsi objednaná až po 3.týdnech?

já dnes makám a zítra ráno jedu do Caru pro Clostyl.tak jsem zvědavá,co mi po Clostylu tentokrát naroste 😉
miskag
19. jún 2011
vannillie:ty se nechceš přidat do tabulky?klidně tě tam dám,když mi napíšeš,co tam mám napsat 🙂 nepamatuju si to přesně.