• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
Ahojte na vasej teme som 1x, ale kukavam tuto stranku.
Dnes sme boli v Heliose a dohodli sme sa ze nasledujuci ciklus skusime IUI. Moj manzel ma pohyblivost a mnozstvo dobre, ale morfologicky ma dobrych len 0,5% tak preto. Chceme sa zatial vyhnut IVF.
Chcem sa ale spytat. Mne dali brat od 3-7DC Clostilbegyt a potom mam prist na kontrolu. Co sa potom bude diat?
26. jan 2009 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj majka ,ja som tu tiez prvy krat a dnes som absolvovala prvy krat IUI,len ja som mala iny postup, som nestimulovala,takze ti neviem presne povedat,myslim ze si das pichnut pregnyl aby to vyvolalo ovulaciu a na obden ti vlozia spermie do maternice,ja mam zasebou dve neuspesne IVF/ICSI,manzel ma tiez neposlusne sprermijky. :frowning2:

AHOJTE babi,som cerstvo po IUI,neviete nahodou,ci je normalne ze mam bolesti v podbrusku dost silne, aj vajecniky ma pichaju,citim horucavu,ked stanem z postele toci sa mi hlava ,mam triasku a mam zvysenu teplotu.je to podla vas normalne?? :confused: :confused:
26. jan 2009 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pipi, asi na to každý reaguje jinak...jak jsem se tu dočetla (nejen tady, ale na celém Koníkovi:slight_smile:), tak IUI je zákrok naprosto bez problémů, víceméně bezbolestný a tak nějak je celá procedura ve většině přirovnávána k odběrům cytologie z čípku:slight_smile:

Já byla taky dnes na své 1.IUI (taktéž nativ, tj. bez stimulace), samotný zákrok opravdu možná lepší než ty stěry, rychlé atd...ale už jak to médium šlo do dělohy, začaly mi křeče (jako při menses), když jsem slezla z kozy, přidala se třesavka nohou, obléval mě studený pot a nejhorší byly tlaky na konečník a srajda jak blázen! Trvalo to určitě hodinu, pak už dobrý a teď už mi teda není nic...

Tak taky doufej, že se Ti to usadí a je to jen reakce na překonání nějaké bariery (kterou je čípek a vůbec to poklidné vnitro dělohy:slight_smile:), kdyby se to zhoršovalo nebo jsi měla horečku ještě zítra, tak asi radši bych zašla k dr.

Vypadá to, že dnes neměli inseminátoři svůj den:grinning: (anebo se jim tam sešly samý hajsinky :wink: )
26. jan 2009 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky, tak hlásím, že mám dnes za sebou 2. IUI se stimulací. Dneska to tedy bolelo a píchalo a bylo mi i špatně, jak to šlo dovnitř cítila jsem snad každý mililitr a jako to pálilo.... Latunko, tak co, jal si dopadla? Rosi, taky držím palečky, Chanelko, Lusi, jak vy?
26. jan 2009 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Majka,
ja som to tiež tak brala ako ty.od 3-7 dňa cyklu clostil, na 10-11 kontrolu na UTZ,dr.skontroluje množstvo a veľkosť folíkov a potom si sama povie kedy pregnyl a kedy samotná IUI.
a v den IUI tvoj muž príde na 7,OO, da spermošky a ty potom o dve hoďky, čiže o 9 a potom za pol minuty je po všetkom a zase čakaníčko dovjtýždňové, a dr. ti bude kázať sa obj. za 14 dni na tehot. test z krvi plus UTZ.ja som toto absolvovala 2x-neuspešne.prajme ti veľa úspechov. :wink:
26. jan 2009 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj lusinko :slight_smile: Jsme na tom stejně,já taky každou chvíli myslím na jinou variantu - v sobotu,když dr řekla,že si myslí,že tam něco je,tak jsem tomu prostě věřila a úplně jsem se vznášela,jenže postupně opadávají všechny příznaky a s ním i můj optimismus,ale zase si řikám,že když si mě nechala objednat rovnou na UTZ aby spočítala kolik tam těch dětiček bude,tak třeba věděla podle krve něco víc....no na zítra mám testík,sice vím že může být ještě negativní i kdyby se urodilo,ale prostě to chci zkusit a aspoň trochu vědět na čem jsem :wink: Když tam nic nebude,tak se začnu smiřovat s větší pravděpodobností neúspěchu a když tam bude čárečka i kdyby jenom stínek,tak se asi zbláznim radostí :wink: A ty tvoje prsa jsou doufám první znamení toho,že se v tobě něco klube, to špinění nemusí nic znamenat - občas čtu,že někdo po inseminaci trochu špnili, přeci jenom je to úkon v děloze,tak se tam mohla narušit nějaká cévka :wink:
26. jan 2009 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vždyť to říkám, že dneska to inseminátorům nějak nešlo:grinning:

Já jsem taky začala křečkovat hned jak vstřikoval médium do dělohy...no a když jsem se pak postavila na nohy, bylo to strašný, celou cestu domů (dovolenou jsem si na odpo sice vzala, ale odvoz už si nezajistila) jsem přemýšlela, jestli sebou lupnu tady nebo až o dvě zastávky dál, nemluvě o nutné potřebě užívat WC co 10minut:grinning: hrozný.
26. jan 2009 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivomal to protože to byli divocí spermíci a honem rychle se cpali k vajíčku,teď už jsou zavrtaný někde uvnitř a uvidíte se za 9měsíců :wink: Holky já nám tak přeju,aby to vyšlo :wink:
26. jan 2009 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elan asi se jim po víkendové pauze klepaly ruce no :grinning: :grinning: :grinning:
26. jan 2009 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rosienka ono si nevybereš,já měla příznaky všechny a jsem z toho na nervy snad ještě víc,než když je nemám :unamused:
26. jan 2009 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dakujem za informacie, ale nerozumiem trosku tomu, ze co je stimulka? Preco niektore dievcata idu na stimulku a niektore nie.
Lusinka ty kde si bola na IUI?
Podla toho co tu citam, tak IUI nema velku sancu, vy ste ich uz tolko absolvovali.
Pipimiska a preco ides na IUI ved IVF a ICSI je ovela vacsia pravdepodobnost.
26. jan 2009 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivomal tak se drž, držím palce i všem holkám co mají insemku za sebou nebo před sebou. :wink:
26. jan 2009 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majkaa -to podle toho jestli přirozeně ovuluješ nebo ne, já třeba ovulovala úplně na houby nebo spíš vůbec,takže aby mělo IUI vůbec nějakou šanci,tak mě museli nastimulovat :wink:
26. jan 2009 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Majka, nemusíš mať stimulku, ja ju tiež nepotrebujem /chvalabohu/, mám ovulku aj bez clostilu, ale pri clostile je možnosť narastenia viac vajok ako len jedno, tak preto je stimulka dobrá. ja som po clostile mávala 2 až 3 vajká a celkom pekne veľké. :slight_smile: ja chodím do helíku, ku dr. Gaťovej, som s ňou mimoriadne spokojná.
no, IUI má len 10-15 percentnu upešnosť, tak ja som nepatrila medzi šťastné ktorým sa to podarilo.ale to nemusí byť tvoj prípad. :wink:
Latunka moja, som neni po IUI, ja som na prirodzenom cykle bez ničoho, ani stimulky ani hormonov, proste nič.budem na teba zajtra myslieť a tak silno, že tam tie // uvidíš. :wink:
26. jan 2009 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Latu, to bude ono:grinning: takže příští IUI si naplánuju na jiný den než pondělí, abych se tam zas nemusela vy.rat z podoby:slight_smile:

Majko, Lusina má pravdu, po Clostilu já měla taky 2-3 folikuly velké (plus plno malých, takže jsem byla přestimulovaná i z minimální dávky) a nadto se mi udělala cysta a Clostil šel do hajzlu, už ho nechci nikdy vidět. Ale byl to jen experiment-taky ovuluju i bez léků, u nás je problém v manželovi, má málo pohyblivých spermií.

Jinak údajně statisticky prý nejlíp vychází 2. a 3. IUI :wink:
26. jan 2009 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Beruško děkuji:slight_smile: Dneska to bylo fakt nějaké divné, nějaké agresivní spemošky :slight_smile: Mno, po minulém zklamání, které mě totálně sejmulo vůbec nedoufám, prostě se uvidí. Myslím, že to ani nebudu tak prožívat to čekání jako minule. Řešíme bydlení, tak mám nějaké to rozptýlení:slight_smile:
26. jan 2009 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivomal, prajem aby tie nekonečne dva týždne rýchlo ubehli a na konci boli //. :wink:
26. jan 2009 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lusi já jsem ale trubka,úplně jsem na to zapomněla :sweat_smile: ale to nic nemění na tom,že se v tobě vrtá mimísek :slight_smile:
26. jan 2009 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Latunka, prečo by si mala byť trubka, proste si zabudla. preto som ti to pripomenula. :slight_smile:
Latu, bodaj by si mala pravdu. bola by som tá najšťastnejšia žena na zemeguli.veru, ja ani neviem, čo by som urobila keby som si našla na teste //, asi by som odpadla.za tu dobu snaženia a robenia testov mi nikdy nevyšlo //.
26. jan 2009 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lus :wink: já je viděla jednou asi před 4 rokama,ale to si myslim že byla chybka - jelikož se mi podařilo jednu kapičku moči kápnout zeshora na to testovací okénko,tak to asi rozpilo tu barvu - no jo,byla jsem ještě nezkušená testovatelka a ani jsem nevěděla jestli tam ty čárky chci :unamused: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
26. jan 2009 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Latu, to poznám, kedysi som sa modlila, aby tam tie dve čiaročky neboli a teraz sa modlím aby tam tie dve čiaročky boli, sme dobré ,čo? :grinning:
26. jan 2009 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, taky pamatuji doby, kdy jsem nechtěla být těhu ani omylem....jak je ten život záludnej:slight_smile:
26. jan 2009 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jééžiš a těch peněz co jsem vrazila do HA :confused: :confused: Kolik by za to bylo IVF :confused: :grinning: :grinning:
26. jan 2009 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co IVF, Latu....super krásná oplodňovací dovolená na břehu azurového moře, široko daleko ani noha...prostě bááájo....takhle jsem vždy odvlečena manžou na Šumavu na rozpadající se chalupu, kde vždycky omarodím chřipkou a je po romanTIce....... :grinning: :sunglasses: Manža mi právě uvařil dobroučkou zelennovou polévečku:slight_smile:mnam, je zlatý, ví že jsem potencionální matka jeho dětí, tak mě zatím hýčká :wink: :wink: :wink: :dizzy_face: :sunglasses:
26. jan 2009 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule, ja som brala HAK 3 roky, tak si viete predstaviť koľko to bolo peňazí. :grinning: minule sme si s manžou spomenuli ako sme si kedysi hovorili, že beriem HAK a keď budeme chcieť mimi a to nepojde, tak nás picne, a to sme ani netušili, že sme trafili klinček po hlavičke. :unamused:
baby,mňa napadlo, že či ma tie moje cicule nebolia ešte z utrošu,naposledy som ho brala po IUI, takže je to 19dní čo ho neberiem. :confused: ale sa mi nechce veriť, že by tak dlho vydržal v tele.nejdu mi tie moje prsá do hlavy, tak stále rozmýšľam ž čoho, že by som bola tehu neverím, to by bolo asi skoro, nie? :sweat_smile:
26. jan 2009 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dik elana,dufam ze je to tak ako pises,teraz som sa zobudila ,je mi troska lepsie uz ma boli len brusko a na vecku som desat minut kym sa vycikam :slight_smile:

drzim vsetkym palceky ,ktore, su po IUI,musime teraz verit a o dva tyzdne sa tu stretneme uz aj s tehu vyrusikmi a potom posleme aj ostatnym :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

majka,je pravda ze IVF-ICSI ma vacsiu sancu ako IUI,ale aj vacsie rizika,hlavne sa jedna o OHSS,bolo to strasne :cry: ,ten kto to prezil vie o com hovorim...tym nechcem nikoho odhovarat...ja som ho dostala v oboch pripadoch...ja som v podstate ok,ovulku mam normalne,aj preto som sa rozhodla nestimulovat pri IUI,no spermijky su dost na tom zle.preto verim,ze ked tam tie spermijky daju,tak im pomozu prekonat prekazky a jedna sa najde taka sikovna :slight_smile:
26. jan 2009 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lus já myslim,že z utrouše ne -kdybys ho měla v těle v nějakym významnym množství,tak se ti nespustila mrcha. No mě prsa bolívají po ovu vždycky, ale jestli tebe nikdy,tak to prostě může být v důsledku hormonálních změn :wink:
26. jan 2009 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majka, vy sa preco chcete vyhnut IVF???
26. jan 2009 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute kocky, zase ste tu tolko toho popisali, ani sa sem cez den nedostanem, mame fofry, akoby ani nebol zaciatok roka :slight_smile:

latunka, aj ja som si na zajtra, ci dnes predsa len kupila testik, nech mam sklamanie doma za sebou... ale mozno motyka vastreli
lusi, diky, mozno uz nebudes potrebovat nic, ked sa zadari prirodzene, vsetko je mozne, ked ma muz spermosky aspon na IUI. :grinning: Mna prsicka nebolia, ale inak by to bol dobry priznak, tak tes sa :wink:
ivomal, ahoj, tak drzim palce, nech nam to 2.IUI vyjde! Tiez som dlho na tehotenstvo ani nemyslela, dlho som nechcela a odkladala a uz sa blizim k 35-ke! Hrôza, vôbec si tak nepripadam :slight_smile:
27. jan 2009 o 00:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rosienka tak doufám že budeš úspěšnější než já, protože tam absolutně nic nemám - ani duch,ani stín od druhé čáry :frowning2:
27. jan 2009 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok