• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@sandra077 já už mám po IVF a zatím je tet pozitivní, příští týden mám volat do CARu a objednat se na UTZ
14. feb 2013 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucia2431
ahoj Luci, tak toto poznam....moja dcerka to mala tiez....zle ulozena v brusku, lebo v tom mojom mini brusku nemala kam rast....a cvicila som 2 roky denne po 5krat...a dnes ma 11 rokov a je krasna zdrava slecna....ja viem, ake to je tazke, plakavala som pri tom s nou...ale stalo to za to, lebo jedine to pomoze...velmi drzim palce....
14. feb 2013 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ramdy jeej gratulujem takze druhe vyslo? kedy si bola? ake to bolo? mala si dva vklady? :slight_smile: kolko si mala pauzu medzi prvy a druhym? dakujem za infosky potom napis ked to bude potvrdene utz :wink:
14. feb 2013 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2431 krasny drzte sa :wink:
14. feb 2013 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sandra077 těhotenský test je zatím pozitivní, na UTZ jsem ještě nebyla. Na prvním IVF jsem byla v červenci 2012 a na druhém IVF jsem byla v lednu, konec ledna OPU a 4.2.2013 ET, pět dní PK, vloženy 2 blastocysty. Píchala jsem si mnohem větší dávky, protože v Iscaru mi špatně stanovili diagnózu a to polycistická ovária. V druhém CARu v Pronatalu v Teplicích mi sděleli, že mám úplný opak, což je velmi tvorba vajíček, z toho důvodu vysoké dávky gonalu. Taky mi navíc zjistili špatnou srážlivost krve a tak si musím píchat každý den injekce fraxiparinu, po UTZ se rozhodnou co s tím dál. A ty se taky připravuješ na druhé IVF?
14. feb 2013 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mauerka moja zlata, musis verit! Test ti nemusi ukazat hned. Niektorým babam to ukazuje az po nejakej dobe, neskorsie. Takze zajtra sup na krvicku a pozitivne naladená :wink: Drzim palceky!
Inac dnes tam bolo straaasne vela ludi....
14. feb 2013 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ramdy ja este idem iba na prve a chcem si dat len jeden vklad tak dufam ze to vyjde :wink: chcela som vediet aka je potom dlha pauza kebyze prve nevyjde...
14. feb 2013 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sandra077 na druhé IVF můžeš snad jít hned po 3 měsících, my jsme přešli do jiného CARu a nechali jsme si udělat nějaké vyšetření a zkusili jsme IUI, to nevyšlo, ale s tím jsem počítala, takže jsem zklamaná nebyla. Určitě si nech prodlouženou kultivaci, z toho se nejvíc zjistí jak se vajíčka vyvíjí a pak ti dají jen ta dobrá
14. feb 2013 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj, ráda bych se k vám přidala, hlavně protože vidím pozitivní výsledky a ty teď potřebuju. Takže pokud dovolíte, budu občas nakukovat. Už doma jednu slečnu mám, nyní se skoro 2 roky s manželem snažíme. Chtěla jsem vše přirozeně, ale nějak to nejde - roli sehrává věk, už dceru jsem měla poměrně pozdě. Minulou soboru jsem absolvovala 1.IUI a strašně mě to bolelo, málem jsem zkolabovala, což je divné, protože jinak bolest snážím dobře. Asi nervy. A teď se snažím přežít do 1.testu.
14. feb 2013 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes som po IUI :slight_smile: Dat si este vecer kexík, alebo nechat aby sa to trosku usadilo? :grinning:
14. feb 2013 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dygab ahooooj :slight_smile: Gratulujem, ze si po 1. IUI, aj ja som dnes bola. Ale akoze ta to bolelo? Az taaak? :confused: Occh, neprijemne. Mala si asi nervy, ze? Mas si vecer davat Utrogestan?
No, ani ja neviem, ako vydrzim do testu, lebo inac som velmi netrpezliva osoba. Ale budeme musiet to nejak zvladnut a dufat :wink: Vela stastiaaa!!!
14. feb 2013 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monosana I Tobe:slight_smile:. Beru Utro od druhého dne, tzn. od neděle. Bolest je prý závislá na lékaři, tak to asi neuměla:frowning2: nebo nevím. Po stimulaci mi narostl ale jenom jeden folikul. Tak buď bude hodně silný, nebo je to k ničemu.Uvidíme. nejraději bych si test koupila hned.
14. feb 2013 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojky holky..já jsem podstoupila IUI 12.2. po roce snažení. Poprvé jsme do CAR přišli v lednu..takže docela fofr, ale jsem ráda že se něco děje. Miminko si moc přejeme a je nám líto že to nejde. Jsme mladý pár (já 22, přítel 29), tak jsme nevěděli kde je chyba. Přítel spermio měl vynikající a u mě taky nic nenašli.

@dygab
Jakto že tě to tolik bolelo? Já jsem z toho měla strašný strach, že to bude bolet, ale pak jen nepříjemný tlak. Byla jsem docela ráda a vůbec ti to nezávidím. A jak ti je teď? Moc ti to přeji aby jsi tam měla dvě čárky :slight_smile:

@monosana
Jo tohle jsem taky řešila, tak jsem se zeptala sestřičky v CAR a ta nám doporučila, ať si to radši pojistíme :wink: Takže jsme to pak radši večír pojistili a druhý den taky :slight_smile:
14. feb 2013 o 16:08  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raniha Já prostě nevím, asi zatažený čípek nebo co. Nebo opravdu nepříliš šikovná lékařka? Uvidíme. .....
14. feb 2013 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raniha My jsme teda nic nepojistili, už nějak nemám sílu:frowning2:. Ale uvidíme a případně si užijeme jindy.
14. feb 2013 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Třeba to fakt bylo od nervů :wink: Uvidíš..určitě to dopadne dobře :slight_smile: Já jsem spíš neměla sílu na nic v lednu..už mě nebavil ani sexík, prostě už jsem to nechávala na doktorech, i když jsem to takhle v životě nechtěla a ani když nás přítel šel objednat do CAR tak jsem s tím moc nesouhlasila (měl jít jen on na spermio, ale nakonec objednali i mě, že nás rovnou vyšetří oba), ale teď jsem za to ráda, ňák to ze mě všechno spadlo a po psychický stránce se cítím suprově, takhle mi už dlouho nebylo. Teď jen vydržet do testování :slight_smile:
14. feb 2013 o 16:28  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monosana Tak vitaj medzi "kanylovanymi" :slight_smile: Bolo teda v pohode? Kto ta robil? SPG ste mali pekny? Sexik vecer by mohol byt, hoci - uz asi nestihnu dobehnut, ale tak nevieme presne, kedy ten folik praskol... Ja som mala vecer po iui dost bolesti v podbrusku, taky tlak ako pred ms, takze sa nedalo...
14. feb 2013 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mauerka ja som presne taketo pocity mala okolo obeda. A potom to prestalo. Teraz uz nic necitim. Citila som vajecniky, tlak a bolest ako pri menzese, a myslim si, ze vtedy to prasklo. A to by ani nebolo zle, ked IUI som mala rano o 9ej a folik praskol okolo 12ej :slight_smile: No, vecer si to dame poistit. Stihnu dobehnut, vsak aj vajicko vydrzi niekolko hodin.
A bolo to uplne v pohode. Robila to Dr Stenova a bola velmi mila. A podla toho, co tu pisu niektore baby, ze ich to bolelo, ja som ani nevedela, ze co kedy robi :slight_smile: SPG mi nepovedali, len dali tu správu a tam má motilitu:A a 16 x 10 KPS (toto neviem co je). Ale malo by to byt asi v norme.
Som zvedava o dva tyzdne.
Tebe moja velmi budem drzat palceky a urcite daj vediet, ze co mas noveho :wink:
14. feb 2013 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raniha :grinning: :grinning: ďakujem, bude to. Uz ma brusko neboli, tak si to ideme poistit, a zajtra tiez :grinning:
14. feb 2013 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monosana ahoj. tak už to máš za sebou? u mňa to bolo tiež také rýchle a v pohode, nič ma nebolelo :slight_smile: my sme pre istotu poistili, lebo ja som pichala pregnyl poobede a na druhý deň ráno už sme išli, tak radšej sme aj večer :wink:
zostávaš doma z práce, či sa ideš normálne zaradiť do bežného života? Aj my sme mali Ačkovú motilitu a to KPS (tiež neviem, čo to je) sme mali 35 x 10 :fearful:
@mauerka ahoj. ty sa ako cítiš? kedy ideš na krv? a tiež sa prikláňam k názoru, že test nie vždy dobre ukáže. nevzdávaj sa, nádej je tu stále :slight_smile: držím palce
14. feb 2013 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sarah00 hej, hej, mám to za sebou. Ja som si pichala Pregnyl v utorok vecer o 9ej a dnes okolo 12ej som citila bolesti, a potom to ustupovalo, preto si myslim, ze vtedy mi praskol folík. Dovtedy som pocitovala ovulacne bolesti, tlak v podbrusku, a bolesti ako pri menzese. A okolo obeda sa to viac vystupnovalo a potom to prestalo. Ale dnes vecer si este poistime, aby to na nas nezaviselo :grinning:
Zostavam doma moja, lebo ja aj tak som na PNke od laparky. Takze budem krasne oddychovat a nebudem sa namahat :sweat_smile: Wow, ze 35x10, tak vy tam mate nieco vyssie. Len neviem co to znamena :frowning2: Uz som to skusala aj vygooglit, ale nič :unamused:
14. feb 2013 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
KPS je vlastne koncentracia po spracovani ejakulatu - odstredia, vyselektuju, vyberu... a iba ten koncentrat vpustia dnu. Takto upravene to ma cosi /asi pH/ ine ako bezny ejakulat, preto niekedy vznikaju aj komplikacie, bolesti... nie ako po beznom styku. Ze ste mali A-ckovu mobilitu je super, my sme mali B a este k tomu - @sarah00 dostala vlastne 35 tisic schpnych tatosov, @monosana zase 16 tisic uz vyselektovanych borcov :slight_smile: Ja iba 5 tisic, aj to Bckovych... takze tak.

Ale pravda je taka - podstatna a potrebna je iba JEDNA z tych tisicov...
14. feb 2013 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucia2431 miško je krásny a ako mu to pekne ide!!! super! vidíš aj lusipe s tým má skúsenosť a všetko dobre dopadlo. asi to chce veeeeľa trpezlivosti:slight_smile::slight_smile: držím palce, nech miško aj ďalej takto pekne napreduje!
14. feb 2013 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sandra077 ďakujem za skúsenosť. no u mňa naopak, po dlhom čase je MS bez bolesti, bez neplánovaného prezliekania, bez zrazenín... normálne nechápem. ešte som zvedavá ako dlho potrvá, lebo u mňa aj 7 dní:( asi ten utrogesan, inak si to neviem vysvetliť...?
14. feb 2013 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mauerka tak u nás to bolo 30tis. A-čkových a bohužial nevyšlo to:( ale mám kamošku, čo má muža s patologickým spermiogramom a podarilo sa prirodzene. takže ako píšeš stačí jedna:slight_smile::slight_smile: asi to má v rukách niekto iný ako my:slight_smile::slight_smile:
14. feb 2013 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mauerka no, to si nam jak pekne opisala :slight_smile: Teraz je nam to jasne! A ano, najdolezitejsia je tá jedna jediná vitazná spermia! A to je jedno z kolkátich tisíc :wink: Takze si ver a zajtra sa priprav, ako zareagujes, ked ti oznamia pozitivnu spravu :grinning:
14. feb 2013 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sandra077 Prosím jak zítra budeš aktualizovat tabulku, smaž mě prosím...u nás se nekoná 2 iui mám cystu a vypadá to spíš na laparoskopii :frowning2: takže na iui si asi počkám :frowning2:
14. feb 2013 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHoj, tak manžel má spermie úplně ok - obsah i pohyb. Ale mě po stimulaci - nejdřív jedna ampule, potom dvě denně, narostl jenom jeden folikul.Takže pokud bude silný a potká silnou spermii, tak dobrý, ale šance dosti mizivá.

Docela mě ale překvapila jedna věc a třeba máte někdo zkušenost. Začala jsem stimulovat a šestý až osmý den přišlo to, co jsem vždy považovala za ovulaci - píchavá bolest u vaječníku, řídký táhlý výtok. Podle UTZ ale ovulace nemohla proběhnout, protože byly pouze malé folikuly. Možná si ve svých 37letech myslím, že vím, kdy mám ovulaci a nevím vůbec nic.,
14. feb 2013 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dygab Ahoj pokud mohu.......
Je mi Také 37let a zrovna řešíme druhé dítko. Také mám ten samý prolém s ovulací. Na 12dni cyklu mi bylo řečeno, že se mi netvoří vajíčka. Takže aby jsme se dozvěděli zda ovulace proběhla, tak zítra ještě 21den cyklu jdu nabrat krev. Jinak mě objednala na 2.4. na imunologii do Podolí, protože jsem kdysi před těhu krom toho, že jsem byla na mobilizaci kostrče vytvářela protilátky proti spermiím, ale to vše si můžeš přečíst v mém albu hned ze začátku. Přeji ti, aby vám to s manželem vyšlo dříve než nám. My jsme na Martínka čekali 7let :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. feb 2013 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sandra077 Ahoj, tak mě můžeš doplnit do tabulky na 2. IUI 18.2.2013. Opět bez jakékoli stimulace (bojím se, že mám díky tomu menší šanci).
15. feb 2013 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok