• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
7. sep 2011 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cmelica držím palce at to vyjde :slight_smile:
7. sep 2011 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fori Dakujem mooooc!!!tebe prajem aby po clostile rastli foliky ako huby po dazdi... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: A hlavne aby to boli tie sparavne na tehu :slight_smile: DRZIM PALCEKY!!!!!!
7. sep 2011 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojky, tak na UTZ v pátek nejdu, manža je v nemocnici a čeká na operaci žlučníku...asi dnes, tak ted se musí udźdravit, a potom půjdem na IUI :wink: Včera se mě v nemocnic ptal, zda jsem to zrušila, nebo zda nepůjde soused,vtipálek jeden :sweat_smile: Tak aspon můžu držet palůce ostatním, kdo ted čeká na // :dizzy_face:
7. sep 2011 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@puckal prajem skore uzdravenie mm,aby ste mohli ist cim skor na IUI!!! :grinning: :grinning: a mozno tak ma byt a hned sa Vam zadari!!!prajem vam to z celeho srdiecka :slight_smile:
7. sep 2011 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vy jste se ale rozkecali :grinning:
Nestiham reagovat podle prezdivek, ale urco si kazdy najde sve :wink:

My mame syna z Motola, kde jsem byla naprosto spokojena. Pan primar je trochu sverazny, moc nenamluvy ale za to ma zlate ruce. To on delal 2.IUI po kterem se nas Máťa chytil :slight_smile: Kdyby mij kamarad, lekar a porodnik v jednom nepresel do Gennetu, tak zustavam tam. Rozhodne chci opet rodit v Motole. Snad se povede a bude co :grinning:

Vsem, ktere jste po IUI moooc drzim palce. To cekani je strasne. Ja porad nevim na cem jsem, ze MS furt nikde a test...Vsimla jsem si, ze minuly mesic prosel :unamused: , tak nevim. Citron pit nechci, ze to by jenom oddalilo pripadne MS. Tuhe fintu znam a vyuzivam, kdyz mi to ma prijit treba na plavani maleho, tak to pomoci toho posouvam (zridka).

Co jsem minule otehotnela, tak me bolelo podbrisko jako pred MS (tak 3dny), ale ta se pak nedostavila a nemela jsem zadne spineni.
7. sep 2011 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fori Tak děkuji za rady! Budu se po tom pídit a běda jí...!! :grinning:
7. sep 2011 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@puckal Koukám, že je Tvůj manžel srandista v každé situaci, to je fajn!! :grinning: :grinning:
7. sep 2011 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@montysek je, aspon to trošku nadnesl...tu situaci :sweat_smile:
Já vím, že časem se dočkáme, chce to svůj čas, ale jak se uzdraví, tak stejne do CARu půjdem, protože u mě ovulka bez nich nebude....to už po roce snažení vím, a nebudu zbytečně čekat dál :wink:
7. sep 2011 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Babule 14.9. idem prvýkrat do ISCARE. Neviete mi poradiť ako by som zistila, ako som s ovuláciou? Inak myslíte, že ak by u mňa prebiehala ovu, že mi IUI môžu spraviť už v ten deň ako tam idem prvýkrat?
7. sep 2011 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anlady to je těžké, záleží, jestli máš prav.cyklus, jestli už ti nějaký Dr. dělal UTZ a řekl, že vidí vajíčko, nebo měříš BT.....nebo ovu testy. Je víc možností. ale pokud tam jdeš poprvé, tak oni si tě pohlídají aby zjistili zda ovu je či není. Při první náštěvě si myslím, že hned nemůžou udělat IUI, protože to musíš být v určité dny cyklu, což nevím zda ti to vyjde :wink: U nás chtěli ještě před IUI 2x spermio, hormonální profil obou a krev na různé vyšetření. Až potom jsme se dohodly, jak budeme postupovat.
7. sep 2011 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@puckal no viem,že tieto vyšetrenia ale myslela som,že to by mohli spraviť hneď :confounded: Ale nevadí, cyklus práveže pravidelný nemám-no tak budem musieť vydržať. Už by som to chcela mať za sebou. A viem,že niekto má injekcie a niekto lieky,ako to bolo u teba? mohla si si vybrať?
7. sep 2011 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anlady já teprve čekám na první IUI, ted jsem ho musela zrušit. Já mám zatím prášky, ale pokud nebudou zabírat, dají injekce, ale to poradí v CARu. A boohužel si myslím, že to na první konzultaci opravdu nejde, spermio nemůůžou dělat v den když by bylo IUI, je jasné, že jsi už čekala dlouho, ale když už budeš v CARu, tak tě měsíc navíc už bolet nebude, když budeš vědět, že se pořád něco kolem tebe děje :wink:
7. sep 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snazilka14 Ahojda :slight_smile: ,tak že nebereš antíky půl roku,chápu to dobře?Já je neberu rok a v jiné diskuzi jsem četla,že někomu to trvalo i 2 roky než se MS srovnala,udělala si dobře že si to začala řešit,na co čekat,když ti doktoři můžou zkusit pomoct :wink: .Před Nikolkou jsem brala HA 10 let,ale tu co se bere 21 dní + 7 dní pauza.Po porodu jsem jí brala jen rok a půl,ale tu co se bere vkuse a vysazuje se jednou za 2 balení a podle mě je to tím.A už víš jestli 2. IUI byla úspěšná?
7. sep 2011 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@montysek Ahojda,tak u nás to bylo podobné,nám se zase zadařilo měsíc před svatbou,tak jsme aspoň měli na hostinu pěkný překvápko :slight_smile: A máš nějaký problém,nebo jste oba zdraví a prostě to nejde.2 roky jo,fíha :confused: .A to si dřív na IUI nechtěla?většinou se posílá už po roce,ne?
7. sep 2011 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky,vy co už jste na IUI byly,chtěla jsem se zeptat,jak to je hrazené zdravotní pojišťouvnou?Na netu jsem vyčetla,že 6 IUI ročně proplácí pojišťovna a pacientka že hradí jen léky na stimulaci ovulace (psali tam že to může být až 3000Kč,to mě docela rozesmálo,já mám Closťák za 98Kč :grinning: ).Muj doktor mi ale říkal,že po mě v CARu budou chtít asi 600Kč.Tak jak je to?To mě pak pojišťovna proplatí?Mám vojenskou 201.
7. sep 2011 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petruskaaa No, já to furt nějak neřešila a do umělýho opl. se mi nechtělo a asi před půl rokem jsem zjistila, že existuje IUI ale ještě před tim jsme absolvovali různá vyšetření-na ovulku dvakrát,spermio a pak i laparku a nic nenašli,vše v pořádku. Tak jsem začala s centrem a tam mi hned první měsíc zjistili, že mám asi některý měsíce anovulační,že se mi netvoří folíci.Takže teď stimuluju a čekám... :grinning: Vy máte taky Nikolku? My taky. :slight_smile:
7. sep 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petruskaaa Já to mám s placením tak, že za každé balení Menopuru doplácím 500 - dnes jsem si kupovala druhé balení a pak něco doktor povídal, že za ten zákrok budeme platit 1000Kč ale co tady holky psaly, tak je to různý i když by to mělo být asi všude stejný ale neni. :unamused:
7. sep 2011 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@montysek No jo,Nikolka je to nejkrásnější jméno :slight_smile: .Je pravda,že kdyby mě to nenavhnul sám doktor,taky bych ještě chvíli vyčkávala jestli to nepůjde samo.Když mi to řekl,že by mi to doporučoval,v první chvíli se mi chtělo bulet,jak daleko až to zašlo,ale teď už se těším,je to nová naděje :slight_smile:
7. sep 2011 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@montysek A to ti dali vybrat nebo ti ten Menopur rovnou předepsali?Mě doktor napsal Clistilbegyt a ten stojí 98 Kč,to je docela rozdíl a efekt by měl bejt stejnej :unamused:
7. sep 2011 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petruskaaa ja mam to stesti, ze nemusim stimulovat, takz ena ovu nic neberu jenom pro posileni ovu dostanu jednu davku pregnylu, kterou jsem nikdy neplatila a za samotne IUI jsem take neplatila (ani v Motole ani v Gennetu)
7. sep 2011 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maeta Tak ono to asi bude opravdu jak kde,tak se nechám překvapit :frowning2:
7. sep 2011 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petruskaaa ahoj, no, neberu antíky :grinning: dýl, po vysazení jsem půl roku byla bez nich, doktorka říkala že hormonální hladiny už jsou lepší, ale že jestli chci otěhotnět, odešle mě do CAR, prostě to asi nebylo ideální /(ovulka zřejmě jen občas)...tam už jsem rok v CAR, bohužel nám našli ještě imunitní problém - což mě dost dostalo, počítám s tím, že když teď s pomocí doktorů ovuluju, tak to prostě musí vyjít..čekám na výsledek 2.IUI
Hele, mě se zdá, že nikdo nemůže vědět co se stane..mě zas doktorka tvrdila, že to můžu mít určitě z braní antikoncepce a že po porodu se to může šokem vrátit do normálu....
8. sep 2011 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petruskaaa což je skoro opak toho co se stalo tobě..
8. sep 2011 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petruskaaa
@montysek holky k těm cenám IUI, já chodím do Motola, stimuluju injekcema a neplatím ani korunu (6 IUI ročně je hrazených pojištˇovnou) - ale v soukromých CARech je to asi jinak. Na druhou stranu, třeba je tam na pacienty víc času a má to jiné výhody..
8. sep 2011 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snazilka14 ja take chodila do Motola a ted jsem v Gennetu, ze se mi tam presunul doktor, takze mohu porovnat a rozdil je v tom, ze na krev i UZ mohu kdykoliv (i vecer). Jinak presonal je fajt tam i tady. Jak se Gennet pouze CAR, tak umi casove lepe vyjit vstric. V Motole jsem se musela prispusobovat ja, ale jinak je to srovnatelne. Mohu doporucit oboji a ted v Gennetu take neplatim. Proste kdyz to ma hradit pojistovna, tak to hradi i soukrome klinice, ale musi mit smlouvu a clovek tu spravnou pojistovnu.
8. sep 2011 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte holky :slight_smile:
chcem sa opýtať či vam niektorej robili IUI tak, že spermu nespracovali, iba ju rovno použili na vstreknutie...
u nas v nemocnici by mi to spravil jeden lekár, ale zrejme bez spracovania.
čo si o tom myslíte? Vďaka :wink:
8. sep 2011 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kamilkka Co znamena bez spracovani, ze by to rovnou z kelimku soupnul do katetru a zavedl? Ani nevim, jestli to tak jde. Katetr je tenucky a spermie po v kelimku plavou v hustem maglajsu, nez po spracovani, ktere spociva v tom, ze vyberou ty zivotashcopne a daji do ruzove , transportni tekutiny. Trochu mi to nevoni. To spracovani trva tak hodku, tak nevim proc to vynechat.
8. sep 2011 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snazilka14 To mě to asi po porodu šokem začlo :grinning: .Tak držím palce ať to vyjde :wink:
8. sep 2011 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snazilka14 To je fakt,že v centrech je tro asi napálený.Já chodím běžně do Hradce do fakultky,ale tam už tyhle zákroky bohužel nedělají,tak mě čeká nejspíš Sanus,ale nadšená z toho moc nejsem,moc chvály jsme na něj neslyšela .Nejraději bych jinam,ale tady poblíž je jen Arleta v Kostelci ale ta zase nemá smlouvu s mojí ZP,chjoooo :frowning2: .Tak že mě asi nezbývá nic jiného než ten Sanus,přeci jen tam jdu zase jen na zákrok,tak snad to bude OK.
8. sep 2011 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok