• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
@mima01 Ahoj aj ja som mala ovulku dokonca potvrdenu na sone a nedarilo sa nam otehu.
V care nam dali aj napriek tomu clostil pred IUI(nakoniec IUI nebolo potrebne) A hned som otehu po clostile aj napriek tomu , ze som prirodzene ovulku mavala tak to neslo. Stalo sa ze som mala aj anovulacny, ale malokedy. Clostil vacsinou predpisuju. Nemusis sa ho vobec bat :wink:
31. okt 2011 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima01 PCO máš ako ja - t.j. na hranici. Aj je na jednom vaječníku viac ako 10 - je to PCO, o žiadnych zhlukoch som nič nepočula. A to, že máš OVU, neznamená, že nemôžeš mať nepriechodné vajcovody! Clostyl dávajú každému, ale môžeš ho odmietnuť. Toto musíš prebrať s lekárom, on ti povie, čo a ako.
31. okt 2011 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima01 ahoj, ja som bola raz na IUI bez clostilu - na volný cyklus /nemám PCO/- ale bolo neúspešné- skús sa na to popýtať lekárov - ale súhlasím , že clostilu sa báť netreba
31. okt 2011 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cherry1981 @amilak dakujem baby. Jasne, ze sa na to opytam, len ideme az o nejake dva tyzdne, tak som zatial chcela vediet co a ako, kedze na nete je toho vsade strasne vela a clovek kym to vsetko precita, tak to je na dlho....takto mam aspon viac nazorov pokope :wink: @cherry1981 a gratulujem k babatku :dizzy_face:
@riami78 mozno som to zle napisala....nie ako zhluky, ale ked si pozries akekolvek video alebo fotky, tak to vyzera ako take male zhluky alebo neviem ako to nazvat. Su tesne jeden vedla druheho (aspon ja som take videa nasla). Preto ma to prekvapilo, ked mi to v care povedali, lebo som o pco mala inu predstavu. Tak som chcela vediet vas nazor, kedze sa v tom este nevyznam tak ako vy. Ja samozrejme nechcem zhadzovat pracu lekarov, pred niektorymi naozaj klobuk dole, ale niektori, povedzme si uprimne, velky odbornici nie su a veci riesia bohuzial tak ako riesia...ze nic nevyriesia. :unamused:
31. okt 2011 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima01 Ja by som povedala, že bežný gynekológovia sa nevenujú ani tomu, čo mu by sa mali. Zaujíma ich iba úhrada od poisťovne! Výkony nad rámec - ako blbý výter, alebo nejaký test, to si musí človek vydupať. Samozrejme česť výnimkám!!! Ale väčšina má rada iba "bezproblémové" pacientky. My im nevyhovujeme, lebo stále niečo chceme, preto nám odporučia snažiť sa a čakať a v najlepšom prípade nás pošlú do CAR. Zdravotná dokumentácia zostáva u nich, mesačne dostanú za nás peniažky a v podstate sa nás zbavili!
31. okt 2011 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@riami78 tak zase na obranu mojho gynekologa....je velmi dobry, nemozem sa stazovat, fakt doteraz nic nezanedbal...tu u nas su dvaja dobry a on je medzi nimi. Ked mi pozeral tie foliky, tak ich tolko nanapocital a to mi tam pozeral celkom dlho. Tak fakt neviem, comu teraz verit. Aj ked na druhej strane, ano, mas pravdu, gynekologovia taketo veci moc neriesia a treba si to vydupat. Kazdopadne, uvidime, ci mrcha pride a ak ano, tak to budeme riesit.
31. okt 2011 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima01 Aj ja som z mojou teraz spokojná, ale to je od februára 2011 už tretia doky!!! :confounded:
Myslím si, že v CAR majú oveľa lepšie prístroje ako bežní gynekológovia, preto vidia viac a hlavne majú v tom oveľa väčšiu prax!!! Veď obyč. gyndoš nerobí sono každej pacientke, ktorá k nemu príde! V CAR to robia každej už "medzi dvermi" a patrí to k základným vyšetreniam.
31. okt 2011 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, tak jsem dnes začala stimulovat na třetí a zároveň poslední IUI a pak IVF a docela se těším.... :slight_smile:
31. okt 2011 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,
já už čekám každým dnem MS, nejspíš zítra, minule mi přišla už 11 den po IUI. No a teď si oběhávám předoperační vyšetření, abych mohla na IVF.
Listopad bude pro mě asi dost náročný měsíc. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jsem připravená na všechno.
1. nov 2011 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@riami78 no parada, ako na beziacom pase :unamused: Ale hlavne ze si nasla taku, ktora ti vyhovuje :wink: Tak tak, my sme isli povodne len na spermosgram a nakoniec z toho bolo sono, folikumetria, konzultacia....parada :slight_smile: Clovek ma z toho hned taky lepsi pocit, ze snad sa to pohne a k tomu babatku sa konecne nejako dopracuje.
1. nov 2011 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 Držím palce....,tak pak piš co a jak, ať vím, na co se mám připravit jo. :sunglasses:
1. nov 2011 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@montysek díky.... no jsem teď nějaká skeptická a zdrblá. štve mě to. :pensive:
1. nov 2011 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby, je tu niektora, ktora sa teraz niekedy chysta na IUI.. ja som dnes 1DC a v tomto cykle, ak zaberie Clostil, by sme chceli postupit.. chodime do Iscare MT
2. nov 2011 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simik22 Ahoj. Ja uz spinim, tak pocitam, ze zitra bude 1DC a take se chystame na IUI (uz 3x!). Ja chodim do Gennetu v Ph a neberu nic. Vsechny IUI jsem podstupovala v natur cyklech.
Uz jsi volala do centra kvuli UZ? Ktery den pujdes? Ja se bojim, z emi to vyjde na vikend a pak bud v pytli. V sob je tam jeden doktor a v pondeli uz muze byt pozde :unamused:
2. nov 2011 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka26 Nebuď,těš se!!! :slight_smile: Dobře to dopadne!!! Kolik si necháš zavést embryjek? :slight_smile:
2. nov 2011 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simik22 Ahoj, taky stimuluji na třetí IUI.V pondělí jdu na kontrolní ultrazvuk a počítám, že v úterý nebo ve středu bude IUI. :slight_smile:
2. nov 2011 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maeta no a ked tam je v sobotu doktor, tak ti nemoze urobit UTZ?? Ja pozajtre zacnem brat Clostil, na 10 DC idem na UTZ a potom sa uvidi...
2. nov 2011 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@montysek ja zacinam pozajtre brat lieky a buduci piatok idem na sono na kontrolu....
2. nov 2011 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simik22 Jestli nebude narvano, tak by mohl. Svagrova ma kulatiny, tak jsme k nim na vikend pozvani a chteli jsm euz jit v patek :unamused: No, tohle je dulezitejsi.
Jak se pocita 1.DC? Do kolika hodin to musi dorazit? A musi se jednat o normalni krvaceni ne jenom o spineni nebo silnejsi spineni, ze jo. Ja jsem uz z toho magor. Cim vic se clovek pozoruje o to min jsem si ve vecech jista :rolling_eyes:
2. nov 2011 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.

tak ja mam v pondelok IUI, v sobotu mam pichat pregnyl o siedmej vecer.

sliznica dnes na 11 DC - 5mm / to sa mi zda dost malo / ale mam tri folikuly po clostyle 20,23,26 mm---

ten posledny sa mi uz zda velky, asi z neho bude cysta... ved ten by do pondelka asi nevydrzal. no neviem, ktory folik chce doki vypestovat , ale asi ten najmensi hmm :confused:
3. nov 2011 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, tak ja jdu zitra na ultrazvuk, dnes jsem pichla posledni menopur na stimulaci, tak jsem zvedava jaka bude urodicka. Vajecniky boli. IUI bud v nedeli nebo v pondeli podle ultrazvuku. Vsem drzim moc palce!
3. nov 2011 o 09:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maeta no ja neviem, prvy den ckylu je podla mna ked dostanes normalny menzes... spinenie nie je menzes....ja sa tiez pozorujem ako blba, tam ma pichne, tam ma zabolí... och joj
3. nov 2011 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka mozno budu foliky dva a budu dvojky :slight_smile:)
3. nov 2011 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
no foliky su tri, ale pochybuje, ze ten jedne vydrzi :slight_smile:
3. nov 2011 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka to máš už takhle velké folikuly a IUI bude až v pondělí? Třeba má doktor zkušenost, že ti praskají až ve větší velikosti, jinak nevím.
3. nov 2011 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 no... cudne, ze ?? no ved uvidim podla teploty. :pensive:
3. nov 2011 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka nechci tě znervoznit, ale přijde mi to pozdě. Zvlášť když nemáš problémy s růstem folikulů, tak bych se bála, aby tam v pondělí ještě nějaký folík byl :frowning2:, promiň. Proč ti to neudělají zítra??? takové krásné folíky. Ale ještě, si to doma pojistíte, ne? :wink:
3. nov 2011 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 no neviem, ale ved od toho je lekar aby o tom mal nejaku sajnu, ved sa venuje len tomu v CAR sakra :angry: ten pregnyl ich mozno zbrzdi. ale je to na palici. :confounded:

jasne, pre isototu budeme snazit. :slight_smile:
3. nov 2011 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka já nevím, mě se už minule zdálo, že ti to dělají dost pozdě :-/. Je na hovno, jaký tam máte systém, že nemáš kam jinam přejít :slight_smile: kurňa. Pregnyl nevím jestli je zabrzdí :-/. Ale doma se snažilkujte a můžeš z kusit i prstíkovou metodu :wink:
3. nov 2011 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, ráda bych se zeptala, jsem 14 den po IUI a test jasně pozitivní, ale 3x denně beru utrogestan, může ovlivnit HCG?
3. nov 2011 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok