• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@zana21 kdYž já už mám 75 jednotek, vyšší už se dávají na ivf a to se jim zase nechce, mám PCO, tak zase hrozí hyperstimulák, je to k pos....
31. dec 2011 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 Já stimuluji clostikem a merionalem. Minulý měsíc jsem měla clostík po 2 tabletkách 3-7 den a měla jsem hodně velkých folíků (tak že také hyperstimulák), tak nakonec IUI nebylo a doporučen chráněný styk, aby nebylo mnohočetné těhotenství. Snížena dávka clostíku na 1/2 tabletky. Tobě clostík nezabírá, spousta holek na něj dobře reaguje?
31. dec 2011 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zana21 bohužel clostík jsem zkoušela 3x a ani ťuk, taky jen velká cysta :-/
31. dec 2011 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 A když ti nezabírá ani clostík a ani puregon, co dalšího ti lékaři nabídli? Půjdete rovnou do IVF? Nějak pomoci ti musí?
31. dec 2011 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zana21 Uvidíme, ještě si budu 5 dní píchat injekce a pak půjdu na utz. Pokud to nebude k IUI, tak si asi s manželem promluvíme a budeme uvažovat o IVF. Protože nemá smysl abych každý druhý cyklus stimulovala injekcemi zbytečně, když úspěšnost IUI je 15%. Zatím nechci dělat žádné závěry, počkáme do středy :wink:
31. dec 2011 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 Tak to přeji hodně štěstí, my jdeme ve středu na naše první IUI, začínám být z toho nervozní :slight_smile:
31. dec 2011 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zana21 držím pěsti, ať vyjde hned to první :wink:. Neboj,není to nic strašného:wink: než se rozkoukáš, budeš to mít za sebou.
31. dec 2011 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zana21 Ahooj, já jsem tedy bez hormonů, jediný co jsem před IUI dostala byla injekce Pregnylu do pupku.
Jinak nic, ani po IUI jsem nic nebrala .... ale to je asi jak u koho ...
Tak Ti budu držet palečky, ale neboj, znám i takové co po prvním IUI byly těhule ... :slight_smile: :slight_smile:
My chodíme do Reprofitu ... a kam Ty ??
Koukala jsem, že někde ještě před prvním IUI ženou holky na průchodnost a někde ne ... nám řekli, že až po 2 neúspěšném IUI by zkusili průchodnost ... ale já bych raději měla jistotu dřív ...
31. dec 2011 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zana21 A nervozní nebuď ... nebolí to a za chvilku máš vše za sebou ... pak ještě 10 min ležíš, aby se spermíci dostali kam mají a pak hurá domů nebo do práce :slight_smile:
Opravdu to nic není .... :slight_smile:
31. dec 2011 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mihule111 Děkuji moc za povzbuzení :slight_smile: Já chodím do gennetu a zatím jsem moc spokojená. Na průchodnost nás taky dr nějak netlačí, ale chtěla bych mít tu jistotu, že je vše v pořádku.
No, moc bych si přála, aby první IUI vyšlo, ale takový šťastlivec v životě nejsem :confused: Kdy jdete vy na druhý pokus?
31. dec 2011 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zana21 Nííkdy nevíš, třeba se Ti opravdu zadaří na 1. pokus ... :slight_smile: Každopádně budu držet palečky ... :wink:
Na druhý pokus by jsme měli jít koncem ledna .... tak uvidíme jestli se zadaří zvládnout průchodnost a IUI v jednom cyklu, nebo ne ...
31. dec 2011 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj, můžu se k vám taky přidat? Právě stimuluji Gonalem na naše první IUI a zítra jdu na UTZ zkontrolovat, jestli to k něčemu je.
2. jan 2012 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mihule111 u nás v Gestu ti IUI bez průchodnosti neudělají a myslím, že to je tak správně, nemá smysl to zkoušet, když se neví, jestli jsou vejcovody průchodné, podle mě :wink:

@zana21 mě vyšlo hned 1. IUI, takže to fakt funguje :wink:
2. jan 2012 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nemorosis jen se přidej a zítra hodně štěstí, ať tam něco je :wink:
2. jan 2012 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 Chodíš do Gestu? Já taky :slight_smile: Jen z průchodnosti jsem byla trochu zmatená, protože můj lékař tvrdil, že průchodnost nutná je a že jí budu absolvovat v cyklu se stimulací, druhý zase říkal, že nezbytná není a v cyklu se stimulací spíš uškodí, protože se pokaždé poruší děložní sliznice.....no takže jsem ji absolvovala teď 5.den v den zahájení stimulace, jsem tedy na výsledek docela zvědavá
2. jan 2012 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nemorosis nojo, co doktor, to názor. Já ji měla, vůbec to nebolelo, ale IUI bylo až další cyklus :wink:. Jinak mi o sliznici nikdo nic neříkal:wink: Ta ti naroste se stimulací :wink:
2. jan 2012 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky jsem tu nová, v únoru je to rok co se snažíme. Asi v srpnu byl manžel na spermiogramu, kde mu zjistili nižší množství, doktor nám řekl že to na přirozené je, ale může to trvat i delší dobu. mě nasadil utrogestan na sliznici a pak ještě beru nějaký hormon (mám nižší obsah). chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s iui a zda si myslíte podle Vás kdy na ní jít? doktor mi řekl že by počkat tak do května a pak by se do toho pustil. já bych ale už do toho šla i dřív. díky za vaše názory
2. jan 2012 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zaneta2 v tom kdy jít na IUI je těžké radit. Pokud to záleží jen na vás a nejsou žádné lékařské okolnosti (není třeba nic přeléčit a tak), tak je to jen na vašich pocitech a tom jak se vy rozhodnete :wink:. Jinak moje zkušenosti jsou takové, že jsem 2x stimulovala k IUI, teď stimuluju po třetí. IUI bylo jen jenou, naprosto bezbolestné, chvilku jsem si poležela a za 13 dní našla // :wink:
2. jan 2012 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zaneta2 Ahoj, ja by som necakala tak dlho. :wink: Ale to je iba moj nazor. IUI nie je draha zalezitost, ani telo prilis nezatazuje, je to relativne jednoduchy zakrok a nejako vas ani neobmedzuje. Ja by som do toho isla cim skor. Ale na druhej strane vidim, ze ty si este mladucka, tak sa az tak asi nepotrebujete ponahlat. :grinning: Vies, ja som v 28 rokoch bola akoze vporiadku a odrazu mi rapidne klesla plodnost a nechapem, z coho a ako je nieco taketo mozne. Takze ja radim zienkam prilis necakat, lebo zivot vie pekne zamiesat karty. Drzim palce. :wink:
2. jan 2012 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 Ahooj, máš pravdu co doktor to názor ... taky jsem slyšela holky, co šly na průchodnost a pak na IUI a taky jsou takové co podstoupily 2x IUI a pak až šly na průchodnost.
Je pravda, že pokud je průchodnost špatná, tak IUI nemá význam a nepomůže.
Já mám vše v pořádku, tak asi doktor předpokládá, že průchodnost bude OK, ale nikdy nevíš ...
Proto chci raději před druhým IUI průchodnost podstoupit ...
Slyšela jsem, že tento zákrok není ani tak moc bolestivý, jak spíš nepříjmený, tak uvidím ...
Jaký máš Ty zkušenosti ??
2. jan 2012 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 a můžeš mi trošku vysvětlit pojem stimulování? ještě jsem to moc nestudovala, zatím jsem totiž až tak neřešila, spíš mě už nebaví čekat. díky
2. jan 2012 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brita taky bych právě už nečekala. mlaďučká jsem, ale už s manželem chceme, stěhovali jsem se na podzim do nového domečku tak nám už chybí jenom zaplnit dětské pokoje :wink: a jak se zhruba cenově pohybuje? právě mě zaskočil výsledek manželova spermiogramu, tak jsem si myslela že nám to normálně nepůjde, ale doktor řekl že je to na hranici, ale je to možné, prý to budeme mít složitejší se zrovna v ten správný čas trefit. tak proto jsem začala přemýšlet o iui. ivf asi není nutné když jsem oba plodní že? nebo je možné že bych nebyla já? to by mi asi už zjistil doktro z testů. dělal mi a hlavně chtěl i manžela, aby vědět jak dál pokračovat.
2. jan 2012 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mihule111 mě to nebolelo vůbec, fakt ani trochu :wink:. Ale týden jsem po tom krvácela, ale to bylo asi cystou, která při tom zřejmě praskla.
@zaneta2 Stimulace vaječníků :wink:. Jde o to, jestli máš sama ovulaci, nebo ne, když ano, nedává se na stimulaci vaječníků před IUI nic, nebo clostil, aby byla vajíčka kvalitnější a třeba i dvě :wink:. Když nemáš ovulaci a nepomáhá clostil, pícháš si injekce, až dorostou vajíčka, pak se píchá pregnyl (to se dělá i když nemáš stimulaci), aby proběhla ovulace a den po tom se dělá IUI :wink:
2. jan 2012 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zaneta2 V Brne v Reprofite myslim stoji IUI 2700 CZK pre tych, co su poistenci z CR, cize to plati aj pre teba.
K tomu su este najake lieky, co ti tiez bude ciastocne hradit poistovna, ale to je malo penazi, neviem presne, kolko.
Mozno par stoviek, fakt presne neviem, ako to je v CR. Kazdopadne to je neporovnatelne lacnejsie a jednoduchsie nez IVF. U vas asi IVF nie je potrebne, to by ti uz lekar iste povedal. Pri trochu zhorsenom spermiograme je IUI idealne. :wink: Urcite sa nemate coho obavat, ja by som do toho na tvojom mieste urcite sla. :wink:
2. jan 2012 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zaneta2 IUI je podle VZP, pokud máš plně hrazeno pojišťovnou, jen některé CAR si za to nechají drže zpalatit!
Jinak já si platím jen léky asi za 2500,- a utz, protože jsem už přešvihla limit. Jinak za IUI nic neplatím
2. jan 2012 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brita
@leeena_4 tak příští pondělí jdeme na druhý spermio, jak budou výsledky tak povalím k doktorovi na konzultaci a asi se s ním domluvím. myslím že mi říkal o klinice Unica v Brně. jsem u VZP. tak uvidíme, snad se to podaří. díky za info
2. jan 2012 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 ahoj Leni, a aky je potom postup?? :confused:
2. jan 2012 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 ahojky, hezká profilovka:wink:. Teď nevím jaký postup myslíš:wink:
2. jan 2012 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 dokial som dopisala otazku (medzitym som pracovala) tu naskakalo tolko odpovedi, ze mi je uz vsetko jasne :wink:
dik za profilofku. novej rok, novej vzor :sunglasses:
2. jan 2012 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 taky možná změním :wink:. Ale víš, co je divné, že podle doktora mají folukuly max 9mm, a cysta přes 1cm a mě se dnes objevil ukázkový plodný hlen...
2. jan 2012 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok