• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Ahoj holky, v pondělí s MUDr. Langerovou jsem se domluvila, že zítra zkusíme 3. IUI, když se nepovede tak 2 den MS 4 D ultrazvuk a pak se pokusíme o IVF, zároveň říkala, že zažádá na pojišťovnu. Včera jsem byla za kamarádkou v nemocnici, zjistily jí nádor na děložním čípku. Tak jsem z toho celkem rozhozená.Docela dlouho jsem se tam zdržela, tak jsem si píchala injekci tam u ní na pokoji, spíše jsem si ji nechala píchnout od ní je zdravotní sestra. Celou dobu jsem byla napnutá aby na pokoj nepřišla sestra.Doufám, že se zítra 3. IUI se povede.
26. okt 2011 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka My sme mali teraz 77% s pohyb. a+b = 17 mil/ml, takže celkom dobre.
26. okt 2011 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@riami78 tak to je krasna pohyblivost. my len okolo 50% naposledy, potom sa uz lekar pred dalsim IUI nevyjadroval .
26. okt 2011 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka Nám iba povedali, že máme šikovné spermijky, ale v správe o IUI to bolo napísané. Doteraz sme mali 65%, tak možno vitamínky zabrali, alebo si plavci oddýchli na dovolenke, kedže sa menia zhruba každé 3 mesiace.
26. okt 2011 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@riami78 a co bral. ake vitaminy ???
26. okt 2011 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
laurita:
Selezin = Selén, Zinok, C-éčko, E-čko a kys listovú - ale tú iba asi 2 x, lebo nám doky dala nejakú konskú dávku.
26. okt 2011 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zelovocka
no ja som sa nepozerala kolko ma desatinnych miest, bola som v DM v Avione BA
26. okt 2011 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko,
takze dnes som dostala mn na 33DC -brala som 10 dni ATB, aj tak som dufala, teraz uz na tu laparku musim ist a to ju budem mat rovno cez ovulku, takze do decembra nemozem ani skusat, strasny pocit :frowning2: :frowning2: :frowning2:
27. okt 2011 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajkusa alespon si trochu odpocinou nervy, jestli to pristi cyklus vyjde-nevyjde a laparky bude OK, uvidis :slight_smile:
27. okt 2011 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajkusa Třeba se Vám to pak po laparce povede samo. :wink: Často se stává,že se to pak během tří měsíců podaří a pokud Ti nic nenajdou, tak se budete moci snažit hned.Tak to zkus brát pozitivně. :slight_smile:
27. okt 2011 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj,
mám teprve pár dní po IUI, ale to čekání je teda fakt děsný, něco budu vědět až tak za týden. :confounded:
27. okt 2011 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 vsichni jsme na jedne lodi. U mne prvni tyden po je v pohode. Zacnu silet kolem 8.dne po IUI a pak se to vlece az do MS. Kdyz zacnu driv spinit, tak uz bulim nekolik dnu pred MS a pak to tezce rozdychavam. A to uz mam doma jednoho kluka (z IUI). Rikala jsem si, jak to bude u druheho lehci a opak je pravdou. Nejak mi nebere rozum, proc to ted nejde :angry:
27. okt 2011 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maeta Rozumím a chápu :confounded: mám to podobné, akorát teda mám holčičku dokonce přirozeně. Ale pak najednou jako když utne, ani náznak toho, že by se to mohlo povést až zjistili anovulaci a že prý jsem předtím zřejmě občas spontánně zaovulovala.
Ale já už teda příští měsíc IVF zkusím. Radost z toho nemám, ale prostě chci zkusit všechno. Jedináčka jsem nikdy nechtěla, i když chápu,že spousta lidí by dala nevím co i za to.
:pensive:
27. okt 2011 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 a po kolikatem IUI ted jsi? Mne v listopadu ceka 3.pokus
27. okt 2011 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maeta teprve po druhém. Předtím jsem byla v červnu, to nevyšlo, měla jsem 2 folikuly 22mm a 18 mm a nic. A pak v sprnu jsem měla jít, ale vzniklo mi vlivem hormonů hrozně moc vajíček, takže mi zakázali styk a nic neproběhlo a diagnostikován PCO.
Pak mi nasadili Metformin,který má upravit cyklus a uklidnit tyhle hormonální změny a asi to fakt pomohlo, protože teď mi narostlo samo od sebe jedno vejce a to je po roce a půl konečně změna.
28. okt 2011 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak dakujem za utechu :slight_smile: som v pohode, len trocha smutna, drzim palce co cakate, viem ze je to desne
28. okt 2011 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 Koukám, že jsme na tom stejně! Taky máme holčičku přirozeně a teď to nejde a taky mi zjistili, že se mi netvoří vajíčka. :confounded: Taky jsem teď po druhém IUI ale mám pocit, že to nevyšlo, jelikož už sem tam cítím podbřišek. Njn,co naděláme.... :frowning2: My ještě asi zkusíme třetí IUI a pak jdeme taky do IVF. Nevíš, jak dlouho se čeká na schválení pojišťovny? Nám by to vyšlo na prosinec ale to je takový blbý měsíc a určitě budou mít i na klinice dovču, takže by jsme to nechali na leden.Přemýšlela jsi nad tim, kolik by sis pak nechala zavést embryjek-jestli 1 nebo 2? Já nad tim pomalu přemýšlím.Jelikož už máme dceru, tak se dvojčátek trochu bojím ale na druhou stranu mám tři kamarádky, co si nechaly zavést dvě a mají z toho jedno dítko,tak já nevím. :confused:
28. okt 2011 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@montysek
@zuzanka26
@maeta
viete si predstavit strach, ze nebudete mat nikdy ziadne dieta? Ved to predsa musí byt povzbudzujuce, ked uz doma jedno mrňa máte, ja by som bola teda urcite ovela viac v pohode
28. okt 2011 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajkusa Určitě máš pravdu, že když už jedno dítě mám,že je to jiné, než kdyby jsem neměla žádné.A asi i proto jsem v těchto věcech klidnější ale zároveň mám strach z toho, že tu dcera bude sama, že nebude mít pro život oporu v podobě sourozence.Přece jen my tu s manželem nebudeme věčně.... a jelikož i já nemám žádného sourozence, tak vím, jaké to je. :frowning2:
28. okt 2011 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 , @montysek Holky,koukám že mám s váma nějak podobný osud :grinning: Taky už mám doma jednu treperendu,kterou jsme si pořídili úplně přirozeně.Te´d se snažíme přes rok o sourozence a nějak se nadří.Neměla jsem ovulku,tak beru Clostík ale stále bez výsledku.Teď jsem po 2.IUI a čekám na výsledek.Pokud to nedopadne,tak pak následuje nejspíš laparka a ještě jedno IUI.Už jsem docela vážně přemýšlela o IVF,ale nakonec jsme se s manžou domluvili,že ještě půl roku počkáme.Jen by mě zajímalo,kolik to vlastně stojí???První tři by měla hradit ZP,ne?Koukala jsem že ten zákrok stojí cca 26.000Kč,to hradí celý?A jak je to s lékama který jsou ktomu potřeba?Ty už pojišťovna něhradí a někde v diskuzi jsem četla,že to dělá taky 20-30 000.Nevíte jak to je?Kolik teda zhruba zaplatím já?Protože na to aby jsme za to dali 26 litrů,na to fakt nemáme :cry: .
28. okt 2011 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tumamka Já už mám za sebou taky laparku a kromě toho, že se mi některý měsíce netvoří vajíčka mi nenašli nic.Pojišťovna tři pokusy hradí,ono to stojí celkem 60-100 tis.(jeden pokus) ale na každý pokus si stejně musíš připlácet,zaleží na tom, kolik stimulačních léků bys potřebovala,jestli by jste si nechali oplodnit vajíčka tak,že by do nich napíchli spermijky nebo ne,jestli by jste chtěli prodlouženou kultivaci.... Takových 15-35tic.si stejně musí každý doplatit. :frowning2:
28. okt 2011 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajkusa umím si to představit, protože ani tu holčičku jsem neměla nějak brzo. Vím, že to patří k největším strachům co může žena zažít v životě. ale zároveň teda pevně věřím, že se dějou zázraky a že aspoň IVF je pak celkem úspěšná ( sice na jeden pokus 30-40%, ale kumulovaná úspěšnost za 3 pokusy je prý až 90%), tak prostě věř tomu, že děťátko mít budeš.
Ale je pravda, že když jsem neměla ani jedno dítě, tak jsem si říkala, proč jako někdo, kdo už dítě má, plaší s tím, že to nejde, že i kdyby to nešlo, tak prostě to jedno má.
Te´d jsem v situaci, kdy nejde to druhé a já vidím, že je to celkem podobné, strach aby nebyla sama a hlavně strach o ní, aby se jí něco nestalo.
@montysek mě řekli v srpnu, že v říjnu můžeme jít na IVF, takže dva měsíce, jen já jsem chtěla počkat na listopad, co kdyby náhodou. :confounded: No a teď za dva týdny už to vypukne. :confused:
@tumamka Nám už kalkulaci na IVF dělali, opravdu to pak hodně záleží na tom, jak to s manželem budete chtít, je tam spousta rozhodování, jaké léky si budeš píchat, jestli budeš chtít napíchnout vajíčko rovnou nebo to nechat, aby si jakoby spermie samy našly to vajíčko, pak jestli chcete prodlouženou kultivaci, něco zamrazit apod. Každopádně nejmíň to vyjde na 6000,- Kč ( to je ta varianta, kdy nechceš nic) až 21 tis.
28. okt 2011 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha, teď jsem dočetla co píše montysek, napsala jsem to samý. :sweat_smile:
28. okt 2011 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 To je zvláštní,že 2 měsíce.Já se včera ptala kamarádky,která na IVF byla a ta mi říkala,že čekala 14 dní na schválení od pojišťovny a pak že hned začala stimulovat,že dýl nečekali.Tak uvidíme no.V pondělí by měla přijít MS pokud se IUI nepovedlo ( já ani test nedělala,je to pro mě takhle lepší než se nervovat s testama ) a pak tam hned zavolám a popř.se domluvím na IVF.Akorát se trovhu bojím zase tý narkozy.... ale tak snad to bude dobrý. :slight_smile:
29. okt 2011 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@montysek asi to tak dlouho netrvá, jen já měla ten syndrom polycystických ovárií, tak to asi chtělo pauzu.

Holky já ani nevím, jak to mám počítat, ten den co jsem byla na IUI, to je jako první den, nebo jen první den až ten den následující? Jsem jak tydýt, ale fakt tohle nevím.
:confused:
29. okt 2011 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 Mě dělali IUI v úterý a sestra mi řekla, že od toho úterka se mám ozvat za 3 týdny jak to vypadá. Takže se asi počítá už ten den. Já budu 3 týdny teď v úterý.
29. okt 2011 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, tak naše druhé IUI se nepodařilo - dnes mi už začína MS. Takže budu zítra volat do centra a teď přemýšlím, zda jít do 3 IUI ale možná jo,každopádně bych už chtěla zažádat o IVF a další MS bych už chtěla asi začít stimulovat na IVF. Myslím, že by se to dalo do Vánoc stihnout i když jsem původně myslela, že bych to nechala až na leden.No, uvidím, co zítra domluvíme... :slight_smile:
30. okt 2011 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 Děkuji za odpověď,to jsem nevěděla že je totaková věda :frowning2: ,myslela jsem že se to dělá ukaždého stejně :sweat_smile:.No 6 tisíc by ještě šlo,ale 21,to aby jsme vykradli banku :frowning2:. Kdyby aspoň člověk měl jistou,že se to povede.Docela mě překvapila dost nízká úspěšnost,myslím že to bylo nějak kolem 30% :confounded:
30. okt 2011 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@montysek No koukám že tohle na mě bude asi pěkná španělská vesnice.Myslela jsem že je to jednodušší.Budu to muset blíž nastudovat :grinning: .Každopádně ta cena je fakt šílená,budu asi muset doufat,že se jednou podaří IUI :frowning2:
30. okt 2011 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babule. Mozem sa tu k vam pridat? My IUI zatial za sebou nemame, este sme len zacali riesit co dalej...po cca roku neuspesnych pokusov. Minuly tyzden sme boli prvykrat v CAR, manzel bol na spermiogram a mne robili stery a pozerali foliky a vajecniky. Z vysledkov, co zatial mame tak celkovy pohyb 73% a zivotaschopnost 33% (co je myslim fajn) a mnozstvo len 14,4. Este cakame na morfo, som zvedava, ako dopadne :confused: Ale co ma zaujima viac...v CARE mi povedali, ze mam PCO a moj gynekolog s tym nestuhlasi. Mala som sice vela folikov (na lavo cca 11 a na pravo cca 10, z toho 2 krasne rastli a boli pomerne velke, jeden mal 12 a druhy 14mm) ale na sone to vobec nevyzeralo ako PCO. Teda, ja nie som odbornik, neviem to objektivne zhodnotit, ale pri PCO su predsa foliky rozmiestnene nahusto dokola, alebo sa mylim? Ja som ich mala sem tam nepravidelne poumiestnovane, ziadne zhluky. Moj gynekolog mi robil v lete HP, ktorym mi bola potvrdena ovulka, cize nepriechodne ich asi nemam podla toho :sweat_smile: Ak pride mrcha, mame prist do car-u na podrobny HP+AMH+hematologia a imunologia. Ak by sme isli do IUI, pisete, ze automaticky sa nasadzuje clostil....otazka je, ci mi ho vobec musia nasadzovat, kedze ovu pekne mam, foliky rastu a vyzera to, ze pri ovu problem nebude. Nemoze mi to naopak uskodit, ze sa mi tam vytvori este viac folikov a vzniknu mi z toho zhluky a nakoniec to pco aj mat budem. Dufam, ze sa nevyjadrujem ako tatar, ale som v tomto novacik, tak sa len orientujem a snazim sa to cele pochopit. Dakujem za kazdy nazor a radu. :slight_smile:
31. okt 2011 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok