• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@kajkusa Ja som sa stretka s tým, že môj gynekológ - pán v rokoch, už by mal ísť do dôchodku, nemal ani poňatie o čom hovorím. V CAR nás zasa považujú za odborníkov a základné informácie už neposkytujú, predpokladajú, že to ovládame. Aj keď podľa mňa je po štýl: POKUS - OMYL, lebo žiadny lekár nevie, ako kto na liečbu zareaguje. Štatistika je len štatistika a číslo sa dá vždy vymazať a nahradiť takým, ktoré vyzerá lepšie!
25. okt 2011 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka Closyt sa môže brať maximálne 6x za život.
25. okt 2011 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky opět se k vám hlásím po půl roční pauze ,dnes jsem byla na konzultaci jsem 2DC tak od zítřka si píchám Puregon a kolem 3.11 mě čeká 3 IUI.Pokud to nevyjde po Novém roce IVF.
25. okt 2011 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snazilka14 Ahoj, ted jsem si to precetla a moooooc gratuluju. I ja jsem pred casem byla u pana Hakla, celkem trikrat, me nepomohl, nekomu zda se ale jo:slight_smile: A ty jsi necim stimulovala to 3.IUI? Uzivej si to:slight_smile:
25. okt 2011 o 12:05  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wifina presne tak na mňa pozerali, že čo to chcem (teplomer na BT), a to som pochodila x lekární :unamused: tak som si objednala zo stránky otehotnenie.sk a došiel hneď na druhý deň! :slight_smile:
25. okt 2011 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@riami78 tak to ja som uz presvihla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. okt 2011 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka Čo? Už si brala clostyl viac? Tak ja neviem, ale moja doky povedala, že max. 6x.
25. okt 2011 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka
@riami78
mozno myslela 6 x za rok
25. okt 2011 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajkusa Myslím, že nie.
25. okt 2011 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@riami78 čo znamená 6x za život? 6x s rpestávkami alebo 6 cyklov, ja som brala 4 mesiace
@zelovocka budem musieť aj ja, len sa mi zdalo, že dodanie stojí viac ako teplomer, tak som ešte chcela skúsiť v lekárňach...
25. okt 2011 o 12:57  •  čaká bábätko, termín má v septembri 2017 (17. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wifina Povedala, max 6-krat, tak asi max. 6 cyklov. Neviem presne či to myslela tak, ale povedala že sa odporúča 3 mesiace a potom prestávka. Môže sa dať potom ešte jedna 3-mesačná dávka - t.j. 6 cyklov. Prestávku treba preto, že clostyl účinkuje 1-2 cykly po dobratí.
25. okt 2011 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lola22 ahoj lolo, ono je otazka jestli pomohl pan Hakl. 3.IUI jestli to dobre chapu byva nejuspesnejsi.. :wink: . Stimulovala jsem Menopurem 75IU. Mooc ti drzim palce, aspon tu je dukaz, ze jde otehotnet IUI i se zvysenou BI...(ale tuktuktuk 5tt nic jeste neznamena...)
25. okt 2011 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no neviem, ale za zivot som ho uz urcite brala aspon 10 cyklov :slight_smile: ale samozrejme s prestavkami. teraz to bude druhy mesiac za sebou. ppredtym bola pauza, lebo prve IUI bolo v juni,

tak si myslim, ze to mozno myslela tak , ze 6 krat za sebou alebo za rok nie ? :confused:
25. okt 2011 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wifina to máš pravdu, teplomer stál 7,90 € a doručenie 2,90 € :angry: ja som si preto aj nejaké vitamíny rovno objednala, keď už som toľko mala platiť za kuriéra. oni s tým asi aj dosť rátajú. a pravdaže kopu hlúpostí ponúkajú na tej stránke :wink:
25. okt 2011 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@riami78
@lauritka
podla mna, ak to nepomoze - teda nezabera a ovulcia sa nedostavi ani po 2 x 3 mesiacoch (s 3 mesacnymi pauzami) uzivania, tak to nema zmysel, ale ak to zabera a problem je niekde inde, tak to predsa musia predpisat
25. okt 2011 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajkusa Treba sa spýtať lekára, on to vysvetlí najlepšie. :wink:
25. okt 2011 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zelovocka
ten teplomer maju aj v DM- ke, ja som ho tam videla
25. okt 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajkusa no ale mne to nedavali na ovulaciu, ale na lepsie vytimulovanie vajok. ja ovulaciu mavam.
ale lekar chcel dosiahnut aspon dve vajka kvoli vacsej sanci. :slight_smile:
25. okt 2011 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teplomer sa da objednat aj tu : www.lpp.sk pomocky.
25. okt 2011 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a unas v KE standartne davaju clostyl pred IUI:
25. okt 2011 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajkusa práve včera som v dmke obzerala teplomery, ale oba typy čo mali boli len na jedno desatinné miesto, tak buď mali ten na meranie BT vypredaný, alebo neviem. ale snáď niekomu tvoj tip pomôže, mohla by si napísať, aj v ktorej konkrétnej dm ho mali :slight_smile:
25. okt 2011 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka tak doktorka to určite myslela tak, že čím menej toho "svinstva" berieš, tým lepšie, ja som napr. brala len polovičnú dávku, ale keď si to porovnáš so stimulovaním na IVF, tak aké brutál dávky tam musíš brať, aby sa urobilo 18 vajíčok...tak si myslím, že IUI a clostyl je asi predsa len menšie zlo (my IUI zatiaľ nemôžeme, ja som sa tu len tak nachométla... :slight_smile: )
25. okt 2011 o 15:26  •  čaká bábätko, termín má v septembri 2017 (17. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lauritka
ale niekomu davaju aj na ovulaciu, mne to nedali ani pred IUI
25. okt 2011 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mne davali tak mini davku, jednu denne. zajtra idem na usg, tak asi mi to da zas :slight_smile:
25. okt 2011 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka Aj ja mám OVU a tiež mi to dali. Vraj je to štandardný postup pred IUI. Možno by bolo lepšie najskôr ponúknuť riešenia poučiť pacientku o možných rizikách. Ale v SK je všetko o poisťovniach, takže trochu na hlavu, ale s tým asi nič nenarobíme.
26. okt 2011 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@riami78 tak to je fakt, tak dnes mi dal zase clostyl na 5 dni. a 3.11 usg. :slight_smile:
26. okt 2011 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka Tak držím palce na 03.11., ja vtedy testujem! :wink:
26. okt 2011 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@riami78 aj ja tebe, no 3.11 usg len, potom sa uvidi kedy IUI: uz mam aj pregnyl.
26. okt 2011 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka To je vaše 1. IUI? A SPG ste mali OK?
26. okt 2011 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie, uz tretie.. a SPG nie je velmi dobre :unamused: pomalsie spermose.
26. okt 2011 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok