• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@janulka1980 tfuj tfuj...nech su // na teste, drzim palce, ved kazdy pozitivny vysledok vplyva aj na nas co nas to este len caka... :wink:
2. feb 2012 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yvi83 hej je to v podstate to iste, ale Duphaston je synteticky a Utrogestan je prirodny progesteron
2. feb 2012 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yvi83 no, je to moje 4.IUI
je sice pravda, ze mi 3xIUI "zvorali"..ale verit neprestavam :sweat_smile:
2. feb 2012 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 aj tebe zvorali ?? ako ??
2. feb 2012 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka no, poslali ma na IUI s alergiou na spermie (pripadny plodik) a s vysokym prolaktinom. sanca na uspech?? bezpredmetne. :frowning2:
takze skusam "odznova" :wink:
2. feb 2012 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 eh, to ma mrzi.. :unamused: a ako sa to da obist?? tie protilatky ?? nasadili to nejake lieky ?
2. feb 2012 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 a kedze si nedali oni na to pozor ako centrum, tak si aj priznali nejaku chybu???ja ani neviem kolko nas to bude stat, eur myslim.. :unamused:
2. feb 2012 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lauritka ano, brala som prednison na tu alergy, a medocriptine na prolaktin. ale ten by sa mal stale sledovat, aby sa dali upravit davky...ak bude aj toto IUI negativ, zas si dam skontrolovat prolaktin, ten je nevyspytatelny, treba trafit spravne davkovanie na cloveka
2. feb 2012 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yvi83 nepriznali....
ale to bola Dr., ktora tam uz nepracuje...
mna IUI skoro nic nestalo, len tie Ovitrelle injekcie, takze to je fajn z tohto hladiska
2. feb 2012 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 Ta alergia ich napadla az po tych zbabranych IUI? Ako sa taka alergia prejavuje a ako sa zistuje? Si aj na nieco ine alergicka? Ja som alergicka na roztoce, ale momentalne neberiem ziadne lieky na to, tak snad nie som aj na zubrienky :astonished:
2. feb 2012 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 Ahoj. A je problem IUI s vysokym prolaktinom alebo s tou alergiou na spermie? Lebo ja mam tiez protilatky proti spermiam a mozno aj proti nejakej casti plodu a uz mi lekarka navrhovala IUI.
2. feb 2012 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kamoska tiez bola v centre, podarilo sa im 4 IUI, mala ma teraz 8 mesiacov , po porode po kratkom case ostala tehotna, neverila tomu, cheli s druhym babom este pockat, nechapala, ze ked sa tak dlho snazili a podarilo sa az 4 IUI, preco teraz bez problemov?? doktor jej tiez povedal ze mala asi alergiu na manzelove spermie a tehotenstvom sa to nejak upravilo, teraz v aprili uz bude rodit :slight_smile:
2. feb 2012 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yvi83 Ahojky, nám dr říkala, že před IUI máme mít min. 4 dny abstinenci, naopak pop IUI to ještě jistit snažením ráno i večer :slight_smile:
2. feb 2012 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky, proč jste tak proti utrogestanu. Já jsem všude četla, že po IUI i IVF se doporučuje na podporu žlutého tělístka, tedy pomáhá dobrému zahnizďování a poté může zabraňovat potratům?
2. feb 2012 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 Moooc ti to přeji, jsi nedočkavá? Prosím tě a jak ti zjistili tu alergii? To je běžné vyšetření, mě o tom dr nic neřekla. Díky moc
2. feb 2012 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zana21 Ja nie som proti utrogestanu. Pri IVF je to jasne, to uz je oplodnene vajko a treba maternicu pripravit. Progesteron je potrebny. Pri IUI je to otazne s tou ovulaciou. Progesteron ma prirodzene stupnut az po uvolneni vajka a potom je aj utrogestan potrebny v tom pripade, ze sa zene tvori malo vlastneho, aby nedostala mrchu a udrzalo sa tehotenstvo.
2. feb 2012 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadenka111 Jasný, tak že jde spíše o dobré načasování :slight_smile: A nevíte, dky doporučují začít, kolik dní po IUI? Díky moc :slight_smile:
2. feb 2012 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zana21 jj nacasovanie :wink: mne to predpisali hned v ten den IUI vecer, nuz ale nie som si tym postupom ista. Ak si merias BT a vies odsledovat ovulku, tak je dobre zacat den po ovulke. Moj nazor. Oplodnene vajko sa aj tak hniezdi o par dni. Jejda to je zlozite. Uz tu moc teoretizujem, aj tak je to komplikovane cele. Ach Pomohla moja odpoved? :confused: :slight_smile:
2. feb 2012 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadenka111 @zana21 @jaya47 poslali ma na imunobiologicke vysetrenie, su tam celkom cakacie doby, aj na objednavanie aj na vysledok (inak u nas v CARe tam posielaju kazdeho pred IUI)
boli sme tam obaja s partnerom. mne odobrali krv, on odovzdal spermie. po par tyzdnoch prisiel vysledok, ze mam zvysenu bunecnu imunitu (to jest ta alergia na spermie, plod, ... jednoducho "cudzi material"
inak, alergiu nemam na nic ine. niekto na jahody, ja na spermie :grinning: ale, vobec to nie je nic nezvycajne, ma to kopec zien
(medzitym mi teda robili neuspesne IUI)
liecila som sa Prednisonom a nutny kondomovy sex. Po case sa to chvalabohu upravilo.
No a co sa tyka prolaktinu....otehotniet ked je prolaktin vysoky je takmer nemozne. Vysoky prolaktin maju uz tehotne zeny (kvoli tvorbe mlieka) Cize moje telo "si myslelo", ze uz je tehotne, kedze ten prolaktin. To som sa zase liecila Medocriptinom. Upravi sa to, ale treba to neustale sledovat a prisposobovat davky.
2. feb 2012 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yvi83
ja som dobrala v sobotu clostil, v pondelok som isla na krv a nestihli mi pichnut pregnyl, lebo uz som ovulovala, to ides neskoro na ultrazvuk....podla chod radsej zajtra, ja idem tiez zajtra 9 DC, lebo v pondelok uz zase moze byt neskoro...
2. feb 2012 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zana21
ja som proti utrogestanu hned v den IUI, to je cele.... lebo zabranuje neskorsiemu oplodneniu (v pripade ze si v case IUI nebola oplodnena), od 17-18 DC to musi stacit, ale ja si teraz nedam vobec, nechcem si predlzovat cyklus, aby sa to tolko nenatahovalo....
@yvi83
k tomu sexu pred IUI, minuly mesiac mi povedali Dr. treba mat sex aj den pred, v inom centre mi predtym povedali, ze 3 dni pred nie, ale myslim, ze zalezi trocha aj od partnera, moj znasa zle odber materialu, tak pre istotu par dni pred ho neotravujem, aby sa mu to nejako podarilo :slight_smile:
2. feb 2012 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kajkusa mne utrogestan nedavali vobec, sama som si ho opytala, skusam :sweat_smile: (len 1 tabletku vecer)
uzivam ho od 3DPO
2. feb 2012 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 Tak, vela stastia, nech mas // :slight_smile:
2. feb 2012 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadenka111 Jojo, pomohlo, děkuji. Já si vůbec nevybavuji, kdy jsem minulý cyklus začala brát utrogestan po IUI. Tento cyklus si na to dám více pozor :slight_smile:
2. feb 2012 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pekný večer..takže včera teploty,bolesť hlavy a závrate a dnes nič... nechápem pointu :slight_smile:
2. feb 2012 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajkusa Ahoj...ale ja mam 34 dnovy cyklus, takze ovulaciu mavam vacsinou 18, 19DC...dufem ze to tak bude aj teraz :slight_smile:
2. feb 2012 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby normálne ste ma spochybnili s tým utrogestanom. Keď som bola pred 3rokmy na iui tak som nebrala ani utrogestan ani duphaston a dcérka sa podarila na prvú šupu. Teraz mi tie lieky dali a nič tak neviem či mám brať po druhom iui či nie. Od zajtra beriem clostil a 10tého mám isť na usg čo je v piatok a 10 DC.
2. feb 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zana21 Dnes si bola na UTZ? Narastli bublinky? Cez vikend bude IUI? :sweat_smile:
3. feb 2012 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2431 luci, lekari vedia co robia. bola si o tri roky mladsia, situacia sa mohla zmenit. prajem stasticko do dalsieho pokusu :wink:
3. feb 2012 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadenka111 Ahojky, děkuji moc že jsi si vzpomněla :slight_smile: Tak folík na pravo se doopravdy zastavil a je popřád stejný :frowning2: přitom to nechápu, na pravý straně mě pořád pobolívá. Naštěstí se vzpamatoval folík na levo, dnes 16mm :slight_smile: a v pondělí naše 2. IUI :slight_smile:
3. feb 2012 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok