• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@veronika1980 preco vlastne tie injekce ked mate vsetko v poriadku?
12. jan 2012 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 chodim k Apolináři a tim, že clostil nepomohl tak teď budeme stimulovat sílnějšíma lékama, proto ty injekce. Clostil můžeš brát jenom 6 měsíců pak už to nemá cenu, naštěstí se mi po něm neudělali žádné cysty :grinning: víš co oni i doktoři nevědí proč nám to přirozeně nejde když jsme zdraví, ale problém je, že já jsem vysadila HA po cca 13 letech a měla jsem hrozně nepravidelné cykly, třeba až 55 dní a to se špatně podchytává ovulace, takže proto jsme se dostali do CARu a jak mi nasadili clostil,tak mi to krásně šlapalo, 12 DC vždycky kontrolní ultrazvuk, vždycky tam byl min. jeden krásnej folikul pak pregnyl a domící snažení a nepovedlo se, takže proro jsme teď přešli k dalšímu rešení injekcemi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. jan 2012 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zana21 To jsou profuky vejcovodů plynem jestli jsou průchozí :wink:
12. jan 2012 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale clostil evidentně pomohl, když jsi měla ovulaci. Clostil má pomoct právě k ovulaci v ničem jiném ani nepomůže. já vím, že ho nesmíš brát déle, proto mě překvapuje, že ti nezkusili IUI už když jsi měla clostil:wink:.
Každopádně přeju, ať se podaří, je to zvláštní být zdravý a stejně nemít mimčo, co? A dělali ti průchodnost vejcovodů??? Tam by ještě možná mohl být problém.
12. jan 2012 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 prý po nich lépe a kvalitnějii zrají vajíčka :grinning: Domluvili jsme se že dáme 3 pokusy IUI a pak umělý, už nás nebaví čekat :confounded: A zítra jdu na Mojžíšovku, takže ještě budu cvičit a snažit se to podpořit :grinning:
12. jan 2012 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 no to je mi taky divné ty injekce...
12. jan 2012 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronika1980 a kam jdeš na Mojžíšovku? já chtěla taky chodit, ale řekli mi, že se u toho nemá otěhotnět po dobu 3 měsíců co chodíš, tak jsem to vzdala. Jinak úplně chápu, že se vám nechce čekat :wink:
12. jan 2012 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 a proč divné? Když se nepodařilo s clostilem tak už nic jiného na stimulaci není a mě bez stimulace zrají vajíčka hrozně pomalu, jak jsem psala v minulém příspěvku (dlouhé cykly) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. jan 2012 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 @veronika1980 veronika, tiez Mojziska? no ty si jak ja :slight_smile: akurat tie injekcie nemam :confused: pichnem len Ovitrelle pred IUI
12. jan 2012 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronika1980 protože jsem to ještě neviděla, aby v CARu někoho krmili 6 měsíců clostilem bez IUI. To neřeš, já jen porovnávám zkušenosti:wink:. Mám kamarádku, které IUI s Fostimonem vyšlo:wink:
12. jan 2012 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronika1980 to jsem přehlídla že ti jinak zrají pomalu, pardon.
12. jan 2012 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 no v Caru mi dali přímo kontakt na nějakou rehabilitační sestru co s nimi spolupracuje, sídli v poliklinice na Strahově, taky jsem četla na internetu že by se nemělo otěhotnět, ale zase mi příjde divný, že by všechny ženy co díky tomu otěhotněly čekaly, nesnažily se a pak to najednou přišlo, já doufám, že v CARu vědí co dělají a stejně se zítra té sestry zeptám jak je to s tím otěhotněním a když mi vysvětli nějaké pádné důvody proč se nemá otěhotnět tak to cvičit nebudu :wink:
12. jan 2012 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronika1980 jen říkám, co mi řekla moje rehabilitářka, ale v těhotnění je tolik protichůdných názorů na cokoliv, až z toho jde hlava kolem.
12. jan 2012 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 já jsem toho clostilu brala skutečně v malých dávkám když jsem četla na internetu kolik někdo zobe :astonished: ale bohužel mi to nepomohlo a to IUI nám ani nenabídli, že má manžel dobrý spermie a že IUI je na úrovni domácího snažení (to mi řekla doktorka), pak jsem byla přímo u šéfa Řežábka a ten mi řekl, že se mu do umělýho hned nechce když nevidí žádný problém a že tedy více budeme mě stimulovat a manželovo sperma podpoříme IUI aby se dostalo až tam kam má :grinning: Teď se zeptám já tebe bolí IUI?
12. jan 2012 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronika1980 to je jedno v jakých dávkách i tak je to omezené :wink:. Jinak nechápu, jak ti v CARu můžou říct, že IUI je na úrovni domácího snažení! :astonished:
A tu průchodnost ti dělali?
Mě IUI nebolí vůbec. Ani necítím, že tam něco dělají:wink:. Nebolela mě ani ta průchodnost tekutinou
12. jan 2012 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronika1980 a klíďo se ptej na co chceš :grinning:
12. jan 2012 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronika1980 "Mojzisovka" by ti mala dat moznosti...ci chces skusat tehotnit hned, alebo budes "statocna", vydrzis, pocvicis, a mozes skusit za cca 3 mesiace s vacsou sancou, nazvyme to
12. jan 2012 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 průchodnost mi dělali jenom tím plynem :astonished: tekutinou u Apolináře asi nedělají no u Apolináře je nevýhoda, že jak máš pokaždý jiného doktora tak co doktor tak to názor, jedna doktorka mi nabízela umělý už na 2 schůzce což jsem odmítla, že mi to příjde dost brzy :confounded: Takže te´ˇd už jednám s tím nejpovolanějším a tomu věřim co dělá :slight_smile: A ty myslíš. že je nějaký zásadní rozdál mezi domácím snažením a IUI? Kolukala jsme na internetu že je jenom 10-15 % úspěšnost což mi přišlo hrozně málo :cry:
12. jan 2012 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 no a tím, že stimuluju a budu do sebe brát hormony, tak nemůžu čekat 3 měsíce :confounded:statečná jsem se snažila být 1 a půl roku, ale už mě to nebaví, všechny kamarádky kolem mě roděj a my furt nic :frowning2:
12. jan 2012 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronika1980 no sakra je :wink: , jinak byste na to asi nešli, ne kdby to bylo to samé co domácí snažení???? o 50% větší šance než doma je u IUI aspoň v našem CARu to tak říkají. Jojo, mě to taky přijde málo, jenže ber v úvahu, že to jsou statistiky CARů a většina lidí jde nejdřív na IUI a pak až na IVF, takže těch 15% je vypočítáno i z těch, kteří jdou na IUI i když mají hodně mizerné spermio, je jim třeba 39 let, mají nějaké další vážnější problémy a tak :wink:. Mě vyšlo hned 1.IUI a tady na koníku znám dost holek, kterým se to taky povedlo :wink:. Člověk musí hlavně věřit :wink:

Dobrý den, chtěla bych vědět jaká je šance na otěhotnění při IUI? Zřejmě mě to
čeká, chci být připravena...

Šance na otěhotnění po IUI je v literatuře uváděna ve velmi širokém rozmezí. Záleží na řadě faktorů - na indikaci k IUI, na tom, zde jde o cyklus nativní nebo se stimulací clomidem nebo gonadotropními hormony, na způsobu časování a provedení IUI, atd.
Na našem pracovišti se šance na otěhotnění po IUI přibližně zdvojnásobí oproti přirozené snaze o koncepci u neplodného páru, je tedy něco pod 10%.
MUDr. Jan Šulc
12. jan 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@leeena_4 no právě jdeme to toho až na základě konzultace z dokorem Řežábkem, který mi to pěkně vysvětlil ale jak jsem psala jiná doktorka to předtím srovnala s domácím snažením, ale to je ta co mě hned lákala na IVF, bohužel co doktor to přístup :frowning2: Tak to jsem ráda, že je větší šance a já se budu snažit tomu věřit, ale to těch měsících červených mrch si ani neumim představit jaký to je najít // (já je jenom viděla na ovulačním testu) :grinning: A ty něčím taky stimuluješ?
12. jan 2012 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
***********************************************************************************************************************
@zana21 1.IUI - 4.1.2012
@leeena_4 1.IUI - 5.1.2012 (1 bylo v 2011)
@janulka1980 1.IUI - leden 2012 (3 boli v 2011)
@montysek 1.IVF - leden 2012 (3 IUI 2011)
@mihule111 1.IUI (6.12.)
@puckal 1.IVF - leden 2012 (1 IUI 12/2011)
@jeny 1.IUI - 29.12.2011 (9.1. duch)
@bambulka101 2.IUI - 9.1.2012
@veronika1980 1.IUI - leden 2012
************************************************************************************************************************
12. jan 2012 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petula22 dievca, jak tam tehulka??? sa neozyvas starym znamym?
12. jan 2012 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahpj holčiny, takže zítra mi držte palce at tam jsou kvalitní vajucha :wink: V sobotu se ozvu :dizzy_face:
12. jan 2012 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@puckal zdravime vajucha a myslime na vas. vsetkych :wink:
12. jan 2012 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronika1980 tak to buď ráda, já je dlooouho neviděla ani na tom ovulačním :grinning: :grinning:. Jojo, já bez injekcí nevyprodukuju žádné vejce a i s injekcema je to bída.
12. jan 2012 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@puckal zítra drším vše, co mám :wink: tfuj, tfuj, tfuj
12. jan 2012 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 jedno stačí, ale musí být kvalitní :grinning:
12. jan 2012 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronika1980 no, to uvidíme za pár dní.
12. jan 2012 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@puckal Držím, držím :slight_smile:
12. jan 2012 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok