• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Ahojte, mne tiež test na alergiu nerobili, ako sa to robí? Je to to, že o styku hodinu sledujú, či sú živé - pohyblivé spermie v tele ženy? Ja som už v druhom CAR a žiaden lekár takéto vyšetrenie nenavrhol.
21. júl 2011 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amilak Ahoj, už se to dělá z krve.
21. júl 2011 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@montysek ja som písala svoje pocity na str. 1114 - nie je sa čoho báť pokiaľ ide o IUI, myslim že stres môže uškodiť najviac tak sa snaž byť v pohode - ak sa ti dá
21. júl 2011 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petula22 naozaj ? tak to je potom fajn, ja sa na to najbližšie budem pýtať v CARe, čítala som si práve nejaké info o tom na nete a ak to máš tak vidím že je to celkom problém, tak vtedy asi IVF je jasne rozhodnutie
21. júl 2011 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@montysek Ahoj, není to nic hrozného, jen cítíš tlak, ještě před tím si musíš píchnout injekci na vyvolání ovulce. Pak si chvilku poležíš a frčíš domů :grinning:
21. júl 2011 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amilak Není vůbec nutné jít na IVF, klidně na IUI, budeš brát prášky, s partnerem pouze s kondomem a když naplánují IUI, tak to půjde, dá se to řešit. :dizzy_face:
21. júl 2011 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky holky
21. júl 2011 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co noveho u vas
u me nic
21. júl 2011 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
verry je me to moc lito
21. júl 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miskag a co ty jak to vypada
21. júl 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj
@verry taky bych asi počkala na všechny výsledky a podle toho, nevím , asi bych pak šla rovnou na IVF. Vím, je to hrozně dlouhá doba a tak, ale pro klid duše je to asi lepší.
:pensive:
22. júl 2011 o 07:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verry
alergie na spermie by som sa nebala: "Typickým pacientom je žena vo veku 20 až 30 rokov, ktorá je dostatočne „za vodou“, čo sa sexuálneho života týka, a krátko po pohlavnom styku sa na jej tele objavia vyrážky, pália ju oči, nutká ju na dávanie, cíti bolesti v podbrušku a má ťažkosti aj s dýchaním. Takéto alergické reakcie sa môžu vyskytnúť aj u žien, ktoré so svojím mužom absolvujú nanovo prvý sex po tehotenstve či narodení dieťaťa. Vo väčšine prípadov alergiu spôsobuje jedna z proteínových zložiek mužského semena." Niekedy si stava, že si telo vytvara protilatky proti spermiam, nie je to alergia a rieši sa to prave IUI, pretože tým sa nepriatelske prostredie prekona.....
22. júl 2011 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajkusa to co popisujes..vyrážky, tezkosti s dýcháním...je alergická reakce -typická.
Ale to co se vetsinou v CARech resi a proc rada holek ma potiz s otehotnenim je zvysena bunecna imunita nebo protilátky proti spermiím-naprosto bez vnějších příznaků. Řeší se to prednisonem-ten potlacuje imunitu a delsi dobu se smi soulozit jen s kondomem...pak by telo melo na tu naucenou obranu proti spermiím zapomenout. Protoze sama tenhle problem resim, tak jsem hledala jak to s uspesnosti otehotne je. Jsou holky, ktere otehotnely po preleceni prirozene nebo po IUI..jine se dostaly az do faze IVF (ale vetsinou je to u nich komplikovane jeste necim dalsim).
22. júl 2011 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snazilka14
aha, to som nevedela, o tych protilatkach viem, je to nieco ako nepriatelsky hlien, ktory zabija spermie, ale pri IUI to nie je problem.........
22. júl 2011 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verry to je mi líto, sakra, ty mdloby vypadaly dobře :-/. Já být vámi, tak absoluvuju všechna vyšetření, zažádám si o IVF a během té doby, než bude všechno schválené a vyšetřené zkusím ještě IUI, tím nemůžete nic zkazit :wink:
22. júl 2011 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verry
nie skoro 12 den? mne kazala 15 po IUI a jedine z krvi
22. júl 2011 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verry kazdopadne...naplanovat, treba jeste zkusit IUI, vcas kdyztak pozadat o IVF (nejvic nesnasim cekani na terminy) a vydrzet ....
kazdopadne ze te jeste neposlali na imunologii me udivuje...bylo to prvni co v CAR udelali...
22. júl 2011 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@montysek ahojky vůbec ně to nebolelo, skoro jsem to ani nepostřehla :slight_smile: chvíli jsem na doktora koukala co dělá..a pak řekl, a hotovo :slight_smile:
22. júl 2011 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vodovy výtok by mohol byt z utrogestanu??
22. júl 2011 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky, nerada bych vás s tou alergií nějak zrazovala, ale mám dvě kamarádky, které ji mají a jsou naprosto bez příznaku! žádné svědění čehokoliv, otoky atd. Zjistili to až z vyšetření :-/
22. júl 2011 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@montysek ahojky, ty si zvladla uz jeden porod....IUI je niiiiic :D
@kive76 @petula22
22. júl 2011 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verry :frowning2: to mi je lito
ja by som pockala na imuno...ak naahodou alergiu mas, IUI je viac-menej zbytocne :confounded:
drzim palec
p.s. zacala som s mojzisovkou
22. júl 2011 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 Ahojky, tak to je určitě pravda..... :sweat_smile: Říkala jsem si,že od porodu se už nebudu bát ničeho ale čas letí a bojím se všeho stejně i zubaře! :grinning: Jsem na to zvědavá,jestli si budu muset píchat sama nějaké injekce ,
tak to bude asi něco, jelikož vidím jehlu a jdu do mdlob. :grinning: Ale tak ženský vydrží vše... :wink:
22. júl 2011 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janulka1980 Ahoj Jani, tak jak je? :dizzy_face:
22. júl 2011 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980
mojžišku som cvičila asi mesiac a pol, viac som nevydržala, držím palce aby si bola vytrvalejšia :slight_smile:
22. júl 2011 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky, budeme to muset zvážit. Každopádně díky za každej váš názor :wink:
22. júl 2011 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čau, tak už jsem zase vaša. Máme týden po druhém IUI. Všem čekajícím i chystajícím se přeji pevné nervy!!!!!
22. júl 2011 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petula22
@verry
@leeena_4 holcicky hezkou sobotu a cely vikend vsem preji, u nas doma dnes rano zavladl na chvilku smutek, testik je uplne bily, takze je jasne, ze IVF nam nevyslo , holt co se da delat, zkusime ted po domluve v Caru ten KET a pak se uvidi jak dal....
23. júl 2011 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle Ahoj, tak to mě mrzí :unamused: . Na po druhé to vyjde. My to jdeme v pondělí taky konzultovat, jestli na to jít hned nebo měsíc počkat.
Kdybychom aspon věděly proč to nevyšlo... :confounded:
23. júl 2011 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky
23. júl 2011 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok