IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
maximka33
20. okt 2012
holky, kolik dní po IUI jste začaly brát utrogestan?
2lil
20. okt 2012
@maximka33 hned v den iui ... mam to aj v papieroch tak ze hned vecer si vlozit 2tabl... beriem 2-0-2 ...
lucik1986
20. okt 2012
@holanci no to je právě to. Já jsem byla tak vykulená, že si to moc nepamatuji co mi říkali. Navíc dr v nemocnici byl velmi nepříjemný. Až teď zpětně si říkám, že toho vlastně moc nevím. 😕
trefulka
20. okt 2012
@maximka33 Já až za dva dny po zákroku - večer 1 globuli
lucik1986
20. okt 2012
@arabiana jojo to je pravda. Otěhotnět 🙂 to bych moc ráda 🙂
lucik1986
20. okt 2012
@maximka33 já jsem ji brala taky hned. Měla jsem 1-0-1
2lil
20. okt 2012
@maximka33 len mne povedali ze v den iui mame vecer este poistit 🙂 tak mam vecer zapit ... a od druheho dna vkladat ....
rojica
20. okt 2012
@2lil ale však hádam sa nič nestane ak my zoberú krv neskôr ako na 14 deň......ak už bude vôbec treba.... 😉 ......inak dneska bolo super v Blave aj počasie bolo fantastické.....nábytok bol úžasný som sa zase pokochala... 😃 😃 ....a boli sme aj v Auparku a tam som kúpila také krásne malilinké hačkované topánočky a body no odolaj takému niečomu.....švagriná sa určite poteší.... 😃 😃
maximka33
20. okt 2012
@2lil
@trefulka
@lucik1986
holky díky, já to asi začnu brát hned a ne až po třech dnech.. naposled jsem měla spontánní potrat, tak to nechci absolvovat znova
rojica
20. okt 2012
@maximka33 ja som brala hneď v ten deň večer ako my robili IUI.... 🙂 lebo my by sme sa aj tak darmo snažilkovali.... 😃 😃
2lil
20. okt 2012
@rojica aaale co by sa stalo ...nic sa nestane aj ked ti ju zoberu o dva tyzdne neskor... 🙂 ...hej dnes bolo krasne a my doma 😢 ...ja to to uz svojmu si kupila topanocky a body ... 🙂 ..v uaparku??? takze kusok od nas 🙂 ....hmm ste mohli na kafe dobehnut...
2lil
20. okt 2012
@maximka33 a tebe nepovedali ako to mas brat??? u nas v centre to kazdy berie hned v den iui vecer ...a 2-0-2 ...ja som si musela vypocut aj poucenie ohladne utrosu .... ak by ta to stipalo alebo by si trosku krvacala treba to zapijat ale ze ak sa to co i len trosku da vydrzat tak vkladat ....
rojica
20. okt 2012
@2lil no keby že viem, že bývate blízko boli by sme dobehli mali sme ešte dosť času .... 😃 a nie pre seba mne by to načo bolo také malé...... 😃
2lil
20. okt 2012
@rojica no skoda ]-( ...ako ze naco by ti to bolo...ved co tvoje bose bude??? 🙂
majus28
20. okt 2012
@rojica poznam ten hokej 🙂 to tu mame asi vsetky 🙂 a hlavne ked sa nazbera upozorneni na spravy a len odskakujes odpisovat 🙂
rojica
20. okt 2012
@2lil jááááááj tak to určite nie....ja som také vecičky vyberala čo sa aj mne páčia aj keď detské veci sú všetky krásne.....a možno že raz sa zídu.... 😉
rojica
20. okt 2012
@majus28 a potom ani nevieš, že komu si vlastne napísala.... :-|
maximka33
20. okt 2012
@2lil jo řekli 1-0-1 až tři dny po IUI. tak já bych to raději brala ještě dřív .
@2lil a můžu se zeptat, proč bereš dvě najednou?
rojica
20. okt 2012
@maximka33 ja beriem moja tak isto ako 2lil....2-0-2....tak nám bolo povedané v centre.... 🙂
2lil
20. okt 2012
@maximka33 ja neviem akosi som sa nad tym nezamyslala ze preco dve...kazali mi brat dve naraz....a co poznam baby od nas z CAR kazda berie dve naraz...dned odo dna IUI...
2lil
20. okt 2012
@rojica moja a ako sa dnes citis??? ja si asi stale citim podbrusko...raz viac raz menej ... ale akoby som ho mala strpnute ...len ja ho mam 3x tam rezane tak a to okolie si necitim...takze aj ten tlak je taky zvlastny 😞 ...
rojica
20. okt 2012
@2lil vieš čo moja teraz je to už dobre, ráno to bolo horšie dosť ma bolel ľavý vaječník tak neviem teraz,že či je to dobré alebo zlé znamenie :-| ....ale potom to prešlo a teraz momentálne nič necítim aj keď niekedy mám aj ja mierne pobolievanie v podbrušku.... 😞
2lil
20. okt 2012
@rojica to nik nevie ci to je dobre abo zle znamenie...no my verime ze dobre ne??? 🙂 no nech je ako ma byt 🙂
rojica
20. okt 2012
@2lil presne tak moja.... 😉 🙂
rojica
20. okt 2012
@2lil ako sa má maličký?....už je to lepšie, či má stále vysoké horúčky? 😞
lucijeta
20. okt 2012
@maximka33 taky jsem začla brát hned večer po IUI, já beru 2-1-2, protože když jsem brala 1-1-1 po domácím snažení s pregnylem tak jsem od 5DPO hodně špinila tak mi radši zvýšili dávku a takhle už je to ok
maximka33
20. okt 2012
@lucijeta ty brď a jak to děláš v práci? polykáš nebo zavádíš?
lucijeta
20. okt 2012
@maximka33 první měsíc jsem polykala a pak jsem zjistila, že mám zavádět :-N ale prej je to jedno.. no jak, na wc zavedu a umyju si ruce 😃

holky tohle jsem o utrogestanu našla v článku o IUI
Po transportu spermií se ženě doporučuje užívat tablety obsahující progesteron 2x denně. Tento hormon podporuje tvorbu děložní sliznice a prodlužuje fázi mezi ovulací a menstruací. Aplikuje se buď do pochvy nebo jako orální tablety. Pokud má za sebou žena stimulaci ovulace, je lépe užívat progesteron 3x denně.
holanci
21. okt 2012
Děkuji za srdíčka, budu potřebovat, snad přinesou štěstí 🙂 a posílám je dále 🙂
2lil
21. okt 2012
@rojica ahoj,...vecer mal este cez 39...v noci uz v pohode a teraz tiez uz len nieco cez 37,5 ...tak dufam ze je to uz za nami...a ja som sa tak super vyspala ...som uz o 23bola tvrda a vstavala az teraz 🙂 ...ty ako?