IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
zubajda
29. jan 2009
majkaa... píchají si holky stimulku před IVF... třeba... ty máš se stimulací, protože budeš brát clostil... a utrogestan se nepíchá... jelene 😃
gucci
29. jan 2009
majka stimulovat se může bud tabletami nebo injekcemi
utrogestan se používám po IUI (zavádí se do pochvy nebo se polyká) kvůli udržení vajíčka v děloze
majkaa
29. jan 2009
uz rozumiem, cize ked dievca ide na IUI a bere clostil a potom utrogestan tak ma zo stimulkou, ale dievcata, ktore maju IVF a predtym si pichaju tak maju tiez so stimulkou. Chaaaaaaaaaaaaaaaapeeeeeeeeeeeeeeeeem 😃 😃 😃 Vies ja som si myslela, ze aj ja si budem musiet pichat, uz som na to psychicky aj manzela pripravovala, ze ma bude pichat.
gucci
29. jan 2009
sláva 😃
já jsem třeba byla v červnu na IUI a stimulovala jsem injekcemi...prostě záleží co ti dr. řekne a jak se domluvíte
zubajda
29. jan 2009
majkaaa.... ale já třeba nebrala clostil a ani mi nepíchali pregnyl... jen beru po IUI utrogestan, takze jsem bez stimulky, tzv. nativni iui.. 🙂.... nezatěžuj se s tím, hlavně ať to pomůže...
majkaa
29. jan 2009
slaaaaaava uzs to chapem, ano hlavne aby to pomohlo.
pipimiska
29. jan 2009
caute kocky,ja som 4.den po IUI a nemyslim,ze by som mala mat nejake priznaky,este je asi skoro 😃 ale citim v podbrusku take jemne pocity jak na menzes...podla vas je to dobre al.zle??? pocitovali ste to tiez??dik
zubajda
29. jan 2009
piimiska... já jsem 8 den po IUI.. a kazdy den po tom citim bricho, kriz a prsa... ale to vse prisuzuji utrogestanu....
neboj.. neni to nic zle...
pipimiska
29. jan 2009
zubajda,dikk,ale ja neberiem utrogestan..iba duphaston,lebo ja mam vzdy nedostatok progesteronu..ale mozno aj ten ma take ucinky...ty si teraz 1.krat na IUI,ze???
zubajda
29. jan 2009
duphaston i utrogestan jsou progesterony.. 🙂.... ano ano... jsem po 1 IUI.. a ted jen netrpelive cekam na vysledek..
pipimiska
29. jan 2009
zubajda,no uz len 6 dni,to ti zbehne rychlo 😉 viem ze su to progesterony,som bola 2.krat na IVF a tam som brala obe naraz..
zubajda
29. jan 2009
pipi... to já myslela, že nejdříve se chodí na IUI a pak až na IVF.... jojo, to uběhne... 🙂
pipimiska
29. jan 2009
zubajda,no tak by to malo byt,no ja ked som prisla do centra,tak hned povedali ze IVF je jedina sanca,dokonca ze mi mame obrovsku sancu,lebo ja som v podstate v poriadku a mala som styri transfere a velke nic 😞 a este 2.krat OHSS,asi vies co to je...no a pauzovala som dva roky a som sa dohodla s inym dokim,ze skusime setrnejsi sposob niekolko krat IUI apotom IVF ked to nepojde inac...
zubajda
29. jan 2009
pipi... OHSS to nevím, co je.. ještě jsem tak daleko nedošla...😞.... aha... a byla jsi na laparce, zda máš průchodné vejcovody ??... chjo... toho ženské musí podstoupit, aby se zadařilo.... :-S
pipimiska
29. jan 2009
a od IVF mam kazdy zacaty cyklus velmi bolave vyrazky na tvari..a menzes slaby a nepravidelny..a vyssi testosteron..pred tym bolo vsetko oki :-|
pipimiska
29. jan 2009
zubajda,musim utekat do obchodu,manzel mi neda pokoj 😃 sa vecer vratim, pokecame,zatial paaaaaaaa 🙂 🙂
akvy
29. jan 2009
Ahoj holky, tak jsem dneska byla na folikometrii a po stimulaci mám jeden folikul asi 20mm. Dneska píchnu Ovitrelle a v sobotu IUI. Je to moje první IUI se stimulací a jsem trochu zklamaná, že po stimulaci mám stejně jako bez ní jenom jeden folikul, ach jo. Měly jste to některá stejně? 😞
rosienka
29. jan 2009
suzanna - ja som bola dva cykly za sebou so stimulkou a mohla by som ist aj treti, keby som chcela a nemala cysty

lusi - :-S to je blbe, ale pokial sa ta mrcha nerozbehla, mas sancu 😉 Ja som dnes 28 DC a nic... :-|

latunka - som na teba zvedava, zajtra testujes, ze?
rosienka
29. jan 2009
akvy - kazdy cyklus moze byt iny, raz len jeden folikul, raz dva, niekedy aj tri, ale hlavne je, ze dozreje 😎
zubajda
29. jan 2009
ahojk akvy... ty si pícháš sama Ovitrelle ??.. to vůbec neznám.... já teda zatím bez stimulace, takže neporadím 😞
pipimiska
29. jan 2009
zubajda,tak som teraz dosla domov 🙂 no aaaa na laparke som nebola ale je este jedno vysetrenie,ktore sa robi bez narkozy,ma nenapada nazov,ale do maternice strieknu nejaku tekutinu a na obrazovke vidia ci mas priechodne vajickovody...a ja ich mam priechodne,aspon som mala pred dvoma rokmi :-o ..
aaa OHSS je reakcia na stimulaciu vytvoria sa velmi vela folikul...no ale hlavne je to zivotu nebezpecne..mozu sa vytvorit cysty na vajecnikoch,voda v bruchu,za jeden den som pribrala 7 kil,asi 12.dni to trvalo,boli pri tom brucho tak,ze som ani nejedla,ani naboku som lezat nevedela,neskutocne bolesti,horsi pripad je voda v plucach,trombozy,zlyhanie organov... :-S neprajem nikomu...a vy mate aky problem??
latunka
29. jan 2009
ahoj,tak dočítám a musim reagovat hned než dočtu na konec, protože bych to pak všechno zapomněla 😃
lusinko to mě mrzí že se nedaří a ještě takhle mršina zlobí 😞 ale tak snad se to teď všechno upraví a příští cyklus už bude ukázkový 😉
papua - průchodnosti se dá přeci zjistit i jinak, mě jí zjišťovali metodou HyCoSy - je to něco jako klasické profuky,ale není to tak bolestivé,teda spíš vůbec - jenom takový tlak jako když se spouští mrcha,takže pokud trvají na průchodnosti, poptala bych se na tuto metodu 😉
majkaa - já myslím,že některé holky ze slovenska si místo utrogestanu ještě píchnou jednu dávku pregnylu, tuším že rosienka to tak měla 😉
latunka
29. jan 2009
no jinak já budu testovat až v neděli nebo dokonce v pondělí - tak jak jsem nejdřív do toho byla hrrr a testovala tak brzo,tak teď se mi do té druhé etapy nechce, počkám jestli dojde mrška 😉 protože když to vyjde negativní i v neděli,tak je to jasný a nebo tam případně budou lajny jako hrom a nebudu pochybovat 😉
ivomal
29. jan 2009
Ahojky holky, Lusinko, je mi to líto, ale pokud se mrška nerozjela, tak ještě vydrž. Latu já ti úúplně rozumím, minule jsem testovala brzy a ke konci, kdy už se testovat mohlo se mi ani nechtělo, protože jsem měla strach, že to nevyjde, což se nakonec potvrdilo. Jinak držím palečky při testování!!!!!
latunka
29. jan 2009
ivomal - přesně, ono už je teď stejně rozhodnuto a jestli se to dovim o dva dny později,to už je celkem jedno 😉 takhle můžu pořád tajně doufat, dokonce jsem se já trapka přistihla,že si hladim břicho - prostě tak nějak instinktivně, si hraju na těhotnou 😃 😃 😃 a přitom sem se tomu vždycky smála - co ty ženský hladí,když tam ještě není nic vidět - no a teď ještě možná ani nemám zahnízděno a už hladim taky 😃 😃 😃 😃
pipimiska
29. jan 2009
ahojte baby,ja som len stvrty den po IUI a tiez si sem tam hladkam brusko 🙂 🙂
ivomal
29. jan 2009
To dělám taky🙂, bo su už šiblá 😃 Jsem 3. den po IUI celý den mě pálela žáha a bylo mi blbě...odpoledne jsem i spala, jak jsem byla utahaná....a už mě napadaly různé myšlenky, jako že UŽ a přitom moc dobře vím, že ještě NE, že je brzo, prostě jsem prdlá. Ale BT už dneska vyskočila nahoru, tak jsem klidnější, začla jsem zavádět Utroš , tak můžu přestat měřit. Alespoň ne denně🙂 😃
latunka
29. jan 2009
no tak v tom aspoň nejsem sama 😃 po teploměru ráno taky pošilhávám,ale zatím odolávám - ale nedokážu odolat kontrole čípku, za to může to zavádění utrouše - když už tam ten prst jednou vrazim,tak ať to z toho taky mám nějakou informaci 😃 😃 😃 😃
pipimiska
29. jan 2009
kocky,trochu nerozumiem,vy si meriate BT aj po IUI???ked ano preco???
ivomal
29. jan 2009
Protože mi nedělali při a po IUI kontrolní utz, jestli prasknul folikul a tak BT jen pro kontrolu, jestli došlo pod léky k ovulaci. Já mám PCO a nereaguji ideálně na léky dle dr ,tak ,jak bych měla, tak jen pro kontrolu, pro můj pocit, že dělám maximum, že dodatečně s manžou "pojišťujeme" IUI vlastním snažením, protože se snažím vystihnout ten správný okamžik, protože mám podezření, že minule jsem celé IUI přecenila a pak zklamání bylo takové, že jsem si vyčítala, že jsme se mohli snažit více a víc to hlídat. A proto, pro můj klid, že jsme udělali vše co bylo v našich silách. Protože mi není jasný, jak je možné otěhotnět z jednoho šu.u, lehce pohozená přes okraj vany, aniž bych to plánovala...žádné stojky, žádná prstíková metoda, jen 5 minut slasti a je nechtěnou budoucí matkou...(85% mého okolí tak přibližně přišlo ke svým dětem a já jsem neplodný exot)!!!!!

Začni písať odpoveď...

Odošli