IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
vannilie
18. júl 2011
😉
vannilie
18. júl 2011
holky a jak se jinak mate
vannilie
18. júl 2011
ja jdu spat

petula22
18. júl 2011
@vannilie To jo, ale my nejdeme na další IVF, ale na transfer zamraženého a to platíš taky, ale pořád je to levnější než absolvovat 2.IVF.
vannilie
18. júl 2011
@petula22 aha.me musis poucit.ja to neznam.a jak onio pocitaji cenu ivf
petula22
18. júl 2011
@vannilie Každé centrum má své ceny, ze zdrav.pojištění máš částečně hrazené hormony, vyndání vajíček a transfer embryí. Ostatní věci si připlácíš, když je chceš tzn. prodloužená kultivace, napíchnutí vajíček, zamražení...
snazilka14
19. júl 2011
holkyyy stimuloval tu nekdo na IUI Menopurem prosiim? Jak je to pak v dalsim cyklu, stiha se zadat na pojistovnu o dalsi?
snazilka14
19. júl 2011
@cuddle drzim palce, vsechny ...
zuzanka26
19. júl 2011
Ahoj holky,

@snazilka14 já jsem stimulovala Menopurem, když jsem pak šla na IUI, tak mi řekli, že když chci stimulovat hned další cyklus, tak musím už v den inseminace zažádat o léky. Tak jsem to udělala, nicméně stejně mi pak řekli, že tam na další cykllus léky nemám, ale to bylo kvůlli tomu, že to někdo zmotal a nezadal do počítače. Po MS jsem pak šla na kontrolu a řekli mi, že stejně jsou vaječníky přestimulované, takže je dobré měsíc počkat na další stimulaci, a to mám teď.
snazilka14
19. júl 2011
@verry kazdopadne dik za odpoved...takze prijde ms i kdyz beres dupík, jestli to chapu dobre? Ja mam totiz zkusenost s dupikem jen16-25 den cyklu. A ted mam po IUI napsany Utros 1-1-2.
snazilka14
19. júl 2011
@zuzanka26 díky moc za info, tos me uklidnila ze staci zadat v den stimulace. Ja chodim do Motola, tak doufam, ze to bude podobne...a brala si po IUI duphaston nebo utrogestan? Jak dlouho? prisla MS i s nim? Promin za tu sprchu otazek 🙂. Kdy jdes na IUI🙂?
in131
19. júl 2011
Ahojte. Je tu niekto po čerstvej IUI. Ja som bola 16 - rada by soom pokecala o pocitoch..... 😉
ludinka
19. júl 2011
@in131 tak drzim palce 🙂 ja uz budem zajtra vediet vysledok z krvy ale asi to nevyslo lebo test bol vcera negativny
a ako sa citis? kolko IUI si mala?
in131
19. júl 2011
@ludinka Ja som bola 16 na druho IUI, pri prvom sme mali 2 vajíčka 22mm a teraz sme mali 3 -23mm a jedno 17mm, tak hadam aspon jedno sa príme a ked nie tak pojdeme ešte na jedno iUI a potom v septembri na IVF. Pocity nemám žiadne, Praveže mám pocit že sa cítim moc dobre.
zuzanka26
19. júl 2011
@snazilka14 v pohodě! Brala jsem Utrogestan, měla jsem ho mít až do testu 3 týdny po IUI, jenže jsem to i přes Utroš dostala už 11 den po IUI, takže prd.
Já teď musím čekat, až to dostanu a potom začnu zase píchat, léky už mám připravený.
in131
19. júl 2011
@ludinka Vy máte čo v pláne? Možno nebude treba nič a zajtra ti povedia tehotná, ale ak nie tak chystate sa na iUI - ozaj to bolo vaše prvé? alebo na IVF
ludinka
19. júl 2011
@in131 tak super nech ti to vyjde 😉 hadam sa jedno - dve chyti 😃
ja som mala tiez 3 foliky a nepomohlo ani to |-| a kde chodis do caru??
ludinka
19. júl 2011
@in131 my sme boli teraz na druhom a asi este pojdeme na jedno mozno aj dve
a potom chcem ist na genetiku , imuno a na fragmentaciu spermii
ked bude toto za nami tak IVF skor nie, moj mm ma zlu morfologiu a preto je riziko poskodenia DNA spermii
in131
19. júl 2011
@ludinka chodím do Martina do Heliosu. A na ktorom ste boli IUI. čítala som na internete že prvé IUI je len 15 percent a potom každým dalším sa šanca zväčšuje o 10percent. Je to mala pravdepodobnosť ale nádej tam je. Vy kde chodíte?
ludinka
19. júl 2011
@in131 tiez do heliosu a to si mala 11 DC take velke vajcka??
ja som mala tusim 3 18mm a jedno 13mm takze mi kazal pichnut pregnyl o dva dni aby este dorastli
in131
19. júl 2011
10den cyklu som bola na sone a v ten den som si o pol 10 pichla pregnyl a na druhý dne o pol 10bolo iUI - tebe to kto robil? Mne doktorka Getova. A ak sa nepodari ideme hned na dalšie IUI - už som mala 2 bez prestávky tak skusime aj tretie - že vraj je vyššia pravdepodobnsť ked su posebe. Mna teraz ani pri 2 stimulácii nebolili vaječníky ako pri prvej.
in131
19. júl 2011
@ludinka aj môj ma morfologiu zlu - povedal že to má zo stresu ale že aj ked su zdeformované tak výbavu - neviem presne ako to nazvala môžu mať dobrú. TAK NEVIEM CI KAžDEMU VRAVIA NIEčO INé.
ludinka
19. júl 2011
@in131 ja som bola na sone v sobotu(11 DC), v pondelok vecer o deviatej som pichala pregnyl a v stredu o deviatej mi robili IUI, mne ho robil Galo a prvy krat Krajkovic
ano na druhy mesiac stymulacie uz nebolia vajecniky lebo si zvynu....
ja som mala prve IUI v marci a teraz druhe preto chceme este mozno aj dve nech su po sebe
a aky mate vy problem? tiez SPG?
ludinka
19. júl 2011
@in131 ano je to pravda ze nie u kazdeho so zlou morfologiou maju aj zle DNA ale vraj je vacsia pravdepodobnost tak ja si to chcem radsej overit
a kolko percent ste mali morfologiu? my len 98,5 percenta dobrych
in131
19. júl 2011
@ludinka U nás nechceli isť do IUI - pretože sme málo spolu - len po roka, ale nakoniec suhlasili a teraz nám doporučili aj IVF - niekedy mám pocit že to tam ide ako na pase. Každému inak rastu vajíčka - ja ich mám už na 10 den dosť velke. Nám povedali že problem nevvidia žiadny a nakoniec ked som sa pýtala že čo znamena morfologia - O tak povedala že to tak môže byt ale v skutčnosti možu mať výbavu dobru. Moj ma spermii aj pohyblivost nad priemer ale ta morfologia - užíval vitamim E a Tribulus
in131
19. júl 2011
@ludinka Vy len 98,5 dobrých .- ved to je super nie. či tomu zle rozumiem. My sme mali morfologii O
ludinka
19. júl 2011
@in131 aj moj ma az 75 milionov na1 mil a progresivitu okolo 80 percent len ta morfologia je o nicom...
ale je pravda ze su tu na koniku kocky co mali morfologiu podobnu ako my a nakoniec otehotneli s IUI
ale zas ine co isli na IVF a nakoniec sa ani jedno vajcko neoplodnilo alebo sa prestali jednoducho vyvijat a toho sa ja strasne bojim ze podstupim tu hnusnu stimulku, narkozu a nakoniec nic z toho
ludinka
19. júl 2011
@in131 jaaaj ja som to naopak napisala mame len 1,5 percenta dobrych 😃
a co sa tyka vitaminov tak mm uzival tiez aj ecko aj zinok ale na morfologiu nic nepomaha |-|
ludinka
19. júl 2011
in131
19. júl 2011
@ludinka ja niak stale dufam že do výde -ked nie teraz tak neskôr - kedysi som bola u veštici a povadal mi žu detičky budem mať ale v neskoršom veku . Len neviem kedy je ten neskorší vek už mam 28 a zdá sa mi to dosť. Aj priata stretlka minule akási cigamka a povedala mu že z terajšou priatelkou bude štastný a budeme mať dievčatko a chlapčeka. Tak hadam neklamali

Začni písať odpoveď...

Odošli