• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Lexis díky, mám vždycky radost, když se objeví někdo s povzbuzením a vlastním úspěšným osobním příkladem.
Blahopřeji k princezničce, taky věřím, že nějaké miminko se buď už zavrtává, nebo jistě někde čeká na lepší čas :dizzy_face:
24. nov 2008 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Domček, ako si dopadla? Dnes si mala ísť na ten test. Bola si tam?
24. nov 2008 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky :slight_smile: Nám už se to krátí, příští úterý jdeme konečně na tu konzultaci, budu 15DC tak mě napadlo,pokud ještě nebudu po ovu,že bychom se s dr dohodly na IUI ještě na tento cyklus - bez stimulace tim Puregonem,protože to asi nejde začít takhle pozdě.
Jinak jako pořádná šmíralka jsem tedy taky zvědavá jak dopadla Domček :wink: Doufám,že hodně POZITIVNĚ :grinning:
24. nov 2008 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky! nebola som tu aj vyse tyzdna, tak som mala co citat... :wink:

no, u nas je to chaos nad chaos :unamused: uz si musim mailovat s dokim, lebo inak by som sa k normalnym informaciam nedostala...stale ked tam zavolam, objavi sa nova verzia stimulacie, uz som z toho na nervy. Najpr trvrdil, ze nebudem stimulovat. Poodsledovani cyklu sme mu volali, ze co a ako dalej. Zacal muzovi vykladat, ze nech sa prvy den MS ohlasim, ze dostanem Clomiphen a skontroluje, ci nemam casty, ci co (neviem, ako na to prisie, ale ze dobre. Tak som sa do centra pekne ohlasila a sestricka na mna vyhukla, ze aky protokol mam...?? Samozrejme, netusila som o som toci, tak ma odbila s tym, ze si to zisti a zavola mi. Nic sa nekonalo, tak som volala ja a dopracovala som sa k dalsej lekarke, ktoru uz trochu poznam. Ta potvrdila dlhy protokol IUI a ze si mam vyzdvihnut HP do vecera a na 16. den sa znova ohlasit, aby mi naplanovali stimulaciu. Bola som taka vyvedena, ze som sa ani uz nepytala, co to vlastne obnasa. Tak som si pekne tento mesiac brala HP a 16. den sa ozvala, co vlastne dalej. Vraveli mi - znova ta lekarka a sestricka, ze mam brat len 21. tabletku a 24. den prist do centra na zaciatok stimulacie. Kedze ma to tajnostkarstvo prestalo bavit, otvorene som sa zacala vypytovat, ze co sa vlastne ide diat. Trochu odmeranym pristupom, akoby som uz mala vsetko poznat mi sestricka hovori, ze vsak v ten den si zacnem pichat injekcie...ja na to, ze co?? ake injekcie, doktor ma najprv vravel o prirodzenom cykle. ona nato, ze nie, to by nic neprinieslo, ani tabletky, ze budem si pichat hormony, podobne ako na IVF. No mala som dost. Totalny zmätok. Tak som napisala dokimu cez vikend e-mail a on mi odpisal - to sa podrzte, ze ziaden dlhy protokol, ze tabletky su spravne, ze sa u mna pre ne rozhodli, i ked normalne naordinuju dlhy protokol. Tak ja tomu uz vôbec nerozumiem a ani neviem, kedy mam tu preklatu HP dobrat a ci prist az po MS. Dnes som mu zas napisala, nech mi to vysvetli, lebo sa k nemu nemôzem dovolat.
ta, proste na prd centrum, ziadna jednoliata starostlivost :angry: Keby sme neboli odkazani na tie darcovske spermie, ktore na tej univerzitnej klinike maju, tak ma tam uz neuvidia. Ale skusim sa popozerat, ci aj ine centra nemaju pristup do tej spermobanky...do ritky, to sme dopadli :confounded:

suzi - drzim palce, mozno z tohto chaosu vyviazneme s miminkami :wink:
25. nov 2008 o 00:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslela som cysty...ach tie preklepy!
25. nov 2008 o 00:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este som vam zabudla povedat, ze sme boli vsera na vylete s muzovou sestrou a jej frajerom a natesene nam oznamili, ze je tehotna, asi len v 5-6tt...tak ma to trochu zobralo. Samozrejme, ze im to prajem a tesi ma, ale o to sa citim teraz tazsie. Ona vie, co podstupujeme. hmmm, bolo by super, keby som aj ja teraz otehotnela, mali by sme len 6-tyzdnovy rozdiel ...aaaachhhh :pensive:
25. nov 2008 o 00:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To je teda. Ty doktori fakt niekedy neviedia, čo robia. Ja som mala podobne ked raz vravel že musím isť na priechodnosť vajcovodov potom že ked je chyba v mužovi tak nemusím a aj tak som bola. Potom že ešte laparku potom že nie že je to ok a zúženie čo je na jednej strane nebude vadiť. Tak človek stále nevie na čom je. Kedy som nenaliehala tak tento mesiac by sme neboli ani na tom IUI, chcel ešte počkať :angry:
25. nov 2008 o 05:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko :slight_smile:
Koukam,ze na debilni doktory narazi clovek opravdu vsude. :angry:
rosienka verim Ti,ze jsi z toho rozhozena.Ja zazivam neco podobneho.Muj gyn.rekl,vse v prirozenem cykle a ted kdyby se nezadarilo jiny doktor mi napsal injekce od 2.dne MS.Tak jsem z toho take vedle. :confounded: :confounded:
Snad se taky na nas brzy usmeje stesti a k doktorum uz budeme muset chodit jen jako tehotne!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. nov 2008 o 06:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte vcera som sa neozvala prepacte. Nebola chut jasne ze to nevyslo!!! :cry:
25. nov 2008 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky
holky tak hlásím že jdu na IUI už zítra :dizzy_face: :dizzy_face: ovu nebyla a už mám v sobě Pregnyl :dizzy_face:
25. nov 2008 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vela stastia wrtulka. :wink:
25. nov 2008 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
domcek to je mi lito :pensive: ja se za chvilku k tobe pridam..

wrtulka tak vidis,ze jsem mela pravdu,ze treba jeste OVu nebyla :wink: tak drzim moooc palecky.Tentokrat to musi vyjit!!!! :dizzy_face:
25. nov 2008 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzi a ostatní moc děkuju za přáníčko..
jinak já moc nevěřím tomu že to vyjde tak s 0 morfologií .. jsem realista.. ale je to větší šance než když se snažíme doma :wink: :dizzy_face:
25. nov 2008 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wrtulka musis verit :dizzy_face: me muj vnitrni pocit rika,ze to nevyslo,ale v duchu se nevzdavam!!
25. nov 2008 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzi věřit planá nadje.. víš radši to vezmu jak to příjde a snad bude všechno v pohodě..
a když to nevyjde máme už v plánu IVF - na únor nebo tak..
25. nov 2008 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby,
som tu nová, ale občas čítam témy... Chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme za sebou xx neuspešných IVF, a rozhodujeme sa ísť na IUI s darcovskými spermiami. Pred niekoľkými rokmi mi robili vyšetrenie na priechodnosť metódou HSG a pred troma rokmi laparoskopiu. Ľavý vajíčkovod mám nepriechodný, pravý priechodný. Teraz neviem ako som na tom, či je ešte pravý stále o.k. Čo myslíte, mám si dať znova vyšetriť priechodnosť (v Heliose metódou HyCoSy), alebo sa spoliehať že sa nič nezmenilo a ísť do toho aj bez vyšetrenia? Mali ste niektorá podobnú skúsenosť? A neviete či by mala byť na IUI nejaká pauza po IVF? Díky za radz :slight_smile:
25. nov 2008 o 14:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj barbora :slight_smile: jestlize ti delali HSG vysetreni pred 3 roky tak bych si to byt tebou nechala znovu overit,protoze za ty tri roky se to mohlo zmenit.Pro IUI musis mit alespon jeden vejcovod pruchodny,jinak IUI nema smysl.Takze by bylo dobre to vedet na 100% :wink: Nevim jak dlouho jsi po poslednim IVf ale vim,ze se doporucuje 3 mesice pauza ,aby si telo odpocinulo.
Ja Ti preji,aby se brzy zadarilo :dizzy_face:
25. nov 2008 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj suzanna,
no veď práve asi by som sa na to fakt nemala spoliehať že je všetko po starom, bohvie čo mi mohli narobiť stimulácie :unamused: Posledné IVF som mala teraz v 11/08, ale myslela som, že tá 3-mes. pauza je medzi IVF a na IUI taká byť nemusí...
25. nov 2008 o 16:16  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Domček to mi je strašne ľuto, že to to nepodarilo :cry:
Ja mam isť na test v piatok, ale mam pocit že to nevyšlo, dnes mi aj klesla teplota a začalo ma bolieť bruche ako pred mrchou takže mam dnes strašnú depku. Tak si neviem predstaviť ten piatok ako to prežijem. Ovšem ak tam vôbec pôjdeme, ak nepríde mrcha skôr ako sa tam budeme mať ísť.
25. nov 2008 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
barbora je potreba vse probrat take s doktorem oni uz ti poradi. :wink: teda jestli je to dobry doktor :wink: a na tom hodne zalezi!
25. nov 2008 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chystáme sa na konzultáciu v decembri, určite preberieme možnosti, on je fakt dobrý, aj iné baby si ho chvália, len sa mi zdá, že už nevedia čo by s nami robili, lebo všetky vyšetrenia(protilátky, genetika aj hematol.) máme o.k., aj manž. spermiogram je dostačujúci na IVF+ISCI, vajíčka sa oplodnujú, delia, tak nechápu prečo stále nič :frowning2: Proste príčinu nám nikto nevie povedať. A nemôžeme donekonečna chodiť na IVF, preto chceme skúsiť to darcovstvo, nech sa "pohneme" ďalej :unamused:
25. nov 2008 o 17:31  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzi - no, to dufam aj ja, ze ich tak skoro neuvidim... dnes ma totalne nastvala sestricka, co sa tvarila ohromne premudrelo, akoby som bola na vine ja, ze mi podsuvali tri verzie...zevraj, to je "ich profesia" a ONI vedia, co robia...no tak ja o tom silno pochybujem, pretoze niet toho, ze by som sa pytala dalej a neverila poslednej vypovedi, vsetko by prebiehalo uplne zle. Cize je to tak, ze mam pockat do dalsej MS a AZ potom sa ozvat a medzi 2.-5.DC prist do CAR-u...fakt "genialne". Dnes som od hnevu rozposlala e-maily do ostatnych dnoch CAR-ov v meste a dufam, ze tiez ponukaju IUI s darcom. Ak hej, tak okamzite od tychto neschopakov odchadzam...ale asi az po tomto 1. IUI (mozno aj poslednom...clovek nikdy nevie, i ked uz pri tycho nervakoch nic neverim) Predsa len nechcem stratil dalsi mesiac, napriek tomu, ze sa necitim dobre zaobstarana :confounded: :frowning2:

barbora - myslim, ze vseobecne po IVF, odhliadnuc od toho, ci nasleduje dalsie IVF, ci IUI by si si mala dat 3-mesacnu pauzu...kvôli organizmu. Ved si chudiatko dost vytrpi. A ked vas cakaju este konzultacie, mozno znova HSG a okrem toho sviatky, tak skôr ako vo februari stimilovat nebudes. Inak som rada, ze je tu dalsia s darcom... :wink: Ake bolo rozhodovanie? Je to take zvlastne, ze? Ked nevies, KTO to je a co je asi tak zac... ale na druhej strane ta tuzba je silnejsia :slight_smile:
25. nov 2008 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janula ja tiez depkujem. No co narobim. Ja som to tusila uz cez vikend z estoho nic nebude lebo som zacala spinit a ked ja raz zacnem spinit je to jasne ze sme skoncili.
Uvidis co bude do piatku. ale aj tak drzim palce.
26. nov 2008 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky snazilky :slight_smile:
rosienka uplne Te chapu.My se take porad rozhodujeme co podnikneme dale.Jestli prejdeme jinam nebo jeste zkusime druhe IUI v te nemocnici co se nam nelibi.Manzel rikal,ze pockame na rozmluvu s doktorem jak se k tomu postavi a na zaklade toho se rozhodneme.Jinak jak jsi psala o tom darci tak u nas v Nizozemi musis toho cloveka poznat.Driv tady byli darci anonymni,ale uz to tak neni.

domcek je to tezke co, prehoupnout se pres ten neuspech.Ja uz se na vikend take pripravuji psychicky.Myslim si,ze MS mi dorazi na cas, takze se ani nebudu pokouset delat si tehotensky test. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak drzim palecky vsem co jsou po IUI :dizzy_face:
26. nov 2008 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky Suzi..
a ostatí kočky..takdy držím palce všem co jsou na IUI..
Suzi myslíš že to nevyšlo? my jdeme dneska manža v 10 a já ve 12h..
Je to spíš takový rutinní úkon a čekání na zázrak.. ale jinak půjdeme sepsat žádnost o IVF a v únoru nebo tak jdeme do toho..manža už je s tím smířenej.. trvalo mu to ale jsem ráda..se nakonec takhle rozhodnul :dizzy_face:
26. nov 2008 o 08:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wrtulka stejne drzim palecky nikdy nevis :slight_smile: treba budes mit hezky darecek pod stromecek :grinning:
Ja ti nevim tak se teplota ani nemeni a myslim,ze bych to poznala, ale nic necitim :frowning2: tak si myslim,ze o vikendu dorazi ms a pak hura do druheho kola,ale osobne si myslim,ze nas spis ceka IVF,ale radeji bych, kdyby se to podarilo s IUI.
26. nov 2008 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzi přesně..
my už víme že tohle je naše poslední IUI pak bude klid před IVF ..
díky moc za držení palečků.. čekání na zázrak.. kéž by se stal!!
26. nov 2008 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj rosienka,
my sme už boli rozhodnutí na posledné IVF isť s darcom, všetko bolo pripravené, a ja som na poslednú chvílu povedala, že ešte predsa posledný pokus s manž., lebo som mala malo vajicok, tak mi to bolo nejak lúto, že všetky s darcom. Aby to mohli porovnať potrebovali by viac vajicok a ist 50 na 50.... No a znova to nevyšlo, tak skúsime IUI. Inač v rozhodovaní manž. ako prvý navrhol darcovské, vraví že on je s tým vyrovnaný a bude to jeho dieťa, on ho bude vychovávať, to je podstatné, bude to polovica zo mňa... Tak som strašne rada, že ma taký prístup a celkovo po tom všetkom čím sme si prešli.... A u vás to ako prebiehalo? Tiež idete do toho po IVF?
26. nov 2008 o 08:50  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Rosienka, děláš dobře, že jsi přešla na e-mail, aspoň se můžeš bránit, když z tebe dělají hlupáka. Bohužel tuhle zkušenost mají i některé mé kamarádky z center, která patří k těm nejdražším.
Držím ti pěsti :slight_smile:

Já jsem dnes 13. den po IUI, testovala jsem a nic, ještě jdu na krev. Mám ale hrozné bolesti v kříži, v noci jsem kvůli tomu nespala, dělá mi problém jakýkoliv pohyb té oblasti nad 1 cm. Myslím, že je to začátek MS, kterou asi blokuje Utrogestan.
No nic, zítra jedu na služebku do ciziny a po novém roce začnu znovu.
26. nov 2008 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute vospolok!

dakujem za podporu, dnes je to uz lepsie...lekarka, co ma najprv posielala na dlhy protokol mi zavolala a vysvetlila tie zmätky, takze sa tak trochu ospravedlnila, ze som to nemala jasne napisane v karte, co so mnou doky zamysla a sestricky nic nevedeli...tak sa to chvalabohu vyriesilo. :slight_smile:

tak uz pockam asi to piatku/soboty na mrchu a potom zaciname,,,juj

suzi - este nehadz flintu do zita, este to môze vyjst, drzim palce. Co sa tyka darcu, tu vo Svajciarsku je to chvalabuhu anonymne, lebo bolo by mi vysoko neprijemne sa s nim este aj zoznamit... :unamused: Jediny rozdiel oproti SK/CZ je, ze dieta po dovrseni 18. roku zivota môze poziadat o identifikaciu, cize sa s nim môze stretnut...to je pre mna dost blbe, ale vraj to drtivy väcsina nevyuzije, tak uvidime...

barbora - môj muz to tiez navrhol sam, je s tym nastastie uz dlho vyrovnyny a nema s tym absolutne ziaden problem, pre neho to bude NASE dietatko a bude ho milovat tak ako vlastne a mna :dizzy_face: ...to skôr pre mna to bolo isty cas take zvlastne, ze som "akurat" ja na spermobanku odkazana... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...muz ale co sa da robit
26. nov 2008 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok