• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Jasne ze drzime, za chvilu nam bude pisat ako jej smrdi zubna pasta:: :slight_smile:

- u mna to prebiehalo tak, ze som si 10 dni pichala Menopur, 11 den nic, 12 den vecer 2 krat Choragom, a na 14 den na obed sme dosli na IUI, a potom dvakrat denne Utrogestan ..
18. dec 2008 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chanel, tak doufám, že ti to IUI ted vyjde, moc držím palečky a Lusi, tobě už předem na pondělí. :grinning: Jinak já mám taky novinku...dneska ráno dorazila mrcha, úplně nenápadně, žádné polesti v podbřišku, jak jsem normálně zvyklá. Prostě ráno tu byla. A vůbec mi není špatně, nemám žádné křeče, jen jsem hrozně unavená....jsem docela ráda, protože jsem to po těch všech prášcích čekala "výživnější". Jinak ostatním čekatelkám na // přeji hooodně štěstí!!!!!
18. dec 2008 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.som tu 1.krat.chcem sa opytat ci nemate niekto skusenost.som po 1. iui 7 den vcera rano som si robila test (uz som nevydrzala :wink: )a mam tam 2ciarky.ale beriem utrogestan.nemoze mat vpliv na test?dakujem
18. dec 2008 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lejo, Utrogestan by mít vliv neměl:slight_smile: , mooooc gratuluji ke //!!!!!!
18. dec 2008 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lejo, nie utrogestan, ale pregnyl (choragon), čo ti pichli na vyvolanie ovulky sa ešte zrejme z tela celkom nevyplavilo :unamused: A ten robí //, lebo je to čistý tehu hormón. Vydrž ešte s testovaním :wink:
18. dec 2008 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za odpovede :slight_smile: ja som len nedockava.tak sa mi pacili tie dve/ /,ze sa bojm ze tam neskor uvidim iba jednu. :wink:
18. dec 2008 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenuliatko, prosim ta a nevies za kolko dni sa ten pregnyl vyplavy s tela?
18. dec 2008 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lenulietko má pravdu, ale zkus znovu test a když budou slábnout, tak to může být zbytek Pregnylu.
18. dec 2008 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem dufam ze to bude silniet :unamused:
18. dec 2008 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chanel, dik za opýtanie, celkom v pohode, už som videla "kolečko"na ultrazvuku :slight_smile: chodím často na WC, nemusím sladké ináč žiadne zmeny...snáď to tak pôjde aj ďalej :wink:
lejo, kašli na testy, pregnyl v tele vydrží týždeň, čiže 7 dní...možno individuálneďeň dva hore dole... Si 7. deň po iui vrátane dňa iui? mne dve // nevyšli ani na 11. deň a krv bola pozitívna...takže vydrž a nestresuj
18. dec 2008 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano jajka.7den vratane iui.takze uz netestujem :frowning2: a tebe gratulujem :slight_smile:
18. dec 2008 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj babulky moje. :dizzy_face:
ďakujem vám krásne za pekne povzbudivé slová, hned mám lepšiu náladku.a samozrejme, že aj ja vám všetkým prajem skore //. :slight_smile:
sylvestra, može byť IUI aj dvakrat po sebe. ja idem teraz druhy krat na IUI a a to po sebe.v novembri bola IUI neuspešná ale teraz v decembri bude na //. :grinning:
lejo, baby maju pravdu, to bude pregnylom.naozaj počkaj s testom až do dna ms,potom daj test a ak sa ukážu //, je to vončo, a si v tom. :sunglasses:
dokonca mne v care povedali, že pregnyl vydrží v tele aj 10-11 dní. že je to indi-vindi.
18. dec 2008 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivomal:bud ráda, to já měla takové bolesti,že jsem doslova první dva dny lezla po čtyřech a silně jsem krvácela.Jajka skvělé, jen tak dál at se Ti daří a miminečko roste jak z vody! Ty jsi otěhotněla po 1.IUI?Zítra jdu na to,už se nestresuji,jako minule, bud a nebo. Holky všem vám tady držím pěstičky. Lusi Tobě v pondělí!!!! :wink:
18. dec 2008 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chanel, veľmi ti držím palce. toto výjde. to hádam vieš :wink:
18. dec 2008 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lusinko,jsi poklad, děkuji držení pěstiček Ti vrátím,hned v pondělí!!!!! :slight_smile:
18. dec 2008 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojcek, tak sa lusi a chanel drzte dnes, ci pondelok, nech sa ku mne pridate, lebo ja mam pocit, ze mi to urcite vyjde! :grinning:

niektora sa pytala, ze kedy sa robi IUI, ci pred, ci po ovu. no najlepsie by sa mala spravit tesne pred ovu a potom este reinseminovat, ale ked nahodou folikuly prasknu skôr, ako dôjde k IUI a je to len par hodin, tak by mala byt tiez velka sanca...ono je to tazko naplanovat. Mne chcel doki robit IUI po 37. hodinach od Pregnylu v domneni, ze este pred ovu, ale telo nepockalo a bolo teda uz po ovu, ale vraj nie dlho :slight_smile:

Inak, mylim, ze IUI sa môzu robit jedna za druhou, len medzi IVF musia byt aspon 3-4 mesiace.

Baby, beriete vsetky utros? Mne ho vôbec nedali, ale zato iden v sobotu, 6. den po IUI na hcg injekciu, tak asi je to jedno. Nemam ani ziadne priznaky, ale este je aj skoro, test si môzem spravit najskôr 14D po IUI...aaach, to je dlha doba! :confounded:
19. dec 2008 o 00:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočendy, :wink:
rosienka, ja si myslím, že už tehu si.veľmi ti to prajem. :wink: za týždeň napíšeš, že máš // a samozrejme my za tebou nebudeme zaostávať. :grinning:
áno máš pravdu IUI sa može robiť jedna za druhou, len ked sa stimuluje clostilom, tak ten sa môže len tri krát sa môže za sebou brať a potom treba 3 mesačnu pauzu.ale pri prirodzených cykloch-bez stimulácie, sa može IUI robiť do zdivenia. :grinning:
a medzi IVF musí byť 3-mesačná pauza.
ja som bola dnes na folikoch a dr. ale ja sme boli spokojné, mám 3. dve su na pravo jeden má 21mm a druhy 18mm a na ľavo jeden 15mm.takže v pondelok o 9,00 ideme na to. :slight_smile:
rosi, len nechápem na čo ideš na hcg injekciu :confused: ja ju dostanem zajtra večer aby prebehla ovu.
inak, dnes som sa pýtala dr. že po pregnyle prebehne ovu medzi 24-36 hodinami po pichnutí/takže aj mne robia IUI po ovu./,a ja mám na sebe odsledované, že okolo za tých 24 hodin už mám ovu, že či to nieje neskoro, kedže mi robia IUI na 36 hodinu po pichnutí, tak povedala, že vajíčko je schopné byť oplodnené až 24hodín, že to je tak schválne aby spermošky nemuseli tak dlho plávať za vajkom, že sa rýchlejšie stretnú na polceste.
rosienka, ja som tiež brala utroš, od druhého dňa od IUI. až do menzesu.
držím palce nám všetkým a chanel, tfuj, tfuj ,tfuj. :dizzy_face:
19. dec 2008 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rosienka a Lusinka, děkuji mooooc! Mám to za sebou, já mám taky tušení, že Rosienka je těhule. A u Tebe Lusi to taky dobře dopadne! Já teda na tom tak dobře nejsem, včera jsem měla na ultrazvuku 3 folíky, 2 na pravo a jeden na levo.Ty na pravo,byly malinké jen 13 a 11mm a na levo byl 16mm. Takže musím uznat, že máš skvělou urodu!!!!A dneska tam byla paní, která mi říkala,že dva roky chodila na IUI a zbytečně a ted jde na druhý pokus IVF.Tak jsem z toho zjištění neměla radost,ale celou cestu dom jsem se modlila,aby se to povedlo.Zázraky se dějí! Všem Vám držím pěstičky štestí!!!!! :wink:
19. dec 2008 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj lusi a chanel! pevne verim, ze nam to vsetkym trom vyjde! Neboj chanel, nestresuj, folikuly este dorastu. Takto si pamätam jednu, co bola na IVF ako furt stresovala, bola nstastna, ze jej stimulka nevychadza, ze ma len tri vajicka a ostatne maju aj 20 a podobne. A vies ako to dopadlo? Z tych dvoch oplodnenych embrii caka dvojcata! :grinning: Tak neboj, dobre to dopadne :wink:
Lusi, s tebou to vyzera super nadejne, tie dva väcsie prasknu urcite, ja som mala tiez dva prasknute. Myslela som, ze ovu je najskôr po 36 hodinach, teda aj na letaku je to napisane, ale najmä pred OPU na IVF pichaju Pregnyl tiez 36 hodin predtym a tam si nemôzu dovolit, ze ti vajicka popraskaju, lebo by bolo vsetko zmarene...Vtedy mi vsetky do OPU vsetky pockali. Teraz sa mi tiez zdalo, ze bola ovu po 24 hodinach. Tak neviem, od coho to zavisi, lebo davka Pragnylu bola rovnaka.
Takze tfuj tfuj tfuj, prajem vsetkym vela stastia, aj cakatelkam na vysledky!
19. dec 2008 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj rosienka a chanelka. :wink:
chanel všimla si si ,že máme na rovnakej strane ,rovnaky počet folíkov? to je super náhoda. alebo žeby znamenie? :grinning:
nestresuj sa chanel, proste ak to má výjsť tak to výjde a hotovo, kdesi som čítala, že nejaka kočka mala folík len 11mm, že jej lekár povedal, že z toho nič nebude a ........bolo.podarilo sa to aj s 11mm folíkom, takže kľud, ležkať, oddychovať aby sa už oplodnené vajo pekne klzalo po vajicovode.
nebuď smutná, čo ti dnes povedala nejaka ženská, ona ma proste smolu alebo nejaký problém a IUI nejde.to neznamená, že budeš na tom tak aj ty.lebo za dva roky skušania IUI a nič, tam musí byť niekde problém.ty sa pekne raduj, a hovor si ,že to vyšlo a hotovo.jasan? :grinning:
no, rosienka, len aby ten 21 nepraskol skor ako má. :sweat_smile: dr. bola bohová ked mi robila utz, bola ticho a zrazu, že "je to možné?" ja som ostala, že čo sa deje,že čo tam vidí a to zhíkla na ten veľký folik.aj mi ho ukazala na monitore, no, bola to fakt veľká guľa.
takže drahé optimistky,s úsmevom to ide ľahšie.všetko dobre dopadne.
papa
19. dec 2008 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lusi, to jsem si také všimla,ale jsi lepší nosnice,než já :wink: ,ale uvidíme! Snad si tady po Novém roku všechny navzájem pogratulujeme! Budu si to pod stromečkem přát :slight_smile: Rosienka, ta paní měla ale štestí! Kvantita není důležitá,ale kvalita ano. Holky já jsem tak ráda,že Vás tady mám, jste zlaté!!! Myslím na Vás,aby to všechno vyšlo!
19. dec 2008 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj lusi :slight_smile: no, aj ja som vzdycky kukala na monitor, ake velke su tie folikuly a tiez boli krasne velke a gulate, to fakt potesi vidiet nieco vo svojom vnutri ako si to rastie a vyvija sa :wink: . Inak, este co sa tyka tomo tehotenskeho hcg hormonu. Ono je dobre ho dodat na podporu maternice, lebo to je hormon, ktory vylucuje embrio a cim je ho viac, tym lepsia a priaznivejsia je sliznica. Pichali mi ho aj po IVF. V podstate si myslim, ze ten progesteron netreba viac dodavat, lebo ten tvori zlte teliesko a kedze mi praskli dva folikuly, tak by som mala mat dost vlastneho progesteronu. Tak si idem zajtra po hcg-cko, aby sa embrijku lepsie hniezdilo :dizzy_face:
19. dec 2008 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, já jsem měla včera v noci nesnesitelné bolesti vaječníku, navalovalo se mi,od bolesti, ráno jsem volala do Car a prý je to normální, že vaječníky takhle reagují po léčbě.....nějak si myslím, že se to zase nezdaří.A vůbec nevím, co IVF se mnou udělá,když tahle základní stimulace,mě ničí. :frowning2: jsem z toho moc smutná :cry:
20. dec 2008 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeee chanel, to je teda neprijemne, take bolesti, ale ked ta v Care upokojili, tak bud kludna. Co to vlastne beries a ake davky? Sorry, nechce sa mi listovat dozadu :wink: A nesmut, nic nie je stratene.
Tak, mne dnes dali znova Pregnyl na zlepsenie zahniezdovania ako aj dokyna potvrdila a kedze nemôzem prist 26. na test, tak si mam vtedy pichnut dalsi Pregnyl a prist az 30. na test. Zevraj mrchu urcite po Pregnyle nedostanem. Tak uz sa tesim, ze sa to este tento rok dozviem...snad nebudem mat pokaslaneho Silvestra.. :frowning2:
Drzte sa vsetky, som rada, ze si tu takto vsetko zvestujeme. Zajtra odlietam na SK, tak sa neozvem, ale medzi sviatkami sa mi iste podari.
20. dec 2008 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rosienka, aké je to atypické, toľko pregnylu... zvláštne že iný kraj a iný postup... držím palce, aby boli dobré výsledky... mohla si si dať zobrať krv na Slovensku - nešlo to??? fakt najhoršie na všetkom je to čakanie a takto sa Ti to posunulo...kusok...
20. dec 2008 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ženušky.
ozývam sa až teraz, včera to nešlo, bolo mo blbo-na chorobu, už aj herpesy mám vyhodené.v nose a na perách. :confounded: aj jo.
ja už mám tiež pregnyl pichnutý,som si ho pichla sama, som si povedala, že ak pojdem na IVF budem pichať injekcie každý den, tak nech sa to naučím. :slight_smile:
chanel, to mi je ľuto, že ti je takto nafigu, ale ako hovorí rosi, ked ti v care toto povedali, skus sa upokojiť a oddychovať.asi je to fakt normálne, ked si zoberieš,koľko dní vaječníky pracovali na plné obrátky a teraz to cítiš.neboj bude dobre, prejde to. :wink:
rosi, toľko pregnylu? :confused: to je ozaj zvláštne. ale ako jajka hovorí, iný kraj iný mrav.držím ti palce.a šťastnú cestu domov.
21. dec 2008 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ty jajka ako? ako prebieha tehu? máš nejaké nevoľnosti,alebo tehu príznaky? :slight_smile:
21. dec 2008 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.
vyzerá to tak, že som tu od včera obeda sama. :confused:
kde ste babule-spolubojovníčky. :wink:
tak, ja som dnes po druhej IUI, ale nemám z nej dobrý pocit.všetko bolo ok, kým som nevyliezla na kozu.potom začala dr. pracovať na IUI a mne prišlo blbo, mžiky pred očami, oblial ma studený pot, ma skoro museli "oživovať"-obrazne povedané.no hroza a samozrejme, že som tým pádom celá stŕpla,nedokázala som sa uvoľniť a tak bola cela IUI dosť bolestivá.aj dr. hovorila, že jej ten katéter išiel ťažko zaviesť.bolo to omoc bolestivejšie ako prvá.baby, keby ste vedeli ako mi bolo potom trápne,som si priradala ako totálna padavka, pri tom si myslím, že celkom znesiem,ale jedine pozitívum je,že ma neboli brucho, čo ma po prvej IUI bolelo a dosť.takže, ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré.
som si povedala, že ak táto nebude úspešná, čo bude :grinning: , že už na ďalšiu nepojdem.budeme skušať prirodzene a ak ani to nebude uspešné, tak IVF.
ja sa tu vykecávam, a vy ako? ako chanelka? už je ti dobre?
tak čo rosienka, tehu príznaky sú? lebo ja si myslím, že si tehulka naša.
tak ja sa tu rozprávam sama so sebou,čo?
tak ahojte moje spolubojovníčky.myslím na vás.papa
:slight_smile:
22. dec 2008 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lusi, Rosienka a Jajka, u mě hruza od soboty mě hospitalizovali v nemocnici,nejdřív to vypadalo,že me budou okamžitě operovat,že mi praskl ten větší folikul a je tam krevní sraženina,ja se totiž večer v so už nemohla ani pohnout křeče a bolesti,že jsem čerty viděla.Nakonec neoperovali,byla jsem 3 dny na kapačkách,totálně rozhozené hormony a zánět ve střevech právě,jako reakce na Fostimon,i tak mi řekli, že mohu být těhotná,že tam byly ješte dva malé folikulky,že se stát může,ale nějak jsem to hodila za hlavu a beru to jako,že nic.Budu se muset dát dohromady,kvůli IVF,já se nevzdám,budu bojovat.Lusi, nic si z té IUI nedělej,mě to ted podruhé taky bolelo a nešla ta cévka tam zavést.A pak za 12h takové bolesti,au.Rosi, mě dávali FOstimon, Pregnyl,pak ješte cosi proti špinění,tenhle měsíc jsem u stimulace dos špinila...a břicho mě bolí stále,mám v něm tlak a je to jak zaražené větry.Zítra jdu na ambulaci interny a tam se poradím,co a jak......nemocnice byla přeplněná a skoro samé porody a těhulky.Holky všem přeji štestí a zdraví,není nic na světe důležitějšího!Myslím na Vás! :grinning:
22. dec 2008 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chanel, hlavně že si už v pořádku, hoď se přes svátky do klidu k tv a nějaké té dobré baště a udělejte si s manžou klidné svátky. Je super, že nehážeš flintu do žita, držím pěsti a jedeme dále!!!! Hele, když budeš v klidu, třeba Ježíšek překvapí:slight_smile: Tedy když Vás tu holky tak čtu tak snad i budu ráda, že jsem hned druhé IUI nestihla, to je masakr, držte se a buďte na sebe opatrné !
23. dec 2008 o 01:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok