• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
AHojte ženušky,

ďakujem za povzbudzujuce slova, ja viem, žeto výjde. už sa mi ms pustila, zajtra idem do car-u a v piatok alebo v sobotu začnem s ďalšou stimulkou, takže chanelko som ti v patách. :grinning:
Beruško, čo je s tebou? a nie si fakt tehu? nerobila si si test? mne by to nedalo a učite by som urobila. :grinning:
jespera, ja som mala z utrošu véééélmi ale velmi bolave prsia ,presne ako pred ms a aj bruško ma bolelo ako pred ms, ale závrate som nemala.potom asi po týždni to prešlo a potom mi nebolo nič, nič ma nebolelo a dnes 13 den po IUI som dostala ms :unamused: a ešte o dva dni skor ako mala prist.ale už nie som smutná, ideme ďalej a druha IUI bude uspešná. :slight_smile:
jaspera, test je uplne zbytočný. až v den ms si urob.
držim nam všetkým palčeky.papa :slight_smile:
10. dec 2008 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kde ste bambulki :frowning2: lusina vela stastia
10. dec 2008 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nooo, tusim same mrchy chodia v decembri :frowning2: , lusina, mimo, skoda, ze to teraz nevyslo. Mozno este Beruska bude nakoniec tehu... :grinning:

chanel - dik za opytanie. Nuz, cely priebeh IVF zavisi najmä od toho, aky dostanes protokol - dlhy, ci kratky. Ak dlhy, co ma asi 80% zien, tak zacinas na 21DC pichat nejake hormony, ktore uvedu telo akoby do menopauzy, cize zastavi sa hormonalna produkcia tela, Potom mas menzes a odvtedy si zacinas pichat FSH hormony na stimulaciu vajicok, co prebieha asi 10-12 dni. Pocas celej doby chodis furt do CAR-u na folikulometriu a odbery krvi, kde podrobne sleduju, ako ti narasta estrogen. Ak mas dost velkych folikulov, aspon 18 mm priemer, tak si vecer piches Prgnyl na vyvolanie ovulky a o 36 hodin ides na OPU, cize punkciu vajicok. Na SK a v CZ ti daju väcsinou kratku narkozu, ja som v CH nemala nic, akurat silnejsie lieky proti bolesti. Potom tam pobudnes na lôzku asi 2 hod. a ides domov. Na druhy den volas, kolko mate opodnenych vajicok a podla toho sa mozte rozhodnut pre PK-predlzenu kultivaciu, ze mate ET az na piety den, inak spravidla na 3.den. No a po transfere vkladas progesteron a cakas na krvne testy ako aj po IUI :slight_smile: Ja som mala kratky protokol a ten zacina az v 2.DC rovno pichanim hormonalnych davok. Vraj ho ordinuju bud velmi mladym zenam, alebo starsim zenam, alebo takym, u ktorych je predpoklad horsej reakcie vajecnikov ako bolo u mna. Vtedy mas aj vyssie davky hormonov. Ale to sa urci podla tvojho HP. Co sa tyka liekov, je to v podstate jedno, cim stimulujes, vsade je to iste, ale kazde telo inak reaguje. Cize treba nieco vyskusat a uvidis. Ziadny lekar ti dopredu nepovie, aka bude odozva tvojho tela na hormony. Davky sa pocas stimulacie casto prispôsobuju, kazdy den ti ju môzu zvysit, alebo znizit, preto aj tie odbery krvi...uff, snad som ti to trochu osvetlila :dizzy_face:
10. dec 2008 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
beruška, haló, tak čo s tou mrchou???

rosienka, súhlasím s tvojim názorom, určite to všetko niečo stojí, no podľa môjho názoru v štáte, ako je náš, kde enormne klesá natalita a populácia starne ...by sa malo ľuďom, ktorý sa snažia tento fakt zmeniť pomáhať a prispievať im určite viac, ako im prispieva. Nechcem vedieť koľko žien je takých, ktoré sa do centra nedostatnú len preto, lebo si to nemôžu dovoliť...to je podľa teba správne????!!!!!

mimo, hlavu hore, drž sa, držím palčeky pri ďalšom pokuse, keď to vyšlo mne, výde to aj vám :wink:

jespera, kašli na tet, mne nevyšiel a krvička ano...nesresuj sa zbytočne :slight_smile:
10. dec 2008 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,
Lusina,pises mi zduse,taky mi ty kazdomesicni neuspechy berou energii,nejvic ji mam tesne kolem ovu,a jak se blizi MS....tak je to hrozne....a pak jak dojde,2dny sem smutna a nastvana.....a porad do kola a skoro kazdy mesic se dovim o nekom novem z okoli ze oteho-a nejcasteji tak do 3 mesicu!!!A manzel,to mne boli nejvice,kdyz ho vidim smutneho-pripadam si pak neschopna ze mu nejsem schopna dat dite!!!Ale on se mne snazi vzdy povzbudit,ale vidim na nem to zklamani.
Jespera,8dc je fakt brzy-zkus pocka tak 3 dny este.Vim ale ze je to tezke,clovek se nemuze dockat a tolik uz chce ty // videt-ale ony tam spis nebudou nez budou-takze pak zklamani a stejne dale cekani.
Matkamatko-ja mam zavrate po UTR.vzdy tak do par minut,se mi toci palice jak na kolotoci,ale do hodky je to pryc-proto je mozna lepsi zavadet nez polykat.
10. dec 2008 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jinak ja jsem dnes 14den po 1 IUI aji po ovu.Testila jsem 11dc a nic :frowning2: ,12dc sem zacala malinko spinit,no a dnes uz se mi rozjizdi MS :frowning2: Jsem z toho smutna,v SO-10dpo mne dost pobolivalo bricho+zada-jako kdyz uz mam silnou MS-a vecer mi bylo blbe-no ale to se mi jen hlasila MS-i kdyz dost do predu,a nebo se neco delo dole ale nedopadlo to :unamused: .Kdybych aspon vedela jestli se uz nekdy u mne spojila spermie s vajckem!!!Ale nemam este laparku a tak vim prd.Treba maj moje jajca tvrdej obal a spermosky se do nej nemuzou prokousat :frowning2: je to tak slozitej proces!!!A pres to spousta zen tehotni po 1 styku!!!NECHAPU TO!!!
Holky,ale tak musime se sebrat a bojovat dale ze.
Ja jen mam strach ze dojde k te laparce a pak ze se dovim ortel ze mi zbyva jen IVF!!!Ja chci otehotnet prirozene!Ale nechci na to cekat treba i 5 let!Ksakru!Dneska mam fakt vztek.Nemam ani chut balit darky,uklizet nic.
10. dec 2008 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fifinka, oži v koži :slight_smile: , nebuď v depke, viem že sa ľahko radí a kecá mne, ktorá som možno za vodou... ale to čo tvrdí psychológia, že čím viac na to všetko myslíme tým je to pre nás horšie je asi pravdivé. Ja som sa už psychicky pripravovala na umelé oplodnenie v roku 2009, žiadosť z poiť. mám schválenú a neverila som, že iui o ktorom sa píše že má malú úspešnosť sa podarí. Brala som to ako pokus, od ktorého som vôbec nič neočakávala. A o to väčšia bola moja radosť. Naozaj som očakávala, že sa to nepodarí, bola som s tým zmierená..... a :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tak šup, úsmev na perách a šlap ďalej :wink:
10. dec 2008 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jajka-oži v koži-to mne ted rozesmalo :slight_smile: ,ted jsem si precetla-ty jsi tehu po 1 iui :wink: Tak je mi jasne ze vetsine to nevyjde,a na tebe ted asi prisla rada :wink: po 2 letech-to je zasluzne.Tak at je vse v poradku!
Ja uz se taky psychicky chystam na laparku a na IVF-ale pred mesici sem se psychicky chystala na IUI-a nejak sem to prirozene plozeni v tu dobu az tak neprozivala,a stejne nic.Tak nekomu to vyjde tesne pred IVF,a nekomu nevyjde ani 3 IVF.U kazde z nas je to jine.
Ale je zvlastni ze uz mas 1 ditko(jak dlouho jste ho plodili?)a druhe se nedarilo 2 roky-ja fakt to telo nechapu.
10. dec 2008 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
fifinka, hovoríš mi z duše.kiežby som aspoň vedela, že či už aspoň niekedy u mňa došlo k oplodneniu, bola by som kľudnešia a povedala by som si, tak to isto príde samo.ale takto si len hovorím, že je určite všetko ok.
tiež neviem, či mám priechodné vajcovody, na laparku sa bojím.
mne sa to moje tehotesntvo zdá ako niečo nedosiahnuteľné a je nechápem prečo to iným ide a nám nie.
a tiež nemienim čakať celú večnosť, už len tieto dva roky mi prídu ako nekonečno. :grinning:
ja už mám žiadosť na IVF poslanú dva týždne.ale keby to bolo prirodzene alebo aspoň po IUI, s takou radosťou by som ju vyhodila....
ja som bola dnes v car-ku, som predbežne dohodnutá na ďalšiu IUI, kedže ms mám v plnom prude, maju mi ešte volať či su krvne testy negatívne a začínam s ďalšou stimulkou.
ale hlavu hore, bude dobre, lebo ešte sme si ešte naše šance nevyčerpali ani z ďaleka :wink:
11. dec 2008 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky tak mrcha pořád nikde, už jsem z toho na nervy, dneska si jdu koupit test a zítra testnu, pak dám vědět. Jinak se všechny držte, u mě druhé IUI už do vánoc asi těžko bude, to už nestihnu, tak snad hned po novém roce, nevím jestli když ta mrcha nepřišla mám volat do caru nebo mojí gyndařce, nevíte náhodou.
11. dec 2008 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rosienka, velmi děkuji, vyčerpávají a dostačující. Nevypadá to tak nějak hrozně :angry: ,dá se to,ale já jsem strašpytel a budu se všeho moc bát.Ale napsala jsi to výborně a já se ted ani nemusím vyptávat doktora.Fifinko31, přesně tak nějak jako Ty,jsem se cítila i já,hned jak se mi rozjížděla MS,taky jsem si moc přála ji nemít,protože asi jako tady všechny si i já přeji otěhotnět jednoduše,bez IVF,no ale jaksi se věci mají jinak. Na druhé straně, druhá IUI může být uspěšná,to nikdy nevíš.Já ted na ni stimuluji a i když po minulém neuspěchu v to moc nevěřím,tak zázraky se dějí.Lusi, Ty taky stimuluješ na 2IUI? Že jo? Beruško už se mi tak zdá,protože všem přijde mensez na čas-ne-li dřív.Jestli se náhodou nezadařilo, protože je to divné.Máš aspon nějaké příznaky, bolení břicha nebo něco???? Jo a po tom Ultrošu mi nic nebylo, raději jsem si ho zaváděla a byl klid! Rozhodně ho nepolykejte, pak máte zadarmo opici! Hezký den všem :grinning:
11. dec 2008 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak mám to na 100%, že tehu nie som,volali mi z car-ka,test negatívny, ale ja som to vedela kedže mám riadnu ms.
chanelka, začínam so stimlulkou od zajtra. a druha IUI by mala byť 22.12. -dárček pod stromček.
beruška, som zvedavá, držím palce a tfuj, tfuj, tfuj nech je to //. bodaj by si zdvihla aspoň ty % úspešnosti.
mne z utrošu tiež nič nebolo, tiež som ho zavádzala, ale môžem povedať, že je to otrava, lebo potom som musela mať vždy slipaňu. nuž, ale ak by to potrebne tak by som ho vklada aj 9 mesiacov :grinning:
ahojte
11. dec 2008 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vlastne, bolo mi z utošu, boleli ma prsia a bruško ako pred ms, inak nič viac. :slight_smile:
11. dec 2008 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, mě první IUI asi taky nevyjde. Samozřejmě, že jsem to nevydržela a testovala dřív a neg..... :frowning2: Zítra budu 14 DPO a půjdu na krev, alespoň to budu vědět hned. Jinak prsa bolí, jsou plná žilek, břicho zatím nebolí, BT neměřím, protože jsem z toho byla akorát špatná a nedařilo se mi to chytnout ve stejný čas. Ale tělesnou teplotu mám v rozmezí 37 - 37, 7 C a za poslední dva dny spíš tu vyšší. Chtěla jsem se zeptat, zda vám ms přišla po skončení braní utroše, nebo ještě při utroši. Díky
11. dec 2008 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivomal, ihned po skončení, do té doby jsem si myslela,že se zadařilo, přesně jako Ty, prsa nalitá,plná žilek a test negativní a hned co jsem si ho udělala tak za pár hodin bolestivá menzes,ale nevěš hlavu,dokud to nemáš, šance je vždycky a hlavně, že Tě nebolí břicho, to je dobré znamení! :grinning:
11. dec 2008 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jajka - vies, to je ale uz otazka politiky, ako dotuje IVF cez poistovne, CAR-y si tie naklady musia vyuctovat. Samozrejme, ze to vidime my postihnute ako nieco negativne a nespravodlive a sme v prave, pretoze je to choboba, resp. diagnoza ako kazda ina. Ale bud rada, ze sa na SK preplacaju aspon 3 cykly, i ked nie v plnej vyske. V CH sme si museli platit za IVF_ICSI od piky uplne vsetko. Naopak zase IUI, ktore je ovela lacnejsie poistovne preplacaju...samozrejme okrem darcovskych spermii, kedze je to zase nieco "nadstandardne" :angry: Proste sme to nevymakli. :frowning2:

chanel - rado sa stalo, aspon budes mat menej strachu. V podstate je najnarocnejsie to caste chodenie do CAR-u a potom ta psychicka zataz, ked to nevyjde, kedze kazda ovela viac rata s tym, ze by to malo vyjst.
11. dec 2008 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj som zabudla napisat, ze som bola dnes na folikulometrii a mam aj vpravo, aj vlavo dve dost velke folikuly, ca. 19 mm. Dokina sa rozhodla pockat s Pregnylom, ze az zajtra a v nedelu bude insemka juchuuu! :sweat_smile:
11. dec 2008 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.ja idem na IVF a idem bez ICSI a este predlzenej kultivacii :grinning:
11. dec 2008 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
beruška, naťahuješ seba aj nás :sweat_smile:

rosienka, samozrejme že narážam na politiu, no aj tak, prečo si jedno centrum účtuje 3000 a druhé si môže pri tej istej poisťovni dovoliť účtovať 1500.... zdá sa mi to byť dosť veľký rozdiel... bohužiaľ, my s tým nič neurobíme :cry:. strašne ľutujem ženy, ktoré túžia po bábätku a centrum je pre nich nedosiahnuteľné...strašná predstava, som šťastná že mám to šťastie a nepatrím medzi ne... v nedeľu sa drž, môj manžel mi do bruška "dávasl energiu"- položil na neho ruku a cítila som veľmi príjemné teplo. Robieval to vždy keď sme vedľa seba ležali...a čakáme bábo :slight_smile:

fifinka, so synom som otehotnela veľmi veľmi neplánovane v 18 a rodila som v 19 (4 mesiace mi chýbali do 20). Nebrala som antikoncepciu, spoliehali sme sa na plodné a neplodné dni no RAZ, jedný RAZ sme sa zabudli pozrieť do kalendára a mám z toho krásneho syna. Potom som nabehla na antikoncepciu a striedali sa obdobia či mať alebo nemať druhé dieťa. Nakoniec som antikoncepciu pred dvomi rokmi vysadila - teraz mám 34 rokov a nešlo to... Stále sa čudujem, prečo podstupujete iui bez laparky, lebo len vďaka nej mi diagnostikovali upchatý pravý vajcovod a preto iui mala význam len pri ovulácii ľavého vaječníka, čo bol však v mojom prípade roblém, lebo mi stále ovulovala pravá strana. Až raz... hneď sme hupli na iui a :slight_smile: :dizzy_face: :slight_smile: . Držím Ti moc moc palčeky, ako aj všetkým ostatným. V stredu idem na sono, tešim, tešim :grinning:
11. dec 2008 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Díky Chanel, jsem si řekla, že když krev ukáže neg., tak o víkendu předvánočně vygruntuju byt, včetně a hlavně oken (jsou děsná), protože jinak by mě manža vynesl v zubech, kdybych se prý nešetřila a neležela (takovou práci mu to prý dalo:slight_smile:)...... je zlatíčko:slight_smile: Letos není vánoční úklid to nejdůležitější...Abych pravdu řekla, stejně se mi do něj dvakrát nechce...
11. dec 2008 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivomal, neboj v klidu, nějak to dopadne a podle výsledku se rozhodneš co a jak dál.Fifinko, já jsem na tom stejně,mě zase ovuluje levá strana, tam mám pravděpodobně ucpaný vejcovod a pravou mám v naprostém pořádku i s vaječníkem, takže šance je. Pokud tedy zase nebude ovulovat levý vaječník :cry: , to zase budu neštastná. Rosienka, tak to je super, že se tak krásně urodilo, můžu se zeptat, proč Tě nejdřív poslali na IVF, když stačilo IUI?
12. dec 2008 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lusinka, to bude krásnej dáreček pod stromeček!! Přeji at vyjde.Zítra jdu na krev a ultrazvuk,tak jsem zvědavá,co mám vbříšku za urodu, doufám,že bude pořádná. A, že příští týden mi IUI taky udělají :angry:
12. dec 2008 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
musi byt pre IUI stimulacia?? mne doktorka nic nespominala :confused:
Vraj mi len po Uzg- ak bude uspesny folik, pichnu Pregnyl a cca 14 den dojde k inseminacii.........tak ako to je? :fearful:
12. dec 2008 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzuliku, asi jsi na tom dobře a nepotřebuješ stimulaci a vaječníky,normálně fungují a nepotřebují povzbudit injekcemi. To Ti asi doktorka brala krev a pak Ti udělala ultrazvuk,podle toho se to pozná.Takže jsi vlastně ušetřena.Chodíš na gynekologii nebo někde do Caru???
12. dec 2008 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj chanel,děkuji za odpověď.
Začátkem prosince jsem byla po prvé v Genetu. Snažíme se už 2 roky, ja jsem v pořádku, manžel má horší Spg...
snad se již brzy zadaří....a Tobě taky samozřejmě! :wink:
12. dec 2008 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky snažilky :wink:

Omlouvám se, že jsem vám tady tak vpadla,ale měla bych na vás malý dodaz a doufám, že mi odpovíte. Dnes jsem 9 den po mé první IUI a ráda bych věděla, kdy má smysl začít testovat. Já už to nevydržela a testíky si nakoupila, ale ještě jsem neměla odvahu si nějaký udělat, pač mám pocit, že je to ještě docela brzy na to, aby už bylo něco znát.
Děkuji za odpověd a přeji všem hodně štěstíčka v plnění vašeho snu!!! :wink:
12. dec 2008 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :wink: ,
Beruško tak čo.... som zvedavá :dizzy_face:
zuzulik ja som tiež ok, vaječníky funguju ako hodinky a tiež stimulujem clostilbegytom, aby sa vytvorilo viac ako jedno vajíčko.prvý krát som mala 3 vajíčka, slušne veľké okolo 20mm.potom som ho dlhšiu dobu nebrala a minulý mesiac som ho zase brala a mala som dve vajíčka, tiež pekne narástli okolo 20mm. dr. hovorila, že vtedy je väčšia šanca na otehotnenie, ked je viac vajec. no a teraz ho beriem od dnes zase, tak som zvedavá koľko zase vajec znesiem. :grinning: to mi povedia za týždeň v piatok,
pri IUI nemusí byť stimulka,ale radšej ju dávaju aby ako hovorím bolo viac vajok. :wink:
lucka, na test je skoro, nič tam neuvidíš, počkaj do dňa ms. :slight_smile:
12. dec 2008 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dik lusi,
ja som mala asi 2-3 cykly nasadeny Clostil vraj na "zvysenie pravdepodobnosti oplodnenia" - prirodzene.... nezadarilo sa...no uvidime, co Mudrka vymysli :grinning: :dizzy_face:
Ty si uz mala IUI?
12. dec 2008 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky,
som to prvykrat. Vcera som mala prve IUI, dnes som zacala vkladat utros.Vie mi niektora z vas poradit ohladom sex. styku po IUI? Mate nejake skusenosti - pockat dlhsie? Budem vdacna za akykolvek nazor.Inak vsetkym drzim palce, hadam sa dostaneme do vytuzeneho ciela...
Ozaj,Beruska, ako? aj ja som zvedava, verim, ze informacia bude pozitivna :slight_smile:
12. dec 2008 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzlik, stimulujem na druhe IUI, prvé nevyšlo :unamused: a ešte som dostala ms o dva dni skôr.
sylvestra, kľudne môžete sexíkovať, dokonca som tu niekde na koníku čítala, že kázali v teň večer po IUI hodiť číselko. :grinning: takže ak je chuť, hop sa dejsa do postieľky. :grinning:
12. dec 2008 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok