• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@2lil samotný zákrok IUI-neviem,ako prebieha inde,ale my sme boli vždy objednaní na určitú hodinu k doktorovi. Nejakú hodinku,dve pred zákrokom sa robil odber,potom ako tvdril doktor ich dajú do centrifúgy,tie najsamlepšie ,kt.ostanú sa naspidujú,dá sa im turbo,nitro aby boli ako rakety,a až potom je to šup-šup:slight_smile:Pol hodinku som si poležala na kozenke,a mohli sme ísť domkov :slight_smile:Ja verím,že aj vám to klapne,neboj sa,moťno nie na prvý krát,ale aj to sa stáva,takže hlavu hore a pozit.myslíme...ja viem,že sa to už ľahko píše,mne to tiež nie vždy išlo. Hlavne ma otravovali rady typu,že na to nesmiem myslieť...ale vo všeobecnosti platí " Snívajte o veľkých veciach a veľké veci sa začnú diať ! "...držím palčeky:slight_smile:
8. okt 2012 o 19:13  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natalia1205 a samotný zákrok nieje bolestivý? a ani som sa nestihla spýtať či sa niečo dopláca alebo ako to je? dik moc :slight_smile:
8. okt 2012 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@2lil Ahoj, IUI nebolí, jen ti zavedou zrcadla jako na klacické prohlídce a pak ti tam zavedou spermie, to už jsem vůbec nepociťovala. Dokonce jsem s doktorkou docela pokecala :grinning:

Dnes mám týden po, zatím nic nepociťuju, bříško občas bolí, ale jelikož mám endometriozu tak nepoznám jestli zlobí ona nebo jestli se tam dole něco děje :grinning: Jo a dopláceli jsme 1000,- chodím do soukromého CARu
8. okt 2012 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@arabiana ďakujem za odpoveď a držím moc moc palce nech to dobre dopadne ... nebudeš testovať?
8. okt 2012 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@2lil Zatíma asi ne, měla jsem Pregnyl a bojím se zklamání :confounded: Pokud mě začnou bolet tento týden prsa tak to na 100% příští týden dostanu,už svoje tělo znám, pokud ne,tak testnu :grinning:
Jak dlouho se snažíte?
8. okt 2012 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@2lil Děkuji za palečky :dizzy_face:
8. okt 2012 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@arabiana nooo počkaj ale aj príznaky tehu sú že ťa bolia prsia :slight_smile: ... a prosím má nejaký vplyv pregnyl na test? keď sa bojíš sklamania? teraz sa snažíme len 15mesiacov . jedno dieťa máme ale to nám trvalo 8rokov a vek už tlačí ..nemôžeme si dovoliť aj teraz čakať tak dlho ... preto sme sa rozhodli pre návštevu CAR. kedy ideš na krv?
8. okt 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky poraďte, je nějaký lék, injekce, která je podobná pregnylu? Už cca 14 dní ho v lékárnách nemůžu sehnat. Prý mají celorepublikový výpadek :frowning2:
8. okt 2012 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natalia1205 můžu se zeptat, kolikáté IUI vám vyšlo? :wink:
8. okt 2012 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@holanci Mam dojem, ze misto pregnylu je mozny Ovitrelle. Zkus to vygooglit :wink:
8. okt 2012 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@2lil Ano, já vím, ale menstruaci mám jak hodinky, prsa bolí - menstruace prijde do pěti dnů, ale samozřejmě může to být těhu. :slight_smile: Pregnyl je těhotenský hormon, píchá se aby naskočila ovulace na IUI a na testu jsou z něho //
Na krev nejdu, řekli akorát ať si udělám test :confused:
8. okt 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@holanci Já ho vždy dostanu v CARu :confused:
8. okt 2012 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
děkuju, mrknu na to :dizzy_face: a domluvím se s gyndařem :wink: , jůůů koukám že čekáte dvojčátka? To je úžasné... :dizzy_face: :dizzy_face: moc gratuluju. Kolikátý pokus se vám zadařilo?
8. okt 2012 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adriene
děkuju, mrknu na to a domluvím se s gyndařem , jůůů koukám že čekáte dvojčátka? To je úžasné... moc gratuluju. Kolikátý pokus se vám zadařilo?
8. okt 2012 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@arabiana my právě do CARu zatím nechodíme, tam až případné ivf, které doufááááááám nebude třeba :dizzy_face: zatím na IUI chodíme do státní nemocnice a prý do menších lékáren je s dodávkou pregnylu občas problém, někdy je, někdy není. Nikdy jsem s tím problém neměla, vždy sehnala, ale tentokrát je to v háji :unamused:
8. okt 2012 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@holanci No ja sem jen tak nakoukla, lec jsem klikla na odkaz vedle :grinning: tak se holky omlouvam :wink:
Ja nebyla na IUI, lec na to by nam nestacil spermiogram, sli jsme rovnou do IVF a dali jedno embryo... a takhle to dopadlo :slight_smile: (u nas se prave misto pregnylu predepisuje ovitrelle)
Vsem vam preji uspech!! :slight_smile:
8. okt 2012 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adriene to vůbec nevadí že jsi se překlikla :dizzy_face: z jednoho emryjka dvojčátka, to je úžasné, to je určitě vynahrazení za to čekání :wink: vyšel vám 1. pokus?
8. okt 2012 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@arabiana hej hej pregnyl sa mi už chladí v chladničke :slight_smile: len som nevedela že na teste ti ukáže tiež // ... uff a to do kedy je v tele??? to kedy môžem potom najskôr testovať? koľké IUI máš za sebou? moc moc ti držím palce....
8. okt 2012 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@holanci Já taky doufám, že nebude IVF. Mám za sebou operaci, endometriozu, léčbu hormonama, lázně a teď 1. IUI.
Do konce roku tomu ještě dáme šanci, chceme IUI určo opakovat. Jestli se nezadaří,tak IVF v novém roce.
Ale to jsou moje plány, příroda si s tím pohraje sama, ještě v loni jsem si říkala, že touhle dobou už budeme mít miminko :cry: Přeju hodně štěstí, ať nemusíme na umělé...
8. okt 2012 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@holanci Ano, 1. pokus. Dali jsme tam jen 1, abychom predesli dvojcatkum... byl to sok! Ted uz je to lepsi a muzeme se tesit :slight_smile:

Jinak pregnyl se v tele drzi az cca 8 dnu (u kazdeho se odbourava trochu jinak) tudiz pozor na falesne pozitivni testy :wink:
8. okt 2012 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@2lil Já myslím, že tak 13 dní je v těle určitě. Mně to vždycky píchne manžel do špíčku na břiše, druhý den tam je modřinka a trošku to bolí. Ale kdybych musela do IVF tak si připlatím za ty pera, já bych si to totiž sama nepíchla, už takhle u toho omdlívám :astonished:
Nejlepší je, že mě vůbec neřekli, že má být Pregnyl v lednici, ani mi to nedošlo :confounded:
8. okt 2012 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@arabiana proč jen je to ak nepsravedlivé viď? :cry: můžu se zeptat, jak dlouho se snažíte? My už skoro 3,5 roku s tím, že mám jeden vejcovod :frowning2: , máme za sebou 3 IUI. Taky jsme si řekli do konce roku a po novém roce kdyžtak IVF, trošku se s tím smiřuju, ale stejně doufám, že k němu třeba ani nedojde :dizzy_face: i já ti přeji mnoho mnoho štěstíčka, by na IVF ani nedošlo :wink: teď jsem ještě začala cvičit mojžíšovu metodu, tak si říkám, že to třeba také pomůže, přeci jen do nového roku ještě nějaký čas zbývá :wink:
8. okt 2012 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@2lil Tak 8 tím líp :wink:
8. okt 2012 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@arabiana a to koľké IUI už máš za sebou??? ja pôjdem na pohotovosť nech mi to pichnú ...veď to je len raz za mesiac nie? ... mne to sestrička aj 5x zopakovala že to musím dať hneď do chladničky... a ono sa to pichá do brucha???? uff tak to asi nezvládnem ... :( ... aha takže ak je pregnyl v tele tak dlho tak ani nemusíme skorej ako o 14dní testovať :(
8. okt 2012 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@holanci ahoj,... tiež mám len jeden vajcovod a tak dúfam že IUI klapne keď to bez toho nejde :( ... nám dal dr dva mesiace a ak nie tak IVF ..no verím že k tomu nedojde :slight_smile: ... ja beriem kvapky gynex a dúfam že teda pomôžu... bez nich som mrchu nemávala vôbec a teraz mám síce cyklus 40-45 dní ale mám :slight_smile: tak snáď pomôže aj pri IUI ...držím palce aj tebe....
8. okt 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@holanci My tak rok s přestávkou na tu operaci, lázně a léčbu. Já taky pořád doufám, chci se objednat do jiného CARu a kdybych otěhu tak to pak zruším :grinning: Nejdřív mi po operaci jeden doktor dost neohleduplně řekl, že půjdu rovnou na IVF. Šíleně jsem brečela, nemohla jsem to pochopit, ani jsem si nedokázala představit co je to za proces. Ale jak jsem pak jela do lázní tak mi tam hodně holky pomohli, jsem zjistila, že to není tak hrozné :wink: akorát je na prd, že ty hormony na stimulaci živěj tu endometriozu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. okt 2012 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@2lil budu držet pěstičky, aby k ivf vůbec nemuselo dojít :wink: to je dobře, že pociťuješ účinky gynexu :dizzy_face: kdy jdete na IUI? já jdu příští týden na folikulometrii a pak se uvidí, doufám, že tento měsíc to bude na správné straně. Minulý měsíc bylo zklamání - folikul byl na straně bez vejcovodu :frowning2:
8. okt 2012 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@2lil Teprve 1. IUI. Pregnyl do špeku do břicha nebo někdo do zadku, tak nevím. Mně vždycky říkali do břicha, chytit kožní řasu a píchnout :grinning:
8. okt 2012 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@holanci no ja len zajtra začínam brať tabletky dnes som len 4DC takže do CAR idem zas v pondelok to budem 11DC a uvidíme ako to pôjde...toho sa bojím aj ja ako to bude bo povedal že sa musíme zamerať len na tú stranu s vajcovodom.... tak snáď nám to klapne a vám teda tiež :slight_smile: ... prečo máš len jeden vajcovod? ja som mala mimomaternicové a prasklo do brucha museli ma rýchlo otvárať a operovať...
8. okt 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@arabiana mne dali papier na pohotovosť že si mám skočiť nech mi to pichnú :slight_smile: ten môj špek na bruchu ale neviem či nejaká ihla prepichne :slight_smile:))))))) ... tak asi skočím na pohotovosť veď je to len raz za mesiac... ako zvládaš to čakanie??? ja som nervózna asi aj za teba :slight_smile: kedy budeš 14deň?
8. okt 2012 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok