• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
majka, kedže ti chodíš do mt do heliosu, tak si prichystaj 3000,- :wink:
nie, nepotrebuješ nič z poisťovne, celé hradíš sama. :unamused:
chanelko, máš pravdu, po dvoch rokoch by sme si to zaslužili. sme na tom rovnako. :wink:
ivo, nebuď smutná, druha výjde. :slight_smile:
16. dec 2008 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lusi, to by bylo skvělé!! Přeji si to,jako jedinou věc pod stromeček! Vědět to budeme hned po Novém Roku,jak jsme dopadly. Když ne, půjdeš znovu do IUI nebo rovnou IVF?
16. dec 2008 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ti neviem chanel. síce čakám na schválenie na IVF od poistovne, ale moc sa mi do toho nechce.fakt neviem či ešte skusim iui, možno áno, možno nie, ale teraz to výjde takže nič. :grinning:
dobre, budem si to priať pod stromček.veľmi intenzívne.a uvidíme či motyka vystrelí..... :slight_smile:
a ty čo ďalej?
16. dec 2008 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já taky to IVF nějak chci obejít, s tím,že to ted už vyjde.Zrovna jsem si volala na výsledky krve a zítra 2 ampule Fostlimonu naráz s Pregnylem a v pátek inseminace,mám málo estrogenu. A taky by mě zajímalo, kolik budu platit po třech pokusech, v případě,že bych i nadále chtěla využít IUI. To se pěkně prohnu :angry: .V každém případě,jsi můj hnací motor, vždycky si vzpomenu, že bojuješ také,stejně jako plno tady báječných ženských,kterým se to taky povede! :wink:
16. dec 2008 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vieš, kedysi dávno som si povedala, ja by som na umelé nikdy nešla........ale ako začal plynuť čas ,ročky mi pribúdaju, nedarí sa, prestáva ma to baviť, to každomesačne sklamanie, tak už sa tomu IVF nebránim. uvidíme.čas ukáže riešenie...
díki chanel. pekne si to napísala, ďakujem.
v piatok ti budem držať všetky palce. tfuj, tfuj, tfuj nech ti to výjde a bodaj by si bola tehu. :slight_smile:
16. dec 2008 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem vám za rady :slight_smile: Nejak to už dopadne... Držte sa a všetkým želám skoré dve vytúžené paličky na testíkoch :wink:
16. dec 2008 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ak sa mozem, tak by ste mi prosim vam mohli este povedat presny postup pri IUI? Uplne od zaciatku, len viem, ze ide o to, ze mi manzelikove spermiky streknu dnu, ale nic viacej. Dakujem
16. dec 2008 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Majkaa, v podstatě je to celý postup. Jen ty manželové "spermijky" ještě před zákrokem "vyčistí" a pak aplikují. mrkni na tohle, třeba to pomůže.
http://www.gennet.cz/v_clinica/main_1.htm
16. dec 2008 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivomal, dakujem ti za link, tento cilkus to este urcite nebude lebo ovu mi vychadza presne na silvestra a to sme prec. Este sa chcem spytat. Oni mi mazelove spermiky vstreknu presne v blizkosti folikul, ako to tam je na obrazku? Potom naco je potrebne aby som mala priechodne vajcovody? Vies lebo laparoskopiu nemam spravenu, takze neviem.
17. dec 2008 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie, Majka, nevtreknu to ku vaječníku, ale do maternice, čiže je potrebné aby si mala priechodné vajicovody. :slight_smile:
17. dec 2008 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, přesně tak Lusinka má pravdu,jen do dělohy a pak je to na přírodě. Lusi, tak já jsem dneska dostala už Pregnyl a v pátek mezi 10-11h mi to budou dělat.A zítra jdu ke svému gyndaři na ultrazvuk a poradím se s ním,třeba mi konečně někdo řekne která strana ovuluje.Ivomal,co Ty jak se máš?A i já díky za ten link, pěkně je to tam napsané polopatě!! :sweat_smile:
17. dec 2008 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky Chanel, držím palce aby si to v piatok dobojovala na //. :slight_smile:
ja idem v piatok na folikulometriu, tak som zvedavá koľko mám jajek. :grinning:
17. dec 2008 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha, no ale neviem ci mam priechodne. Vy ste boli pred IUI na laparoskopii alebo HSG?
17. dec 2008 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majkaa, já jsem byla, před dvěma lety, kvůli cystě a rovnou zkontrolovali celé břicho,mám pruchodný na 100% jen ten pravý,levý je díky cystám poškozený a tím i vejcovod.Jenže jsou to dva roky a ted mi navrhli IUI a to bez laparoskopie. Oni Ti asi udělají dvě,tři IUI a pak budeš muset na tu laparku,zkus se na to přímo zeptat v Caru,taky myslím dělají i ambulantní vyšetření vejcovodů,s tím zkušenost nemám,jen jsem slyšela,že Ti vstříknout dovnitř tekutinu a tu pak sledují na ultrazvuku jak postupuje. :wink:
17. dec 2008 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, Majkaa, holky mají pravdu,sperma se vstřikuje takovým katetrem jen do dělohy (mimochodem - spermijky jsou v tomto stavu růžové :slight_smile:), namalované je to tam malinko zkresleně, spíš bych řekla, že tam vložili obrázek týkající se IVF cyklu, který mají taky takhle popsaný a stejný obrázek. A taky to nebolí, spíš je to nepříjemné jako když Vás gynekolog vyšetřuje se zrcátkem...Jinak mě vůůůbec průchodnost vejcovodů nedělali. Takže vlastně nevím, zda jsem se zbytečně nervovala. Jinak u mě malinko lepší, občas ukápne slzička, ale dobrý :o) Mrcha v nedohlednu, břicho přestalo bolet. Dnes 31 DC. Chanel držím palce, at se to opravdu povede....:slight_smile:))))
17. dec 2008 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem vam velmi pekne.
Ivomal a ty si teraz po IUI? A skusala si tehotensky test?
Rozpravala som sa s manzelikom a povedali sme si, ze ked to do roka nevynde a bude mat dobre spg, tak pojdem na IUI.
17. dec 2008 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jsem po 1. IUI a včera mi řekli, že mám hladinu hCG 0 a těhu testů jsem už zkoušela hodně a nic, takže těhu nejsem. Na další konzultaci, co budeme podnikat dál, jestli další IUI, nebo rovnou IVF, jdu až 9.1. My máme výborné spg. Jen já mám PCO s vyšší hladinou FSH. Do té doby si s manžou budeme užívat vánoce, pohádky dobroty, žádný stres, zbytečné uklízení a nervování, prostě pohoda :grinning: . Už to vidím, celé dopoledne prospíme a pak něco společně ukuchtíme, půjdeme s naší fenkou ven a pak spousty pohádek až do večera. Sem tam si večer dáme vínko, saunu a pod :wink: :grinning: .
17. dec 2008 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivomal tak uplne vianocna idilka. No ja co som bola jeden ciklus na krvy, tak mam dobre vysledky, ale urcite je ovela viacej vysetreni ktore tam mozu vadit. Moj manzel mal zly spg, len 0,5% dobrych v tvare, ale dufame, ze to bolo len s antibiotyk, tak teraz 22.12 ide znova a podla toho sa asi bude vsetko odvijat. Ale na konzultaciu sme este neni objednany, to az po tomto cilke, lebo teraz mi ovu vychadza presne na silvestra.
A pri IUI neni vacsia pravdepodobnost, ze je chlapcek? Lebo viem, ze chalpcekovske spermiky su silnejsie, ale rychle sa unavia ale tak skor asi preniknu do vajicka, ked budu tak blizko.
17. dec 2008 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babenky...
prajem všetkým krádne sviatky a tým ktoré čakajú na krvičku krásny darček pod stromček :slight_smile: . Tým čo čakajú krvičku neskôr, prajem krásny krok na nový rok :slight_smile:
17. dec 2008 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Majkaa, tak tuhle statistiku neznám, ale vsadím boty, že to vychází tak 50/50 +- autobus...jako vždy a všude....za mě osobně je to jedno, zda kluk nebo holka, hlavně at se to podaří a je do zdravé a normální dítě...vysněné pohlaví budu brát jako krásný bonus :grinning:
17. dec 2008 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivomal to ano, ja len tak som sa nad tym trosku zamyslela. :sweat_smile: . Uz to asi nejdem nic riesit, lebo z toho riesenia ma uz to nebavi.
17. dec 2008 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neboj, taky furt něco řeším :slight_smile: ...to je prostě TÉMA, které je pro nás snažilky to nejdůležitější na světě....
17. dec 2008 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lusi, jak se vede? :wink: Mě už to čeká zítra! Ivomal, to máš pravdu,já taky pořád něco řeším a tak to tady řešíme spolu.Jajko, jak se cítíš? Všechno v pořádku?
18. dec 2008 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky
chanelka, drzim palce,nech to zajtra dobre dopadne a hlavne nech je to uspesne!!!
majka, ak sa rozhodnes pre iui, neboj, nie je to take hrozne, da sa to zniest...len ta stimulka posobi na kazdeho inak, mna doki na to vopred upozornil.
inak kocky ja som tyzden po IUI a dnes mam nejake bolesti - myslite, ze je to OK? ake mate skusenosti? Krvicku a sono mam 29.12....sa neviem dockat...
18. dec 2008 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

aj ja som bola na IUI - 3 tyzdne dozadu.
Sylvestra aj ja som mala bolesti po tyzdni v podbrusku, tu ma pichlo - tam ma pichlo. A po utrogestane ma strasne boleli prsia.
Menzes som dostala este o dva dni skor ako obycajne
Rozmyslam ze pojdem na umele - v marci, ked sa mi vrati manzel. Len citam ze niektore dievcata - nad tym vahate, mate na to specialny dovod?
18. dec 2008 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
jespera váhame, lebo je dosť náročné ako na organizmus tak aj finančne, tak asi preto.všetky dúfame,že sa to podarí normálne, alebo aspoň po IUI. :slight_smile:
chanelka, tak sa zajtra drž, budem na teba myslieť. a za dva týždne sa chcem dočítať,že si našla // na teste, hovor, si ,že druhé IUI mám vačšiu úspešnosť. to si hovorím aj ja. :grinning:
ja? ja v pohode, zajtra ráno ma čaká kontrola folikov a v pondelok IUI.taký je náš plán. :slight_smile:
zatiaľ papa
18. dec 2008 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby: IUI sa robo pred ovulkou alebo po ovulke ??? :confused:
18. dec 2008 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lusinka, super, dufam, ze budes mat super folikuliky a v pondelok uspesne IUI.
kocky,na IUI sa da ist dva cykly po sebe? alebo je lepsia nejaka pauzicka?mate prehlad?

Jesperka, co sa tyka IVF, suhlasim s nazorom lusinky.so mnou uz zamavala dost aj stimulka na IUI, dost citlivo reagujem na vsetky lieky a hormony. takze neviem, co by so mnou robila ta stimulka pred IVF.tiez dufam, ze sa to podari normalne, alebo po IUI.vlastne v to verim, tak to tak musi byt :slight_smile:
18. dec 2008 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne akosi tie hormony nerobili problem, hovorim akurat prsia som mala na prasknutie a inac nic. Je to narocnejsie viac na psychiku - ako to preziva zena - predsa je to taky pocit, ze idem sa dat oplnodnit...ale to je vec pohladu...

Sylvestra - mne sestra v centre povedala, ze ked chcem druhu IUI - musi byt mesiac pauza, tak neviem.

Co sa tyka IVF - viem ze je to financne dost velky rozdiel, je stale lepsie zaplatit 4000 ako 25 000, ale je tam ovela vacsia sanca uspechu - a o to ide, keby som vedela ze dam 25000 a budem tehotna, tak nevaham ani minutu..

Lusinka drzim palce...
18. dec 2008 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jesperka, diky za info.

Zuzulik - malo by sa tesne pred, stimuluje sa a sleduje sa sonom, ci idu ovu. ak ano, pichnu pregnyl a najneskor do 48 hodin od pregnylu by malo byt IUI.

Lusinke drzime vsetky palce, vsak, kocky?
18. dec 2008 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok