IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
leeena_4
22. nov 2011
@kajkusa clostík můžeš mít 6x pak už bys neměla
kajkusa
22. nov 2011
@leeena_4
diky , ale ved IUI sa da aj bez toho....ja som tak bola raz - neuspesne..., ty ides kedy?
leeena_4
22. nov 2011
@kajkusa jakto, že ne? IUI se dá dělat i bez clostíku, když se ti tvoří vajíčka, je to i zbytečné dávat clostík. A pak existují stimulační látky v inejcích a hned dva druhy a od každého druhu x výrobků 😉, takže možnosti jsou 😉. Já se jdu v pondělí domluvit a zkontrolvat folíky a když se teď nezadaří doma (nebo jen s pregnylem), tak v příštím cyklu (v lednu) zase půjdem.
kajkusa
22. nov 2011
@leeena_4
nie, ja pisem ze sa da aj bez toho - nastastie,tak drzim palce 🙂
leeena_4
22. nov 2011
@kajkusa ahá, pardon to jsem trubka 😃 Děkuju za držení pěstí, bojím bojím, po těch zkušenostech.
montysek
22. nov 2011
@fidac Mě taky měli v plánu při laparce udělat drilling ale nakonec mi ho neudělali, protože na vaječnících prý dirky mám, takže nebyl potřeba a stejně se mi většinou folíci sami nedělají.Někdy asi jo ale málo kdy. :-|

@fori Mě taky v centru řekli testovat až tak 3 týden, takže klíííd. 🙂
fidac
22. nov 2011
@montysek mě teda ještě po drillingu naordinovali clostil a všechno pracovalo jak má...já jsem měla na vaječnících nejakou tlustou blánu a proto to nešlo...ale určitě každá to má jinak... 😉
montysek
22. nov 2011
@fidac To mě nenaordinovali nic,řekli mi,že je vše v pořádku a hotovo. 😃 Mě taky když bral můj gyndař krev na ovulku,tak výsledky prý byly v pořádku,že jí mám a to mi ty testy dělal dvakrát ale pak v centru zjistili i podle ultrazvuku,že tam folíci nebyly. :-S Teď mě akorát štve,že jsem furt čekala jako husa,měla jsem s tim vším začít dřív. 😃 Njn.... :-|
fidac
22. nov 2011
@montysek já měla krev taky v pořádku, ale podle utz ovulace nebyla, tak mi nasadili clostil od 3 do 7 DC
montysek
23. nov 2011
@fidac No,vidíš to! Jak je možný,že krev výjde dobře,když to ve skutečnosti tak neni. ]-( Zbytečně jsem pak furt čekala a vše oddalovala,když už jedno dítě máme, tak jsem si říkala,že když mám ovulku a manžel měl výsledky taky v normě,takže se to zase podaří a ono prd - ovulka nikde! ]-(
maeta
23. nov 2011
@montysek Ja ovulku mam. Na stesti jsem s tim nikdy nemela problem. Manzela mam za spg pokazde pochvalit (dle doktora) a predse se nam nedari. Kdyz jsem se pidila po duvodu a ptala se lekaru na pricicnu, tak mi bylo receno, ze v takovem pripade nevedi ani oni. Hold nejsou vsevedouci.
fidac
23. nov 2011
@maeta někdy to tak bohužel je no. známí taky jezdili do CARu a měli stejný problém...ovulace i SPG v pořádku. Akorát jim doktor vysvětlil, že si asi nějak nesedli po horm. stránce a přirovnával to jako když člověk dá k sobě dvě baterky stejným polem, nakonec museli na IVF a povedlo se....
fori
23. nov 2011
@maeta to co píšeš, mi přesně taky řekli....... a dodali.... chce to zkoušet, zkoušet zkoušet.
mars3000
23. nov 2011
stejne je zvlastni, kdyz je vsechno u obou v poradku, tak to proste nesedne... priroda je zvlastni 🙂 hlavne kdyz IVF pomuze 🙂
vanilka31
23. nov 2011
Moje kolegyně měla s manželem taky všechno ok a přitom se jim pořád nedařilo, až teď tak po 6-ti letech to přirozeně vyšlo. Asi to chce čas 🙂
kajkusa
23. nov 2011
ja som citala taku teoriu, ze ludia sa musia k sebe hodit, ma to nieco s imunitným systemom a chemiou -teda aj hormony atd., skratka - zene musi muz vonat - potom je ten pravy aj na splodenie potomka 🙂
kajkusa
23. nov 2011
no a je to preto, aby mal potomok, co nejlepsi imunitny system (mix matky a otca, ktore sa doplnaju, ak by mali rovnake, zene by ten muz nevonal, ale pachol)
andilek01
23. nov 2011
@vanilka31 ono je spousta párů, u kterých to visí právě na psychice.. znám kolem sebe případy, které až po adopci dítětě měli miminko přirozeně.. Takže zázraky se přece jen dějí 😉
mars3000
23. nov 2011
@andilek01 to je pravda, takovych pripadu je hoooodne 🙂
mars3000
23. nov 2011
to je pravda, proste je to tak, ze si lidi rozumi, vsechno je jak ma byt, ale po fyzicke strance to proste nejde
maeta
23. nov 2011
@kajkusa Mme muj muz voni od prvni chvile 😃 Take ze jsme se svadbou moc neotaleli. Jak jsme se nasli, tak jsm evedeli, ze je to ono a uz 8rokem je nam fajn.
Psychik asamozrejme hraj eobrovskou roli + ja mela narocnou praci a tak jsm emoc nechteli cekat. Maly se podaril na 2.pokus IUI. Ted, jak jsem s nim doma a mam klid, tak o to vic nechapu, proc se zase nedari. Snazim se nad tim moc nedumat, ale ted mi zas utikaji plodne roky, takze na nahodu to take nemuzeme nechat 😉
kajkusa
23. nov 2011
@maeta
ja mam to iste, mne moj priatel tiez voni od zaciatku 🙂 a roky utekaju a stale nic 🙂 len v narocnej praci este stale som 😞
leeena_4
23. nov 2011
Holky mě můj taťka teď říkal, že vědci zjistili zajímavou věc u neplodných párů: žena prý má nějaký receptor (nevím, jak to přesně nazvat), který když je neaktivní, tak neotěhotní i když je zdravá a když je aktivní, tak je plodná. Zkrátka zjednodušeně takový čudlík, který kdž je na off, tak se může člověk zbláznit a neotěhotní a když je na on, jde to. Zkusím to někde najít.
zana21
23. nov 2011
Ahojky, tak nás snad také čeká tento měsíc první IUI. Zatím pouze za podpory clostilbegytu. Měla jsem si také píchat merional, ale manžel je příští týden na 3 dny mimo ČR, tak dr rozhodla, že teď jenom s clostíkem. V pátek jdu na UZT, tak doufám, že folíky budou velký a stihneme do úterý IUI, pak manžel odjede (můj 14-16DC) a pak je víkend 😞 Pokud to nebude úterý, tak až v prosinci 😞
zana21
23. nov 2011
@fori Držím pěstičky, at to tentokrat vyjde 🙂
@leeena_4 To to uteklo, naposledy jsi psala, že ti začíná 6nedeli. Tak že plánujete další IUI?
berusinkaaa
23. nov 2011
@tumamka ahoj,dovolila jsem si reagovat,nebot jsem na tom stejne jak ty.Mam 12 den a v pravo folik 15-16mm a Ovitrelle picham v sobotu a v pondeli jdem na 1IUI.Přeji ti hodně štěsti,aby vam to na po 3 vyšlo 😉
maeta
23. nov 2011
@zana21 kdybys ten pokus chtela jistit, tak nechte zmrazit spermijky (za 500Kc) a manza muze klidne na sluzebku a ty se nemusis stresovat. Nam se takhle chytil kluk. Manza mel naplanovanou sluzebku a podobne se nam to krylo jko u vas s IUI, tak jsm enechali zamrazit spermijky. Pak to vyslo krasne, ze manza byl jeste doma, ale presto jsme pouzili zmrzlou davkus stim, ze jsme to doma jistili vecer pred IUI a jeste ten den :-N
joeyne
23. nov 2011
@leeena_4 Až ten "čudlík" najdeš, tak dej vědět, kde ho hledat! 😃 To je hezký. 😉
leeena_4
24. nov 2011
@zana21 letí to neuvěřitelně 😉. A už to tak vypadá, že v lednu bude další IUI 😉. Těším se i bojím zároveň.
@joeyne Neboj, vědci ho usilovně hledají a zkoumají jak ho dát do polohy ON 😉 😃
zana21
24. nov 2011
@maeta Aha, tak toto nám Car nenavrhl. Asi bych do toho šla, kdyby dr zůstala u původně navrhovaného postupu (tedy inkejce merinalu a pak pregnyl). Ale pokud je stimulace pouze clostikem, tak to necháme takto. Buď to stihneme nebo to necháme na prosinec. Ale díky za info, pro příště se to vždy může hodit 🙂
@leeena_4 No tak to je skvělý, kdyby to tak vyšlo zase napoprvé 🙂 A kolik IUI chcete zkusit?

Začni písať odpoveď...

Odošli